#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/11/2009 12:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μόνο λάσπη μπορούν πλέον να παράγουν;

 Έχουμε ήδη επισημάνει ότι ο πανικός είναι κακός σύμβουλος.

 Μετά την ανακάλυψη στις αποθήκες του Εβερτισμού της παραοργάνωσης «Λυκαβηττός» και τα εκατομμύρια SMS που εστάλησαν χθες επ ονόματί της, σήμερα κάποιοι που αυτοπαρουσιάζονται ως «φίλοι» της Ντόρας προχώρησαν ένα βήμα πιο βαθειά στον πόλεμο της λάσπης.



Και στέλνουν με e-mail αυτό το γράφημα στην ίδια γραμμή των δηλώσεων της κ. Μπακογιάννη και του εκπροσώπους της, ο οποίος κατά τα άλλα είχε συνεταιρισθεί με το …. «σύστημα ΠΑΣΟΚ» (Το «σύστημα ΠΑΣΟΚ» στηρίζει Ντόρα.)

 Τα εγκρίνει άραγε αυτά και η κ. Μπακογιάννη που απαιτεί (ορθώς) ήθος και δεοντολογία στην αντιμετώπισή της και έχει υποβάλει και σχετικές μηνύσεις;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ψώνιο avatar
    Ψώνιο 24/11/2009 12:59:19

    Αυτός στη φωτό είναι ο Κυριάκος ή ο batman;

    • Dimitris avatar
      Dimitris @ Ψώνιο 24/11/2009 13:28:11

      Είναι ο μπάρμαν-Μπάτμαν!!!

  2. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 24/11/2009 12:59:33

    Να βγει η κυρια Μητσοτάκη να το καταδικάσει αμα ειναι καθαρη. Αλλά δεν είναι!!! Τόσος πανικός πια? Ηρεμηστε κυρια μου. Παρτε το αποφαση και μη χανεται τη λιγη αξιοπρεπεια που σας απεμεινε...

    • loretta avatar
      loretta @ ΓΙΑΝΝΗΣ 24/11/2009 13:47:31

      Εγω στην θεση σου ΓΙΑΝΝΗ θα εβγαζα το ΚΥΡΙΑ μπροστα απο το Μπακογγιαννη ..!!

      δεν της αρμοζει αν σχετιζεται με αυτα...!

      να την χαιρεται ο ΕΠΙΤΗΜΟΣ !!

  3. spm avatar
    spm 24/11/2009 13:26:58

    ΚΑΙ ΡΩΤΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ, ΤΟΥΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΥΣ ΤΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΤΗΣ ΝΤΟΡΑΣ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ.
    ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΟΤΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΠΕΙΘΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑΝ.
    ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΟ ΕΧΑΣΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΣΤΟ ΛΑΟ Η ΕΚΛΟΓΗ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ.
    ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΟΙ ΦΩΣΤΗΡΕΣ ΟΤΙ Η ΜΑΖΑ ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟΥΣ, Ο ΛΑΟΣ -ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΛΗΓΩΜΕΝΟΙ- ΔΕΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ, ΟΥΤΕ ΠΟΔΗΓΕΤΟΥΝΤΑΙ.

    ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ, ΤΙΣ ΓΚΕΜΠΕΛΙΚΕΣ ΜΕΘΟΔΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΓΥΡΙΣΟΥΝ ΜΠΟΥΜΕΡΑΝΓΚ.

    ΓΙΑΤΙ, ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ ΤΟ ΣΑΜΑΡΑ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΛΑΟΣ. ΚΑΙ ΟΙ ΛΟΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΟΙ.
    ΓΙΑ ΜΕΝ ΤΟΝ ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗ, ΔΙΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΕΚΛΟΓΗ ΤΗΣ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΤΙ, ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ, ΑΝΕΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΤΟΥ ΣΤΟ 12-15%.
    ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΜΙΑ ΠΡΟΕΔΡΟ ΕΥΑΛΩΤΗ. ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΕΥΑΛΩΤΗ?
    ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΧΤΥΠΑ ΣΑΝ ΧΤΑΠΟΔΙ ΓΙΑ ΤΗ SIEMENS, ΓΙΑ ΤΑ ΟΜΟΛΟΓΑ, ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΑΝΑΝ, ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΥΡΑΥΛΙΚΗ ΑΣΠΙΔΑ, ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΑΒΕΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ.
    ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΟΥΝ Ή ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ.

  4. πρασινάλογα avatar
    πρασινάλογα 24/11/2009 13:52:40

    Τα πράγματα έχουν ήδη πάρει το δρόμο τους για την Θοδωρούλα.
    Θέλω να πιστεύω ότι όλη αυτή η βρωμιά δεν θα ξεχαστεί στις 30 Νοεμβρίου.
    Το να αφήνει κανείς ΤΕΤΟΙΑ φίδια στον κόρφο του είναι από ανόητο έως επικίνδυνο.
    Ας θυμηθεί ο Αντώνης σαμαράς τί υπέφερε ο Κώστας Καραμανλής τόσα χρόνια από τις ίντριγκες του Μητσοτακέϊκου και ας κάνει αυτά που πρέπει.
    Εντολή λαού οργή Θεού, κυρία Μητσοτάκη!

