#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/10/2010 22:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Νέα Δημοκρατία: Καληνύχτα κ. Μητσοτάκη



Από το Γραφείο Τύπου της Νέας Δημοκρατίας εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:



«Τέσσερις εβδομάδες πριν τις εκλογές, ο κ. Μητσοτάκης, ενεργώντας σαν ναυαγοσώστης του κ. Παπανδρέου, επιτέθηκε απόψε εναντίον της Παράταξης, που τον ανέδειξε στα ύψιστα αξιώματα της χώρας, σε μια στιγμή που είναι ορατή η ραγδαία φθορά του ΠΑΣΟΚ και η ανάκαμψη της Νέας Δημοκρατίας.

Αλλά ο λαός μας έχει μνήμη, γνώση και κρίση.

Καλή σας νύχτα κ. Μητσοτάκη…».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 11/10/2010 22:47:17

    Επιτέλους. Ανάσταση!!!!!!!!!!

  2. Wolf avatar
    Wolf 11/10/2010 22:49:50

    Γιατί του λέτε καληνύχτα, ρε παιδιά?
    Είναι γνωστό ότι τέτοια ώρα βγαίνουν οι βρυκόλακες!!!
    Μην ανησυχείτε, το πρωι θα είναι πάλι στο σκοτάδι του...

  3. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 11/10/2010 22:50:52

    Πολύ chic ανακοίνωση, δεν του άξιζε τέτοια.

    Και, κυρίως, λειψή. Έπρεπε να είχαν προσθέσει το εξής:
    "...επιτέθηκε απόψε εναντίον της Παράταξης που τον περιμάζεψε από την μεταϊουλιανή αφάνεια και τον ανέδειξε στα ύψιστα αξιώματα..."

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Αυριανιστής 11/10/2010 23:11:49

      Μπράβο Αυριανιστή! Αυτή είναι απάντηση. Ήταν στα αζήτητα, καθύβρισε το 77 τον Καραμανλή τον Α΄ και εκείνος του άνοιξε την πόρτα να χωθεί. Ας όψονται για άλλη μια φορά οι Γερμανοί φίλοι του!

      • Αυριανιστής avatar
        Αυριανιστής @ Αφροδίτη 11/10/2010 23:19:52

        Ο Ιωάννης Μπούτος, όταν έφυγε από τη μητσοτακική "φιλελεύθερη Νέα Δημοκρατία" το καλοκαίρι του 1985 (ένα μήνα μετά τις εκλογές), έστειλε τον Δρακουμέλ αδιάβαστο. Ο Μητσοτάκης είχε, βλέπεις, την ατυχή έμπνευση να αναρωτηθεί, δήθεν ρητορικά, σε συνέντευξη τύπου "και, εν πάση περιπτώσει, πόσους ψηφοφόρους αντιπροσωπεύει ο κύριος Μπούτος;", ξεχνώντας όμως τι... ημερομηνία ήταν όταν έδινε αυτή τη συνέντευξη. Απάντησε λοιπόν ο Μπούτος: "ο κύριος Μητσοτάκης, καλό θα είναι να μην ξεχνάει όταν κάνει δηλώσεις στις... 15 Ιουλίου"!!!

  4. A.M. avatar
    A.M. 11/10/2010 22:54:53

    Ειλικρινά τώρα..
    Δεν τον λυπηθήκατε τον Μητσοτάκη;
    Απαντήστε με το χέρι στην καρδιά.

    Γιατί εγώ τον λυπήθηκα τον ταλαίπωρο.
    Σε τέτοια ηλικία και πρώην πρωθυπουργός να άγεται και να φέρεται και να (αυτό-)εξευτελίζεται απ την Τρέμη και τον Πρετεντέρη ... κρίμα ρε παιδιά.. κρίμα!

    Δλδ πόσο μπορεί χαμηλά να πέσει ένας άνθρωπος;

    Μια λέει «λαϊκιστή» τον Αντώνη και να τον εξισώνει με τον ΓΑΠ;

    Αυτός ο άνθρωπος είναι πολύ δυστυχής... ειλικρινά.

    Μόνο για οίκτο είναι.

    Και αν του δώσει ο Θεός χρόνια - ούπς.. μήνες ήθελα να πω - και δεί και τον Αντώνη πρωθυπουργό ..

    Θα παρακάλαγε να μην είχε ζήσει νομίζω.

    Πολύ χολή όμως με τον Αντώνη..

    Κρίμα .. πολύ κρίμα ...

