07/12/2009 18:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μόνο να γραφεί στη ΝΔ δεν ζήτησε ο Καρατζαφέρης

Υπέρ της επανεκλογής του Κάρολου Παπούλια ετάχθη ανοικτά και κατηγορηματικά σήμερα ο πρόεδρος του ΛΑ.Ο.Σ. Γιώργος Καρατζαφέρης, σε δηλώσεις του μετά τη συνάντηση που είχε με τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας.

«Πρόεδρο σαν τον Κάρολο Παπούλια δεν θα ξαναβρούμε άλλον ... Για τα επόμενα έξι Χριστούγεννα Πρόεδρος της Δημοκρατίας θα είναι ο Κάρολος Παπούλιας», τόνισε χαρακτηριστικά ο κ. Καρατζαφέρης, εκφράζοντας την ικανοποίησή του από τη συνάντηση.

Καλύτερη η συνεννόηση με Σαμαρά στα εθνικά

Ερωτηθείς εξάλλου για το Σκοπιανό και την αλλαγή της ηγεσίας της ΝΔ, ο κ. Καρατζαφέρης παρατήρησε πως «ο Αντώνης Σαμαράς δεν θα ξεχάσει ποτέ τον λόγο για τον οποίο έριξε, το '93, την κυβέρνηση της ΝΔ και θα συνεχίσει τον αγώνα για τα εθνικά θέματα». Μάλιστα όπως εκτίμησε, η συνεννόηση με τον κ. Σαμαρά για τα εθνικά θέματα μπορεί να είναι καλύτερη απ' ό,τι με την κ. Μπακογιάννη και τον κ. Καραμανλή.

Η εκλογή Σαμαρά δικαιολογεί την παρουσία του ΛΑ.Ο.Σ., ανέφερε ο κ. Καρατζαφέρης και συμπλήρωσε: «Πάψαμε να είμαστε ακραίο κόμμα, όσο και αν κάποιοι λένε ότι είμαστε».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Lavazza avatar
    Lavazza 07/12/2009 18:56:26

    Ο Καρατζαφέρης έλεγε από πέρυσι οτι ο Παπούλιας είναι καλός πρόεδρος και πρέπει να παραμείνει.

    Ας σταματήσουν στην Ν.Δ να βλέπουν όνειρα δεκεμβριανής νυκτός και ας επικεντρωθούν στο να επιβιώσει ο Σαμαράς στο Συνέδριο από το 50% των οπαδών του Κόμματος που δεν τον ήθελαν για Αρχηγό (παγκόσμια πρωτοτυπία το μισό Κόμμα να μην θέλει τον Αρχηγό!)...

    Γιατί θα δούμε στην Ελλάδα στο μέλλον άλλη μιά παγκόσμια πρωτοτυπία, το να εκλεγεί ένα Κόμμα Κυβέρνηση και στην πρώτη κιόλας συνεδρίαση του Σώματος να μην πάρει ψήφο εμπιστοσύνης από τους Βουλευτές του (θα βρεθούνε καμιά 5-6 Μητσοτακικοί που θα του την έχουνε φυλαγμένη) και να πέσει την πρώτη νύχτα...

    Και μετά θα γελάνε και στην Τανζανία...

    Ας επικεντρωθούν εκεί στη Ν.Δ στο να διώξουν την Ντόρα που τη θέλει το 40% του Κόμματος.

    Τον Κυριάκο με τους 65.000 σταυρούς.

    Τον Γιακουμάτο με τους 45.000 σταυρούς.

    Τους Χατζηδάκη και Μεϊμαράκη που βγαίνουν με διαφορά.

    ΆΜΑ ΤΟΥΣ ΒΑΣΤΑΕΙ ας επικεντρωθούν να διώξουν αυτούς και μετά στέλνουν τα παπαγαλάκια τους να μοιράζουνε προσκλήσεις στα άλλα κόμματα...

