#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/08/2010 16:27
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

ΝΔ: «Δεκανίκια στην κυβέρνηση του μνημονίου δε χαρίζουμε»



Η Αναπληρώτρια Εκπρόσωπος της Νέας Δημοκρατίας, Βασιλική Τζότζολα, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Η κυβέρνηση του Μνημονίου, δια του εκπροσώπου της, αντί να απολογείται στον Ελληνικό λαό, δηλώνει ανεύθυνη.



Πρώτα παρουσίασε τη χώρα «ως μαύρο πρόβατο», μετά υπέγραψε το Μνημόνιο και τώρα ψάχνει ποιος θα πληρώσει το λογαριασμό.



Δεκανίκια στην κυβέρνηση του μνημονίου δε χαρίζουμε»

Πολύ ενοχλημένος προφανώς απο το «Κυβέρνηση του Μνημονίου», μιλώντας προηγουμένως στο FLASH 96, ο κ. Πεταλωτής είπε μεταξύ άλλων:

«Η Ν.Δ. δεν έχει αντιληφθεί ακόμα και σήμερα που βρίσκεται. Δεν έχει αποφασίσει τι αντιπολιτευτική πολιτική θα ακολουθήσει. Όταν βγαίνει η αναπληρώτρια εκπρόσωπος Τύπου της Ν.Δ., ανάμεσα σε αστειάκια, που παραπέμπουν σε άλλες ηλικίες, και όχι σε μια σοβαρή πολιτική συζήτηση για να μας πει ότι είμαστε η κυβέρνηση του Μνημονίου (και νομίζει ότι μας ψέγει μ’ αυτό (Ξέρουμε ότι το Μνημόνιο υπάρχει επειδή πέρασε από τη χώρα μας η καταστροφική πολιτική λαίλαπα της Ν.Δ.). Περιμένουμε να ακούσουμε ένα στοιχειωδώς σοβαρό πολιτικό λόγο. Εάν δεν μπορούν να κάνουν μια στοιχειώδη ανάλυση για να  κατατείνουν στο ότι εμείς εδώ και καιρό λέμε ότι θα βαθύνει η ύφεση, ότι θα αυξηθεί η ανεργία –προς το παρόν- για να περάσουμε μέσα από άλλες δομές, σε περίοδο ανάπτυξης και περίοδο μείωσης της ανεργίας, τότε υπάρχει θέμα λειτουργίας της ίδιας της Ν.Δ...»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 20/08/2010 16:29:52

    μα είναι δυνατόν..τέτοια ..πράγματα κορίτσι μας ..είναι

  2. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 20/08/2010 16:36:38

    Αυτό πρέπει να είναι απο δω και πέρα το καθημερινό μότο της Ν.Δ. Πολύ γρήγορα θα δημιουργηθεί ένα καινούργιο παλλαϊκό μέτωπο ενάντια στο Μνημόνιο και όλους τους θιασώτες του! Θα εκφραστεί στις εκλογές του Νοεμβρίου!

    • ΕΛΛΗΝ avatar
      ΕΛΛΗΝ @ ΝΙΚΟΣ 21/08/2010 02:30:58

      Και οχι μόνον.
      Αλλά και το παράδειγμα της Ουγγαρίας που μετά τους Σοσιαλ(η)στές ήρθε μιά Δεξια κυβέρνηση για διώξει το ΔΝΤ βάζοντας φόρους στις Τράπεζες και οχι στά γνωστά υποζύγια της τρόικας ( μισθωτοί - συνταξιούχοι).

  3. Κυνός Κεφαλή avatar
    Κυνός Κεφαλή 20/08/2010 16:38:31

    Μπράβο Βασλική ! έτσι τους χρειάζεται... και έχεις και ωραία μάτια !

  4. donaE avatar
    donaE 20/08/2010 16:46:41

    Ο εναρετος κυκλος θα περιεχει τελικα βαθυτερη υφεση και ανεργια; Ετοιμαζονται να την κανουν για τον ΟΗΕ.

  5. Γιώργος avatar
    Γιώργος 20/08/2010 17:00:45

    Εύγε στην κ. Αναπληρώτρια! Βεντούζες για τον κ. Πεταλωτή...