    Στην ζωή γενικά για κάθε άνθρωπο αλλά πολύ περισσότερο για τα δημόσια πρόσωπα υπάρχει μια σοφή επιλογή όταν δεν υπάρχουν άλλες καλύτερες επιλογές:

    ΕΝΤΙΜΟΣ ΣΙΩΠΗ.

    Κάποιος θάπρεπε να την έχει διδάξει στον Μητσοτάκη.

    • Orestios avatar
      Orestios @ A.M. 11/10/2010 23:02:37

      Σιγά μην τον λυπηθούμε. Αυτός έπρεπε να λυπηθεί τον εαυτό του.
      Δυστυχώς διέλυσε την υστεροφημία του σήμερα.
      Ας πρόσεχε!

      • A.M. avatar
        A.M. @ Orestios 11/10/2010 23:09:44

        Καλά, εδώ που τα λέμε δεν είχε και καμμιά ιδιαίτερη υστεροφημία.
        Αν και είχε πράγματι πάρει κάποιες σωστές αποφάσεις.. στην πλειοψηφία του ελληνικού λαού άσχετα πολιτικής θέσης δεν χαίρει ιδιαίτερης εκτίμησης.

        Καληνύχτα κύριε Μητσοτάκη.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 11/10/2010 23:18:50

        Όση προσπαθούσε να καλλιεργήσει τέλος πάντων.
        Στην πτώση του παρασύρει όλη την καταβόθρα

      • Αφροδίτη avatar
        Αφροδίτη @ Orestios 11/10/2010 23:22:24

        Σιγά την υστεροφημία που είχε! Αυτήν την έχει διαλύσει χρόνια τώρα ή μαλλον, για να ακριβολογώ, δεν την απέκτησε και ποτέ! Δεν θα με πιστέψεις Ορέστιε, αλλά θα σου πω πως είναι ο μόνος γέρος που δεν μου εμπνέει κανέναν απολύτως σεβασμό! Το είπα και ησύχασα.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Orestios 11/10/2010 23:27:36

        Ούτε και στο GAP εμπνεεί παρά την λυσσαλέα στήριξη που του παρέχει (στην ουσία τον βυθίζει)

  5. Γ.Τ. avatar
    Γ.Τ. 11/10/2010 22:56:15

    Επιτελους αδερφια!!!! Απαντησαν οπως επρεπε!!! Αντε και καλο ταξιδι στο εξωτερικο κομπανια του Μνημονιου. Εμεις δεν προσκυναμε κοπριτες!! Γεννηθηκαμε ελευθεροι Ελληνες!!

    • Γιάννης avatar
      Γιάννης @ Γ.Τ. 11/10/2010 23:53:27

      Μια χαρά προσκυνάτε κοπρίτες 180 χρόνια τώρα. Τόσο που όταν κάποιος σας λέει την αλήθεια, από συνήθεια στους κοπρίτες, πάτε να τον φάτε...Να χαρώ εγώ ελεύθερο λαό...

  6. thespieys avatar
    thespieys 11/10/2010 22:59:03

    Nα του αφαιρεθεί ο τίτλος του επιτίμου Α-ΜΕ-ΣΑ.

    • A.M. avatar
      A.M. @ thespieys 11/10/2010 23:15:46

      Δεν του έχει αφαιρεθεί ΑΚΟΜΑ;;;;

      Τον αφήρεσε μόνος του σήμερα μην βάζει σε κόπο το κόμμα.

  7. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 11/10/2010 23:00:37

    Το τέλος του Κόμη...

    []...Οί τσιγγάνοι βλέποντας πιά δτι τούς άπειλούσαν τά τουφέκια κι ότι ήταν στό έλεος τού Λόρδου Γκοντάλμινγκ καί τού Δρ Σιούαρντ, παραιτήθηκαν καί δέν έφεραν άλλη άντίσταση. Ό ήλιος είχε σχεδόν βουτήξει στίς βουνοκορφές κι οι σκιές τών άνδρών έπεφταν μακριές πάνω στό χιόνι.