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Lavazza 07/12/2009 19:03:24

      Ο Μεϊμαράκης είναι τελειωμένος. Ο Κυριάκος αποδυναμωμένος. Ο Χατζηδάκης από τους ικανότερους της ΝΔ, σαφώς και θα έχει το ρόλο που δικαιούται και αξίζει στη νέα ΝΔ. Για το το Γιακουμάτο δεν χρειάζεται να πούμε τίποτα, ανάξιος λόγου.

      Από κει και πέρα, ο παμπόνηρος Καρατζαφέρης συνεχίσει με συνέπεια την τακτική που τον έφερε στο 5,63%: Το παίζει... Νεοδημοκράτης! Το παίζει τώρα σαμαρικός για να πείσει τους σαμαρικούς του ψηφοφόρους να παραμείνουν στο ΛΑΟΣ. Μην τον υποτιμούμε, ο άνθρωπος είναι έτη φωτός μπροστά στη ραδιουργία. Να δούμε πώς θα τον εξουδετερώσει ο Αντώνης, τώρα που ξαναβρήκε ένα καλό κόλπο για να κρατήσει κόσμο.

      • ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
        ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ @ Επώνυμος 07/12/2009 22:01:54

        Συμφωνω.Οι κατα καιρους τοποθετησεις του ειναι για σεμιναριο πολιτικης τοποθετησης.Αλλα το εξυπνο πουλι απο τη μυτη πιανεται.

    • Aris M. avatar
      Aris M. @ Lavazza 07/12/2009 19:05:12

      Lavazza στο έχω ξαναπεί...Την πάτησες μία φορά με το Σαμαρά που γύρισε πίσω. Πρόσεξε μην τη πατήσεις και δεύτερη με το Καρατζαφέρη. Κι αυτόν δεν τον έχω να μπορεί να πάρει κανένα κόμμα εκτός απο το ΛΑΟΣ.....

    • Eastrader avatar
      Eastrader @ Lavazza 07/12/2009 19:13:07

      Αγαπητε Lavazza,δεν νομιζεις οτι ειναι καιρος να βαλουμε στην ακρη τις προσωπικες μας πικριες και αντιπαθειες?Καλως η κακως νεος προεδρος στην ΝΔ ειναι ο Αντωνης Σαμαρας.Πρεπει ανα πασα στιγμη να ψαχνουμε αιτιες και αφορμες διχασμου?Εγω ευχομαι ακομη και ο ΓΑΠ να πετυχει για το καλο ολων,ποσο μαλλον ο προεδρος της ΝΔ που στο κατω κατω ψηφιστηκε απο τον λαο σε μια καθαρη και τιμια εκλογικη διαδικασια.Δεν ξερω αλλα διακρινω μια μικροψυχια στα οσα γραφεις.
      Ξερεις ο χαρακτηρας του ανθρωπου φαινεται απο το πως χανει,και βλεποντας τις δικες σου αντιδρασεις θα ελεγα οτι εισαι ο ορισμος του bad loser

    • loretta avatar
      loretta @ Lavazza 07/12/2009 19:50:33

      Lavazza

      105.000 θαναι το νουμερο των ψηφοφορων του ΛΑΟΣ που θα ψηφισουν σαμαρα στις επομενες εκλογες!!

      -1 η δικη σου.

      το εχετε χασει το παιχνιδι.

    • loretta avatar
      loretta @ Lavazza 07/12/2009 22:52:31

      Παντως πολυ φιλικα στο λεω lavazza χαλαρωσε λιγο γιατι παλι θα διαψευστεις...μετα το συνεδριο θα πεσουν πολλα κεφαλια σε χρονο ανυποπτο..και πολυ δικαιολογημενα μαλιστα.

      Το ΛΑΟΣ και το ξερεις πολυ καλα απλα δεν το παραδεχεσαι τελειωνει σιγα σιγα και αρχισαν οι απωλειες του απο την περιφερεια της ελλαδας (ηδη στελεχη του το δηλωνουν) και σε λιγο θα φτασουν και στην ΑΘΗΝΑ.

