08/07/2011 17:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΝΔ: απίστευτη πολιτική ανηθικότητα του ΠΑΣΟΚ στο σκάνδαλο Ζήμενς

Ο Εκπρόσωπος της Νέας Δημοκρατίας, Γιάννης Μιχελάκης έκανε την ακόλουθη δήλωση:

 

«Σήμερα, ο άθλιος κομματισμός του ΠΑ.ΣΟ.Κ. γέννησε την πιο απίστευτη πολιτική ανηθικότητα. Σε μία επιχείρηση συγκάλυψης, που προκαλεί την κοινωνία, η Κυβέρνηση είχε το θράσος να θελήσει να μετατρέψει το πράσινο σκάνδαλο της Siemens σε δήθεν σκάνδαλο της Κυβέρνησης της Ν.Δ.

Βάζοντας στο απυρόβλητο όλα τα στελέχη του ΠΑ.ΣΟ.Κ. που εμπλέκονται στην υπόθεση, τραυμάτισε βαρύτατα την αλήθεια και τη σοβαρότητα. Αγνόησε, ακόμα, και τις δύο μοναδικές ομολογίες για μίζες που έγιναν από τον Τσουκάτο και τον Μαντέλη.

Τραυμάτισε, όμως, και την ίδια την πολιτική αξιοπρέπεια του ΠΑ.ΣΟ.Κ., που προσπαθεί να ντύσει τις δικές του αμαρτίες με ξένα ρούχα.

Σοκαρισμένος ο ελληνικός λαός  παρακολουθεί τις απίστευτες αυτές μεθοδεύσεις μιας Κυβέρνησης που καταρρέει και κανείς δεν εμπιστεύεται».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΜΝΒ avatar
    ΜΝΒ 08/07/2011 17:17:08

    Απορώ γιατί σας κάνει εντύπωση...........κε Μιχελάκη.
    Αν δεν έχουμε ακόμη καταλάβει ποιοί κέρδισαν τις εκλογές με το ''λεφτά υπάρχουν'' πως ελπίζουμε να τους στείλουμε να ψάχνουν τα λεφτά και να μας αφήσουν ήσυχους να βρούμε λύσεις??

    • Chris Theocharis avatar
      Chris Theocharis @ ΜΝΒ 08/07/2011 17:20:37

      σωστά! δε νοιώθω καθόλου σοκαρισμένος! πώς τολμά κάποιος να μιλά έτσι "εκ μέρους μου;;;"

  2. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 08/07/2011 17:33:56

    Αντί του λογυδρίου απατημένης συζύγου, το ΠΑΣΟΚ σε αντίστοιχη περίπτωση τί θα είχε πει;
    Ι. Οργανωθείτε-Αντισταθείτε-Ξεσηκωθείτε;
    ΙΙ. Ο Αγώνας συνεχίζεται από το πεζοδρόμιο;
    ΙΙΙ. Να ποιά είναι η Δεξιά;
    ΙV. Αέρα Αέρα να φύγει η χολέρα;
    V. Το Ι, το ΙΙ, το ΙΙΙ, το ΙV, μήπως όλα μαζί;

  3. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 08/07/2011 17:44:40

    ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙ: Θέλω να προσθέσω και την δική μου μαρτυρία για το πόσο ηθικό κόμμα είναι το ΠΑΣΟΚ. Γι αυτό ξαναβάζω πιο κάτω σχόλιο που έχω βάλει σε άλλη ανάρτηση για δείτε λίγα από τα ωραία πράγματα που μπορούν να συμβούν σε ένα πολίτη αν καταγγείλει κάποιο στέλεχος του ΠΑΣΟΚ.

