14/05/2010 21:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΝΔ: Ο Πρωθυπουργός να επαναφέρει στην τάξη τον Πάγκαλο

Από το Γραφείο Τύπου της Νέας Δημοκρατίας, με αφορμή τις σημερινές δηλώσεις που έκανε ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης κ. Θεόδωρος Πάγκαλος, εκδόθηκε η ακόλουθη ανακοίνωση:

Οι δηλώσεις του κ. Πάγκαλου ξεπέρασαν κάθε όριο ανευθυνότητας. Καλείται ο πρωθυπουργός να τον επαναφέρει άμεσα στην τάξη.

Διαβάστε τις εδώ: Ο κ. Πάγκαλος αναγνωρίζει εδαφικές διαφορές με την Τουρκία που πρέπει να λυθούν από τρίτους !!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. denkserotipota avatar
    denkserotipota 14/05/2010 21:39:05

    Τι ανευθυνότητα ρε? Μας δουλεύετε???

    Εσχάτη προδοσία, τελειώσαμε με αυτόν!!!

  2. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 14/05/2010 21:40:51

    αντιλυσσική ένεση χρειάζεται

  3. 2Μ avatar
    14/05/2010 21:59:21

    ΄Ηδη από την προηγούμενη Κυριακή σε άρθρο της στην Καθημερινή η Ζέζα Ζήκου
    έγραφε

    Οι νεο-οθωμανοί έρχονται... Ο Ταγίπ Ερντογάν έρχεται... Κλειδώστε τις τράπεζες, ασφαλίστε το Αιγαίο και τη Θράκη, μαντρώστε τους λύκους του Γιώργου Παπανδρέου που ορέγονται ιστορικές συμφωνίες.

    Το άρθρο εδώ
    http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_economyagor_1_09/05/2010_400304

  4. tzimy avatar
    tzimy 14/05/2010 22:38:14

    φανταστικός διάλογος
    http://aliartos-city.blogspot.com/2010/05/blog-post_7365.html

  5. anhsyxos thrakas avatar
    anhsyxos thrakas 14/05/2010 22:50:08

    "Οι δηλώσεις του κ. Πάγκαλου ξεπέρασαν κάθε όριο ανευθυνότητας. Καλείται ο πρωθυπουργός να τον επαναφέρει άμεσα στην τάξη". Μας δουλεύουν και στη ΝΔ μου φαίνεται.Αφού παρέα με τον ΓΑΠ το υπέρβαρο αντιπρόεδρο διεκπεραιώνουν την προδοτική πολιτική για τον αφανισμό της Ελλάδας σε όλα τα επίπεδα.Εντεταλμένη υπηρεσία εκτελούν.Μύνηση για εσχάτη προδοσία θέλουν.Εξεταστική για τα εθνικά θέματα τώρα.

  6. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 14/05/2010 23:39:25

    Ἐγῶ λέω νά τόν καταραστῶ νά ἔρχωνται οἱ Ἁρπυιες κάθε φορά πού πάει νά φάη

    καί νά τοῦ παίρνουν τό φαγητό ἀπό τό πιάτο.

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Kὀριννα 15/05/2010 00:27:59

      Το μαρτύριο του Παγκάλου!...
      Καλό!

  7. Γιώργος Κακαρελίδης avatar
    Γιώργος Κακαρελίδης 14/05/2010 23:42:19

    Ο Υπουργός των Υμίων τι άλλο θα μπορούσε να πεί ?. Κι' όμως κι' αυτόν το ψηφίζουν.
    -Με την ευκαιρία , μπράβο στον δημοσιογράφο του Μακεδονικού Πρακτορείου που στην γλυκανάλατη κατευθυνόμενη αερολογία τύπου ΜΚΟ του Χίλτον σήμερα το βράδυ, έθεσε ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΕΣ 4 ξεκάθαρες ερωτήσεις στον Ερντογάν.
    -Δηλαδή για το casus belli, τις παραβιάσεις του εναέριου χώρου, τα τουρκικά κατοχικά στρατεύματα της Κύπρου και το άνοιγμα των λιμανιών για τα Κυπριακά πλοία.
    -Και δύο φορές ΜΠΡΑΒΟ στον Ερντογάν που Χωρίς περιστροφές ξεκαθάρισε ότι:
    1) Το casus Belli θα αρθεί αμέσως όταν άρουν οι Ελληνες τους λόγους για τους οποίους ετέθη (πολύ απλά να δηλώσουν με συμφωνία ότι παραιτούνται από τις πρόνοιες τους Δικαίου των Θαλασσών).
    2) Για να μην υπάρχουν παραβιάσεις τα αεροσκάφη πρέπι να πετούν αφοπλισμένα (λεπτόμέρεια ότι τα Τουρκικά απέχουν πέντε λεπτά από τις βάσεις τους και ότι η στρατιά Αιγαίου μπορεί να χτυπήσει ακόμη και με τα πυροβόλα της τα νησιά)
    3) Τα τουρκικά στρατεύματα παραμένουν γιατί οι Ελληνοκύπριοι δεν δέχθηκαν το σχέδιο Αννάν που δεχόταν η Τουρκία (με χίλια βάσανα η καϋμένη). Συνεπώς η Ελληνες οφείλουν να δεχθούν ένα νέο σχέδιο Ανάν,

    4) Φυσικά η Τ/Κ πλευρά μετά το δημοψήφισμα απευθύνθηκε στην μητέρα πατρίδα και θα αναβαθμιστεί με την ΕΕ.
    Και ενώ θα περίμενε κανείς ο Πρωθυπουργός μας , απαντώντας με την σειρά του να ξεκαθαρίσει ότι τίποτε από αυτά δεν θα συμβεί, επέπληξε έμμεσα αλλά με λόγο που έτρεχε τον δημοσιογράφο που φέρνει τέτοια θέματα(!!) στο πλαίσιο θεματολογίας της συνάντησης και της εκδήλωσης αυτής, πέταξε ένα περί διαφορετικών οπτικών του προβλήματος εν συνεχεία έπαθε κόμπιασμα και αναφερόμενος στο σχέδιο Αννάν έδειχνε να λυπάται που ....απερρίφθη. Κατάφερε μάλιστα να αποφύγει τη λέξη Ελλάδα στο μέγιστο μέρος της ομιλίας του.

    Φυσικά καταχειροκροτήθηκε από τον Νταβούτογλου και τους διπλωμάτες που ξεκρδισμένοι δεν πίστευαν στ' αφτιά τους ότι η δουλειά τους έχει καταστεί τόσο εύκολη.
    Κι αντί η πρωθυπουργάρα μας να αναφωνίσει, ώς άλλος Λένιν , τι μ...κία είπα ρε συντρόφια και με χειροκροτά η μαύρη γείτων , αυτός συνέχισε τα περι κοινής ειρήνης αγάπης και οικονομίας φληναφήματα προς τέρψιν της Τουρκίας.
    Μπράβο της.

  8. USATODAY avatar
    USATODAY 15/05/2010 01:28:10

    Παγκαλος και ανεύθυνος μα τι λες τώρα. Ξέρει τι λέει, θυμισου τον Μεγάλο Τραγουδιστή.

  9. ataktos avatar
    ataktos 15/05/2010 08:49:53

    Αν τολμά ..ας το κάνει ..είστε σοβαροί εκεί στη Ν.Δ. ..

  10. ήγγικεν avatar
    ήγγικεν 15/05/2010 11:18:09

    Τώρα γλείφει τις ματωμένες μπότες.