#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/06/2010 13:09
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νέα πρόσωπα για υποψήφιοι περιφερειάρχες της ΝΔ

Κερδίζει έδαφος στη ΝΔ η ιδέα να μην είναι υποψήφιοι στις επερχόμενες εκλογές για τις Περιφέρειες νυν ή πρώην Βουλευτές, αλλά αναγνωρίσιμα  πρόσωπα στις τοπικές κοινωνίες.

Υπέρ της άποψης αυτής είναι και ο υπεύθυνος για τις εκλογές Τοπικής Αυτοδιοίκησης Βασίλης Μιχαλολιάκος που έκανε σχετική εισήγηση στον πρόεδρο του κόμματος.

Η εξέλιξη αυτή είναι αποτέλεσμα της διαδικασίας που εγκαινίασε ο Αντώνης Σαμαράς καλώντας όλα τα μέλη του κόμματος να εκφράσουν την άποψή τους για τις υποψηφιότητες απαντώντας σε σχετικό ερωτηματολόγιο (http://www.antinews.gr/?p=47810)

Το σημαντικό ερώτημα ήταν:  «ποιος είναι καταλληλότερος για Δήμαρχος ή Περιφερειάρχης στην περιοχή σου».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Στέργιος avatar
    Στέργιος 14/06/2010 13:33:53

    Νέα πρόσωπα, όπως Ψωμιάδης.

    • loretta avatar
      loretta @ Στέργιος 14/06/2010 14:29:18

      Δυστηχως αγαπητε για ενα περιεργο λογο ....ο ψωμιαδης τραβαει στην βορειο ελλαδα...αυτο δειχνει το κενο που εχουν αφησει αλλοι πολιτικοι στον τοπο μας....ας δρασουν λοιπον και αλλοι.

      • dim avatar
        dim @ loretta 14/06/2010 16:48:30

        O Ψωμιάδης δεν είναι πρώην βουλευτής της ΝΔ;

      • Dimi avatar
        Dimi @ loretta 14/06/2010 17:25:32

        @ dim

        Γιά άλλη μία φορά, διευκρινίζω ότι το δικό μου Dimi (Dimitra) ΔΕΝ έχει Aπολύτως Kαμία Σχέση με το δικό σας
        dim (θαμπό-αμυδρό).

        Προσωπική μου επιλογή είναι να είμαι πάντα το Πρωτότυπο.
        Η δική σας;;

  2. karnavalos avatar
    karnavalos 14/06/2010 13:49:10

    Πως θα γίνει η επεξεργασία των στοιχείων που θα αποσταλούν στη Ρηγίλης; Το λέω αυτό γιατί στην Άρτα τα "ντοράκια" σκοπεύουν να στείλουν από δέκα ερωτηματολόγια το καθένα για να προταθεί ως υποψήφιος Δήμαρχος ο νυν Νομάρχης Γιώργος Παπαβασιλείου, ο οποίος σημειωτέον, είναι ένας από τους πρώτους χίλιους που υπέγραψαν τη δήλωση υποτέλειας στη Ντόρα. Αυτά και θα τα ξαναπούμε.

  3. niko avatar
    niko 14/06/2010 14:13:08

    το ζήτημα δεν είναι απλώς νέα πρόσωπα αλλά νέα λογική. Διαφορετικά αν μπλέξουμε με τους πρώην βουλευτές, πρώην ΓΓ, πρώην Υπουργούς, άνεργους Νομάρχες κτλ δεν κάνουμε τίποτα! Ειδικά στους Περιφερειάρχες 13 είναι όλοι κι όλοι. δεν υπάρχει κανένα περιθώριο για λάθος!

  4. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 14/06/2010 14:18:45

    Φιλοξενηθηκα--και σας ευχαριστω--περι τις δεκα φορες, στο φιλοξενο site σας.Δεν ψηφιζα σχεδον επι 20ετιας ΝΔ, αλλα αφου αναληψεως της ηγεσιας απο τον ΣΑΜΑΡΑ (τον οποιο και ψηφισα στις εσωκομματικες), επεστρεψα κανονικοτατα...Προς ΘΕΟΥ, οχι αλλα "νουμερα".Προς ΘΕΟΥ, οχι αλλα ΛΑΜΟΓΙΑ (απεκτησε και η ΝΔ ΜΠΟΛΙΚΑ, ειδικα την τελευταια 6ετια).Νεα και μονο προσωπα."Χορτασαμε"απο ΖΩΗ στην Θεσσαλια, φθανει ρε παιδια..Ειναι και αλλοι.

    • Γιάννης Χριστόπουλος avatar
      Γιάννης Χριστόπουλος @ ΧΡΗΣΤΟΣ 14/06/2010 20:07:30

      Χρήστο συμφωνούμε απόλυτα σε όλα, εκτός από το τελευταίο σχόλιο περί Ζώη. Αν έχεις κάτι συγκεκριμένο, πες το. Είμαστε όλοι, γεμάτοι αυτιά για οποιαδήποτε νέα ενημέρωση περί του οποιουδήποτε.

  5. piraxtiri avatar
    piraxtiri 15/06/2010 00:18:16

    πουθενα χρισματα η στηριξεις απο την ΝΔ. Μονες οι τοπικες κοινωνιες επιλεγουν αποφασιζουν.Τελος πια !!!!!!!!!!!!!

  6. piraxtiri avatar
    piraxtiri 15/06/2010 00:20:01

    οσο για τον ΜΙΧΑΛΟΛΙΑΚΟ......Δεν μπορει να ειναι υπ.Αυτοδιοικησης και να ενδιαφερεται για τον Δημο Πειραια....

  7. Βρασίδας avatar
    Βρασίδας 15/06/2010 01:06:39

    «ποιος είναι καταλληλότερος για Δήμαρχος ή Περιφερειάρχης στην περιοχή σου».
    Όταν το διάβασα αναρωτήθηκα: Εμένα θεωρούν κρετίνο, ή είναι αυτός που διατυπώνει το ερώτημα;
    Γιατί δεν μπορώ να αντιληφθώ τί καλό έχω κάνει στον κόσμο όταν ειλικρινώς απαντήσω."Η θεία μου η Μαριγούλα που την πιάνει και η ποσόστοση."
    Τη θειά μου τη ρώτησε κανείς αν ενδιαφέρετε; Και ας πούμε ότι δεν ενδιαφέρεται προς τί η αλληλογραφία;
    Το όλο σκηνικό μού θυμίζει opengov.gr και περιμένω ισομεγεθες ρεζιλίκι.