  6. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 20/08/2010 17:17:16

    Δεν είναι σοβαρός πολιτικός λόγος, για να ψέξεις κάοποιον το ότι υπέγραψε μνημόνιο υποτέλειας; Δεν είναι καθόλου αστείο. Όπως δεν λέγαν εδώ και καιρό ότι θα βαθύνει η ύφεση. Λέγανε ότι λεφτά υπάρχουν, ότι έχουν πιστόλια στο τραπέζι και ότ θα εκδόσουνε πράσινα ομόλογα. Βεβαίως η παρουσίαση του Σαμαρά στο Ζάππειο και δεν συνιστά σοβαρή ανάλυση, καθώς δεν καταλήγει στην Μεγάλη Αλήθεια: "Θα αναπτυχθεί η ανάπτυψη, για να μη μείνει ο ελληνικός άνθρωπος μηδέν εις το πηλίκιον.".

  7. Ολντ Τραφορντ avatar
    Ολντ Τραφορντ 20/08/2010 17:30:42

    Μα το ΠΑΣΟΚ ήδη πήρε μέτρα πολύ σκληρότερα απο αυτά που χρειαζόταν και η Κομισιόν του χτυπά φιλικά τη πλάτη. Στην ουσία πήγε να κάνει μαλάξεις στο λαιμό του ασθενή και τον στραγγάλισε αυτή η κυβέρνηση. Τώρα κανείς δεν ξέρει τι μας ξημερώνει. Αυτή την κοινωνική Αποκάλυψη το ΠΑΣΟΚ την ονομάζει "πέρασμα μέσα απο άλλες δομές για να φτάσουμε σε περίοδο ανάπτυξης και περίοδο μείωσης της ανεργίας". Στην αντιπολιτευτική λογική του ΠΑΣΟΚ θα ταίριαζε ας πούμε να μην περιγράφαμε π.χ. την οικονομία της γειτονικής Βουλγαρίας με ζοφερά χρώματα λέγοντας

    "έχει τα μαύρα της τα χάλια"

    αλλά να λέγαμε οτι

    "είναι μια οικονομία που περνά μέσα απο άλλες δομές διαφορετικές απο τις Ελλάδας για να φτάσει σε περίοδο ανάπτυξης και περίοδο μείωσης της ανεργίας"

    κε Πεταλωτή δεν έχω καμιά διάθεση να είμαι πειραματόζωο του χ,ψ αφεντικού σου και με εκνευρίζει η παραπλανητική σοβαροφάνεια που προσπαθείς να προσδώσεις στην πολιτική σου με τις λεκτικές σου αρλούμπες, τουτέστιν πολύ καλά στα χώνει η Τζόζολα.

    • Ολντ Τραφορντ avatar
      Ολντ Τραφορντ @ Ολντ Τραφορντ 20/08/2010 17:32:27

      στην ερώτηση "μα τι θα έπρεπε να κάνουμε"
      μια απάντηση θα μπορούσε να ήταν "τουλάχιστον ΟΧΙ να γίνουμε Βουλγαρία κε Πεταλωτή"

  8. Ορθολογιστής avatar
    Ορθολογιστής 20/08/2010 17:32:44

    Δέν είναι αντιπολίτευσις αυτή. Νομίζουν μήπως πώς μέ αυτές τίς ατάκες θά επαναφέρουν στό κόμμα όσους τό εγκατέλειψαν;

    • Alex avatar
      Alex @ Ορθολογιστής 20/08/2010 17:38:42

      Ορθολογιστη....
      Κατα τη γνωμη σου δηλαδη το ΄΄ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ΄΄ηταν το τελειο συνθημα και ψηφησες ΠΑΣΟΚ....εις υγειαν....τη πορτοκαλαδα

  9. GIO avatar
    GIO 20/08/2010 18:04:56

    ΤΑΔΕ ΕΦΗ ΓΑΠ :
    "ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ..."
    "ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ...?"
    ΑΠΑΝΤΗΣΗ :
    ΣΤΗ ΖΙΜΕΝΣ(ΒΛΕΠΕ ΤΣΟΥΚΑΤΟ ,ΤΑΜΕΙΟ ΠΑΣΟΚ ,ΜΑΝΤΕΛΗ... ) - ΣΤΟΥΣ ΕΞΟΠΛΗΣΜΟΥΣ (ΒΛΕΠΕ ΑΚΗ ) - ΣΤΟ ΧΡΗΜΑΤΗΣΤΗΡΙΟ (ΣΗΜΙΤΗΣ) ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ....

    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΗΡΘΕ ΤΟ ΔΝΤ (ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΘΑ ΒΟΥΛΙΑΞΟΥΜΕ)
    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!!!

  10. DeltaLamda avatar
    DeltaLamda 20/08/2010 18:07:13

    εξαιρετική η δήλωση της Τζοτζολα! λιτή, περιεκτική και φαρμακερή! ειδατε πρεμούρα ο Πεταλωτής να απαντήσει με τον γνωστή τετριμένη ξυλινη γλώσσα? Ετσι μπράβο κοπέλα μου. Καθε μερα που περνάει ακόμα πιο δυναμική και άμεση.

