03/11/2011 01:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΝΔ: Ο Παπανδρέου είναι επικίνδυνος και πρέπει να φύγει

Πριν από λίγα λεπτά, ο εκπρόσωπος της Νέας Δημοκρατίας, Γιάννης Μιχελάκης, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Έκπληκτοι παρακολουθήσαμε τις δηλώσεις του κ. Παπανδρέου μετά τη συνάντησή του με τους ηγέτες της Γερμανίας και της Γαλλίας. Τόσο οι δικές του δηλώσεις όσο και της κας Μέρκελ και του κ. Σαρκοζί, αποκάλυψαν ότι ο κ. Παπανδρέου τους παρουσίασε ότι στην Ελλάδα υπάρχει δήθεν αμφισβήτηση για την παραμονή της χώρας στην Ε.Ε. και τη ζώνη του ευρώ.

Τέτοιο πρόβλημα είναι προφανές ότι δεν υπάρχει και πάει να το δημιουργήσει -ξαφνικά με άθλια παραπληροφόρηση- ο ίδιος ο κ. Παπανδρέου. Το μόνο πρόβλημα που υπάρχει, είναι η παραμονή του κ. Παπανδρέου στην Πρωθυπουργία. Ενός ανθρώπου που τολμά να αμφισβητεί την κεντρική εθνική στρατηγική επιλογή της Ευρωπαϊκής πορείας και προοπτικής της χώρας. Επιλογή που χάραξε και μπορεί πλέον μόνον αυτή να εγγυάται, η Παράταξη της Νέας Δημοκρατίας.

Ο κ. Παπανδρέου είναι επικίνδυνος και πρέπει να φύγει!»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιάννης Παπαζαχαρίας avatar
    Γιάννης Παπαζαχαρίας 03/11/2011 01:38:07

    Μπράβο Μιχελάκη! ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΔΗΛΩΣΗ!
    Πρέπει έως αύριο το μεσημέρι να πέσει...
    ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ - ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ

  2. Komis Montechristo avatar
    Komis Montechristo 03/11/2011 01:40:08

    Όταν μιλήσει ο Σαμαράς στη Βουλή,να ξέρει πως η ομιλία του ΠΡΕΠΕΙ να είναι ομιλία-ΟΡΟΣΗΜΟ για την ελληνική πολιτική ζωή.Ζούμε δραματικές,τραγικές στιγμές.Γίναμε ΠΑΙΓΝΙΟ στα χέρια ενός ΤΥΧΟΔΙΩΚΤΗ!!Άριστα τον αποκάλεσε έτσι σήμερα στη Βουλή!!Το δημοψήφισμα ΔΕΝ πρέπει να γίνει διότι ο Παπανδρέου έχει ως σκοπό να ΞΕΦΤΙΛΙΣΕΙ τους Έλληνες πολίτες,ΕΚΒΙΑΖΟΝΤΑΣ ωμά,ψυχρά και ΧΥΔΑΙΟΤΑΤΑ την ελληνική κοινωνία με αυτή τη κίνηση!!ΠΟΤΕ του δεν αγάπησε την Ελλάδα και τους Έλληνες!!ΠΑΝΤΑ μας μισούσε και εξακολουθεί να μας ΜΙΣΕΙ ΒΑΘΥΤΑΤΑ!!!Όποιος είδε το πρόσωπό του,όταν μιλούσε στους δημοσιογράφους για τη πατρίδα και εμάς τους ίδιους,μετά το πέρας της συζήτησής του με Μέρκελ-Σαρκοζί,αντιλαμβάνεται ΠΟΛΛΑ....

    • smash avatar
      smash @ Komis Montechristo 03/11/2011 01:49:23

      Όποιος είδε το πρόσωπό του,όταν μιλούσε στους δημοσιογράφους για τη πατρίδα και εμάς τους ίδιους,μετά το πέρας της συζήτησής του με Μέρκελ-Σαρκοζί,αντιλαμβάνεται ΠΟΛΛΑ
      αλλα και τα πρόσωπα των Μέρκελ-Σαρκοζί έλεγαν πολλά.
      Ο .άνθρωπος πρέπει να "φύγει" η με τον ένα η με τον ..... άλλο τρόπο.

    • Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης avatar
      Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης @ Komis Montechristo 03/11/2011 01:54:03

      "Όταν μιλήσει ο Σαμαράς στη Βουλή,να ξέρει πως η ομιλία του ΠΡΕΠΕΙ να είναι ομιλία-ΟΡΟΣΗΜΟ για την ελληνική πολιτική ζωή."

      Ὄντως. Καὶ ὡς τέτοια θὰ κριθεῖ, αὐτὸ θὰ εἶναι τὸ μέτρο.

      Ἡ ὁμιλία εἶναι τὸ λιγώτερο. Ἦρθε ἡ ὤρα γιὰ ΠΡΑΞΗ. Εἴμαστε στὸ "τὰ ρέστα μου, τὰ βλέπω". Ἡ συμπαιγνία εἶναι διεθνὴς καὶ οἱ παῖκτες ἀδίστακτοι. Ἢ τώρα ἢ ποτέ, ἢ ὅλα ἢ τίποτα. Θὰ τοὺς κρίνει ὅλους ἡ ἱστορία.

      • lazaros avatar
        lazaros @ Ἀστυάναξ Καυσοκαλυβίτης 03/11/2011 04:30:23

        σωστος

  3. dimitris avatar
    dimitris 03/11/2011 01:43:54

    Ama den ton ksapostilete esis pos tha figi? aftos to kefali tou kitai na sossi.

    • johny avatar
      johny @ dimitris 03/11/2011 02:15:43

      το θέμα δημητρη ειναι ότι με όσα κάνει ο ίδιος με τα χέρια του πάει φιρι φιρι οχι να το σώσει...αλλά να το χάσει το κεφάλι του.....

  4. ANAPODOS avatar
    ANAPODOS 03/11/2011 01:58:15

    ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ !! ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ..............ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ !!!( ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ) ΚΑΤΣΕ ΓΙΩΡΓΟ ΣΤΙΣ ΚΑΝΝΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ .........ΦΕΣΤΙΒΑΛ !!!

  5. Πέτρος. Μ avatar
    Πέτρος. Μ 03/11/2011 02:01:16

    Να καλέσει όλη η αντιπολίτευση σε συλλαλητήριο διαρκείας στο Σύνταγμα μέχρι να φύγει.

  6. Ιαπετός avatar
    Ιαπετός 03/11/2011 02:02:01

    Ο αντιπρόεδρος καί υπουργός οικονομικών έκανε κάποια δήλωση ή περιμένει να γυρίσει πρώτα στην Αθήνα;
    Θα τρέξουν πλήθη ελλήνων να τους επευφυμήσουν;

  7. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 03/11/2011 02:18:14

    Καληνύχτα Ελλάδα.
    Το έργο του ολοκληρώθηκε.
    Από δημοσιονομική κρίση μας οδήγησε στην έξοδο ή όχι από την Ευρώπη.
    Την ήπειρο που εμείς ονοματίσαμε ...για όσους δεν ξέρουν, την Ευρώπη.
    Στην ήπειρο που εμείς φυλάττομαι Θερμοπύλες όποτε χρειάστηκε στο πέρασμα των χρόνων.
    Ελπίζω στους 151 βουλευτές του ΠΑΣΟΚ να υπάρξουν 3 ελεύθεροι άνθρωποι.
    Γιατί:
    Μερικοί γράφουν για
    ΝΑΙ ή ΟΧΙ
    Σε τι;
    Σε ένα δημοψήφισμα που μας είπαν πότε να γίνει;
    Σε ένα δημοψήφισμα που μας ανακοίνωσαν γιατί θα γίνει;
    Σε ένα στημένο παιχνίδι του Παπανδρέου που αναζητά διέξοδο;
    Συνενόχους;
    Στην παροχή άλλοθι;
    Γιατί με το ΝΑΙ κερδίζει με το ΟΧΙ μας καθιστά συνένοχους.