    Είδα τόν Κόμη ξαπλωμένο μέσα στήν κάσα λερωμένο άπ' τό χώμα πού είχε τιναχτεί μέ τό άπότομο πέσιμο άπ΄τό κάρο. Ήταν νεκρικά χλωμός, σά κέρινο όμοίωμα, και τά κόκκινα μάτια του έλαμπαν μ' έκε(νη τή φοβερή εκδικητική φλόγα πού ήξερα τόσο καλά. Καθώς τόν κοίταζα, τό βλέμμα του έπεσε στόν ήλιο πού έδυε και η έκφραση τού μίσους του έγινε θρίαμβος.Τήν ίδια δμως στιγμή τό μαχαίρι τοϋ Τζόναθαν άστραψε κι έσκισε τόν άέρα. Έβγαλα μιά κραυγή καθώς τό είδα νά σκίζει τό λαιμό, ενώ ταυτόχρονα τό μαχαίρι τοϋ κ. Μόρρις βυθιζόταν στήν καρδιά.

    Ήταν κάτι σά θαύμα. Μπροστά στά μάτια μας καί πρίν προφτάσουμε καλά καλά νά πάρουμε άνάσα, όλόκληρο τό σώμα διαλύθηκε σέ σκόνη κι έξαφανίστηκε άπό μπροστά μας. Μέχρι νά πεθάνω θά θυμάμαι μέ χαρά δτι άκόμα κι εκείνη τη
    στιγμή πρίν άπ' τήν τελική άποσύνθεση τό πρόσωπό του είχε μιά έκφραση γαλήνης πού δέ θά μπορούσα ποτέ μου νά τή φανταστώ.

    Ό πύργος τοϋ Δράκουλα ορθωνόταν τώρα μέ φόντο τό φλογισμένο ούρανό, κι οι τελευταίες ακτίνες τοϋ ήλιου πού βασίλευε έδειχναν ανάγλυφα τήν κάθε πέτρα στίς μισογκρεμισμένες πολεμίστρες του.

    Ό ήλιος είχε φτάσει πιά στήν άκρη τής βουνοκορφής κι οί κόκκινες άκτίνες του έπεφταν στό πρόσωπό μου καί τό έλουζαν μέ ρόδινο φώς. Μέ μιά ψυχή οι άντρες επεσαν στά γόνατα, κι ενα βαθύ καί συγκινημένο «Αμήν» άκούστηκε άπ' τά χείλη τους καθώς τό βλέμμα τους ακολούθησε τό δάχτυλο τοϋ ετοιμοθάνατου πού είπε:
    «Δόξα νά 'χει ό Μεγαλοδύναμος, δέν πήγαν δλα χαμένα! Κοι-
    τάξτε! Ή κατάρα σβήστηκε!»....

  8. Y. avatar
    Y. 11/10/2010 23:01:01

    Άψογη η ανακοίνωση (συμπτωματικά την ακούω μόλις στο άλτερ). Επί τη ευκαιρία, επί ΚΚ, δεν θυμάμαι το σύστημα Ρουσό σε έστω και ηπιότερη αναφορά, οποτεδήποτε έβγαινε ο μπαμπάς (και ήταν πολλές φορές) και τα ‘ριχνε στη Κυβέρνηση

  9. Giouxou avatar
    Giouxou 11/10/2010 23:02:38

    Αχχχχχ το ευχαριστήθηκα,επιτέλουςςςςςς.

    Άρχισε η ΝΔ να γίνεται το κόμμα που όλοι ονειρευόμαστε,δίωξε ρε συ Αντώνη και τα τελευταία λαμόγια που πλήγωσαν τον μέσο ψηφοφόρο και θα σου ανάβουμε λαμπάδες όχι μόνο εμείς αλλά όλοι οι Έλληνες.

    • Γιάννης avatar
      Γιάννης @ Giouxou 11/10/2010 23:54:42

      Ένα κακέκτυπο του ΛΑΟΣ είναι το κόμμα που ονειρεύεστε; Έχουμε που έχουμε ανεπραρκή κυβέρνηση, μια ανάξια και καταστροφική λαϊκοδεξιά είναι το τελευταίο πράγμα που χρειαζόμασταν.

      • Wonderland avatar
        Wonderland @ Γιάννης 12/10/2010 02:05:05

        Τον Πεταλωτη Γιαννη τον λενε ? Αν εσυ θελεις να φουνταρεις απο τον ζαλογγο μην μας ζητας και εμας να κανουμε το ιδιο . Στην Ισλανδια , χωρα με υψηλο μορφωτικο επιπεδο και μηδενικο λαικισμο οι πολιτες ειναι καθε μερα στον δρομο και διαδηλωνουν εναντια στους δικους τους μνημοσινακηδες , τι εχεις να πεις για αυτο ? και εκει ειναι διεφθαρμενοι πολιτες και τουσ αξιζε αυτο ? Στην Ιρλανδια που παει χειροτερα απο εμας γιατι δεν πηγαν στο ΔΝΤ ? Σταματηστε αυτην την καραμελα οτι ο Σαμαρας ειναι λαικιστης , απλα ειναι πατριωτης και κανει τα αυτονοητα

      • Giouxou avatar
        Giouxou @ Γιάννης 12/10/2010 21:56:25

        Ρε Γιάννη καταρχήν μιλάω για αυτό που έκανε ο Σαμαράς που διαολόστειλε τον δρακουμέλ,όπως κάνει εδώ και χρόνια ο μέσος ψηφοφόρος κάθε φορά που μιλούσε ο χαιλάντερ.