  4. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 08/07/2011 17:45:19

    ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΝΟΣ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ: Γιωργάκη θέλω την βοήθεια σου. Άκου να δεις τι πρόβλημα έχω. Μετά από μηνυτήρια αναφορά μου ένα στέλεχος του κόμματος σου θα δικασθεί σε τέσσερις μήνες με την κατηγορία της απιστίας σε βάρος του δημοσίου χρήματος. Κοίταξε τώρα να δεις τι γίνεται. Εγώ που κατέθεσα την μηνυτήρια αναφορά δεν μπορώ να παρασταθώ ως πολιτική αγωγή. Το δικαίωμα αυτό το έχει ο Δήμαρχος της Νέας Ιωνίας και το κράτος γενικότερα. Ο Δήμαρχος όμως δεν θέλει θέλει να παρασταθεί σαν πολιτική αγωγή και κατα συνέπεια η δίκη που θα γίνει δεν θα είναι τίμια. Και στην περίπτωση που αθωωθεί ο κατηγορούμενος θα μπορεί να με μηνύσει και να καταθέσει αγωγή εναντίον μου για συκοφαντική δυσφήμιση. Κατάλαβες Γιωργάκη τι παθαίνει ένα πολίτης αν καταγγείλει ένα στέλεχος του ΠΑΣΟΚ; Γι αυτό σε παρακαλώ πολύ να πείς του Καστανίδη τώρα που είναι Υπουργός Εσωτερικών να με βοηθήσει. Του έχω αναφέρει το περιστατικό αλλά τότε που το ανέφερα δεν μπορούσε να με βοηθήσει γιατί ήταν Υπουργός της Δικαιοσύνης!!!

  5. stefanos avatar
    stefanos 08/07/2011 18:35:21

    Σύστημα ΠΑΣΟΚ: Η κυρίαρχη αιτία της διαστροφής στη πατρίδα μας. Ξεκίνησε από τον αρχιερεα των δανεικων, της τεμπελιάς, της απατεωνιάς , της ρεμούλας και του Λαϊκισμού Θαθαντρέα Παπανδρέου,συνεχίστηκε με τον αρχιερέα της διαπλοκης Κώστα Σημιτη και θα τελειώσει με τον αρχιρέα της προδοσίας GAP.

  6. Θοδωρής avatar
    Θοδωρής 08/07/2011 18:55:40

    Το ΠΑΣΟΚ είναι το κόμμα που πολιτεύεται όπως το κόμμα του Κωλέτη το 1840 ανηθικότητα, αθλιότητα, ξεπεσμός, ρουσφέτια ( ακόμη και τώρα κάνουν οι άθλιοι ) όλα στην υπηρεσία του κόμματος προκειμένου να είναι στην εξουσία οι πράσινοι νάνοι και τα τρωκτικά τους.

  7. Δημήτριος Κοκκαλάκης avatar
    Δημήτριος Κοκκαλάκης 08/07/2011 19:50:48

    Σοκαρισμένοι μπορεί να είναι οι εύπιστοι στη Ν.Δ. Ο λαός ξέρει τί είναι το Πασοκ και δεν εκπλήσσεται από τις αθλιότητές του. Η Ν.Δ. είναι μακρυά νυχτωμένη (ακόμα).

  8. Χρήστος Δημάρης avatar
    Χρήστος Δημάρης 08/07/2011 22:22:44

    ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΚΑΙ ΑΤΙΜΩΡΗΣΙΑ: Γιωργάκη εγώ είμαι ένας απλός πολίτης και δεν είχα ποτέ επαφές με τον Χριστοφοράκο. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι οι δικές μου καταγγελίες είναι μικρότερης σημασίας από τις καταγγελίες που κάνουν οι βουλευτές σου για τον Αλογοσκούφη και τον Μαρκογιαννάκη. Έχω καταγγείλει ένα σωρό σκάνδαλα στελεχών του κόμματος σου και στην περιφέρεια Αττικής και στο Υπουργείο Εσωτερικών την εποχή του Ραγγούση και κανείς τους δεν έκανε τίποτε. Γιατί Γιωργάκη; Τα δικά μας τα στελέχη είναι παιδιά ενός ανώτερου θεού και πρέπει να μείνουν ατιμώρητα;

  9. Eυβοευς avatar