    ΑΠΟΧΗ αν δεν βρεθούν 3 ελεύθεροι Ελληνες βουλευτές να τον στείλουν σπίτι του.
    ΑΠΟΧΗ γιατί όποιος έχει διαβάσει ξέρει:

    Υπάρχει Ευρώπη χωρίς Ελλάδα;

    ΥΓ

    η πλειοψηφία των Ελλήνων βουλευτών πρέπει να συνασπιστεί να τον διώξει και να οδηγήσει τη χώρα σε εκλογές.
    Να σχηματιστεί Κυβέρνηση.
    Και να διαπραγματευτεί με τους εταίρους, που όσα λάθη και σκοπιμότητες να έχουν κάνει στην παρούσα φάση ο Πρωθυπουργός μας τους κορόιδεψε.
    Είναι διαφορετικά θέματα η δραχμή το € ή η μνα και διαφορετικό η υπακοή σε κελεύσματα και η έξοδος από την Ευρώπη της χώρας.
    Γιατί και αν ακόμα οι πολίτες αποφασίσουμε να φύγουμε είναι δικαίωμά μας και επιλογές μας και όχι ... δημοψηφισματικά κελεύσματα ξένων ηγετών.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ Ο Ιθαγενής 03/11/2011 02:35:57

      Ιθαγενή, ας ξεκολλήσουμε από το κάλεσμα για αποχή. Απλώς, δεν υφίσταται πια τέτοια επιλογή. Ο Τζέφρυ και οι πάτρωνές του θα νομιμοποιήσουν το "ναι" ακόμα κι αν η συμμετοχή είναι 20%.

      Ξεκάθαρο "όχι", λοιπόν. ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ, και ψηφίζουμε "όχι". Αυτή είναι πια η μόνη επιλογή εθνικής αξιοπρέπειας.

  8. Jimakos avatar
    Jimakos 03/11/2011 02:23:51

    Τι πηγε κι εκανε ο ανθρωπος;

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Jimakos 03/11/2011 02:51:41

      Τεράστια επιτυχία του ΓΑΠ:

      Μένει τώρα να πει τον Ομπάμα μαύρο, τον Πούτιν μεθύστακα, κιτρινιάρηδες τους Κινέζους και να πολεμήσουμε τους Τούρκους.

      Όλα τα υπόλοιπα τα κατάφερε στις Κάννες.

  9. κώστας avatar
    κώστας 03/11/2011 02:25:17

    Τετέλεσται. Πρέπει να έχει ειδοποιήσει ήδη την οικογένεια να ετοιμάζει βαλίτσες.

  10. Gregor avatar
    Gregor 03/11/2011 02:32:51

    Από μόνος του δεν φεύγει. Πρέπει να πέσει. Τα περί παραίτησης των βουλευτών ενέχουν σοβαρούς κίνδυνους, γι’ αυτό και πρέπει σύσσωμη η αντιπολίτευση να ζητήσει με διαδοχικές συναντήσεις από τον ΠτΔ να παραιτηθεί, καθιστώντας σαφές ότι σε αντίθετη περίπτωση συντάσσεται αναφανδόν με τις κυβερνητικές επιλογές, ατιμάζοντας το ρόλο του και αγνοώντας τη βούληση του ελληνικού λαού.

  11. Κώστας Τ avatar
    Κώστας Τ 03/11/2011 02:45:05

    Τελευταία παράσταση του γελοίου αυτοκράτορα Κόμμοδου!!!Το πρωί πρέπει να πέσει είτε από πασόκους βουλευτές,είτε από σύσσωμη παραίτηση της αντιπολίτευσης!!!

  12. eipa kai elalisa avatar
    eipa kai elalisa 03/11/2011 06:47:11

    Σαμαρά, τούτη την ύστατη ώρα, θα βγάλεις επιτέλους τον κόσμο στο δρόμο; "Πάση θυσία" είπες και απ' ό,τι βλέπω ελπίζεις να ρίξουν τον προδότη οι δικοί του στην ψήφο εμπιστοσύνης. Το πιθανότερο είναι να μη συμβεί. Τι θα κάνεις λοιπόν;

    Μόνο ο λαός μπορεί να διώξει τους προδότες. Σαμαρά πάτα την σκανδάλη, ΓΙΑ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΘΕΟΥ, η Ελλάδα τελειώνει...