      εαν εσυ θελεις να εθελοτυφλεις ειναι δικαιωμα σου αλλα μην μας βγαζεις και τρελλους φιλε μου...και ματια εχουμε και αυτια εχουμε να ακουμε τι γινεται...και δεν μιλαω για μονο δημοσιογραφικες πληροφοριες.

      Απο την αλλη μια συμβουλη...γιατι δεν αλλαζετε προεδρο...μπορει με τον βοριδη να τα πατε καλυτερα...!! εκτος αν ο καρατζαφερης ειναι δια βιου αρχηγος σας..

    • Y. avatar
      Y. @ Lavazza 07/12/2009 23:08:25

      Στη Β` Θεσσαλονίκης (αν θυμάμαι πήρε κάπου γύρω στο 8%), γίνεται χαμός από ψηφοφόρους που την κάνουν.

  2. γώγος avatar
    γώγος 07/12/2009 19:05:01

    ο πανικός είναι κακός σύμβουλος..

  3. leon avatar
    leon 07/12/2009 19:39:18

    Aυτή η στάση του ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ πως ονομάζεται καιροσκοπισμός ,πολιτικός κρετινισμός, ή πολιτική της Κωλοτούμπας???
    Πριν μόλις 4 (τέσσερις ημέρες) κάλεσε τον ΣΑΜΑΡΑ να προκαλέσει εκλογές με αφορμή την εκλογή του προέδρου της Δημοκρατίας!!!

    Κατα τα άλλα "....«Πάψαμε να είμαστε ακραίο κόμμα, όσο και αν κάποιοι λένε ότι είμαστε».

    Ελεος με τους φασίστες ...πότε ακριβώς πάψανε ??? γιατί μέχρι εχθές ειρωνευονταν το ακριβό αυτοκίνητο της μετανάστριας (SEAT IBIZA δεκαετίας!!!)

  4. anendotos avatar
    anendotos 07/12/2009 19:57:30

    Και βαψομαλλιάς και κωλοτούμπας!
    Γειά σου ρε σοβαρέ πολιτικέ άνδρα Καρατζαφέρη, δεν θα ξαναϋπάρξει ποτέ άλλος πολιτικός σαν και σένα.
    Ούτε ο Αντρέας δεν έκανε τόσες κωλοτούμπες μέσα σε λίγα εικοσιτεράωρα!

  5. kanis avatar
    kanis 07/12/2009 20:19:02

    Ο Κατατζαφέρης δηλώνει κι ευχαριστημένος με τους λεονταρισμούς του Χρυσοχοείδη! Μήπως πετάει γέφυρα και στο ΠΑΣΟΚ;

  6. thouthou avatar
    thouthou 07/12/2009 20:23:22

    Μπορείς να μου πεις στα παραπάνω πού είδες την κωλοτούμπα; Τί από τα παραπάνω άλλαξε τον τελευταίο καιρό;

    • leon avatar
      leon @ thouthou 07/12/2009 20:57:10

      1) Εκλογή προεδρου δημοκρατίας όλη την προηγούμενη εβδομάδα μιλούσε για προκληση εκλογων με αφορμή την εκλογή του προέδρου της Δημοκρατίας!!! ...τώρα μιλάει για ... 6 ακόμα Χριστούγεννα με πρόεδρο τον ΠΑΠΟΥΛΙΑ !!!
      2) Προεκλογικά "φοβόταν" ότι ο ΣΑΜΑΡΑΣ θα διασπούσε την ενότητα της δημοκρατίας (αβαντάροντας την Ντορα)!!!

      Σου αρκούν ????

      • thouthou avatar
        thouthou @ leon 08/12/2009 07:31:55

        1)Παντα, ΜΑ ΠΑΝΤΑ, τόνιζε ότι στηρίζει τον Παπούλια για πρόεδρο, και ότι η πρόταση είναι "κόντρα επίθεση" για μείωση της δύναμης, ή ρίξιμο του ΠΑΣΟΚ. Ποτέ δεν είπε ότι δεν θέλει Παπούλια για πρόεδρο!
        2)Μα συγγνώμη βρε παιδιά, δεν διαβάζουμε; Δεν είπε ότι ο Σαμαράς θα διασπούσε την ενότητα, αλλά ότι η Ντόρα θα την διασπούσε αν έβγαινε ο Σαμαράς! Και εξ αντανακλάσεως, όλοι τσιμπήσατε την ερμηνεία των καναλιών, ότι στήριζε την Ντόρα, αποκαλώντας την διασπάστρια....

