13/03/2009 12:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νέα τουριστική οδηγία των ΗΠΑ για Ελλάδα

Νέα προειδοποίηση προς τους Αμερικανούς πολίτες -τη δεύτερη μέσα σε δυόμισι μήνες- απηύθυνε το Σταίητ Ντηπάρτμεντ για ενδεχόμενες επιθέσεις κατά αμερικανικών -και όχι μόνο- στόχων στην Ελλάδα. Στο ίδιο ενημερωτικό σημείωμα επισημαίνεται ακόμη πως στην Ελλάδα, ως πρώτο σημείο εισόδου στο χώρο Σένγκεν από τα νότια και τα ανατολικά και λόγω της ακτογραμμής της και των πολλών νησιών της, είναι δυνατή η είσοδος ξένων τρομοκρατών από τα σύνορά της.

«Η αμερικανική κυβέρνηση παραμένει βαθιά ανήσυχη για την αυξημένη απειλή τρομοκρατικών επιθέσεων κατά αμερικανών πολιτών και συμφερόντων», σημειώνεται στο σημείωμα, όπου γίνεται ιδιαίτερη αναφορά στην πρόσφατη δράση των εγχώριων τρομοκρατικών οργανώσεων, του «Επαναστατικού Αγώνα» και της «Σέχτας Επαναστατών», εναντίον ξένων και εγχώριων στόχων. Όπως μάλιστα σημειώνεται, «οι τελευταίες ενέργειες δείχνουν ότι οι δράστες δεν κάνουν διακρίσεις».

Πατήστε εδω για να την διαβάσετε ολόκληρη

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 13/03/2009 13:58:26

    Συστασεις σε Αμερικανους να αποφευγουν τα Εξαρχεια και την Ομονοια απο τις 9 το βραδυ ως την ανατολή του ηλιου.Θυμιζει απαγορευση κυκλοφοριας.

  2. ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ avatar
    ΚΟΥΡΚΟΥΜΠΙΝΙ 13/03/2009 14:33:43

    Δεν τους αδικώ...

  3. kanis avatar
    kanis 13/03/2009 14:52:49

    χθες οδηγία για Εξάρχεια-Ομόνοια...
    σήμερα επίθεση κουκουλοφόρων στο Κολωνάκι!!!!!

    ΑΥΡΙΟ;


    ...ποιό το αιτούμενο;

  4. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 13/03/2009 14:57:14

    βιάζονται φαίνεται ...

  5. kanis avatar
    kanis 13/03/2009 14:58:22

    επι ποίου;

  6. kanis avatar
    kanis 13/03/2009 15:06:41

    την αλλαγή φρουράς;

  7. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 13/03/2009 15:21:22

    γενικότερα

  8. αλογοσκουφιτσα avatar
    αλογοσκουφιτσα 13/03/2009 15:41:56

    Η ανασφαλεια των Ελληνων γηγενων, των επισκεπτων και τουριστων απαιτουν την εδω και τωρα ληψη μετρων απο την παρουσα προβληματικη κυβερνηση
    με παραιτηση και κηρυξη εκλογων.
    Δεν θα περιμενουμε την καθολικη και παγκοσμια συσταση απαγορευσης ξενων επισκεπτων και την
    απομονωση της Ελλαδας σε καραντινα.

  9. kanis avatar
    kanis 13/03/2009 17:13:12

    Αληθεύει, ότι ο Αλογοσκούφης συστρατεύτηκε στο στο πεδίο δελφίνων Ντόρας, όπως κι ο Δούκας κλπκλπ
    ΕΥΓΕ! Το Βατοπέδι τώρα δικαιώνεται!

    Είδατε πόσα αποφέρουν τα καφεδάκια στο νdακαπο!!!!

  10. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 13/03/2009 17:29:18

    Ακόμη θυμάμαι ένα από τα συνθήματα της ΝΔ επί Μητσοτάκη. Να φύγει το ΠΑΣΟΚ, να έρθουμε εμείς για να επιστρέψουν οι Αμερικάνοι τουρίστες και επιχειρηματίες στην Ελλάδα. Χα και πάλι χα.

  11. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 13/03/2009 17:40:29

    @11: ... dakoς είναι το νέο χοτσποτ ... κυκλοφορούν κάτι χρυσόψαρα στα περίχωρα του κέντρου και ρωτούν τους περαστικούς: ξέρετε που είναι το dakoς;
    Παρεπιμπτόντως μήπως θα έπρεπε αι ηγεσίαι του υπεξ να δουν την ταξιδιωτική οδηγία σαν ευκαιρία και να ζητήσουν από την ΕΕ να ληφθούν μέτρα με τη φύλαξη της ακτογραμμής και των νησιών;

  12. kanis avatar