  13. papasmurf avatar
    papasmurf 03/11/2011 08:18:38

    Διαφωνω καθετα με την αποψη του Κ.Μιχελακη δεν φταιει ο GAP αλλα καποιος που του δινει 2 χρονια τωρα τα ντοσιε με λαθος σειρα.Αυτος ειναι ο λογος που τα κανει ολα λαθος, καποιος του μπερδευει επιτηδες;την αντζεντα και αυτος που να το καταλαβει....
    Ακου εμενα Giorgos μην την ξαναπατησεις η σειρα ειχε ως εξης:
    Πρωτα δημοψηφισμα μετα κουρεμα μετα δανειο και στο τελος δηλωνεις (λεφτα υπαρχουν)

  14. Gas Bailey avatar
    Gas Bailey 03/11/2011 08:24:39

    Ήρθε η ώρα ευθύνης για τον Αντώνη. Μοναδική επιλογή τώρα για να μην ταυτιστεί με το σάπιο κατεστημένο και πατήσει την μπανανόφλουδα ερχόμενος σε πλήρη αντίθεση με την λαϊκή βούληση είναι να ζητήσει διπλή κάλπη.
    ΝΑΙ στο δημοφήφισμα και ΕΚΛΟΓΕΣ.

  15. m.s avatar
    m.s 03/11/2011 08:37:07

    Τελικά σε αυτή τη σύνοδο δεν μιλούσανε.
    Μπατζίζ παίζανε. Κάνανε ουρά για να βαρέσουνε. Μέχρι και τα γκαρσόνια παίξανε .Ο Μπέννυ τον βαρούσε στο αεροπλάνο.Ζιγκ ζάκ πετούσανε από τις φάπες.
    Και στο τέλος η δήλωση...
    πολιτισμένα πράγματα!!!
    Η επιστήμη της πολιτικής σηκώνει τα χέρια ψηλά. Το φαινόμενο Παπανδρέου περνάει στο χώρο της Ψυχιατρικής.
    τελικά Komis Montechristo έχεις δίκιο . Μας μισεί.

  16. ΜΠ avatar
    ΜΠ 03/11/2011 08:54:03

    Θα τον φύγουν οι δικοί του έως αύριο.

  17. popolaros avatar
    popolaros 03/11/2011 09:12:59

    "Ο κ. Παπανδρέου είναι επικίνδυνος και πρέπει να φύγει!"
    ----
    Άντε να σε φιλήσω αγοράρα μου.
    Για αυτό χαρήκαμε πέρσι όταν ανέλαβες, μετά τις μάχες που έδινες από τον Τύπο.
    Από τα πέρσι φωνάζαμε ότι ο άνθρωπος είναι επικίνδυνος τυχοδιώκτης και πρέπει να φύγει.
    ...θα μας καταστρέψει, όπως έλεγε ο Τζιμάρας.

  18. nektarios avatar
    nektarios 03/11/2011 09:21:54

    ειναι επικινδυνος.φοβαμαι ομως οτι δεν θα φυγει,απλα θα παραδωσει για κανα 2μηνο στον μπενι...

  19. BlueSky avatar
    BlueSky 03/11/2011 09:50:02

    Πότε θα πέσει ο άθλιος να ησυχάσουμε επιτέλους.
    Να αρχίσει να τα μαζεύει γιατί υπάρχουν και φυλακές!

