#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
18/12/2010 20:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νέα επιχείρηση αποπροσανατολισμού με συλλογή ...υπογραφών



Οι επικοινωνιολόγοι του Ομπάμα μάλλον ωχριούν μπροστά στα… υπόγεια του Μαξίμου που αποφάσισαν να ρίξουν ένα πυροτέχνημα μπας και ο κόσμος θαμπωθεί και δεν τους πάρει με τις πέτρες.

Τι σκέφτηκε το σατανικό μυαλό της κυβέρνησης; Να συγκεντρώσει ένα εκατομμύριο υπογραφές προκειμένου, λέει να πιέσει την Ευρωπαϊκή Ενωση να αποφασίσει την έκδοση ευρω-ομολόγου, ή μάλλον να ξεκινήσει η συζήτηση για το θέμα αυτό και… τρέχα γύρευε.

Ο Γ. Παπανδρέου μιλώντας στην κοινοβουλευτική ομάδα του ΠΑΣΟΚ, και θέλοντας να αποφύγει οποιαδήποτε έκρηξη από τους βουλευτές αποφάσισε να το παίξει φουλ επίθεση. Αλλά χωρίς επιθετικούς, καθώς η πρότασή του αν μη τι άλλο  αξίζει Οσκαρ υποκρισίας (όχι υποκριτικής).

Φανταστείτε στην Ελλάδα να στήνονται πάγκοι και να περνά ο κόσμος να βάζει υπογραφές για το ευρωομόλογο. Καλά – καλά δεν ξέρει τι είναι Ευρωπαϊκή Ένωση θα ξέρει τι είναι ομόλογο; Αλλά ας υποθέσουμε ότι γνωρίζει για τι πράγμα ψηφίζει.

Η ερώτηση είναι απλή: Πόσο μπορεί να αποτελέσει μοχλό πίεσης η συλλογή υπογραφών σε μια χρεοκοπημένη χώρα; Δηλαδή θα φοβηθούν οι Γερμανοί και η Μέρκελ τις υπογραφές του Παπανδρέου και πανικόβλητοι θα τρέξουν να εκδώσουν ευρωομόλογο προκειμένου να σωθεί η χώρα;

Πόση αξία μπορεί να έχει η συγκέντρωση ενός εκατ. υπογραφών σε μια ευρωπαϊκή ένωση 350 και πλέον εκατομμυρίων; Καμιά αξία, το μόνο που θα καταφέρουν είναι να γελάνε με εμάς όλοι οι Ευρωπαίοι. Παλιόχαρτα για εσωτερική κατανάλωση.

Επομένως, γιατί το πρότεινε αυτό το Ιερατείο της κυβέρνησης και ο πρωθυπουργός; Είχε κάποιους άλλους λόγους; Η απάντηση είναι απλή: Προφανώς και αλλού αποσκοπεί:

Αποπροσανατολισμός: Βάζουμε τον κόσμο να υπογράφει προκειμένου να τον πείσουμε ότι στην Ελλάδα έχουμε συμμετοχική δημοκρατία και ο κόσμος ψηφίζει για το μέλλον του. Ετσι, τον κάνουμε να ξεχάσει την πίκρα του αλλά τον καθιστούμε συν-υπεύθυνο για ότι θα γίνει στο μέλλον.
Δημοψήφισμα: Ξεκινάμε με συλλογή υπογραφών για να πάμε μετά στο δημοψήφισμα για τη συνθήκη της Λισαβόνας. Ετσι, βάζουμε τον κόσμο να βγάλει το φίδι από την τρύπα αφού πρώτα έχουμε διαλύσει τη χώρα.
Λήθη: Δεν βάλαμε τον κόσμο να συγκεντρώσει υπογραφές για άλλα θέματα και τον βάζουμε να το κάνει για άλλα που ούτε κάν γνωρίζει. Ξεχνούν όμως ότι πέρασαν το Μνημόνιο με απλή πλειοψηφία; Ότι το έχουν αναθεωρήσει τρεις φορές με υπογραφή Παπακωνσταντίνου και μόνο; Ή ότι πέντε βουλευτές του ΠΑΣΟΚ έχουν διαγραφεί και πολλοί άλλοι πνέουν μένεα για την οικονομική πολιτική; Ετσι θα κάνουμε τον κόσμο να ξεχάσει, με συλλογή υπογραφών;
Ουτοπία: Για ένα άδειο πουκάμισο είναι όλη αυτή η ιστορία αφού αν δεν πουν το ναι οι Γερμανοί και οι Γάλλοι όχι ευρωομόλογο δεν θα υπάρξει αλλά ούτε και απλό ομόλογο.