      • Επώνυμος avatar
        Επώνυμος @ Γιάννης 12/10/2010 22:10:24

        Οι γνωστοί εγκάθετοι εμφανίστηκαν με διαφορετικά ψευδώνυμα. Χαρακτηρισμοί, χαρακτηρισμοί, χαρακτηρισμοί. Ουσία μηδέν. Επιχειρήματα μηδέν.

        Σκέψου να καταδεχόταν να μιλήσει ο Σαμαράς στον Καρατζαφέρη!

      • anonyme avatar
        anonyme @ Γιάννης 13/10/2010 02:06:32

        Όχι φίλε μου θέλουμε σύγχρονη κεντροδεξιά όπως τις
        αντίστοιχες σε όλα τα ευρωπαικά κράτη που σαρώνουν και
        κυβερνούν σχεδόν παντού.Γι'αυτή την κεντροδεξιά παλεύουμε και
        αυτή την κεντροδεξιά θα ψηφίσουμε στις εκλογές που έρχονται και είμαστε πεπεισμένοι ότι με τον Αντώνη Σαμαρά αυτή η κεντροδεξιά θα είναι γεγονός .

  10. loretta avatar
    loretta 11/10/2010 23:07:51

    ...αν ηταν στρατηγος θα του ξηλωναν τα γαλονια (ο μεγαλυτερος εξευτελισμος )....τωρα με μια απλη ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ...τον ισοπέδωσαν και του πηραν και τα γαλονια.

  11. Ρήγας Φερραιος avatar
    Ρήγας Φερραιος 11/10/2010 23:08:23

    Για οσους εχασαν το σοου!!!

    h**p://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=46359&catid=9

    • A.M. avatar
      A.M. @ Ρήγας Φερραιος 11/10/2010 23:10:54

      Τα θρίλλερ προβάλλονται τα μεσάνυχτα.
      Νωρίς το ανέβασες :lol:

      • Ρήγας Φερραιος avatar
        Ρήγας Φερραιος @ A.M. 11/10/2010 23:16:12

        εχεις δικιο αλλα οταν το βρηκα χαλασαν ολα τα ρολογια του σπιτιου μα τον Μητσοτακη!!!!!!!!!

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Ρήγας Φερραιος 11/10/2010 23:32:51

      Προσέξατε πάντως το site του Εισαγγελάτου, σε ποιο ακριβώς σημείο κόβει τη συνέντευξη; Εκεί όπου ο Δρακουμέλ "υποδεικνύει" ποιον να ψηφίσουν στην Κρήτη, μην τυχόν και δεν το προσέξουν οι αναγνώστες του. Θυμόμαστε τις φήμες, που ποτέ δεν διαψεύστηκαν, οι οποίες τον φέρουν ως εκπρόσωπο Τύπου στο απόκομμα που εξυφαίνει η κόρη του Δρακουμέλ...

  12. BlueSky avatar
    BlueSky 11/10/2010 23:12:08

    Ο γκαντέμαρος έχει ακόμη τα γαλόνια του. Υπάρχει πρόβλεψη στο καταστατικό να διαγραφεί και μαζί του ο τίτλος του επίτιμου γκαντέμη; Ξεγράψτε τον μια και καλή! Να γίνει επίτιμος στο κόμμα της κόρης του, όποτε γίνει.....

    • Y. avatar
      Y. @ BlueSky 11/10/2010 23:17:40

      Δε χρειάζεται. Καϋμένος είναι, και τους καϋμένους απλά τους λυπάσαι ακι τους αγνοείς. Η ανακόινωση τα λέει όλα, και με παύλα.

  13. Nick avatar
    Nick 11/10/2010 23:15:59

    Αργησαν μερικές δεκαετίες για να το πουν αλλά... κάλλιο αργά παρά ποτέ.

