#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/05/2012 23:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νέα ένταση στην Πάτρα



(Ανανεωμένο) Τεταμένο εξακολουθεί να παραμένει το κλίμα έξω από τις εγκαταστάσεις του παλαιού εργοστασίου της Πειραϊκής - Πατραϊκής στην Πάτρα.

Οι ομάδες των αγνώστων εξακολουθούσαν, μέχρι πριν από λίγη ώρα, να πετούν αντικείμενα εναντίον των δυνάμεων των ΜΑΤ, ενώ οι αστυνομικοί απαντούσαν με χρήση χημικών.

Η κυκλοφορία των οχημάτων στην λεωφόρο Ακτή Δυμαίων, μπροστά από το νέο λιμάνι, παραμένει αποκλεισμένη. Η βροχή που έπεσε νωρίτερα, βοήθησε στο να μην πάρουν μεγαλύτερη έκταση τα επεισόδια, αλλά οι δυνάμεις των ΜΑΤ, που έχουν ενισχυθεί με διμοιρίες από την Αθήνα, παραμένουν σε επιφυλακή.

Το απόγευμα κάτοικοι της Πάτρας προχώρησαν σε νέα κινητοποίηση στο λιμάνι, ζητώντας να φύγουν οι μετανάστες από την περιοχή τους. Στο μεταξύ, μετά τα επεισόδια που σημειώθηκαν την Τρίτη, αποχώρησαν και οι ελάχιστοι μετανάστες που βρίσκονταν στις εγκαταστάσεις της Πειραϊκής Πατραϊκής και μεταφέρθηκαν με πούλμαν στην Αθήνα.

Όπως ανέφερε ο Διευθύνων Σύμβουλος του Οργανισμού Λιμένος Πάτρας, Κώστας Πλατυκώστας, όλα τα κτίρια σφραγίστηκαν, ενώ εδώ και καιρό έχει διακοπεί η παροχή ύδρευσης ως μέσο πιέσεις προς τους μετανάστες να εγκαταλείψουν τον χώρο.

Συμπλήρωσε ότι οι εγκαταστάσεις της Πειραϊκής Πατραϊκής φυλάσσονται καθημερινά από υπαλλήλους εταιρείας σεκιούριτι και εργαζόμενους του ΟΛΠΑ, ενώ γίνονται και εργασίες για την αποκατάσταση των ζημιών που έχουν προκληθεί κυρίως στην περίφραξη.

Με αφορμή τα επεισόδια που σημειώθηκαν ο υπουργός Προστασίας του Πολίτης, Λευτέρης Οικονόμου δήλωσε: «Η πρόληψη και η αντιμετώπιση της εγκληματικότητας αποτελεί αυστηρά αρμοδιότητα της Aστυνομίας σε μια συντεταγμένη Πολιτεία, όπως η ελληνική.  Ας μην ξεχνάμε πως πίσω από τους αριθμούς της παράνομης μετανάστευσης υπάρχουν συνάνθρωποι μας και γι’ αυτό φαινόμενα αυτοδικίας, έλλειψης νηφαλιότητας και εκδήλωσης ακραίων και βίαιων συμπεριφορών δεν βοηθούν στην επίλυση των προβλημάτων. Δεν θα επιτρέψουμε σε κανέναν να υποκαταστήσει την Ελληνική Αστυνομία».



O δήμαρχος Πατρέων, Γιάννης Δημαράς, χαρακτήρισε εκρηκτική την κατάσταση που έχει δημιουργηθεί στην πόλη της Πάτρας κατά τη διάρκεια της σύσκεψης εκπροσώπων φορέων που πραγματοποιήθηκε.

Ο κ. Δημαράς ανέφερε τα εξής: «Οφείλουμε όλοι να δείξουμε την απαιτούμενη σοβαρότητα για να κατευνάσουμε τα πνεύματα και να απομονώσουμε όσους προσπαθούν να εκμεταλλευτούν την κατάσταση, την αγωνία και την ανησυχία των κατοίκων του νοτίου διαμερίσματος της πόλης, ασκώντας βία και μετατρέποντας την περιοχή σε εμπόλεμη ζώνη».