Ας αφήσουν λοιπόν οι ΠΑΣΟΚΟΙ την παρελκυστική πολιτική κι ας κυβερνήσουν. Ο κόσμος δεν είναι τόσο ηλίθιος όσο νομίζουν.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 18/12/2010 20:52:04

    ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΕΜΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΤΡΕΣ ΟΙ ΕΥΡΩΠΑΙΟΙ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΘΕΩΡΟΥΝ ΓΕΛΟΙΟΥΣ.
    ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ!!!!!

    • man8os avatar
      man8os @ ΜΑΝΙΑ 18/12/2010 22:15:29

      O GAP ειναι για γελια. Και οσοι τον ψηφισαν για κλαματα.

      • BlueSky avatar
        BlueSky @ man8os 18/12/2010 23:26:48

        Αυτοί που τον ψήφισαν όντως είναι για κλάματα, εμείς που δεν ψηφίσαμε, τι φταίμε που θα είμαστε για μαύρο δάκρυ!

        • Kostas D avatar
          Kostas D @ BlueSky 19/12/2010 04:49:48

          Συμφωνω..

        • GREKO avatar
          GREKO @ BlueSky 19/12/2010 15:59:11

          ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΤΟΝ ΣΚΑΣΜΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΜΟΥ. ΤΟ '67 ΜΕ '74 ΠΟΥ ΔΕΝ ΨΗΦΙΖΑΤΕ ΛΕΓΑΤΕ ΕΧΟΥΜΕ ΧΟΥΝΤΑ, ΛΟΙΠΟΝ ΣΚΑΣΜΟΣ ΚΑΙ ΚΟΛΥΜΠΙΣΤΕ.

          • Kostas D avatar
            Kostas D @ GREKO 20/12/2010 02:06:47

            ΔΕΝ ΨΗΦΙΣΑΜΕ ΤΟΝ ΓΑΠ εννοει....
            Εγω ΨΗΦΙΣΑ ΚΑΡΑΜΑΝΛΗ ΔΑΓΚΩΤΟ!!
            ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΑΠΟΧΗ..
            Μ....κες ειμαστε??

      • Xrhstos Theocharis avatar
        Xrhstos Theocharis @ man8os 19/12/2010 04:44:04

        'Ετσι ή αλλιώς κάποιοι πάντα και διαχρονικά είναι για γέλια και για κλάματα... οι ρόλοι αλάζουν. Το τραγικό της υπόθεσης μου θυμίζει πρόσφατη γελοιογραφία όπου ένας κακομοίρης μαστιγώνει έναν άλλο κακομοίρη, έπειτα να ρολόι πάνω σε ενα άθλιο τραπέζι χτυπά και ο εις εκ των κακομοίρηδων λέει: "Σειρά σου τώρα..." Πες μου ποιος γελάει ή κλαίει τώρα, να σου πω ποιος θα πάρει σειρά...