    Έλεος δηλαδή με τον *μπιπ*, απόψη επι παντώς επι στητού και υποστήριξη των κάθε λογής άχρηστων.

  14. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 11/10/2010 23:18:33

    Να τον κάνουν επίτιμο του ΠΑΣΟΚ και την κορούλα του υπουργό του GAP. Η μεγάλη παράταξη της ΝΔ ξεφορτώνεται τα απόβλητα της ιστορίας. ΑΝΑΣΤΑΣΗ

  15. γαλαζιος avatar
    γαλαζιος 11/10/2010 23:23:35

    Επιτέλους ο Εφιαλτης βρήκε στο πρόσωπο του ΓΑΠ τον άξιο διάδοχο του αφού η δρακουλινα κόρη του απέτυχε παταγωδώς. Στα τσακίδια όλοι τους.

  16. laiki vasi avatar
    laiki vasi 11/10/2010 23:25:53

    Ας επιστρέψουν στο φυσικό τους χώρο. Ζήτησαν συγνώμη για το 89 ας ζητήσουν και για το 65!

  17. γαλαζιος avatar
    γαλαζιος 11/10/2010 23:27:37

    Μπράβο στο γραφείο τύπου της νδ για την εύστοχη καληνύχτα που ταιριάζει γάντι σε έναν εφιάλτη ή βρυκόλακα ή γκαντεμη!!!!

  18. γαλαζιος avatar
    γαλαζιος 11/10/2010 23:28:33

    Μπράβο στο γραφείο τύπου της νδ για την εύστοχη καληνύχτα που ταιριάζει γάντι σε έναν εφιάλτη ή βρυκόλακα ή γκαντεμη!!!!

  19. Αφροδίτη avatar
    Αφροδίτη 11/10/2010 23:34:43

    Επιτέλους, Τέλος!
    Ο τέως επίτιμος έβαλε απόψε ταφόπλακα, στα όνειρα της θυγατρός του. Η μεγαλύτερη τιμωρία του θα είναι να ζήσει και να δει τον Αντώνη πρωθυπουργό.
    Στο καλό και αρκετά μας απασχολήσατε 32 ολόκληρα χρόνια, Αθλία Οικογένεια!

  20. Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
    Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 11/10/2010 23:37:16

    Ἐπιτέλους! Μιὰ ἀπάντηση!

  21. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 11/10/2010 23:39:14

    Πολύ μου αρέσει που η ΝΔ δεν αφήνει ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΤΩ και απαντά με τσαμπουκά και θάρρος στους νεκροθάφτες της παράταξης και της πατρίδας. Έπρεπε όμως να 'σημαιοστολήσουν' και τους προπαγανδιστές του ΠΑΣΟΚΟ-MEGA που του έδωσαν βήμα να μιλήσει!!

    • A.M. avatar
      A.M. @ ΓΙΑΝΝΗΣ 11/10/2010 23:47:14

      Και όχι μόνον!
      Τα χώνει κανονικά και άγρια και συνεχώς και με κάθε ευκαιρία!

      Άντε γιατί με το πολύ μή μου άπτου καταντήσαμε να μας απαυτώνουν τα πασόκια και να λέμε και ευχαριστώ.

  22. Κώστας avatar
    Κώστας 11/10/2010 23:40:00

    Σήμερα το ΜΕGA αθελά του διόρθωσε το έγκλημα του Κωνσταντίνου Καραμανλή να μαζέψει το κάθαρμα της ελληνικής πολιτικής ζωής στη ΝΔ. Σήμερα η ΝΔ ξεβρώμισε. Και το ασκέρι του Μνημονίου απέκτησε τον μαέστρο που του ταιριάζει.

    Από δω και μπρος μόνο ξεκαρδιστικές στιγμές μας αναμένουν:ανακοίνωση αποκόμματος νεοφιλελεύθερων υπό την Φίλη Χριστοφοράκου, στελέχωση του με Σκυλακάκηδες, απανωτές συνεντεύξεις της προέδρου του αποκόμματος σε Πρετεντέρη, Χατζηνικολάου και λοιπούς πρωταθλητές της "εγκυρότητας". Θα γελάσουμε με την ψυχή μας. Όλοι οι πιερότοι της πολιτικής και της δημοσιογραφίας θα μας χαρίσουν αξέχαστο χειμώνα.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Κώστας 11/10/2010 23:48:48

      Θα πάει κι ο Μάνος στο νεοφιλελεύθερο απόκομμα. Που -αν δεν το μάθατε-, μαζί με τον Κουβέλη, στηρίζει Καμίνη για δήμαρχο...