Όσον αφορά στην αντιμετώπιση του μεταναστευτικού ο δήμαρχος τόνισε ότι «εμείς δεν μπορούμε να το λύσουμε μόνοι μας», διότι όπως προσέθεσε «είναι ένα θέμα που αφορά την εκάστοτε κυβέρνηση και την ΕΕ που δεν μπορούν να συνεχίσουν να σφυρίζουν αδιάφορα». Μάλιστα, όπως υπογράμμισε, «θα απαιτήσουμε σε πολύ υψηλούς τόνους να ασχοληθούν με την Πάτρα».

Για την άμεση αντιμετώπιση του ζητήματος αποφασίστηκε η ενίσχυση της αστυνόμευσης σε όλο το μήκος της περιοχής του νοτίου διαμερίσματος όπου κινούνται μετανάστες, με συνεχείς περιπολίες καθ’ όλο το 24ωρο.

Επίσης οι συμμετέχοντες στη σύσκεψη ζητούν από το υπουργείο Προστασίας του Πολίτη την άμεση ενίσχυση της αστυνομικής δύναμης στην Πάτρα με επιπλέον προσωπικό, για να μπορεί να ανταποκριθεί η ΕΛ.ΑΣ. στις αυξημένες απαιτήσεις. Ακόμη κατά τη διάρκεια της σύσκεψης συμφωνήθηκε «να απαιτηθεί από τη νέα κυβέρνηση, αμέσως μόλις αναλάβει ο νέος υπουργός Προστασίας του Πολίτη, να δώσει λύση στο πρόβλημα των μεταναστών».

Ενίσχυση της αστυνόμευσης μέσα και έξω από το λιμάνι της Πάτρας και περιπολίες αστυνομικών, σε μόνιμη βάση, τόσο στην περιοχή των Ιτεών, όπου έγιναν τα επεισόδια, όσο και στις γειτονικές περιοχές των Ζαρουχλέικων και της Παραλίας, όπου έχει καταγραφεί αυξημένη παρουσία μεταναστών, ζήτησε ο περιφερειάρχης Δυτικής Ελλάδας Απόστολος Κατσιφάρας, από τον υπουργό Προστασίας του Πολίτη Ελευθέριο Οικονόμου, σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχε μαζί του.

Η Αστυνομία εξακολουθεί να βρίσκεται σε επιφυλακή για την αποτροπή τυχόν νέων επεισοδίων, ενώ ταυτόχρονα ενισχύονται οι δυνάμεις της.

Αφορμή για τα επεισόδια που ξέσπασαν στην περιοχή είναι η δολοφονία ενός 30χρονου από τρεις νεαρούς Αφγανούς τα ξημερώματα του Σαββάτου.

Πέντε άτομα συνελήφθησαν για τα επεισόδια που σημειώθηκαν το βράδυ της Τρίτης έξω από τις εγκαταστάσεις του παλιού εργοστασίου της «Πειραϊκής- Πατραϊκής», ενώ αναζητούνται και άλλα πρόσωπα που συμμετείχαν στις συμπλοκές.

Στο εργοστάσιο βρίσκουν καταφύγιο μετανάστες που βρίσκονται παράνομα στην Ελλάδα και οι οποίοι προσπαθούν να επιβιβαστούν σε πλοίο για να φύγουν στην Ιταλία.

Newsroom ΔΟΛ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. S.P. avatar
    S.P. 23/05/2012 20:08:19

    Μα τι λέει ο Δήμαρχος και ο Οικονόμου (με την ραγδαίαι επαγγελματική εξέλιξη), αφού απουσιάζει το κράτος και δημιουργούνται μεγάλα κενά στην προστασία του Έλληνα πολίτη.