  7. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 07/12/2009 20:38:29

    είναι προφανής και εύλογη η αναγκαιότητα ύπαρξης του Καρατζαφέρη από δω και πέρα.
    η εξής μία: έχει αναλάβει εργολαβία την συνεχή υπενθύμιση σε όλους τους τόνους και τα ημιτόνια και σε κάθε ψύλλου πήδημα, που ο Σαμαράς έριξε τον Μητσοτάκη το 93 (τον οποίο τον παραιτήσανε το 92, αλλά αυτό είναι μια μίζερη λεπτομέρεια για τον βαψομαλλιά...)

  8. Giorgos_T avatar
    Giorgos_T 07/12/2009 20:54:05

    Κατα την ελληνιστικη εποχη, οι γλοιωδεις αυλικοι εκνευρισαν τοσο εναν ικανο Πτολειμαιο, που τους εφτυσε στα μουτρα.

    Και οι αυλικοι, εγλειψαν τα βασιλικα σαλια, λεγοντας οτι ειναι γλυκυτερα του μελιτος.

    Οταν προσβαλε την Κουνεβα, εστειλα ενα σχολιο, με υπερσυνδεση για ενα ειδος εξωτικου πουλιου. Λεγοντας οτι ο Καρατζαφερης ΔΕΝ ανηκει στο ιδιοειδος με αυτο το πανεμορφο πουλακι.

    Την επομενη φορα, σκεφτομαι να προτεινω μια ψηφοφορια για το που να τον καταταξουμε, μεταφορικα παντα. Αν συμφωνειτε, εχω ηδη υποψη μου ενα.

    ΔΕΝ ειναι τα δελφινια

  9. Giorgos_T avatar
    Giorgos_T 07/12/2009 20:55:34

    Μάλλον παρα ηταν σκληρο αυτο που εγραψα , ε;

    Το σεβομαι. Δεν θα το ξανακανω.

  10. Giorgos_T avatar
    Giorgos_T 07/12/2009 21:02:27

    για να σωσει το "σπιτι" του θα κανει τα παντα

    θα υπονομευσει το σαμαρα, θα υπονομευσει τη ΝΔ, ακομα και εαν αυτο εχευ συνεπειες στην εθνικη πολιτικη - το ξερει οτι εχει.

    Το ευτχημα ειναι οτι στο ΠΑΣΟΚ υεχουν μεινει επισης και νοημονες ανθρωποι, οχι μονο παρατρεχαμενοι

  11. syn avatar
    syn 07/12/2009 21:06:11

    thouthou έλειπες τις τελευταίες μέρες? Μέσα στα πολλά σιχαμένα που είπε, ζήταγε επίμονα από τον Σαμαρά να ρίξουν τον Μάρτη τον Παπούλια και μαζί του το ΠΑΣΟΚ. Σήμερα δεν έκανε μία κωλοτούμπα, σήμερα έγινε Μελισσανίδης και άντε μην πω τι άλλο από το πολύ γλύψιμο στον Παπούλια.

  12. Καππαδόκης avatar
    Καππαδόκης 07/12/2009 22:27:27

    Ο Καρατζαφέρης είναι δημιούργημα του Καραμανλή και της πολιτικής του.
    Δεν τελείωσε μόνο η Ντόρα με τον Σαμαρά, μετράει μέρες και ο Καρατζαφέρης.
    Οπου μέρες η τρεχουσα βουλευτική περίοδος. Θα ήθελε πολύ να συγκεντρώσει
    το 3% στις επόμενες εκλογές αλλά το βρίσκω κομματάκι δύσκολο.
    Ο Καρατζαφέρης το γνωρίζει αυτό πολύ καλά για αυτό θα δούμε πολλές κωλοτούμπες στο εγγύς μέλλον.
    Αγαπητέ Lavazza, μην σε αποσχολούν τώρα οι 5-6 Μητσοτακικοί που θα ρίξουν την κυβέρνηση Σαμαρά, έχουμε καιρό γι αυτό, κοίτα τώρα να δούμε τι θα γίνει με κάποιους Καρατζαφερικούς που άρχισαν ήδη να ετοιμάζουν τα διαβατήρια.