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Κώστας 12/10/2010 00:21:14

      Τιμώ και σέβομαι τη μνήμη του αξέχαστου Εθνάρχη Καραμανλή αλλά ήταν τεράστιο λάθος του το 1978 να φέρει στη ΝΔ την απόβλητη φαμίλια. 'Πρόεδρε, αυτός θα μας διαλύσει το κόμμα' του είχε πει ο ευπατρίδης Γεώργιος Ράλλης προφητικά. Τα λάθη είναι για να διορθώνονται έστω και αργά..

  23. Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 11/10/2010 23:49:26

    Σήμερα ζούμε ιστορική στιγμή. Η ΝΈΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΊΑ μετά από 26 ολόκληρα χρόνια ΞΕΣΚΟΥΛΙΚΙΑΖΕΙ!!!!!!!!!! Είναι Η ώρα ο Σαμαράς να γίνει ΑΚΟΜΑ πιο τολμηρός και να πολιτευτεί με τρόπο που τα φιλελευθεροφλόρια ή θα αντέξουν ή θα τελειώσουν. Η ΝΕΑ ΜΕΤΑΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΘΕΛΕΙ "ΑΙΜΑ"!!!!!!

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 12/10/2010 00:33:33

      32, Γιάννη μου είναι τα χρόνια της μαγαρισιάς! Απ’ όταν πάτησε το πόδι του το 78, όταν δυστυχώς βρήκε την πόρτα ανοικτή, μπήκε ο ιός-ποντικός και μόλυνε τα πάντα.
      Σήμερα ενεργοποίησε μόνος του, ως και χαρισματικός γκαφατζής, την πρώτη αποτελεσματική μυοκτονία και απολύμανση!

  24. Α.Μ. avatar
    Α.Μ. 11/10/2010 23:56:06

    Τον ξαναδείχνει τώρα στο Alter..
    Προσέξτε το βλέμα της Τρέμη: οργή και μίσος.
    Προσέξτε και το βλέμα του Μητσοτάκη: Θεός φυλάξοι!

    Η δουλειά ήταν στημένη.
    Ολοφάνερα στημένη!
    Μόλις ο Μητσο είπε την ζητούμενη φράση: «είναι λαϊκιστής»
    και η Τρέμη επανέλαβε «είναι λαϊκιστής και δεν θα γίνει ποτέ πρωθυπουργός» τον έδιωχναν κακήν κακώς και παρακάλαγε για ένα λεπτό ακόμα για διαφημίσει και τον υποψήφιο της κορης του στην Κρήτη.

    Κατάντια.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Α.Μ. 12/10/2010 00:04:28

      Απορώ. Τα παιδιά του δεν τα σκέφτεται καθόλου? Δεν καταλαβαίνει πως έτσι τους ανοίγει πολιτικό τάφο και τα βάζει μέσα?

      • Σοσιαληστής avatar
        Σοσιαληστής @ ΓΙΑΝΝΗΣ 12/10/2010 00:26:21

        Τάφος είναι άγνωστη λέξη θα ζήσουν αιώνια και θα πίνουν το αίμα...

        μουαχαχαχα

  25. Spm avatar
    Spm 11/10/2010 23:59:49

    Καληνύχτα σας κ. Μητσοτάκη...

  26. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 12/10/2010 00:03:21

    Απόψε ΞΥΠΝΗΣΕ Η ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΝΔ. Ο περήφανος λαός της παράταξης. Αυτός ο λαός που στις 29 Νοέμβρη έριξε χαστούκια στα τζάκια και τα παραμάγαζα. Δυο τρεις ακόμα εμφανίσεις του Δράκουλα σαν την αποψινή θα κάνουν το Σαμαρά πρωθυπουργό με 55%!! Μέχρι και ο...Παναγιωτακόπουλος θα τον ψήφιζε!!

    • A.M. avatar
      A.M. @ ΓΙΑΝΝΗΣ 12/10/2010 00:10:56

      Έτσι!

      Ξύπνησε η ΔΕΞΙΑ πατριωτική παράταξη!

      Όχι το «κάτι κεντροδεξιοφιλελευθερονεοκλπαπροσδιοριστο_τίποτα».

      Η ΔΕΞΙΑ!

      Να ξέρουμε και ποιοί είμαστε και γιατί είμαστε!

