#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/06/2010 19:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νέα στοιχεία για τις σχέσεις της κ. Τζαβέλα του ΛΑΟΣ με τον κ. Χριστοφοράκο

Γράψαμε και χθες  για την βουλευτή του ΛAΟΣ κ. Νίκη Τζαβέλα και τις αναφορές του ονόματος της στην ατζέντα του κ. Χριστοφοράκου

Σιγή της .. πάπιας όμως από την Εξεταστική. Προφανώς είναι πιο εύκολο να ασχολούνται με μαραγκούς και μπατζανάκηδες.

Η δημοσιογραφική έρευνα όμως φέρνει στο φως κι άλλα στοιχεία για τις επαφές της κ. Τζαβέλλα με τον κ. Χριστοφοράκο. Στα δύο ραντεβού που αποκαλύψαμε χθες προστίθενται σήμερα άλλα δυο. Συνολικά τέσσερα, οπότε μάλλον δεν πρόκειται για επισκέψεις κοινωνικής φιλοφροσύνης.

Θα καλέσει η Εξεταστική την κ. Τζαβέλλα για να μάθουμε κι εμείς τις συζητούσε με τον κ. Χριστοφοράκο;



ΣΧΟΛΙΑ

  1. sawas avatar
    sawas 02/06/2010 18:54:02

    το μαρτυριο της σταγονας....

  2. anonymous avatar
    anonymous 02/06/2010 19:27:34

    Καλά όλα αυτά για τη Τζαβέλα. Όμως η εν λόγω Κυρία πριν το 2009 δεν ήταν ευρωβουλευτής, αμφιβάλλω αν ήταν μέλος του κόμματος κι αν έπαιζε κάποιο ρόλο σε αυτό. Πριν το 2009 ήταν άνθρωπος της αγοράς. Νομίζω ότι δικαιολογείται να έχει επαφές και να κλείνει δουλειές με τη Siemens όταν αυτές σχετίζονταν με τον ιδιωτικό τομέα αποκλειστικά.

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ anonymous 02/06/2010 19:42:35

      Mα η Ζήμενς ασχολείτο με προμήθειες του δημοσίου τομέα... Και γιατί ο αγνός πλην τίμιος Καρατζαφέρης να επιλέξει ένα πρόσωπο που είχε πάρε δώσε με τη διαφθορά;

      • anonymous avatar
        anonymous @ Γιώργος 03/06/2010 00:55:03

        και ποιος σου είπε εσένα ότι η Τζαβέλα δεν είναι έντιμη; Λάδωσε κανένα; Λαδώθηκε; Ούτε το ένα ούτε το άλλο. Δούλευε στον ιδιωτικό τομέα και είχε παρτίδες με τη siemens. Ε και;

        Δεν ήταν ούτε καν υπάλληλος αυτής της εταιρίας. Μην κάνουμε την τρίχα τριχιά.

  3. socrates avatar
    socrates 02/06/2010 19:38:32

    Στις 8 απόψε έχει συνέντευξη του Χριστοφοράκου στον Αντ1.
    Κάτι μου λέει ότι γενικά και αόριστα θα πεί ότι τάϊζε και τα δύο μεγάλα κόμματα.
    Φτωχέ Βαρθολομαίε.

    • anonymous avatar
      anonymous @ socrates 02/06/2010 19:46:52

      Καλά ο Βαρθολομαίος είναι ένα τραγικό παράδειγμα τι μπορεί να συμβεί σε κάποιον αν ασχοληθεί με την πολιτική. Καλά ήταν Καθηγητής σε κάποιο Πανεπιστήμιο, νομίζω του Πειραιώς.
      Ακόμη κι αν πέθαινε με τον τρόπο που πέθανε δε θα έβλεπε η υπόθεσή του τόσο πλατιά δημοσιότητα.
      Τα υπόλοιπα για τα οικονομικά της ΝΔ είναι κι αυτά ένα θέμα. Και νεκρός δε μπορεί να ησυχάσει.

      Γενικά λέω πως αν θέλουμε να μας κυβερνήσουν σοβαροί άνθρωποι θα πρέπει κι εμείς να φροντίζουμε να μην τους εκθέτουμε σε δυσμενείς καταστάσεις. Υπάρχουν ικανοί αλλά φοβούνται και ούτε να ακούσουν για πολιτική δε θέλουν.