  20. ΝΙΚΟΣ Π avatar
    ΝΙΚΟΣ Π 03/11/2011 09:52:23

    ΟΤΙ ΠΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟ ΣΤΝ ΚΟΣΜΟ ΣΑ ΜΑΣΗΜΕΝΗ ΤΣΙΧΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΜΙΚΡΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ Ν'ΑΝΤΙΛΗΦΘΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ .ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ Η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ Η ΕΛΛΕΙΨΗ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ,ΜΕ ΤΗ ΕΥΡΥΤΕΡΗ ΕΝΝΟΙΑ ,Η ΑΠΟΧΑΥΝΩΣΗ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΑΠΛΟΧΕΡΑ ΤΑ ΜΜΕ ΚΑΙ Η ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΡΕΩΣΕΙ ΣΑΝ ΜΠΕΤΟΝ ΑΡΜΕ ΠΕΠΕΙΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΛΗΨΕΙΣ ΤΕΛΕΙΩΣ ΣΤΡΕΒΛΕΣ.ΤΟ ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΣΩΜΑ ΠΟΥ ΚΑΛΕΙΤΑΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΕΙ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ ΕΧΨΕ ΣΕ ΠΟΣΟΣΤΟ 40 ΚΑΙ% ΤΟ ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΤΗΛΕΘΕΑΣΗ ΣΕ ΤΟΥΡΚΙΚΕΣ ΒΡΑΖΙΛΙΑΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΤΡΙΤΟΚΟΣΜΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΟΣΑΧΡΟΝΙΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΒΑΣΙΚΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΤΟ ΡΟΥΦΕΤΙ Η' ΤΗΝ ΑΝΑΓΝΩΡΗΣΙΜΟΤΗΤΑ ΗΘΟΠΟΙΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΓΙΑΤΙ Η ΨΗΦΟΣ ΘΑ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΑΠΟ ΟΡΓΗ ΚΑΙ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ.

  21. dafy avatar
    dafy 03/11/2011 10:16:38

    ΤΙ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ . ΠΟΙΟ ΒΛΟΣΥΡΟ ΑΝΘΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΥΑΛΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΝ ΧΩΡΑ?
    ΗΛΠΙΖΑ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΤΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ. ΑΝΤ'ΑΥΤΟΥ ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΧΘΕΣΙΝΟΒΡΑΔΥΝΑ ''ΠΡΟΕΟΡΤΙΑ'' ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΤΟ ''ΓΛΕΝΤΙ'' ΑΡΧΙΣΕ.
    ΕΜΕΙΣ ΑΠΛΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΕΛΛΗΝΕΣ.

  22. ΜΑΡΙΑ avatar
    ΜΑΡΙΑ 03/11/2011 11:15:12

    Κε ΣΑΜΑΡΑ,ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΧΤΕΙΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ,ΝΑ ΣΧΗΜΑΤΙΣΕΙΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΑΝΑΓΚΗΣ ΜΗΝ ΔΕΧΤΕΙΣ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΘΑΡΜΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΑΝ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ.ΟΛΟΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ,ΚΡΑΤΑ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΣΙΜΠΗΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΚΒΙΑΣΜΟ!!ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΔΕΙΧΘΕΙΣ ΣΥΝΕΝΟΧΟΣ.ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΠΛΕΟΝ ΣΤΟ ΦΩΣ,ΔΕΝ ΠΕΡΙΣΕΥΕΙ ΧΡΟΝΟΣ,ΟΥΤΕ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!ΚΑΝΕ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΣΟΥ ΚΑΘΗΚΟΝ!!!Η ΧΩΡΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΜΑΣ ΟΛΗ,ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ,ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ,Η ΨΥΧΗ ΜΑΣ.ΜΗΝ ΤΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΑΘΑΡΜΑ,Ο ΠΡΟΔΟΤΗΣ ΚΑΙ Η ΠΑΣΟΚΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΡΕΑ.ΜΗΝ ΔΕΙΞΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΕΛΕΟΣ ΣΤΟΥΣ ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ.ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΓΩΝΙΑ.

  23. mairi38 avatar
    mairi38 03/11/2011 11:17:08

    Ο παπανδρέου θα φύγει.το δημοψήφισμα δεν θα γίνει, αλλά δυστυχώς η δανειακή σύμβαση θα έρθει...όλοι αναρωτιόμαστε για το τι έκανε , για το αν είναι ηλίθιος ή όχι για το αν θα γίνει το δημοψήφισμα ή όχι και δεν βλέπουμε ότι αυτό που αρνιόμασταν γιατί θα μας διαλύσει στην κυριολεξία το δεχόμαστε τώρα ως λύση...παραμονή στο ευρώ σημαίνει ναι στη δανεική δυτυχώς...