    • juliet avatar
      juliet @ S.P. 23/05/2012 20:40:59

      S.P
      καλησπέρα ,
      τα δύο άκρα αφύλακτα ,εργοστάσια εγκαταλελειμμένα άρα είναι εύκολα να γιγαντώσει η κατάσταση.
      Η πλευρά προς την Ηλεία ,εύκολα μπορείς να ξεφύγεις μέσα στα χωράφια .Η άλλη πλευρά παραλιακά ...ξεχνάς ότι μπορείς να περπατήσεις βράδυ .Ολοι έχουνε ένα όνειρο να μπούνε κρυφά σε καμμία νταλίκα για Ευρώπη.Στην Ιταλία αν πιάσουν νταλικέρη με λαθραίους πάει αυτόφωρο κατάσχουν και την νταλίκα.Εδώ δεν νομίζω να γίνεται αυτό ,δεν γνωρίζω.
      Και βέβαια τους στέλνουν πίσω στην Ελλάδα .
      Κάποτε στις Ιτιές μπορούσανε να πάνε τα παιδιά για μπάνιο τώρα ...
      Ο δήμαρχος πρόσκειται στο Σύριζα .Ο Οικονόμου τώρα το θυμήθηκε ,δεν το ήξερε ;Ο Κατσιφάρας τουρίστας ήτανε ,σαν βουλευτής που κατοικούσε στας Αθήνας .
      Μπήκα στο facebook να δω αν ο Νικολόπουλος έκανε ανακοινώσεις ,αλλά τίποτε.
      Είναι εκείνο που έλεγα επειδή υπήρχε εμπλοκή της Χ.Α φοβούνται μη χρεωθούν ότι συνεργάζονται......τα μυαλά στα κάγκελα ,η δολοφονία του νεαρού έπρεπε να γίνει σημαία.
      Να θυμάσαι αυτό που θα σου πω ....φοβάμαι ότι το καζάνι θα ξεχυλήσει απ'εκεί .Και είναι αν πάρουν και οι ντόπιοι τα όπλα ....η Παναγιά η Γηροκομίτισσα να βάλει το χέρι Της.

      • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
        Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ juliet 23/05/2012 21:22:45

        Εδώ, φυσικά αν είναι εν γνώσει του οδηγού, είναι κακούργημα και κατάσχεται και το φορτηγό..

        • juliet avatar
          juliet @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 23/05/2012 21:36:37

          Φαήλο,
          επειδή είναι χαλαρά τα πράγματα εδώ,αυτό εννοώ ,στην Ιταλία ξέρω, έτυχε και να βρεθώ που έπιασαν ένα Τούρκο που είχε μέσα στη νταλίκα 20 κεφάλια.

      • S.P. avatar
        S.P. @ juliet 23/05/2012 21:26:44

        Juliet, Καλησπέρα,
        Στεναχωριέμαι γιατί αυτές τις διαδρομές τις έχω κάνει 35 χρόνια. Κάποτε ήταν πολύ ωραία, τώρα ζω πολύ μακριά, αλλά όταν περνώ και βλέπω τα χάλια εκνευρίζομαι. Πολλοί στην Ελλάδα (πολιτικοί και διοικητικά στελέχη) έκαναν καρριέρα υπογράφοντας το Δουβλίνο κ.α.
        Αν έλθεις στην Ευρώπη, μολονότι πολίτης ευρωπαϊκής χώρας σε κοιτάζουν περίεργα και εξονυχιστικά μήπως είσαι μεταμφιεσμένος Ασιάτης. Εμάς με την συγκατάθεση των ηγετών μας μας θέλουν χωματερή λαθρομεταναστών.
        Τι να πω; Πάντως και ο Τσοχατζόπουλος κάποτε ήτο παντοδύναμος!

        • juliet avatar
          juliet @ S.P. 23/05/2012 21:29:51

          εκτός αν είσαι άσπρος γαλανός ή γενικά ανοιχτόχρωμος...
          :)

  2. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 23/05/2012 20:47:56

    Η δολοφονια αυτων των ανθρωπων (ειναι πολλοι, οχι μονο ο συνΕλληνας στη Πατρα), πρεπει να γινει σημαια για να ξυπνησει επιτελους ο απλος κοσμος και να υπαρξει ενας Πατριωτικος ακτιβισμος... Ενωμενοι μπορουμε πολλα, και δεν φοβομαστε κανενα λαθρο-δολοφονο και κανενα μπαχαλακια-προστατη του...

