17/05/2010 19:11
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΝΔ: μείζον ηθικό και πολιτικό θέμα για Γκερέκου



Από το Γραφείο Τύπου της Νέας Δημοκρατίας εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:

Σύμφωνα με τα δημοσιεύματα του Τύπου, προκύπτει μείζον ηθικό και πολιτικό θέμα, για την Υφυπουργό, αρμόδια για θέματα Τουρισμού, κα Άντζελα Γκερέκου.

Εάν η ίδια η κα Γκερέκου δεν απαντήσει, με πλήρη και πειστικό τρόπο, στα όσα την αφορούν σε προσωπικό επίπεδο, ο Πρωθυπουργός οφείλει να αναλάβει τις βαρύτατες ευθύνες που του αναλογούν και να πράξει τα δέοντα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 17/05/2010 19:18:47

    Ταχύτατη αντίδραση. Βούιξε όλη η Ελλάδα πρώτα και μετά ξυπνήσανε κι εκεί.

    Φάκτορα, σόρρυ, δεν ξέρω τι μ' έχει πιάσει σήμερα με τη Ρηγίλλης, αλλά δεν αντέχω άλλο τόση αδράνεια, εδώ ο κόσμος να καίγεται και αυτοί να χτενίζονται.

    Τέλος πάντων, τώρα πια είναι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα. Ή ο ΓΑΠ πρέπει να αποχωριστεί τη Γκερέκου ή να αρχίσει να βρίζει ο Πεταλωτής όποιον "τολμήσει" να την ξαναπιάσει στο στόμα του, πράγμα που θα πείσει τότε και τους πλέον καλόπιστους ότι και ο "τίμιος και αδιάφθορος ΓΑΠ" είναι μια από τα ίδια.

    • otilaxei avatar
      otilaxei @ Επώνυμος 18/05/2010 07:52:36

      Επώνυμε να ψάξω μήπως βρώ τις αντιδράσεις σου επί Καραμανλή; Τουλάχστον εδώ παραιτήται και κάποιος!

  2. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 17/05/2010 19:26:04

    όπα ξυπνήσανε τα παιδιά....

    Να δεις φίλε Επώνυμε αύριο θα ασχοληθούν και με τα υποβρύχια και τη σύμβαση...

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Ο Ιθαγενής 17/05/2010 19:33:46

      Λες; Να το δούμε και να μην το πιστέψουμε.

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Επώνυμος 17/05/2010 19:47:50

        Τι να πω;
        Αντί να έχουν μοιράσει το μνημόνιο σε όλη τη χώρα
        Αντί να "βαράνε" τον Σαχινίδη για ΔΝΤ
        Αντί να ασχολούνται με τον Τιτανικό του Παπακωνσταντίνου

        Ακόμα και όταν τους κάθεται η τύχη αντιδρούν μετά από ώρες με τη παραπάνω ... βαρυσήμαντη δήλωση...

  3. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 17/05/2010 19:32:04

    Δηλαδή, αν η Γκερέκου ήταν υπουργός του Καραμανλή, το ΠΑΣΟΚ θα έβγαζε τέτοια ανακοίνωση;

  4. aris53m avatar
    aris53m 17/05/2010 19:40:08

    φασίστες

    κάτω τα χέρια από την άντζελα

    aris 53m ο αντζελικός!

  5. Προφήτης avatar
    Προφήτης 17/05/2010 19:41:06

    Επώνυμε, η Γκερέκου είναι τσικό από πλευράς πολιτικής βαρύτητας και συμβολισμού. Απλά χάνει τη γκόμενα το παλληκάρι.

    Έπρεπε να έχουν στοχοποιηθεί η τουρκο-Δραγώνα/Διαμαντοπούλου και ο Τιτανικός Παπακωνσταντίνου.

    Πάντως, για αρχή καλή είναι, αν αποτελεί έναρξη κυβερνητικού ροκανίσματος.
    Που οφείλεται στην Ελευθεροτυπία, μην ξεχνάμε.