  13. Shalai avatar
    Shalai 08/12/2009 01:10:09

    Λαϊκός Ασόβαρος ΟπορτουνισμόΣ.
    Δε λέω... και για αυτόν, και για το κόμμα του, στάζω μέλι. Τα καλύτερα πάντα...!

    Αλλά ό,τι και να ναι, δεν είναι χαζός...
    Αυτή η απότομη στροφή 180 μοιρών είναι τρομέρα ύποπτη.
    Την Τετάρτη λέω ότι θέλω να σε ρίξω, την Πέμπτη κλείνω ραντεβού μαζί σου ενώ είσαι στην Τσεχία, και την Δευτέρα λέω άλλα έξι χριστούγεννα?

    Κάτι δε πάει καλά...

    (Χρόνια τώρα, αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία...)

  14. αρης avatar
    αρης 08/12/2009 01:14:29

    Παιδια πολιτικοι που εκλεγονται απο τον λαο και ειδικοτερα απο την βαση για περιπου 20 χρονια ειναι ιεροσυλια να λεμε οτιδηποτε...ακουω μειμαρακης τελειωμενος λεει, απο τι αληθεια?βγαινει στις πρωτες θεσεις 2 σερι τετραετιες...πραγματι τελειωμενος απο τον καινουριο μηχανισμο της υπο κατασκευης ηγετικης ομαδας...γιατι δεν κανει αποδεκτη την παραιτηση ζαγοριτη?γιατι φοβαται μπλοκο του μειμαρακη κ της ντορας με τα μελη της κ.ε που ελεγχει...αυτη ειναι η αληθεια...ο μειμαρακης ειναι η ψυχη του μεσου νεοδημοκρατη και ξερει την κομματικη ανθρωπογεωγραφια οσο λιγοι...χατζηδακης φερελπις πολιτικος και αυτος εκλεγεται στις πρωτες θεσεις...δεν εχεις πολυτελεια να τον χασεις πολιτικα...τα κουστουμια της αντιπολιτευσης δεν εχουν σημασια,αυτες που εχουν σημασια ειναι οι φορμες εξουσιας...για να μπορεσεις να κανεις πραξη αυτα που πιστευεις....σε μια χωρα με κεντραριστερη προελευση στην συγχρονη κεντροδεξια δεν περισσευει κανεις....προφανως στον καρατζαφερη οι διαρροες ψηφοφορων του στον σαμαρα θα ισοσταθμιστουν με τις εισπραξεις μητσοτακικων ψηφοφορων η αντισαμαρικων με αποτελεσμα το ποσοστο να παραμεινει στα ιδια επιπεδα η και να αυξηθει...
    ο σαμαρας πετυχε το ζητουμενο του να παρει την αρχηγια, το επομενο του σιγουρα ειναι να εχει διαρκεια και να οργανωσει το κομμα με νεους μηχανισμους γιατι οι υπαρχοντες ελεγχονται απο τα στελεχη που του αντιταχθηκαν....ο σαμαρας εχει δυο προβληματα,το ενα ειναι οτι σχεδον ολα τα κορυφαια στελεχη ταχθηκαν υπερ ντορας και το δευτερο ειναι ο απροβλεπτος παραγοντας αβραμοπουλος....το πρωτο το αντιμετωπιζει εξυπνα αφου συστρατευει ολους σχεδον τους αντιπαλους εσωκομματικα και το δευτερο δεν ξερω αν κανει καλα που δεν του χαλαει χατηρι....ο καιρος θα δειξει....
    Υ.Γ. Τα υπολλειματα του συστηματοσ ρουσοπουλου βλεπε δασκαλακη πρεπει να τα καθαρισει απο το κομμα λιαν συντομως.....