  4. ψιλιασμενος avatar
    ψιλιασμενος 02/06/2010 21:19:10

    Ε, ρε γλέντια!!!
    Φακτορα, αυτό που τους κάνεις, είναι πραγματικά το μαρτύριο της σταγόνας.

    Και που να δείτε, τι γλέντια έχουν να γίνουν, όταν κυκλοφορήσει η λίστα με τα ονόματα των δημοσιοκάφρων που ήταν στο pay-roll της Μιζενς, που κάποιοι με νυχια και με δόντια προσπαθούν να κρατήσουν ως επτασφράγιστο μυστικό!!!
    Έχει να πέσει πολύ γέλιο.

  5. μαρκος avatar
    μαρκος 02/06/2010 22:09:49

    το μαύρο, το αρπαγμένο χρήμα, της μεταπολίτευσης, πολλαπλάσιο από το χρέος της χώρας έφυγε....
    δεν πρόκειται να γυρίσει πίσω ούτε να πληρώσει κανείς κλέφτης.
    Επειδή όλες, χωρίς ούτε μια εξαίρεση, οι εξουσίες έκλεψαν....
    Τώρα ρίχνουν στάχτη στα μάτια της Ελλάδας , μπας και την ...στραβώσουν για να πάρουν κι άλλα...
    Δεν έχουν σταματήσει, συνεχίζουν ακάθεκτοι...

    Αν δεν απαιτήσει ο λαός εδώ και τώρα, καινούριο σύνταγμα και εκλογές με καινούριους πολιτικούς, αγνοώντας όλους τους προηγούμενους η Ελλάδα πεθαίνει...
    Αν στις επόμενες εκλογές ξαναδείτε έστω και λίγα από τα παλιά κληρονομημένα πρόσωπα........καλά σαράντα!!...

  6. MΑΝΩΛΗΣ Μ avatar
    MΑΝΩΛΗΣ Μ 02/06/2010 22:39:52

    Εδώ και τώρα να μάθουμε ποιοί ήταν οι δημοσιογράφοι που τα έπαιρναν από τη ΖΗΜΕΝΣ. Είναι απαραίτητο για να αλλάξει το σάπιο πολιτικό σκηνικό.

  7. Αγανάκτηση avatar
    Αγανάκτηση 02/06/2010 23:40:42

    Θα το ξαναγράψω,
    η κ.Τζαβέλλα εκείνη την εποχή ήταν στα μέσα και στα έξω της Ιντρακόμ άρα και της Siemens, μήπως δεν ξέρει ποιο μικρό κόμμα τα πήρε; Ας μας πει και μας και ας ενημερώσει τον νυν αρχηγό της.

    • ψιλιασμενος avatar
      ψιλιασμενος @ Αγανάκτηση 03/06/2010 00:20:31

      Η απάντηση ειναι ότι, κατά τον αρχηγό της, όλοι εχουν την τιμή τους. Αυτη εβαλε -την τιμη- πρωτη στο ευρωψηφοδελτιο του.

  8. κοινη λογικη avatar
    κοινη λογικη 03/06/2010 07:14:47

    ....η Στυλιανη Μενδωνη που επισης αναφερεται, ειναι μηπως Γεν. Γραμματεας Υπουργειου σημερα αλλα και διαχρονικα ΓΓ του ΥΠΠΟ επι Βενιζελου; ρωταω εγω.....

  9. αναγνώστρια avatar
    αναγνώστρια 03/06/2010 09:40:50

    δεν ήταν απλώς κλεψιές αυτά που έκαναν οι πολιτικοί τα τελευταία 35 χρόνια. Ήταν Εθνική προδοσία. Πρέπει να ξαναγυρίσει η θανατική ποινή στην Ελλάδα. Αν δεν τιμωρηθούν θα τους αναλάβει ο λαός, όχι με γιαούρτια αλλά με κλοτσιές.

  10. Γιώργος avatar
    Γιώργος 03/06/2010 12:37:11

    Eντάξει ρε ανώνυμε και ο Χριστοφοράκος στον ιδιωτικό τομέα δούλευε...Και ο Κόκκαλης, ο Λάτσης στον ιδιωτικό τομέα βρίσκονται (Το θυμάσαι το ΚοΛαΣη του πρόεδρου έτσι;)