17/08/2010 12:42
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΝΔ: Πλακιωτάκης για Περιφερειάρχης Κρήτης

Η Νέα Δημοκρατία ανακοίνωσε σήμερα οτι στηρίζει πολιτικά την υποψηφιότητα του Γιάννη Πλακιωτάκη, για τη θέση του αιρετού Περιφερειάρχη Κρήτης.

Ο κ. Γ. Πλακιωτάκης είναι Βουλευτής Λασιθίου της Νέας Δημοκρατίας και Τομεάρχης για τα θέματα Εμπορικής Ναυτιλίαςα και έκανε την εξής δήλωση:

« Όπως είχα προαναγγείλει, πραγματοποιήθηκε σήμερα η συνάντησή μου με τον Πρόεδρο του κόμματος, για τα ζητήματα των αυτοδιοικητικών εκλογών στην Κρήτη.

Μετά τη συνάντηση ανακοινώθηκε και επίσημα η στήριξη στο πρόσωπό μου. Η υποψηφιότητά μου είναι πέρα και πάνω από πολιτικές και κομματικές σκοπιμότητες και δίνω το χέρι σε όλους τους Κρητικούς -ανεξαρτήτου κόμματος- για να στηρίξουμε την υποψηφιότητα αυτή.

Η Κρήτη είναι ένας ευλογημένος τόπος, έχει ανεξάντλητα αποθέματα φυσικού πλούτου, αλλά κυρίως προσώπων. Αυτή την προσπάθεια, καλώ ενωτικά όλους τους Κρητικούς, να την στηρίξουν ».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. thespieys avatar
    thespieys 17/08/2010 13:40:41

    Η καλύτερη επιλογή για τη Κρητη (σε αντιθεση με αυτή για τη Πελοπόννησο...)

  2. jim avatar
    jim 17/08/2010 13:48:33

    gia afto tha kerdisei thn perifereia......

  3. jim avatar
    jim 17/08/2010 13:50:43

    stin athina as valloun tin pipili,tora poy den einai sto paixnidi.

  4. Aris. A avatar
    Aris. A 17/08/2010 13:57:21

    Σαν μαργαρίτα την μαδάει την ψηλή ο Αντώνης.
    Κέντημα σταυροβελονιά μαύρες έκανε τις διακοπές της.

    • Αφροδίτη avatar
      Αφροδίτη @ Aris. A 17/08/2010 23:28:21

      Όσο σκέφτομαι σε ποιό αδιέξοδο οδηγείται η πονεμένη κόρη, από τις Αυτοδιοικητικές επιλογές του Αντώνη, τόσο μου μεγαλώνει η περιέργεια για το πώς θα αντιδράσει!
      Θα στηρίξει άραγε όσους τη στήριξαν στις εσωκομματικές διαδικασίες, ή θα πάει απέναντί τους καταδεικνύοντας πόσο άφιλη είναι; Στο χωριό μου αυτό δεν το λέμε «μάδημα μαργαρίτας», πέφτει πολύ επιεικές, αλλά «ξεδόντιασμα» κανονικό και χωρίς αναισθητικό!

  5. BlueSky avatar
    BlueSky 17/08/2010 16:46:50

    Έξοχη επιλογή, εξαιρετικός και πολύ αξιόλογος άνθρωπος. Μπράβο Αντώνη, μπράβο Ιωάννη που δέχτηκες να παλέψεις με τα θηρία. Ελπίζω οι κρητικοί συμπατριώτες να πετάξουν τις πασοκικές παρωπίδες και να δουν ποιο είναι το συμφέρον της αγαπημένης μου Κρήτης (αν και όχι Κρητικός). Γνωρίζω προσωπικά πόσο ωφελήθηκε και αναπτύχθηκε η Κρήτη από τη ΝΔ. Επισημαίνω, μακρυά απ' εμάς τα μητσοτακικά φαντάσματα.......

  6. Θωμάς Παπαδάκης avatar
    Θωμάς Παπαδάκης 17/08/2010 22:46:16

    Πράγματι πολύ καλή επιλογή, διότι είναι από τους λίγους καθαρούς πολιτικούς, αν και πάει σαν πρόβατο επί σφαγή στην πράσινη Κρήτη. Πρέπει όλοι να τον στηρίξουμε και να πάει τουλάχιστον καλά.

  7. jim avatar
    jim 18/08/2010 00:15:33

    diladi afti poy stiriksan dora,den einai varonies kai tzakia?o samaras stis ekloges thn dora exei antipalo?

  8. Ηλίας avatar
    Ηλίας 18/08/2010 11:26:28

    Στον αθήνα 984 τώρα:

    "Κε Μαρκογιαννάκη θα στηρίξετε τον υποψήφιο της ΝΔ για την περιφέρεια κρήτης;"

    "Αυτή τη στιγμή είμαι σε διακοπές, θα ασχοληθώ όταν γυρίσω."

    "Θα είσαστε υποψήφιος αν σας προτείνει η κα μπακογιάννη;"

    "όλα τα ενδεχόμενα είναι ανοιχτά".

    ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΟΥΤΖΑ ΑΝΟΙΧΤΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΑΔΕΙΑΖΕΙΣ ΤΗ ΓΩΝΙΑ ΚΑΙ ΕΣΥ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ.

  9. jim avatar
    jim 18/08/2010 13:15:40

    καλα θα παει ο πλακιωτακης στην κρητη.τριτος καλα ειναι?

  10. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 18/08/2010 17:29:23

    Πολύ καλός ο Ηλίας,Μπράβο,

  11. Μούτρο avatar
    Μούτρο 18/08/2010 21:50:16

    Καλός, με την έννοια του καθαρού, είναι όντως ο Πλακιωτάκης. Αλλά είναι, πως να το πω, να... είναι "λίγος" για την Περιφέρεια Κρήτης.