#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/02/2011 17:53
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΝΔ: Τί είχες Γιάννη μ' τί είχα πάντα



Το δημοσιογραφικό συστηματάκι που διέβαλε και υπονόμευσε τον Καραμανλή και τον ....Παναθηναϊκό πρωτοστατεί τώρα και στην υπονόμευση εκ των έσω και του Αντώνη Σαμαρά.

Και λέω «εκ των έσω», επειδή το συστηματάκι τροφοδοτείται τελευταία με «αποκλειστικές» πληροφορίες από «στελέχη» που ο μεγαλόθυμος Σαμαράς επιτρέπει να υπάρχουν και άλλους αφελείς που νομίζουν ότι οι κινηματικές διαδικασίες επέβαλαν κι αυτούς μαζί με τον Σαμαρά.

Μεταξύ των άλλων μας πληροφορούν λοιπόν ότι βρέθηκε και ο άνθρωπος που θα πάρει την θέση του Σαμαρά στη Μεσσηνία.

Σε λίγο θα μας πουν και ότι βρέθηκε και ο επόμενος πρόεδρος της ΝΔ.

Και ότι η Μόνικα έπεσε στον έρωτά μου.

Μάλλον έχουν μπερδευτεί τελείως τα πρώην παπαγαλάκια της Αγίας Οικογενείας

Μετά τον Φαήλο ήρθε ο Χρύσανθος παπαγαλίζουν επίσης τώρα με αφορμή την συνέντευξη του δεύτερου στο Βήμα.

Που να δουν τι θα γίνει όταν θα καταφθάσουν ο Strange με τον Atakto από την Βόρεια Ελλάδα.

Πάλι καλά που κάποιοι ανέλαβαν στην Συγγρού να προωθήσουν την εικόνα του Σαμαρά στον διεθνή Τύπο.

Γι αυτό τα ξένα ΜΜΕ κατακλύζονται τελευταία από πορτρέτα του προέδρου της ΝΔ

Θα αναλάβει και ο κ. Φλέσσας καθήκοντα στο επικοινωνιακό της ΝΔ μέσα στην γενικότερη μεγαθυμία;

Άλλος μαθαίνω ότι ετοιμάζει διαδικτυακή διάσκεψη στη ΝΔ με την συμμετοχή του ... Κούλογλου και άλλων μεγαλοδημοσιογράφων.

Μήπως με την μετακόμιση στην Συγγρού κάποιοι έχασαν και τα αυγά και τα πασχάλια και έχουν μπερδευτεί τελείως;

Διότι με την ιεραρχία μέχρι πρότινος δεν είχαμε απολύτως κανένα πρόβλημα. Τα έκανε όλα ο Σαμαράς μαζί με 4-5 άτομα και ήταν όλα τα στελέχη ξέγνοιαστα.

Τώρα, μετά τον ανασχηματισμό αποκτήσαμε ιεραρχία. Καμία 20αριά άτομα νομίζουν ότι είναι το Νο2 στο κόμμα.

Διαβάζω ότι πέρασαν τα 30 τα θύματα του ιού της γρίπης Η1Ν1.

Σύμφωνα με τα δεδομένα από το Κέντρο Ελέγχου και Πρόληψης Νοσημάτων (ΚΕ.ΕΛ.Π.ΝΟ), η δραστηριότητα της γρίπης στην Ελλάδα έχει αυξηθεί κατά τις τελευταίες εβδομάδες.

Πού είναι εκείνες οι ημέρες που το θέμα μονοπωλούσε τα Δελτία Ειδήσεων των 8!

Τι έγινε μ' εκείνα τα εμβόλια; Γιατί δεν ασχολείται κανένας με το θέμα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Wolf avatar
    Wolf 07/02/2011 18:11:25

    ...όσο για τη Μόνικα, ειναι αλήθεια οτι εχει πεσει στον ερωτα σου και μη πας να το περασεις στο ντουκου.
    Τα άλλα τα αφηνω ...ασχολίαστα. Με κάλυψες.

  2. man8os avatar
    man8os 07/02/2011 18:21:06

    Αχ αυτες οι διαροες...
    Φαρμακα για την γαστρεντεριτιδα δεν εχουν εκει στην Συγγρου να τους δωσουν? Και αν ειναι βαριες περιπτωσεις γιατι δεν τους στελνουν σπιτι τους μεχρι να γινουν καλα?

  3. φωτεινη avatar
    φωτεινη 07/02/2011 18:25:23

    uma thurman,monica bellucci,ευχομαι ολοψυχα και για την elisabetta kanalis.