  6. D.T. avatar
    D.T. 17/05/2010 19:44:02

    Την παραίτηση Ρουσόπουλου θέλανε γιατί η γυναίκα του εργαζόταν.
    Τώρα;;;;

  7. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 17/05/2010 19:45:00

    Αυτό που λες δείχνει και κάτι άλλο. Ότι την ατζέντα τη θέτει ο ΓΑΠ και όχι ο Σαμαράς. Η Γκερέκου στην πραγματικότητα, παραβιάζει τα "στάνταρντς ηθικής" που θέτει ο ίδιος ο ΓΑΠ και μας έχουν φλομώσει τα ξελιγωμένα ΜΜΕ. Η Δραγώνα παραβιάζει την πολιτική ηθική που θέλουμε οι υπόλοιποι. Φυσικά, μας νοιάζει και το της Γκερέκου, αλλά δεν μας νοιάζει ΜΟΝΟΝ της Γκερέκου, ούτε είναι το ίδιο σοβαρό με το της Δραγώνα, που θέλει να μας διαλύσει ως έθνος.

  8. Nancy avatar
    Nancy 17/05/2010 19:49:11

    Ναι αλλα για κάποιο λόγο οφείλεται στην Ελευθεροτυπία Προφήτη. Δεν την έπιασε το φιλότιμο..

    • Nancy avatar
      Nancy @ Nancy 17/05/2010 20:09:07

      Για κ ά π ο ι ο λόγο η Ε χτυπάει την ευνοημένη του προέδρου.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Nancy 17/05/2010 20:11:04

      Έχει εκκρεμότητες η Μάνια με τον ΠΡΟΠΟ...
      Χτυπάει το σαμάρι για να ακούσει το γαϊδούρι...

    • Nancy avatar
      Nancy @ Nancy 17/05/2010 20:22:55

      Ελα τώρα, δεν έχει σχέση ο νεόνυμφος.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Nancy 17/05/2010 20:28:17

      Γαϊδούρι, παραμένει όμως...

  9. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 17/05/2010 19:52:02

    Διαφωνώ, είναι Υπουργός σε ένα Υπουργείο για το οποίο μας έχουν ζαλίσει για σπατάλες και καταχρήσεις με καθημερινές αναφορές από τα ΜΜΕ χωρίς να έχουν στείλει στη δικαιοσύνη τίποτα...και μόλις αποκαλύπτεται η ..."φορολογική" ηθική της Υπουργού οι Ρηγίλιοι σφυρίζουνε αδιάφορα...

    ΟΧΙ αξιολόγηση των υποψηφίων πρέπει να κάνει η ΝΔ αλλά ψυχολογικά και τέστ IQ...

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Ο Ιθαγενής 17/05/2010 20:05:56

      Ας μην ξεχνούμε ότι κάποτε η ΝΔ ως κόμμα δεν υπήρχε. Ο Αβέρωφ την έφτιαξε και συνέχισε με κεκτημένη ταχύτητα ο Μητσοτάκης. Τώρα φτάνουμε σε εποχές που πάλι δεν υπάρχει, ουσιαστικά, αλλά έχουν φωλιάσει εκεί κάτι λαμόγια που προσποιούνται τα κομματικά στελέχη και αξιώνουν να επιβιώσουν με τη στήριξη των 800.000 που βγάλαμε τον Αντώνη.

      Νομίζω όμως ότι είναι καιρός να ξαναγυρίσει αυτή η παράταξη στην εποχή του Γέρου Καραμανλή και πιο πίσω, τότε που "δεν υπήρχε" ως κομματικός μηχανισμός, αλλά υπήρχε ως κυρίαρχη παράταξη στη χώρα. Δεν της χρειάζονται Τοπικές Επιτροπές κλπ. Δεν είναι αυτή η νοοτροπία της δεξιάς, είναι διαφορετική. Θέλει να "είναι" ο πολίτης, δεν χρειάζονται θεσμοί κλπ. Να υπάρχει ανοιχτωσιά, χώρος για όλους. Αυτό χρειάζεται και αυτό δεν το έχει.

