#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/10/2010 17:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νέα σφοδρή επίθεση της ΝΔ κατά Παπανδρέου - Παπακωνσταντίνου



Ο Εκπρόσωπος της Νέας Δημοκρατίας, Πάνος Παναγιωτόπουλος, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Το χθεσινό δημοσίευμα των “Financial Times” έρχεται να επιβεβαιώσει το γεγονός ότι ο κ. Παπανδρέου, για πολλούς μήνες πριν μπει η χώρα μας στην τριμερή επιτήρηση, είχε επιλέξει ως τακτική του τη συστηματική δυσφήμιση της Ελλάδος στο εξωτερικό.

Mε αποτέλεσμα να εκτιναχθούν τα spreads δανεισμού στα ύψη και να μετατραπεί το πρόβλημα ελλείμματος και χρέους της χώρας σε οξύτατη κρίση δανεισμού.

Αυτά, τα γνωρίζει ο Πρωθυπουργός.

Και παρ’ όλα αυτά, άφησε τον υπουργό Οικονομικών να συκοφαντεί τον πρώην Πρωθυπουργό, Κώστα Καραμανλή, ισχυριζόμενος ότι “είναι ο κ. Καραμανλής που μίλησε για διεφθαρμένη χώρα”.

Μετά τις ραγδαίες αυτές αποκαλύψεις, ρωτάμε τον κ. Παπανδρέου:

Πότε θα ανακαλέσει στην τάξη τον υπουργό Οικονομικών;

Και ρωτάμε τον υπουργό Οικονομικών κ. Παπακωνσταντίνου:

Πότε, επιτέλους, θα ζητήσει συγγνώμη από τον πρώην Πρωθυπουργό Κώστα Καραμανλή;».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Aggelos avatar
    Aggelos 12/10/2010 17:21:07

    Ποτέ,,απλο ειναι..το πασοκ δεν ζηταει ποτέ συγνωμη..

    • PELIAS avatar
      PELIAS @ Aggelos 12/10/2010 20:59:35

      Στα 6 μέτρα και ούτε κουβέντα άλλη χαμένη

      ΠΕΛΙΑΣ

  2. loretta avatar
    loretta 12/10/2010 17:28:26

    να βγαινουν καθε μερα με αυτη την δηλωση.....

  3. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 12/10/2010 17:41:59

    Αυτό πρέπει να μπει στο επόμενο βιντεάκι. Να δείχνει τον Παπακωνσταντίνου να λέει αυτά που είπε και αμέσως μετά τον Γιούνγκερ να λέει τα αντίθετα!

    • denkserotipota avatar
      denkserotipota @ I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 12/10/2010 18:27:43

      θέλω και λίγο από εκπρόσωπο τύπου, μεγκασοκ καψή γίνεται;

  4. Νίκος avatar
    Νίκος 12/10/2010 18:14:24

    ξαναλέω, don't hold your breath. it ain't gonna happen. Έτσι, για να μας αντιληφθούν και τα νεοταξάκια.

  5. Αρετή avatar
    Αρετή 12/10/2010 18:23:52

    Δηλ. το πρόβλημα της ΝΔ είναι αν ο κ. Παπανδρέου "ανακαλέσει στην τάξη τον υπουργό Οικονομικών" και "Πότε, επιτέλους, θα ζητήσει συγγνώμη από τον πρώην Πρωθυπουργό Κώστα Καραμανλή;"
    Αντιπολίτευση Hard Rock!! Καίρια ερωτήματα που απασχολούν όλους μας!

    • rally monkey avatar
      rally monkey @ Αρετή 13/10/2010 01:10:41

      jazz zzz.. τι παιρνουν και δε μας δινουν..εδω ο αλλος ξεπουλησε τη χωρα και o Παναγιωτοπουλος του ζηταμε να ανακαλεσει στην ταξη τον henchman

  6. Enzo avatar
    Enzo 12/10/2010 18:26:52

    κατι τρεχει στα γυφτικα. τιποτα δεν προκειται να γινει και σιγα μην ζητησουν συγνωμη.
    και τι να την κανεις αλλωστε? ειναι σαν να παραδεχονται.
    γραμμενους σας εχουν ρεεεεεεεεεεε!!!εσας στην ρηγιλλης , εμας τον λαο και ολη την Ελλαδα!
    μονο αμα θα μας παρουν τον καναπε θα ξεσηκωθουμε. μεχρι τοτε θα τρωμε σφαλιαρες ολοι μας επι καθημερινης βασεως. ciao!

  7. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 12/10/2010 18:30:46

    Επειδή σήμερα διάβαζα Ε Ροίδη αφιερώνω στον ΓΑΠ και τον Κωνσταντίνο του παπά τη ρήση του:
    Όταν έχει κανείς το δικαίωμα να λαθεύει απεριόριστα, είναι βέβαιος πως κάποτε θα πετύχει....οπότε υπάρχει ακόμα μια αμυδρή ελπίδα στο βάθος του μυαλού τους μετά από τόσες "επιτυχίες τους"

  8. Orestios avatar
    Orestios 12/10/2010 18:49:11

    Το GAP οφείλει μια εξήγηση για όλα αυτά που είπε.
    Δεν μπορεί να κρύβεται.
    Τί έχει να φοβηθεί?

  9. Hλέκτρα avatar
    Hλέκτρα 12/10/2010 21:03:31

    Γιατί Αρετή μου και Ορέστη μου ακόμη διερωτάστε? Γιατί δεν σας έχει πλέον γίνει ξεκάθαρο το ότι ο Γιώργος Παπανδρέου μας πούλησε?

    • Αρετή avatar
      Αρετή @ Hλέκτρα 13/10/2010 11:55:40

      Προσωπικά μου έχει γίνει απολύτως ξεκάθαρη η προδοσία του κ. Παπανδρέου. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα χειροκροτώ όποια ανακοίνωση βγάζει η Ρηγίλλης.