  15. Aris M. avatar
    Aris M. 08/12/2009 03:46:56

    Ο ΜεΪμαράκης ΗΤΑΝ ψυχή 2000-3000 ανθρώπων του κομματικού σωλήνα ανα την Ελλάδα απο τότε που ήταν γραμματέας. Δέν έχει καμία σχέση με τον ψηφοφόρο της ΝΔ. Φάνηκε απο την εμμονή του να γίνει η εκλογή απο το συνέδριο για να το παίζει παράγοντας σαν κανένας βλαχοδήμαρχος.... όπως και απο την άστοχη εκτίμηση του οτι μόνο 150.000 θα πηγαιναν να ψηφίσουν. Αυτή είναι η ψυχή του Μέσου Νεο Δημοκράτη???
    Τέτοια μας λεγατε και σας μαυρίσαμε...

  16. thouthou avatar
    thouthou 08/12/2009 07:46:01

    Συγγνώμη, αλλά αφού δεν θέλετε να ακούσετε τον Καρατζαφέρη, γιατί ασχολείστε μαζί του;
    Ο Καρατζαφέρης έχει πει τα καλύτερα για Παπούλια... Τώρα εσείς βρήκατε κωλοτούμπα, και γλύψιμο...
    Προφανώς στην ΝΔ, προσπαθώντας τόσα χρόνια να δικαιολογήσετε τα δικαιολόγητα, ξεχάσατε ότι υπάρχει και πολιτική... Γιαυτό κάνει κουμάντο τόσα χρόνια το Πασοκοκράτος, και η αριστερή προπαγάνδα... Βάλτε και τον Βαρεμένο (τον δημοσιογράφο) εκπρόσωπο τύπου, και θα σαρώσετε τον καρατζαφέρη...
    Αν συνεχίσει η ΝΔ με αυτά τα μυαλά, θα καταρρεύσει πριν καν γίνει αξιωματική αντιπολίτευση...

  17. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 08/12/2009 07:47:10

    Ένα αντρόγυνο πήγε σε σύμβουλο γάμου μετά από 20 ολόκληρα χρόνια γάμου. Όταν ο σύμβουλος ρώτησε ποιο είναι το πρόβλημά τους, η γυναίκα άρχισε να εξιστορεί με πάθος, ένταση και θλίψη όλα τα προβλήματα που είχαν σε αυτά τα 20 χρόνια.

    Όλα όμως! Ανέλυσε τα πάντα. Ότι ο σύζυγος δεν την προσέχει, είναι αδιάφορος, ψυχρός, ότι αυτή νιώθει μοναξιά, αποξενωμένη, δεν υπάρχει αγάπη πλέον στη σχέση και όλες τις ανάγκες που μένουν ανεκπλήρωτες από έναν κενό γάμο.

    Αφού ο σύμβουλος την άφησε για αρκετή ώρα να μιλάει, κάποια στιγμή σηκώθηκε πάνω, της ζήτησε να σταθεί όρθια και μετά την αγκάλιασε και την φίλησε παθιασμένα!
    Ο άντρας παρακολουθούσε με προσοχή χωρίς να αντιδράσει. Μετά από λίγο, η γυναίκα σταμάτησε και κάθισε ξανά στην καρέκλα της μισοζαλισμένη.

    Ο σύμβουλος γύρισε στον άντρα και του είπε: "Αυτό χρειάζεται η γυναίκα σου. Μπορείς να το κάνεις αυτό τουλάχιστον 3 φορές τη βδομάδα"?

    Ο άντρας το σκέφτηκε για λίγο και είπε: "Κοίτα, μπορώ να στη φέρνω Δευτέρα και Τετάρτη, αλλά την Παρασκευή δεν μπορώ, έχω μπάλα"

    ΤΙ ΜΟΥ ΘΥΜΙΙΙΙΖΕΙΙΙ....