      Να τους οξοπετάξει όλους ο Αντώνης και να μην κοιτάζει ποιοι τον στήριξαν και ποιοι όχι. Αυτοί που τον στήριξαν πραγματικά δεν είναι εκεί μέσα.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Ο Ιθαγενής 17/05/2010 20:11:09

      Μπράβο βρε Επώνυμε.
      Η παράταξη αυτή μεγαλούργησε και πρόσφερε όποτε μίλησε στον κόσμο, χαντακώθηκε όποτε ασχολήθηκε με τοπικές, καρέκλες και θεσούλες λες και αν το θέλαμε έτσι θα είμαστε εκεί και όχι στο ...ΠΑΣΟΚ

  10. Anonimi avatar
    Anonimi 17/05/2010 19:52:38

    Ξηλώσου Τόλη και ξήλωμα της Γκερέκου τώρα!
    Πως ξέπεσε έτσι το κορίτσι, από near miss Βαρδινογιάνναινα, σύζυγος του σπαγγοραμένου. Πάλι στη γύρα πρέπει να βγει, τι τραβάνε κι αυτές οι υφυπουργοί.

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ Anonimi 17/05/2010 19:56:08

      Ποια γύρα Anonimi; Πολιτικό τζακποτ χτύπησε. Που παραπάνω να χτυπήσει;

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Προφήτης 17/05/2010 20:27:11

        Μήπως Sarcozy? Berlusconi? Λέμε τώρα....

  11. Προφήτης avatar
    Προφήτης 17/05/2010 19:54:33

    nancy, η Ελευθεροτυπία είναι "μυστήριο τραίνο".
    Δεν την στηρίζω, αλλά μάλλον είναι η μόνη εφημερίδα στην Ελλάδα από την οποία μπορεί κάτι να "προκύψει". Έξω από το ασφυκτικό mainstream.

  12. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/05/2010 21:21:53

    Τη φάγατε τη κοπέλα και παραιτήθηκε.

  13. Νταβέλης avatar
    Νταβέλης 17/05/2010 21:22:18

    άλλοι μαζεύουν αποδείξεις για να θεμελιώσουν αφορολόγητο κι άλλοι είναι ντε φάκτο 'αφορολόγητοι'... Έτσι μου έρχεται να πάρω τηλέφωνο τη Μέρκελ να της πω να ακυρώσει τη συμφωνία.. αλλά τότε θα με πουν εφιάλτη... όμως δε μας είπε η κυβέρνηση... δανειζόμαστε...μας σφάζουνε... και τα χαρίζουμε??? αν είναι αλήθεια το άρθρο της 'Ε'...

  14. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 18/05/2010 10:26:14

    συγχαρητήρια στον πρωθυπουργό μας ...σε αντίθεση με τον υπερβαρο προκατοχό του δινει μαθήματα ευθιξίας και τιμιότητας και δε χαρίζεται σε κολλητάρια [π.χ. βουλγαράκη].....σκάσατε ε νουδούληδες?..by the way: ας γινει ενας μαραθώνιος αγάπης απο τον κακέτση σε κανά σκυλάδικο για να βρεθούν 5,5 εκ

    • TopGunZ avatar
      TopGunZ @ CRAZY DOCTOR 18/05/2010 10:30:13

      Πόσα ακριβώς χρωστούσε ο Βουλγαράκης στην εφορία?

      • CRAZY DOCTOR avatar
        CRAZY DOCTOR @ TopGunZ 18/05/2010 10:35:22

        απ'οτι βλέπω φίλε το 32% και πολυ ηταν.....15% και πολυ θα σας πεσει

      • TopGunZ avatar
        TopGunZ @ TopGunZ 18/05/2010 10:40:08

        Κοινώς, "τι κάνεις Γιάννη? Κουκιά Σπέρνω." Η βαπτισιμιά μου έκλεισε πρόσφατα τα 6, να ανταλλάξετε επιχειρηματολογία.

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ CRAZY DOCTOR 18/05/2010 10:57:50

      Ο Αντώναρος του ΠΑΣΟΚ,ουπς συγνώμη ο κύριος Πεταλωτής εννοούσα, είπε ότι το θέμα αφορά έναν ιδιώτη. Σωστός. Να πάει να κάνει παρέα με τον Βουλγαράκη. Αυτός θα τον καταλάβει.

      Μπράβο στον πρωθυπουργό.
      Δεν μου λες;
      Πότε έκανε λάθος;
      Τώρα που την έδιωξε;
      ή
      Τότε που την έκανε;

      Γιατί 2 φορές σωστός μου θυμίζει το παράδοξο του Ζήνωνα Α-Β...

  15. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 18/05/2010 10:26:54

    πως του ηρθε του γαπ και την εκανε υπουργό? πραγματικά ακατανόητο

    • Pankalos avatar