  3. Θα Πληρωσω Σε Δραχμες avatar
    Θα Πληρωσω Σε Δραχμες 23/05/2012 20:54:25

    Αληθεύει ότι εντος της ΠΠ οι ΛΑΘΡΑΙΟΙ και ΠΑΡΑΝΟΜΟΙ έποικοι εκτρέφαν σκυλιά για βρώση;

    Κάποιος από Πάτρα που να γνωρίζει;

    • juliet avatar
      juliet @ Θα Πληρωσω Σε Δραχμες 23/05/2012 21:39:04

      Αστο....κτήνη .Εγώ που δεν μπορώ να σκοτώσω μυρμήγκι ,αν μου δώσει περίστροφο καθαρίζω εν ψυχρώ.

  4. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 23/05/2012 21:10:05

    Πάντως η ΝουΔου είναι απούσα, ενώ θα έπρεπε να είχε κάνει τη δολοφονία του νεαρού σημαία και αντι-συριζαίϊκο σύνθημα. Και ύστερα περιμένει και ψηφαλάκια. Μια χαρά, οι γριές στο Κολωνάκι που ψηφίζουν Πάκη θα ρίξουν δαγκωτό ΝουΔου. Μια χαρά. Μετά λένε τι έχουν τα έρμα και ψοφάνε (ή μάλλον και ψηφίζουν ΧΑ)...

  5. ΝΙΚΟς ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ avatar
    ΝΙΚΟς ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ 23/05/2012 21:11:01

    σταματηστε το παραμυθι περι ....μεταναστων
    το μεταναστης δεν δηλωνει ταυτοτητα
    ειναι αφγανοι ,πακιστανοι,μπαγκλαντες ασιατες και αφρικανοι
    ειναι μαχη μεταξυ ελληνων ευρωπαιων και ασιατοαφρικανων
    ΚΟΦΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ

    • juliette avatar
      juliette @ ΝΙΚΟς ΠΙΚΡΑΜΕΝΟΣ 23/05/2012 21:31:29

      Πικραμένε ,
      κάντο λιανά ....τι εννοείς .

  6. Σταράτα avatar
    Σταράτα 23/05/2012 21:15:19

    Νά κάνει τήν δουλεία της ή αστυνομία καί ό δήμος καί νά εκενώση τό κτήριο άμεσα,νά μήν γίνει κανένα ''ατυχημα''.

    • juliet avatar
      juliet @ Σταράτα 23/05/2012 21:26:29

      Απ'ότι θυμάμαι δεν είναι εύκολα ...εκτός και ρίξουν ότι έρριχναν σε μας στο Σύνταγμα ,αλλά ξέχασα εμείς είμαστε Ελληνες ...

  7. Inno avatar
    Inno 23/05/2012 21:43:33

    πόσο ... μην πω πρέπει να είσαι για να ανοίξεις ΤΩΡΑ κόντρα με την ΧΑ μετά απ όσα έγιναν? τέτοια γκάφα ρε Νικολόπουλε? βαλτοί είστε όλοι? επίτηδες το κάνετε?

  8. Ιωάννης33 avatar
    Ιωάννης33 23/05/2012 23:18:33

    Κανένα πούλμαν δεν βάζει το κράτος δωρεά σε κανένα παιδικό χωριό.Οι λαθρο θα εγκατασταθούν πάλι σε κανένα νεοκλασικό κτίριο.Και τον Ελληνα δεν τον μαχαίρωσαν,τον έσφαξαν κανονικά

  9. Γιωργος avatar
    Γιωργος 24/05/2012 00:50:04

    Καλη λευτερια...

  10. Δον Κιχώτης avatar
    Δον Κιχώτης 24/05/2012 01:20:03

    Οι μάχες για την καθημερινότητα -και μάλιστα τέτοιου είδους καθημερινότητα- κερδίζονται ΚΑΙ στο πεζοδρόμιο,δίπλα στους κατοίκους που υποφέρουν και στενάζουν και σφάζονται σαν τ'αρνιά κι όχι βγάζοντας δεκάρικους λόγους ιεροκήρυκα στυλ Πάκη,Νικολόπουλου κλπ.ΝΤΡΟΠΗ στο Νικολόπουλο που απαθής ,αμέτοχος στο δράμα των Πατρινών πετούσε ατάκες και παλιομοδίτικα επιχειρήματα στην εκπομπή του Ευαγγελάτου.
    Μετά από αυτά της Πάτρας,η Χρυσή Αυγή θα πάρει διπλάσιο ποσοστό από το του Μαϊου.