  4. Λυσίας avatar
    Λυσίας 07/02/2011 18:35:20

    Ποιοί αποτελούν αυτό το συστηματάκι Φάκτορα;
    Σήμερα ο Γεροντόπουλος γράφει άρθρο σε site που στήριζε τη Ντορα μέχρι θανάτου. Και σχεδόν καθημερινά προβάλλει τις ....δραστηριότητές του!

    Στο ίδιο , ο Λυκουρέντζος ...ανακοινώνει οτι θα είναι υποψήφιος στο Επικρατείας και αποκαλύπτει τους διαδόχους του. Κάτι γόνους.

    Την Τζότζολα αρχίζουν να την εξυμνούν μπλόγκς που χυδαιολογούσαν κατά του Καραμανλή;
    Ο Αρβανιτόπουλος διαρρέει οτι θα είναι υποψήφιος στον Πειραιά!
    Ο Δασκαλάκης στη Λακωνία!
    Από το ίδιο site;
    Τυχαίο; Δεν νομίζω!
    Ολοι αυτοί δουλεύουν για τον εαυτό τους
    Ο Πρόεδρος τα ξέρει;

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 07/02/2011 19:02:38

    ...Μετά τον Φαήλο ήρθε ο Χρύσανθος παπαγαλίζουν επίσης τώρα με αφορμή την συνέντευξη του δεύτερου στο Βήμα. Που να δουν τι θα γίνει όταν θα καταφθάσουν ο Strange με τον Atakto από την Βόρεια Ελλάδα...

    Δηλώνω έτοιμος να αναλάβω να σώσω τον τόπο!
    Παρεμπιπτόντως, αυτός ο "ataktos", που χάθηκε τελευταία;

  6. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 07/02/2011 19:07:38

    Αστους να λένε.
    Ο καθένας μπορεί να ονειρεύεεται υποψηφιότητες θέσεις και καρέκλες.
    Ο ύπνος δεν έβλαψε ποτέ κανένα.
    Στο ...ξύπνιο θα πρέπει να βρει και ψηφοφόρους εκτός από χρίσματα.

    ΥΓ

    ...άσε την Μόνικα, έρχεσαι δεύτερος κάθε βράδυ με παρακαλά αλλά μετά ξυπνώ...

  7. xenios avatar
    xenios 07/02/2011 19:09:09

    Εδώ χανόμαστε και πάμε για 20ετή επιτήρηση και μερικοί χτενίζονται...

  8. Kennan avatar
    Kennan 07/02/2011 19:09:40

    Τελικά ο Σαμαράς πρέπει να παρέμβει επειδλη είναι φανερό οτι παει να στηθεί παραμάγαζο. Ιδου τι δημοσιεύθηκε για ένα θέμα το οποίο αφορά Βολουδάκη - Τζότζολα - Κεδίκογλου για το θέμα που γράφεις προηγουμένως Φάκτορα: "Άλλος μαθαίνω ότι ετοιμάζει διαδικτυακή διάσκεψη στη ΝΔ με την συμμετοχή του … Κούλογλου και άλλων μεγαλοδημοσιογράφων. Ποιός/ποιοί ετοίμαζαν την διάσκεψη και ποιός/ποιοί κάνουν τις διαρροές. Ή ποιές;

    "Ο Βολουδάκης "στοχοποίησε" την Τζότζολα για το διαδίκτυο
    Γιατί αντέδρασε ο πρώην βουλευτής

    Από το πρωί έχει αρχίσει το κλάμα ο πρώην βουλευτής της Ν.Δ. Μανούσος Βολουδάκης. Αιτία; Το παραπολιτικό που δημοσιεύσαμε σχετικά με την κινητικότητα που αναπτύσσει η αναπληρώτρια εκπρόσωπος Τύπου Βασιλική Τζότζολα, ενόψει τις προγραμματισμένης ημερίδας, που θα διοργανώσει η Ν.Δ., για το διαδίκτυο. Ο Βολοδουδάκης, προφανώς, νόμιζε ότι έχει επιλεγεί στα σοβαρά γραμματέας Νέων Τεχνολογιών, άρα ότι θα είχε και το απόλυτο έλεγχο του συγκεκριμένου τομέα. Μόλις, διάβασε το παραπολιτικό, άρχισε να κάνει παράπονα. Έφτασε μέχρι και τον Σαμαρά, για να πει το πόνο του. Το παλικάρι έκανε άσκοπα παράπονα, αφού ο αρχηγός γνώριζε ότι για το θέμα της ημερίδας, ασχολούνταν οι άνθρωποι που γνωρίζουν το αντικείμενο και έχουν επαφές με τους δημοσιογράφους. Και, αυτοί δεν είναι άλλοι από την Βασιλική Τζότζολα και τους Σίμο Κεδίκογλου και Γιώργο Μουρούτη"