  2. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 18/12/2010 20:54:35

    Το ενα εκατομμυριο προερχεται απο τη συνθηκη της Λισσαβωνας που γραφει οτι με ενα εκατομμυριο υπογραφες γινεται πανευρωπαικο δημοψηφισμα (απαιτει ομως απο 4 χωρες ).Υπο οψιν οτι στην Ελλαδα δεν αρκει κανενας αριθμος υπογραφων για δημοψηφισμα γιατι ετσι προβλεψαν στο Συνταγμα αυτοι που τωρα θελουν δημοψηφισματα πανευρωπαικα.
    Φυσικα το συνταγματικο δικαστηριο της Καρλσρουης εχει γνωματευσει οτι σε παρομοια θεματα υπερισχυει το γερμανικο δικαιο του ευρωπαικου και επισης οτι δεν μπορει να θιγει η συνθηκη του Μααστριχτ που απαγορευει το ευρωομολογο.
    Ειναι ενα μετρο πιεσης που μαλλον θα τα κανει χειροτερα -ετοιμασθειτε για νεο γυρο μπινελικιων με τους Γερμανους.

    • man8os avatar
      man8os @ ψυχραιμια 19/12/2010 01:27:08

      Ακομη μια ενεργεια τορπιλισμου της Ευρωπαικης αλληλεγγυης. Να απαντησει αμεσα η ΝΔ στην προσπαθεια του ΓΑΠ να μας πεταξει εκτος ΕΕ.

  3. χ.... avatar
    χ.... 18/12/2010 21:12:53

    ας κανει δημοψηφισμα

    • archaeopteryx avatar
      archaeopteryx @ χ.... 18/12/2010 21:35:35

      να θέσουμε εμείς το ερώτημα...

  4. rally monkey avatar
    rally monkey 18/12/2010 21:32:53

    εμπαιγμος συνεχιζεται - και δεν ακουστηκε μια φωνη να μιλησει ανοιχτα και να πει τα πραγματα οπως ειναι - απατη και προδοσια της κυβ/νσης ΓΑΠ - αντιθετως τους συναντουμε σα να μην τρεχει τιποτα και τους ζηταμε να αλλαξουν πολιτικη και να κυβερνησουν.. καλα μας κανουν επομενως

  5. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 18/12/2010 21:35:37

    Ήμαρτον ..... τελικά όντως η βλακεία είναι ΑΝΙΚΗΤΗ

  6. neotera avatar
    neotera 18/12/2010 21:43:00

    Πρώτη προτεραιότητα του αμερικάνου είναι πως να πλήξει το ευρώ και τη γερμανία, έστω και κατ' ελάχιστο μέρος όπως με την παρούσα πανάθλια "πασοκιά". Υστερα να τελειώσει τους έλληνες, την ελλάδα σαν ιδέα αν γίνεται, με τον συνδυασμο εξαθλίωσης με υποδούλωση εξυπηρετώντας την αγγλοαμερικάνικη, αλλά και την τούρκικη πολιτική στην περιοχή. Εχει, έχουν καλυτερα βρει μαζύ με τη Ντόρα και όλο το πολιτικοποινικό σκηνικό της Βολής πρόθυμους σύμμαχους την Αλητ των "νταβάδων" που έχει το ρόλο μεσάζοντα στο ξεπούλημα του τόπου και σπονσοράρει όλα τα κόμματα και όλους τους πολιτικούς. Αυτοί πάνε πλέον μαζύ στη ζωή και όπου δεί...

    • popolaros avatar
      popolaros @ neotera 18/12/2010 22:16:12

      +1000

  7. Θεσσαλονικιός avatar
    Θεσσαλονικιός 18/12/2010 21:48:46

    Αυτοί που πέταξαν στα σκουπίδια τα 3.000.000 υπογραφές για διεξαγωγή δημοψηφίσματος για τις ταυτότητες και βάναυσα περιφρόνησαν τη βούληση του ελληνικού λαού, με περισσή αυθάδεια ζητούν με 1.000.000 υπογραφές να εκβιάσουν την Ευρωπαϊκή Ένωση για έκδοση ομολόγων... Ποιός θα σε πάρει στα σοβαρά ρε καραμήτρο;
    Ουστ κοπρίτες!