  11. man8os avatar
    man8os 24/05/2012 01:36:33

    Μπορει να φανω κακος αλλα ο Νικολοπουλος εδειξε ασχετιλα και καθολου προσαρμοστικοτητα. Ειναι εντελως ακαταλληλος ο λογος που εξεφρασε για την κατασταση που βιωνουμε σημερα.

  12. juliet avatar
    juliet 24/05/2012 08:12:12

    man8o,
    Καλημέρα ,παρακολουθώ απο τότε που έρχισαν αυτά,είμαι Αθήνα δεν μένω Πάτρα,αλλά είναι ο τόπος που γεννήθηκα και πονάω ,και δεν υπάρχει κάτι σοβαρό απ' αυτόν.Τι να πω..ξέρεις υπάρχει και εκεί ''κολωνάκι''.

  13. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 24/05/2012 09:33:00

    Προχθές έγινε συμπλοκή, για ασήμαντη αφορμή, έξω από την ΑΣΟΕΕ, επί της οδού Πατησίων, μεταξύ ενός ζευγαριού Αλβανών και λαθρομεταναστών που πουλάνε μπροστά από το Πανεπιστήμιο την (λαθραία) πραμάτεια τους.

    Μέσα από την Σχολή όρμησαν αμέσως οι συνιστώσες που προστατεύουν (με το αζημίωτο, βεβαίως βεβαίως...) τους Πακιστανούς-Σομαλούς-Νιγηριανούς επιχειρηματίες (κόκας, λαθραίων κινέζικων μαϊμουδοπροϊόντων κ.α.) και χτύπησαν το ζευγάρι των Αλβανών που έκανε το λάθος να περάσει έξω από αυτό το τέμενος της δημοκρατίας και της παιδείας.
    Η Αστυνομία επενέβη, ως συνήθως, κατόπιν εορτής.

    Παρακαλείται η πολυαγαπημένη μας μικρή Νουδούλα να μην είναι ΤΟΣΟ αυστηρή με το κόμμα που επιτρέπει στις συνιστώσες του να προστατεύουν (με το αζημίωτο...) τους ταλαίπωρους μετανάστες/πρόσφυγες που ψάχνουν μια ζεστή αγκαλιά στην πατρίδα μας...

    Λίγη αυστηρότητα ακόμα από τη μικρή Νουδούλα και ο Αλέξης θα αποκτήσει τραυματικές εμπειρίες από την ενασχόλησή του με την πολιτική...

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Γιάννης Καλαματιανός 24/05/2012 09:46:23

      Εγώ αγαπητέ, κρίνοντας από τη συμπεριφορά της ΝΔ στο θέμα του συμπατριώτη μας που σφαγιάστηκε από τους Αφγανούς και στη σιωπή της στο αβαντάρισμα των λαθροεγκληματιών από τον Σύριζα, προβληματίζομαι πλέον σοβαρά αν θα την ψηφίσω στις εκλογές του Ιουνίου. Φαήλο συγγνώμη, εσύ είσαι εξαίρετος, αλλά είστε τραγικοί ως κόμμα. Οσο για τον Νικολόπουλο, καταποντίστε τον όσοι ψηφίζετε Αχαϊα.

  14. epouranios avatar
    epouranios 24/05/2012 09:33:49

    Πάντως στην Ηγουμενίτσα πριν 2 χρόνια που είχαμε τα ίδια δεν αφήσανε σκύλο και γάτα στην περιοχή του νέο λιμάνι.-

