07/06/2010 13:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νέα τουρκική πρόκληση: φρεγατα στο Σουνιο

Στις 9.30 το πρωι η φρεγατα ΓΚΙΛΝΤΙΡΙΜ περασε μεταξυ Τζιας και Σουνιου και στην συνεχεια απο το στενο του Καφηρεα.

Η φρεγατα ειχε ξεκινησει απο τον τουρκικο ναυσταθμο Αξαν  και πέρασε  νοτιως της Σαντορινης και των Κυκλαδων.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 07/06/2010 13:51:52

    Να κάνουμε ακτιβισμό και να πάμε να την μπλοκάρουμε με ισιτιοπλοϊκά που έχουν και προτεραιότητα στην ναυσιπλοϊα. Ψάχνω για εθελοντές. Ιρλανδοί και Πακιστανοί ευπροσδεκτοι.

    • Orestios avatar
      Orestios @ archaeopteryx 07/06/2010 13:53:32

      χο! χο!
      Θα βρείς πολλά κορόιδα.

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 07/06/2010 13:55:25

    Με τους εβραίους είδαν ότι δεν τους παίρνει, οπότε λεωνταρίζουν σε εμάς. Σάκκος του μποξ καταντήσαμε.

    • man8os avatar
      man8os @ Strange Attractor 07/06/2010 13:56:51

      Μαλλον λες αληθεια... :(

    • Orestios avatar
      Orestios @ Strange Attractor 07/06/2010 14:01:04

      Πράγματι έτσι είναι. Με τέτοια κυβέρνηση τί περιμένεις?

      • zackii avatar
        zackii @ Orestios 07/06/2010 17:38:57

        Οχι μόνο με τέτοια, να τα λέμε όλα. Με το μπούλη πρωθυπουργό παραλίγο να μπουν στο σπίτι του

      • man8os avatar
        man8os @ Orestios 07/06/2010 19:57:45

        Κανεις λαθος. Ο μπουλης ειχε σηκωσει τα αεροπλανα 2-3 φορες και τον ειχαν φοβηθει. Τον Ιουλιο του 2009. Ουτε τολμησαν να δημιουργησουν κριση.

  3. Γιάννης avatar
    Γιάννης 07/06/2010 13:58:37

    Πάνοπλη ναυτική μοίρα ελληνικών κανώ ολπισμένων με "βλήματα" αμερικανικής προελεύσεως παρακολουθούν στενά τη φρεγάτα.
    Μη φοβάστε συνέλληνες

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ Γιάννης 07/06/2010 16:12:10

      Δεν είναι θέμα φόβου αλλά ξεβρακώματος.

    • Βασίλης avatar
      Βασίλης @ Γιάννης 07/06/2010 19:05:47

      Αρχικανονάρχης το ρωμαλέο παιδί με το φιδίσιο κορμί που ακούει στο όνομα "Γιωργάκης".

      Πάρτε τους με τις πέτρες. Κάθε ώρα που περνάει γίνονται και πιο επικίνδυνοι.

      Άκουσε κανένας σας αν τον ΓΑΠ τον κράξανε στο Ηρώδειο; Αληθεύει;
      Αν ναι το παίξανε τα κανάλια;

      Τι ρωτάω τώρα;

  4. ni.kappa avatar
    ni.kappa 07/06/2010 14:05:40

    Ρεσαλτο απο θαλαμηγους με Carrera και σαγιοναρες.

    • Greco avatar
      Greco @ ni.kappa 07/06/2010 14:16:31

      απτο ταγμα της μυκονου?

      • ni.kappa avatar
        ni.kappa @ Greco 07/06/2010 14:23:04

        Ετσι..

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 07/06/2010 14:26:22

    Ήδη τέθηκε επικεφαλής ο Κωστέτσος. Για την Ελλάδα καλέ... φρρρρρ....

    • ni.kappa avatar
      ni.kappa @ Strange Attractor 07/06/2010 14:38:24

      Σκιστε!

  6. GreenHorses avatar
    GreenHorses 07/06/2010 16:08:52

    Δεν βγήκε ο γιωργάκης να τους τρατάρει μα επιτρέπεται τέτοια αγένεια μετά την υποδοχή των πασάδων.

  7. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 07/06/2010 16:15:53

    Αβλαβής διέλευση

  8. koreatis avatar
    koreatis 07/06/2010 16:36:10

    Ειχε οπλα η φρεγατα ρε παιδια ή μπας κι αρχισαν τα αοπλα σουλατσα?

    • GreenHorses avatar
      GreenHorses @ koreatis 07/06/2010 21:26:38

      Μας χτύπησαν την πόρτα όπως τους είπε ο Γιωργάκης

  9. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 07/06/2010 17:49:19

    μπας και ειναι η γκομενα του συγχωρεμενου του Χ"χρηστου ?? χαχαχαααα

    "φρεγαατα μου"

    ΠΠ

  10. enianos avatar
    enianos 07/06/2010 18:39:01

    ...........Απαγόρευση κυκλοφορίας σκαφών στον Πειραιά λόγω ασκήσεων......... Η ασκήσεις εφεξής θα γίνονται εντός του λιμένος γιατί όπως γνωρίζεται οι κιλντιριμ δεν πρέπει να παρενοχλούνται !!!!!

  11. Μαρία avatar
    Μαρία 08/06/2010 01:43:30

    Αν κι ο ανθρωπισμός μου εξεγείρεται τώρα που το γράφω αυτό, θα μπορούσε κάλλιστα να μας ξεφύγει καμμιά τορπίλη ανοιχτά της Τζιάς... Εξάλλου, διεξάγουμε και ναυτική άσκηση στην περιοχή... Αυτά συμβαίνουν...Μετά θα λυπούμασταν πολύ για την απροσεξία μας και θα συμβουλεύαμε την επόμενη φορά να αποφεύγονται οι "αβλαβείς διελεύσεις", οριακές, ξε-οριακές!

    Αλλά θέλει...κότσια!

    • koreatis avatar
      koreatis @ Μαρία 08/06/2010 12:13:13

      Ε μα πως? Αφου ειπαμε...αοπλοι αυτοι αοπλοι κι εμεις. Τι θα τους πεταξουμε? Ροχαλες?

      Εγω λεω να τους κανουμε τους παρεξηγημενους. Μπορει να ντραπουν και την αλλη φορα να φερουν και κανα πεσκεσι. κανα παστουρμα καμηλισιο, κανα μπακλαβακι Γκιλιογλου.

      • Μαρία avatar
        Μαρία @ koreatis 08/06/2010 14:33:10

        Σωστό κι αυτό! Είναι και το κολλητάρι μας ο Ταγίπ στη μέση... Θα θύμωνε τόσο πολύ κι άντε να τον κάνει ζάφτι μετά ο ΓΑΠούκος! Ποιος νομίζουμε ότι είναι; Ο Νετανιάχου;

  12. George avatar