  27. marilena avatar
    marilena 12/10/2010 00:20:36

    ΕΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ ΒΓΗΚΕ ΑΠΟΨΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΑΗΔΙΑ.ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΙΣΘΑΝΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ.ΟΣΟΙ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΕΝΣΤΕΡΝΙΖΟΝΤΑΙ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΝΑ ΚΑΤΑΨΗΦΗΣΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΠΝΕΟΥΝ.ΣΤΑ ΤΣΑΚΙΔΙΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗ ΞΑΝΑΒΡΕΘΟΥΜΕ ΠΟΤΕ. ΚΑΛΥΝΥΧΤΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!!

  28. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 12/10/2010 00:24:17

    Σε ξηλώστε τον από εκεί μέσα, αι σιχτίρ με τον τρισκατάρατο.

  29. DeltaLamda avatar
    DeltaLamda 12/10/2010 00:25:29

    ΑΝΤΩΝΗ ΑΦΑΙΡΕΣΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΕΠΙΤΙΜΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΤΗΣ Ν.Δ. ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ Τ Ω Ρ Α Α Α Α Α. ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΛΛΑΓΕΙΣ ΕΥΚΟΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΕΙΚΟ. ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ, ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΝΗΡΓΗΣΕΣ ΑΠΟ ΕΜΠΑΘΕΙΑ. ΚΑΝΤΟ Τ Ω Ρ Α ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΑΠΗΧΗΣΗ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ!!!

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ DeltaLamda 12/10/2010 00:27:36

      Και το Κούλη να του στείλει, όξω ρε, ούστ.

    • A.M. avatar
      A.M. @ DeltaLamda 12/10/2010 00:37:27

      Καλά.. διαβάζουν καλά τα μάτια μου;
      Ή μήπως όχι;

      Τι εννοείς δλδ ότι υπάρχει πιθανότητα να έχει τον τίτλο «επίτιμος» ο Μητσοτάκης μετά απ τα σημερινοβραδυνά;;;;;

      Θα τρελλαθούμε;

      Εκτός και αν ο Αντώνης θέλει να αυτοκτονήσει πολιτικά.

      Νομίζω πως η τελευταία φραση της ανακοίνωσης έπρεπε να έχει ως εξής:

      «Καληνύχτα ΠΡΩΗΝ επίτιμε κύριε Μητσοτάκη».

      Μια και κακή όλα να ξεμπερδεύουμε!

  30. marilena avatar
    marilena 12/10/2010 00:31:19

    ΜΟΝΟ ΑΗΔΙΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ.ΟΣΟΙ ΤΟΝ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΟΝΤΑΙ.ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΔΙΚΑΙΩΘΟΥΜΕ.ΚΑΛΥΝΥΧΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΑΣ ΜΗ ΞΑΝΑΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΠΟΤΕ ΠΙΑ ΟΥΤΕ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥ.Ο ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΣ ΧΤΥΠΑ ΠΑΝΤΑ ΟΤΑΝ Ο ΑΡΧΗΓΟΣ ΤΗΣ ΝΔ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ.ΑΝΤΩΝΗ ΠΡΟΧΩΡΑ.Η ΝΔ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.

  31. marilena avatar
    marilena 12/10/2010 00:38:45

    ΚΑΛΥΝΥΧΤΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!!!!

  32. A.M. avatar
    A.M. 12/10/2010 00:40:22

    «Μια και κακή όλα να ξεμπερδεύουμε!»

    Αμάν ούτε μια λέξη «καλή» δεν μπορώ να γράψω για τον Μητσο...

  33. ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. avatar
    ΜΑΝΩΛΗΣ Μ. 12/10/2010 00:57:34

    Στην ουσία σήμερα διαγράφηκε. Πολύ καληνύχτα σας κ. Κώστα Μητσοτάκη

  34. neotera avatar
    neotera 12/10/2010 06:19:38

    Ξέρετε πόσοι είπαν "καληνύχτα για πάντα" ελπίζοντας να λυτρωθούν από τον Εφιάλτη ? Αλλά πού... Γι αυτό τον λένε και Βρυκόλακα, Δράκουλα, ενώ τα ίδια χαρακτηριστικά προσέλαβε όλη του η Φαμίλια.
    Σοβαρά τώρα. Το θέμα ξεκίνησε χτες ο Χατζηνικολάκης που φιλοξενούσε τον Πάγκαλο, αλλά και τον Χατζηδάκη, που καλό είναι να στριμωχτεί να μη βγαίνει στα κανάλια ως κρυφοπασόκος. Από την εκπομπή προέκυψε μια ευθεία επίθεση κατά Σαμαρά για τη γκάφα τελικά περί μηδενισμού του ελλείματος το 11. Ο Χατζηδάκης ήταν τόσο μα τόσο κοντά στο Πασοκ περί Μνημονίου που θά 'λες πως είναι γιός του Δράκουλα κι αυτός, αν δεν ήταν έτσι όπως είναι...