  8. Στέργιος avatar
    Στέργιος 18/12/2010 21:59:51

    Όταν ο Χριστόδουλος τους πήγε ΤΡΙΑ εκατομμύρια υπογραφές Ελλήνων πολιτών, τις πέταξαν στο καλάθι των αχρήστων, κι αυτοί τού ΠΑΣΟΚ, κι ο Στεφανόπουλος, αλλά και όλο το υπόλοιπο πολιτικό οικοδόμημα που δεν διαμαρτυρήθηκε για τη βάναυση απαξίωση της λαϊκής βούλησης για δημοψήφισμα.

    Ένα εκατομμύριο μούτζες θα μαζέψουν τώρα. Οι φασίστες. Που η δημοκρατία είναι καλή μόνο όταν συμφωνεί με αυτούς. Κάποια πράγματα δεν ξεχνιούνται.

  9. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 18/12/2010 22:04:27

    Αν όντως γίνει κάτι τέτοιο και συλλεγούν υπογραφές, τότε υπογράφουμε και το διαλαλούμε ανά την υφήλιο ότι είμαστε έθνος ζητιάνων.

    Είναι άθλιότητα. Ζητείται εθνική αξιοπρέπεια. Χειρότερη και από την χρεοκοπία είναι η απώλεια της εθνικής μας αξιοπρέπειας.

    Να διαπραγματευτεί σαν πρωθυπουργός ανεξάρτητης χώρας σύμφωνα με τα συμφέροντα της χώρας, όχι να κρύβεται πίσω από υπογραφές πολιτών. Υπάρχουν κάποια λεπτά ζητήματα με τα οποία δεν πρέπει να παίζουμε σε τέτοιες κρίσιμες συγκυρίες απλώς για εσωτερικής κατανάλωσης πολιτικές σκοπιμότητες.

    • MatrixRevolutionEra avatar
      MatrixRevolutionEra @ Professor Moriarty 18/12/2010 22:24:52

      Για τον ΓΑΠ μιλάμε..μην ξεχνιέσαι!

  10. Προφήτης avatar
    Προφήτης 18/12/2010 22:30:09

    Δεν υπάρχει όριο στην ανθρώπινη βλακεία και στην πασοκική αντεθνική αθλιότητα.

    Τους υφιστάμεθα 30 χρόνια. Με δημοκρατικές μεθόδους δεν αντιμετωπίζονται.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ Προφήτης 18/12/2010 23:13:46

      «Επανάσταση με μεταξωτά γάντια δεν γίνεται» όπως είπε ο πατερούλης Ιωσήφ..

    • Professor Moriarty avatar
      Professor Moriarty @ Προφήτης 18/12/2010 23:57:17

      Ή θα γράψουμε ιστορία, ή αυτός θα μας διαλύσει...

    • sawas avatar
      sawas @ Προφήτης 19/12/2010 00:17:14

      Οι ανίκανοι ή οι ικανοί μόνο για το χειρότερο, ακολούθου τον εύκολο δρόμο για ακόμη μια φορά.

      Σιγά μην τον ξελασπώσω.

      Να σηκώσει τα μανίκια, τα μπατζάκια η ο,τι άλλο διαθέτει και να βάλει μπρος την ριμάδα την παράγωγη.

      Να σβήσουν τον αυτόματο πιλότο στο κεφάλι τους και να καθίσουν να βρουν λύσεις…..

    • anonymous avatar
      anonymous @ Προφήτης 19/12/2010 11:29:52

      Αγαπητέ μου αντιμετωπίζονται και μάλιστα καθαρά θεσμικά αν έχεις σχέδιο και μερικούς επιστήμονες να σε βοηθήσουν στη διαχείριση της κατάστασης.
      Απλά η ΝΔ ποτέ δεν είχε σχέδιο ούτε ήθελε να έχει γιατί ο ρόλος της ήταν ρόλος περιθωρίου. Να βάζει τους δεξιούς στη γωνία, να της έρχεται μια τετραετία στα 12 χρόνια, να κάνουν τις μπάζες τους οι 5.000 της Ρηγίλλης κι από δω παν κι οι άλλοι.