  11. Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 20/08/2010 18:14:27

    Μπράβο ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΡΊΧΝΕ ΤΟΥΣ ΚΑΤΡΑΠΑΚΙΕΣ!!!

  12. BlueSky avatar
    BlueSky 20/08/2010 22:45:38

    Βασιλική, χώστα στον ανεκδιήγητο χορηγούμενο του Βατοπεδίου.....

  13. bgtrotel avatar
    bgtrotel 20/08/2010 22:54:12

    Άντε καιρός να ακουστεί και κανεν' αντιπολιτευτικό σχόλιο. Όσο τους ζορίζεις τόσο περισσότερο εκτίθενται, δια στόματος εκπροσώπου. Αρκεί να μην προσφερθούν δεκανίκια εν ονόματι της κάθαρσης στο κόμμα, γιατί αν αληθευουν τα δημοσιευματα σε κάποιες μεγάλες περιφέρειες όχι δεκανίκι, αλλά ολόκληρο "Πι" πάτε να προσφέρετε.

  14. Μ Μ avatar
    Μ Μ 21/08/2010 00:17:21

    Μπράβο Βασιλική!!! Έπεσε διάνα ο πρόεδρος που σε έβαλε σ΄αυτή τη θέση.Έσύ σφάξτους με το βαμβάκι και άσε τον πεταλωτή να χρησιμοποιεί ξύλινη γλώσσα. Άκου εκεί που πρέπει να πούμε και ευχαριστώ που μας οδήγησαν στην εξαθλίωση!!!
    ΜΑΥΡΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΥΠΕΓΡΑΨΑΝ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΒΙΟΤΙΚΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΠΕΔΟΥ.
    Πασόκοι, Ντορίτσα , ΛΑΟΣ, Μαρκογιαννάκη, Κιλτίδη και όσοι απομείνατε και ακολουθήσετε την κυρία Κούβελου-Μητσοτάκη.............
    ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ!!!!!

  15. ELLHN avatar
    ELLHN 21/08/2010 02:39:37

    Ο κ. Πεταλωτής δέν έχει ακούσει φαίνεται για την Ουγγαρία που μετά τους Σοσιαλ(η)στές ήρθε μιά κυβέρνηση Δεξιών - Εθνικιστών (Πατριωτών) για να διώξει το ΔΝΤ και να βάλει φόρους στίς Τράπεζες και όχι στα γνωστά υποζύγια της τρόικας (μισθωτούς & συνταξιούχους) .
    Το άρθρο δημοσιεύτηκε στην εφ. ΤΟ ΠΟΝΤΙΚΙ

  16. Aggelos avatar
    Aggelos 21/08/2010 11:47:05

    'Μπράβο Βασιλική!!! Έπεσε διάνα ο πρόεδρος που σε έβαλε σ΄αυτή τη θέση.Έσύ σφάξτους με το βαμβάκι και άσε τον πεταλωτή να χρησιμοποιεί ξύλινη γλώσσα. Άκου εκεί που πρέπει να πούμε και ευχαριστώ που μας οδήγησαν στην εξαθλίωση!!!
    ΜΑΥΡΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΥΠΕΓΡΑΨΑΝ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΒΙΟΤΙΚΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΠΕΔΟΥ.
    Πασόκοι, Ντορίτσα , ΛΑΟΣ, Μαρκογιαννάκη, Κιλτίδη και όσοι απομείνατε και ακολουθήσετε την κυρία Κούβελου-Μητσοτάκη………….
    ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ!!!!!"


    θα μπορουσα να την εχω απεναντι μου και να με βριζει ολη μερα..

    Μπρραβοοοοοοοοοοοοοο

    ελπιζω να γινει και κανονικη εκπροσωπος ,και να τη βλεπουμε ολο το χρονο..οχι τη ξινοφατσα του Παναγιωτοπουλου..

  17. bgtrotel avatar
    bgtrotel 21/08/2010 15:51:57

    Ας βρούμε άλλες ξινόφατσες.... για να τελειεώνουμε με αυτούς

  18. bgtrotel avatar
    bgtrotel 21/08/2010 16:10:20

    Η κομματική πειθαρχία καλά κρατεί. Αει στο διάολο όλοι 0ι υπαλληλοι των ευρωπαϊκών και διεθνών οργανισμών και των εν δω συνηδηπόρων τους.
    Ξυπνήστε Ρε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  19. jim avatar
    jim 22/08/2010 16:31:49

    ο βιδος αποκαλει την τζοτζολα θηλυκο αντωναρο...