    • SPYROS T. avatar
      SPYROS T. @ Kennan 08/02/2011 00:18:47

      Η Τζότζολα, ο Κεδίκογλου, ο Μουρούτης κι ο Βολουδάκης καλά θα κάνουν να ασχοληθούν με τον κοσμάκη και όχι με το "αρχηγηλίκι" της συγκεκριμένης ημερίδας γιατί στις εκλογές θα μείνουν με την ημερίδα στο χέρι και μετά θα ερίζουν για ημερίδες στην πολυκατοικία τους...

  9. Ακροβολιστής avatar
    Ακροβολιστής 07/02/2011 19:22:21

    Ωραία, αυτοί ασχολούνται με τις καρέκλες και ο κόσμος πεινάει κυριολεκτικά... είναι αλλού οι τύποι...

  10. cruelladevil avatar
    cruelladevil 07/02/2011 19:52:14

    Η Τζό κάνει καλά τη δουλειά της. Τώρα για τους ....'ξεκάθαρους' άστεγους του διαδικτύου που δημοσιεύουν ονόματα και διευθύνσεις υποψηφίων βουλευτών με δήθεν διαρροές, μήπως δεν πρέπει να ασχολούμαστε καθόλου;
    Και ποιος μου λέει εμένα ότι ο ρετσίνας δεν ψαρεύει σε θολά νερά μπας και ...πιάσει κάτι;
    Ή μάσησαν οι Σαμαροφύλακες, ότι επειδή τους χαμογέλασε ο λύκος, μπορούν να τον ταίσουν ...ωμή μπριζόλα;
    Λίγο να κουνήσει το ...μαντήλι ο ...Μαρινάκης, άντε γειά!

  11. gnik61 avatar
    gnik61 07/02/2011 20:53:40

    Η φτώχεια φέρνει γκρίνια. Και όσο οι δημοσκοπήσεις δεν δείχνουν...ανάκαμψη η γκρίνια θα μεγαλώνει. Και μη σπεύσουν μερικοί να μου πουν ότι θα δω, γιατί το έχω εμπεδώσει επί ΚΚ. Δεν θέλω να δω άλλο...

  12. cveng avatar
    cveng 07/02/2011 22:53:44

    ωραιες ειναι οι εσωκομματικες ιντριγκες,εν καιρω ειρηνης παντα μου αρεσε να κουτσομπολευω επ'αυτων.αν η ΝΔ ειχε ξεφυγει προς τα μπροστα στην αντιπολιτευση που ασκει παντως,δεν θα ειχαμε λογο να τις συζηταμε.τωρα ειναι ευκαιρια να κατεβει η νδ κατω στον κοσμο και να τον ακουσει και να του μιλησει και να τον στηριξει και να μην ζητιανευει για μια θεσουλα στο παραθυρακι του καναλιου...οι εσωκομματικες εκλογες τελειωσαν,οσοι εφυγαν εφυγαν,αν θελουν και αλλοι ας φυγουν να πανε στο καλο.εδω ο κοσμος καιγεται και η νδ ασχολειται με τα απομειναρια των προηγουμενων,τους κολλητους των προεδρων και τους πρωην βουλευτες..

    • Pikis avatar
      Pikis @ cveng 08/02/2011 13:13:48

      Έρχεται ο Αβραμό και ο Παναγιωτόπουλος να σε αφουγκραστούν. Να νιώσουν το πρόβλημα σου. Να σου πουν ότι και αυτοί περνούν τα ίδια με σένα. Ξέρεις πόσο έχει ακριβύνει το μπλαίηζερ και η κομοδινί βαφή για τα μαλλιά;
      Έρχεται στην πόρτα σου ο Βαρβιτσιώτης Jr. να σου πει ότι και αυτός το σκέφτεται να πιει κοκταίηλ στο GALAXY BAR HILTON γιατί έχει 20 ευρώ (χωρίς ξηροκάρπια).
      Έρχεται ο Κυριάκος να σου πει ότι του ήρθε το ΕΤΑΚ για το εξοχικό στην Τήνο και τα έχει πάρει στο κρανίο.
      Έρχεται ο Γιακουμάτος να σου πει ότι το καλοκαίρι που ήταν στη Μύκονο τον έγδαραν στο SEA SATIN για λίγο αστακουδάκι με γαρίδες κοκταίηλ.