    ΠΠ

  18. αρης avatar
    αρης 08/12/2009 12:15:41

    Πιστευω οτι μεταφερω ψυχρα την κοινη λογικη σε αυτο το ειλικρινη διαυλο φιλε αν πιστευεις οτι κορυφαια στελεχη οπως ο μειμαρακης δεν εκφραζουν κανεναν τοτε δεν βλεπω τον λογο να αντιμαχησω μαζι σου.Εαν παλι πιστευεις οτι μας μαυρισεις εσυ τοτε συνεχισε ετσι και οι εκπληξεις θα διαδεχονται η μια την αλλη αφου οι παρωπιδες στην πολιτικη ειναι κακος συμβουλος.Αλλα για το golden boy του ρουσοπουλου τον δασκαλακη δεν μου ειπες τιποτα?φανταζεσαι το κομμα με ζαγοριτη για πολυ ακομη?πολεμαμε τα τζακια με τον υιο σταικουρα σε πρωτο ρολο?ο αντωνης το χειριζεται εξυπνα γιατι ξερει οτι ενωμενος ο χωρος καποια στιγμη θα επανελθει στην εξουσια...ολα τα αλλα ειναι για λαικη καταναλωση....και τον μητσοτακη θα αξιοποιησει ετσι ειναι η πολιτικη,ψυχρη και χωρις συναισθηματισμους...αφηστε τον αντωνη να κανει αυτο που πρεπει για την παραταξη αλλα και για τον επομενο στοχο του...την πρωθυπουργια....και εσυ μεγαλε που μας μαυρισες οταν φωναζα ελλας αντωνης σαμαρας εσυ μας πεταγες βιδες....αυτο που χρειαζεται ειναι ψυχραιμια....και ενοτητα....οχι προκλησεις απο κανεναν...

  19. Σπάρτακος avatar
    Σπάρτακος 09/12/2009 17:01:50

    Πρέπει να δεχθούμε,πως ο χοντρός,είναι μέρος του βλαχομπαρόκ συστήματος της σύγχρονης Ελλάδας.Μισοαγράμματα βλαχαδερά- δημοσιογράφοι-Star(τρομάρα τους).Το ένα, με ύφος χιλίων καρδιναλίων που όταν λέει αγγλοσαξωνικές λέξεις, προφέρει το , D και αντιστρόφως(πχ:αντί του σωστού ΡιάD,προφέρει Ριά NT.)Το άλλο,το ,που φουμάρει αριστερές πίπες,φωτογραφίζεται όλο καμάρι,στο πιό κυριλάτο Life-style περιοδικό,με Pied de coque σακάκι και μπότες ιππασίας,παριστάνοντας τον γαιοκτήμονα από τα περίχωρα του Εδιμβούργου (τα γαιδουράκια στο χωριό του,βολεύονται και με στιβάλια,δεν απαιτούν απ'τον αναβάτη τους πανάκριβες δερμάτινες μπότες).Το τρίτο,....αχ αυτό το τρίτο!!!Τέτοια ωραιοπάθεια πιά;;;;Γέμισε η Αθήνα γιγαντοαφίσες,με το άτριχο λυμφατικό στηθάκι του και το τσουρομαδημένο μούσι του.Το τέταρτο,το τσεβδό(ναί ,ναί ο DVD-κομιστής),κυκλοφορεί ακόμα ελεύθερο και ρυπαίνει ασύστολα την αισθητική μας.Το πέμπτο,αυτό πoυ όταν μιλάει, κουνάει το κεφαλάκι του σαν φιγούρα του muppet-show,το παίζει opinion maker κάθε βράδυ στις οκτώ ,σε Μεγάλο κανάλι,αριστερά της ... Lady Cadillac.Ομως,το κουράσαμε το πράμα.Αυτούς αξίζουμε,αυτούς έχουμε.Ο χαζοχαρούμενος εξυπνάκιας χοντρούλης,δεν είναι παρά η σόδα γιά να χωνέψουμε τα προηγούμενα.Υπομονή:μείναν λιγώτερα από τέσσερα χρόνια και μετά θα περάσει από τα ,στα .