  11. Rotarmist avatar
    Rotarmist 18/12/2010 23:33:09

    τις εκλογες υπηρεσιακου συμβουλιου στο τπουργειο Οικονομιας (Νικης 5-7) το Πασοκ σε συνολο 600 ψηφισαντων πηρε............. 46 ψηφους!!!

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ Rotarmist 18/12/2010 23:41:40

      Καλά, το εξουθένωσαν το ΠΑΣΟΚ οι διαμαρτυρόμενοι χρυσοκάνθαροι των 4-5 χιλ το μήνα από αδήλωτα στον προϋπολογισμό κονδύλια.
      Στις εθνικές τι θα ψηφίσουν ;

  12. Κάποιος avatar
    Κάποιος 18/12/2010 23:44:41

    Εντάξει είναι απίστευτο αυτό που συμβαίνει.
    Είναι σαν πέφτεις θύμα βιασμού και την ώρα που σε έχει ακινητοποιήσει ο δράστης για να σε βατέψει, να σε ρωτάει τι γεύση προφυλακτικού προτιμάς ;

  13. NTINOS avatar
    NTINOS 18/12/2010 23:58:16

    ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ BLOGS ΝΑ ΣΥΝΕΝΩΘΟΥΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΛΛΟΓΗ ΤΩΝ ΠΡΩΤΩΝ 100,000 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΦΑΣΚΕΛΩΝ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.

  14. man8os avatar
    man8os 19/12/2010 02:13:13

    Κοιτουσα στο σπιγκελ αλλα δεν το αναφερουν καθοου αυτο. Φαινεται πως ουτε καν ενδιαφερονται να το γραψουν.

  15. η Dimi avatar
    η Dimi 19/12/2010 02:57:32

    Professor Moriarty Oυδείς, μπορεί να μάς διαλύσει. Oυδείς, να μάς κάνει να νοιώθουμε υποδυέστεροι, εάν Εμείς, οι ίδιοι, με την αδράνεια, αδιαφορία, ατολμία, παθητικότητα, μη-συμμετοχή μας κλπ., δεν το επιτρέψουμε . Π.χ. Νταβούτογλου, ο οποίος λόγω κυβερνητικής ακυβερνησίας, έχει κατά πολύ υπερβεί τα εσκαμμένα. Χρειάζεται Ελληνας Κυβερνήτης, να τον επαναφέρει στη τάξη και του κόψει μαχαίρι τις φαντασιώσεις του, γιά την Ελλάδα.

    Οι εξουσιαστές, υπολογίζουν και σέβονται τους Ενεργούς Πολίτες, αυτούς που κάνουν τα λόγια Πράξη, με μετρήσιμα αποτελέσματα. Επειδή, οι Πολίτες αυτοί, δεν ελέγχονται. Επειδή, οι Πολίτες αυτοί, μπορούν να γυρίσουν τα πάνω κάτω και να κάνουν τη μεγάλη διαφορά στη Πατρίδα, στις Κοινωνίες, στη ζωή τους. Επειδή, οι Ενεργοί Πολίτες, μπορούν λόγω ανεπάρκειας και υπεροψίας των εξουσιαστών, να τους ακυρώσουν και απολύσουν από τους θώκους εξουσίας τους οποίους, με βραχύβια διάρκεια οι εξουσιαστές, κατέχουν. Γι’αυτό και λυσσαλέα προσπαθούν νά μάς αυτο-υποβάλλουν και πείσουν ότι τίποτα δεν μπορούμε ν’αλλάξουμε. Επειδή, γνωρίζουν πολύ καλά, ότι ΑΥΤΟΙ οι ανεπαρκείς, είναι οι πρώτοι που θ’αντικαταστήσουμε.