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ neotera 12/10/2010 13:56:33

      αναρωτιέμαι πραγματικά τι κατάλαβες από αυτά που άκουγες. Γιατί εγώ άκουσα με τα αυτιά μου τον Χατζηδάκη να αποστομώνει τους Χατζηνικολάου-Πάγκαλο εξηγώντας πειστικά τον μηδενισμό του κυκλικού ελλείματος. Μην αφήνοντας δυνατότητα αντίρρησης στους άλλους δύο, ούτε και στους υπόλοιπους.

  35. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 12/10/2010 09:45:55

    Αδέλφια,
    μήν ξεχνάτε ποτέ,ότι γιά νά διώξουμε τόν αντρέα,χρησιμοποιήσαμε τίς δεξιότη-
    τες τού κ. Μητσοτάκη,δηλ.τόν έχουμε ψηφίσει εκατομμύρια Ελληνες.

    Οτι εχει πεί στό παρελθόν,έχουν βγεί αληθινά.

    Τό κανάλι πού τόν έβγαλε,άλλα περίμενε νά πεί καί άλλα τούς είπε,γιά τό λόγο
    αυτό τόν έκοψαν άρον-αρον.

    Πιστεύεται αλήθεια ότι ή δεξιά παράταξη οφελείται μέ τήν αποπομπή Μητσοτάκη?

    Καί τελικά,πείτε μου,αλήθεια από ποιό κόμμα εκπροσωπείται ή δεξιά παράταξη,
    επειδή φαίνεται ότι ή ΝΔ είναι τό alter ego τού πασόκ.

  36. kiki avatar
    kiki 12/10/2010 09:53:42

    Μην λετε τετοια για το κοριτσι,που προσπαθουσε να βαλει τον Μητσο μπρος για να μιλησει,ακου μισος.Αν δεν της βγει τωρα θα πρεπει να βγει στην συνταξη,κατι που θα επεπε να ειχε κανει εδω και πεντε χρονια,αλλα η ασκηση εξουσιας και η αναγνωρισημοτητα ειναι γλυκια,ξερετε τι μεγαλεια θα χασει,πανε οι δεξιωσεις και οι γκλαμουριες,ασε που θα μεινει μονη της η Σταη.

  37. egersis avatar
    egersis 12/10/2010 11:29:39

    Καλή η απάντηση στο Δράκουλα αλλά υπάρχουν ακόμα πολλά σκουλίκια του Μητσοτακισμού στο σάπιο κόμμα της Ν.Δ. Θα τα καθαρίσει ο θείος Σαμ; Mένει να το δούμε στη πράξη.

    ΥΣ.1:Είμαστε βέβαιοι ότι η γνωστή μαριονέτα του Μητσοτακισμού, ο Καρατζαφέρης θα βγει να στηρίξει το δρακουμέλ, αν δε το έχει κάνει ήδη.

    ΥΣ.2: Ακόμα κι αν ο Σαμαράς καθαρίσει τα σκουλίκια του Μητσοτακισμού (πράγμα που σαφώς ευχόμαστε) αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα έχουν απομείνει οι άλλες λέρες του Καραμανλισμού.
    Το μαγαζί μποχάει όπως όλα τα άλλα....

  38. vassilis avatar
    vassilis 12/10/2010 12:31:00

    Οταν σε κατηγορει ο Μητσοτακης που κυβερνησε τη χωρα μονο τιμη περιποιει στον Σαμαρα.Αποριας αξιον ειναι ομως γιατι ο Σαμαρας δεν βγαζει τα πεπραγμενα της Ντορας με ζημενς κ.λ και αφηνει να τον αμφισβητουν ανθρωποι απολυτως υπευθυνοι για την καταντια της χωρας.

  39. Tasos Dedes avatar
    Tasos Dedes 12/10/2010 18:08:16

    Εγώ απλά αναρωτιέμαι πόσο ακόμα θα ανακατεύεται? Τα έχει τετρακόσια, θα τρελαθούμε εντελώς? Έτσι και η Ντόρα? Τι εφιάλτης!!!!