      Θα έρθει ο Βουλγαράκης να σου πει (γιατί μόνο εσύ ο απλός πολίτης μπορείς να τον νιώσεις) ότι μετά από τη λάσπη που του πετάξανε για το Βατοπέδι, έχει πέσει 90% η δουλειά στο συμβολαιογραφείο της γυναίκας του και δεν βγάζει ούτε το νοίκι.

      Για τον Ρουσόπουλο δεν το συζητώ. Άνεργος και αυτός και η γυναίκα του. Δεν μπορούν ούτε την πισίνα στο σπίτι να γεμίσουν.

      Ο Πάγκαλος όμως αντί να έρχεται πόρτα-πόρτα βγαίνει στα κανάλια και σου λέει ότι είσαι κοπρίτης που γκρινιάζεις γιατί μαζί τα φάγατε!

      Ο Ρέππας σου λέει (από τα ΜΜΕ και αυτός) ότι είσαι κοπρίτης γιατί δεν πληρώνεις τον "δρόμο" που θα γίνει το 2040. Εξαιρείται ο Πρετεντέρης που πληρώνει διόδια αλλά παραμένει κοπρίτης.

      Ο ΓΑΠ σου λέει για τα dollars που έρχονται από τους Άραβες με πλωτά καζίνο και χλυδές. Τελικά το μόνο που ήρθε είναι τα αγαπημένα σε όλους τους εγκεφαλικά καμένους "ΦΡΟΥΤΑΚΙΑ"!!!

      Αχ, που είναι εκείνοι οι παλλαϊκοί αγώνες έξω από το MERCEDES στο REX ενάντια στο νόμο του Παπαθεμελή! Όλοι μαζί σαν μια γροθιά διαλύσαμε τον αντιπροοδευτικό και μεσαιωνικό νόμο του κοντού από τη Σαλονίκη.
      Που είναι ο αγώνας των Λαρισαίων να μην τιμωρηθεί η ομάδα τους για τον ντοπέ παίκτη της;
      Που είναι εκείνοι οι καιροί;;;
      Που είναι ο Βάγκνερ;
      Που είναι ο Πουτσίνι;

  13. Απορών avatar
    Απορών 08/02/2011 00:29:41

    Λαμπρά. Οι αναγνώστες / σχολιαστές του antinews (μερικοί έστω...) κάνουν μάγκα τον παπαγάλο της Ντόρας. Λαμπρά.

    • factorx avatar
      factorx @ Απορών 08/02/2011 00:42:16

      Που το είδες αυτό; να μην γράφουμε κι ότι θέλουμε

      • Απορών avatar
        Απορών @ factorx 08/02/2011 12:05:27

        Εννοώ ότι λέει ο κάθε αργυρώνητος παπαγάλος ότι υπάρχει θέμα με συγκρούσεις κι εγώ δεν ξέρω τί, και μερικοί το καταπίνουνε αμάσητο, θεωρώντας το οπωσδήποτε αλήθεια

  14. αμφισβητίας avatar
    αμφισβητίας 08/02/2011 00:36:09

    kai to nini xtenizetai

  15. stoxastis avatar
    stoxastis 08/02/2011 00:38:53

    ...πρόσεχε factora με τις πληροφορίες σου και τις ερμηνείες που δίνεις. κάτι κωλόγαυροι είναι αυτοί που κάνουν ζημιά στον Παναθηναϊκό..
    τυχαίο που τώρα είναι πολλοί εκεί στη Συγγρού? δεν νομίζω...
    στα σοβαρά τώρα οτι και να προσπαθούν " τα παιδιά του σατανά" μάλλον επιστρέφει πάνω τους. Οι Πολίτες έχουν δώσει το ¨μερίδιο καρδιάς τους¨ στόν Σαμαρά..

  16. factorx avatar
    factorx 08/02/2011 00:42:35

    δεν σε αντιλαμβάνομαι

  17. Pikis avatar
    Pikis 08/02/2011 12:46:38

    Για τη γρίπη δεν μιλάνε γιατί ο κόσμος πέρυσι δεν τσίμπησε στο δόλωμα του εμβολιασμού. Ψάξτε να βρείτε ποιοι έκαναν πέρυσι το deal για τα εμβόλια και θα καταλάβετε για το φαγοπότι που έπεσε. Ο ένας μάλιστα ήταν και είναι στους "ωραίους" της ΝΔ...
    Πήραμε εμβόλια υπερδιπλάσια του πληθυσμού μας!!!
    Τώρα τα έχουν και δεν ξέρουν τι να τα κάνουν.
    Προφανώς θα τα κάνουν στους στρατιώτες για να ξεστοκάρουν και να πάρουν άλλα!