    Η Ιστορία νομοτελειακά, θα είναι αμείλικτη μ’αυτόν τον ασεβή ανιστόρητο, υβριστή και τη λοιπή «νεοταξική προοδευτική» φατρία του. Στέλνοντάς τους ανεπιστρεπτί, στον κάλαθο της Ιστορικής Διάλυσης και Λήθης.

    Με Σεβασμό.

  16. geoc54 avatar
    geoc54 19/12/2010 08:08:28

    Μήπως είναι πλέον καιρός η οποιαδήποτε αντιπολίτευση δεξιά + αριστερά (δεν είμαι ούτε αιθεροβάμων ούτε ουτοπιστής!!!)να βγει και να ενημερώσει τον ελληνικό λαό , γιατί όλα αυτά που λέει η κυβέρνηση είναι ψέμματα , ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΎΝ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΟΎΝ και δεν έχουν καμιά επίδραση στο κακό που μας συμβαίνει.
    Αν πάλι με 1.000.000 υπογραφές μπορούμε (αν είναι δυνατόν !!!!!!!) να αλλάξουμε το στάτους της Ε Ε τότε δεν έχει σημασία που το προτείνει ο ΓΑΠ.

    Η κατασταση που εχουμε περιελθει σαν χωρα απαιτει ευρυτερες συνεναισεις .

    ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΑΙΝΕΣΕΙ ΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΟΥ ΕΠΕΒΑΛΑΝ ΟΙ ΔΙΕΘΝΕΙΣ ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΣ. ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΥΝΑΙΝΕΣΕΙ ΣΤΟ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΥΤΗ Η ΧΩΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ??? ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΑΙ ΠΡΩΤΑ!!!!!! ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ .
    ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΜΙΑ ΚΟΙΝΗ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΥΡΟΤΕΧΝΗΜΑ ΤΩΝ ΥΠΟΓΡΑΦΩΝ.

    ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟΤΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Η' ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΧΩΡΑ Η' ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΙ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑΝ ΤΟΝ ΛΑΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΠΑΡΆΓΟΝΤΑΙ ΗΣΥΧΑ ΗΣΥΧΑ ΚΑΙ ΑΠΛΑ .-

  17. NIKOS avatar
    NIKOS 19/12/2010 10:23:02

    ΓΑΠ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ?ΑΣ ΜΗΝ ΤΟΝ ΨΗΦΙΖΑΜΕ ΔΕΝ ΞΕΡΑΜΕ?ΑΣ ΡΩΤΟΥΣΑΜΕ ΤΟΝ ΟΜΠΑΜΑ.

  18. anonymos avatar
    anonymos 19/12/2010 11:11:25

    Δείτε και την ευχάριστη πλευρά του πράγματος θα ξέρουμε ποιοί είναι. Και μετά τα ελικόπτερα ...... χαχαχαχαχα

  19. PETER K avatar
    PETER K 19/12/2010 16:31:24

    Για τον αρθογραφο. Σωστο το αρθρο σου,αλλα νομιζω 4 εχουν διαγραφη.Μηπως εχω χαση επεισοδειο?

  20. nik avatar
    nik 19/12/2010 20:36:37

    Εχει ένα κόλλημα ο άνθρωπος με το 1.000.000.
    Τόσοι ψήφισαν, είχε πει, για να τον κάνουν πρόεδρο to 2004
    Και γιατί δηλαδή ζητάει ένα εκαττομμύριο; Αποκαλύφθηκε !
    Τόσοι νομίζει ότι τον ψηφίζουν ! Αλλιώς γιατί να μην ας πούμε 4.000.000, το 40% των ψηφοφόρων....; Ούτε αυτός δεν το πιστεύει.
    Μήπως να μαζέψουμε εμείς όλοι μερικά εκατομμύρια υπογραφές να σηκωθεί να φύγει, να τις πάει και στην ΕΕ να δούνε πόσο τον αγαπάμε;