  15. α.α avatar
    α.α 24/05/2012 09:56:09

    Οσο η νομοθεσία είναι προκλητικά ευνοικη για το έγκλημα και τη λαθρομεταναστευση , το πρόβλημα θα διογκώνεται και το κενό θα καλύπτουν ακραίες δυνάμεις. Συγκεκριμένα, προσφατα (νόμος 4055/2012) καταργήθηκε η δικαστική απέλαση για τα πλημμελήματα (με ψήφους και της ΝΔ, γιατί άραγε;) , με το Ν. 3904/11 (Καστανίδη) κανείς δε πάει φυλακή για ποινη φυλ. έως 5 έτη, η έφεση έχει υποχρεωτικά ανασταλτικό αποτέλεσμα για ποινη καθειρξης έως 10 έτη (δηλ. τρώει ο ληστής 10 έτη κάθειρξη και μετά πίνει τον καφέ του!!!) και η επιβαλλόμενη ποινη δεν εκτελείται στην πράξη (για ποινη 15 ετών κανείς δεν κάνει φυλακή πάνω από 8 έτη) . Το έγκλημα ανθεί γαιτί υπάρχει νομοθετικά αναγνωρισμένη ατιμωρησία και κανείς δεν φοβάται την Ελληνική Δικαιοσύνη. Ακόμη, είμαστε η μόνη χώρα που οι λαθρομετανάστες παίρνουν χαρτι οικειοθελούς εξόδου εντός 30 ημερών, όταν σε όλες τις χώρες του κόσμου φυλακίζονται εωσότου απελαθούν. Επίσης δεν τιμωρούνται αυτοί που εκμεταλλεύονται τους λαθρο (εργοδότες, εκμισθωτές)

  16. Γιώργος Αχαιός avatar
    Γιώργος Αχαιός 24/05/2012 12:51:41

    20 χρόνια έχει αυτό το πρόβλημα η Πάτρα. Κανένας δεν ενδιαφέρθηκε. Κανένας δεν ενδιαφέρεται. Πιθανόν κανένας δεν θα ενδιαφερθεί.

    Ποιό σκατά είναι το πρόβλημα δεν καταλαβαίνω. Αν κυβερνούσα για 1 μέρα θα γέμιζα ότι μεταφορικά αεροπλάνα έχουμε και θα τους επέστρεφα στο αφγανιστάν δίχως καμία καθυστέρηση, διατύπωση, γραφειοκρατία, δίχως σεβασμό σε κανέναν κανονισμό που έρχεται σε αντίθεση με το συμφέρον της ελλάδος. Και μην κάνει το λάθος να μου μιλήσει για Ευρωπαικπή ένωση! Είναι το πιο σύντομο και μαλακισμένο ενέκδοτο.

    Όταν η πολιτεία δεν κάνει ποτέ τίποτα, τότε θα το κανουν ακραία στοιχεία.

  17. jimmys avatar
    jimmys 24/05/2012 12:51:47

    ΜΑ ΚΑΛΑ !!!!!!! ΤΙ ΣΑΣ ΕΦΤΑΙΞΑΝ ΟΙ ΚΑΚΟΜΟΙΡΟΙ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ ??
    ΕΔΩ Ο ΣΥΡΙΖΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΑΝΕΡΓΙΑΣ ...
    ΝΑ ΤΟΥΣ ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ..
    ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΑΛΕΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΜΑΣ ΡΕ ΑΔΕΡΦΕ ...............
    ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΟΥ ΣΥΡΙΖΑ ?? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΡΘΕ ΣΤΗΝ ΠΑΤΡΑ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙ ΑΥΤΑ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ ?????

  18. ήγγικεν avatar
    ήγγικεν 24/05/2012 15:18:17

    Και η ΝΕΤ το Σάββατο στις 14:30, έχει εκπομπή για τους "μεταναστες που αναγκάζονται να έρχονται από χιλιάδες χμετρα μακριά στην χώρα μας". Έτσι ακριβώς το διαφημίζουν.!

  19. Γιάννης Καλαματιανός avatar
    Γιάννης Καλαματιανός 24/05/2012 15:41:54

    Χθες το βράδυ η ΝΕΤ έπαιξε παλιά εκπομπή του γνωστού και μη εξαιρετέου Κούλογλου (αυτού που, κατά σύμπτωση, πήρε συνέντευξη στη ΝΕΤ πριν λίγες μέρες από τον Τσίπρα...) για τους Νεοναζί της Γερμανίας.
    Αυτό στο ποδόσφαιρο λέγεται σωστό πλασσάρισμα στην περιοχή...

    Για την άλλη πλευρά δεν υπάρχει κανείς δημοσιογράφος να κάνει μια εκπομπή;
    Μήπως επειδή το θέμα κάνει τζίζ ;