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ πρασινάλογα 24/11/2009 14:40:37

      Στην πρωτη ευκαιρια ο Σαμαρας ως προεδρος θα πρεπει να διαγραψει τους Μητσοτακηδες απο τη ΝΔ, οπως εκανε το 1998 ο Καραμανλης με Μανο, Κοντογιαννοπουλο, κλπ. Θα υπαρξουν καποιες αναταραξεις για μερικες ημερες, αλλα μετα το κομμα θα εχει καθαρισει και θα παμε πανοπλοι για τη νικη χωρις τα διεφθαρμενα βαριδια του χθες...

      • B.K.Σ. avatar
        B.K.Σ. @ ΓΙΑΝΝΗΣ 24/11/2009 14:47:19

        Ο Σαμαράς δεν έχει ανάγκη να διαγράψει κανέναν, δεν είναι σαραντάρης ΚΚ να επιβληθεί με επικοινωνιακά τερτίπια, Θα δουλέψει με αυστηρά κριτήρια και συγκεκριμένες πολιτικές και όσους δεν φροντίσουν για την υπεράσπισή των στόχων και των πολιτικών του κόμματός τους σε τέσσερα χρόνια θα τους στείλει στο ταμείο ο ψηφοφόρος για τη εξόφληση.

  5. sefsef avatar
    sefsef 24/11/2009 14:09:35

    το σωστό είναι να καταδικάσει η κυρία Μπακογιάννη την αφίσα.
    Πρέπει να καταλάβετε όμως ότι τέτοιες γελοιότητες δεν θα τις δώσουν παραπάνω ψήφους - κάτι που και η ίδια γνωρίζει καλά.
    Όπως η επίκληση του 1965 δεν θα δώσει παραπάνω ψήφους στον κύριο Σαμαρά, ούτε θα κόψει ψήφους από την κυρία Μπακογιάννη.
    Γιατί αποκλείεται τελείως η αφίσα να είναι προβοκάτσια κάποιων κύκλων ή μελών του ΠΑΣΟΚ ή του ΛΑ.ΟΣ; Δεν τα συμφέρει αυτά τα 2 κόμματα να μεγαλώσει η πόλωση και ο φανατισμός ανάμεσα στα στρατόπεδα των 2 προεδρικών υποψηφίων της ΝΔ, ακόμα και να διασπαστεί η ΝΔ;
    Από την στιγμή που δεν μπορείτε να αποδείξετε ποιοι κρύβονται πίσω από τέτοια χτυπήματα(που έχουν ως στόχο την ενότητα της ΝΔ),όλα είναι πιθανά.
    Αλήθεια για πείτε μου ο κύριος Σαμαράς, που έχει σαν σημαία του το ήθος και τις αξίες, καταδίκασε δημόσια το υβριστικό δημοσίευμα του VETO που είχε σαν στόχο την κυρία Μπακογιάννη;
    Αν ναι, μπράβο του.
    Αν όχι, γιατί δεν το καταδίκασε δημόσια και άμεσα;
    Αν δεν το καταδίκασε δημόσια το δημοσίευμα,δεν υπάρχει αναντιστοιχία στα λόγια του και τις πράξεις του;

    • kanis avatar
      kanis @ sefsef 24/11/2009 14:22:45

      sefsef

      Αν η "προβοκάτσια" προέρχεται από το ΛΑΟΣ, οφελημένη είναι η κυρία Ντόρα Μητσοτάκη. Ο Καρατζαφέρης εκείνη δήλωσε, ότι στηρίζει! Αρα, η οφελημένη, οφείλει άμεσα (κι όχι την άλλη Δευτέρα) να καταδικάσει την ενέργεια, αν θέλει να αναφερθεί ξανά στη λέξη "ΗΘΟΣ".

      Συχνότερα επικαλούνται οι Σαμαρικοί το 1965 ή, οι Μητσοτακικοί το 1993;

      Από όπου και να πίασεις τις κινήσεις του Μητσοτακέικου, ιδιαίτερα τις τελευταίες αυτές μέρες, όλο λάθη, αστοχίες, προχειρότητες κι απρέπειες , θα δείς. Την Δευτέρα 30 Νοεμβρίου καλό θα ήταν να αλλάξετε "επικοινωνιολόγους" Τσάμπα τα λεφτά σας...τόσα χρόνια!

      ..τον φατφατ τι τον έχεις;

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ sefsef 24/11/2009 14:24:06

      επανάληψη μήτηρ πάσης μαθήσεως:
      και το καταδίκασε σε ομιλία του, και το συγκέκριμένο απόσπασμα μεταδόδηκε σε όλες τις ειδήσεις, και ρώτησε γιατί οι επιθέσεις προς αυτόν δεν καταδικάζονται:

    • loretta avatar
      loretta @ sefsef 24/11/2009 14:47:33

      ...Sef sef

      να χαιρεστε την θεοδωρα και τους ακολουθους της...οπως τον κιλτιδη...χτες το βραδι δηλωσε μεταξυ αλλων αθλιοτητων οτι ο αντωνης σαμαρας ειναι μειωμενης συνειδησης..!!

      προφανως η θεοδωρα εχει χασει οχι μονο την ψυχραιμια της αλλα και την εκλογη της..

      Οσο για την επιστροφη στον παρελθον την συντηρει η ιδια οπως την εξυπηρετει δες ΛΥΚΑΒΗΤΟ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΧΡΟΝΟΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΗΘΟΣ ΠΟΥ ΠΡΕΣΒΕΥΕΙ Η ΘΕΟΔΩΡΑ !! ΔΕΣ ΑΦΙΣΣΕΣ ΔΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΜΣ...

      Εγω ενα σας λεω...αυτη η γυναικα πηρε τον κατηροφρο και μεχρι την κυριακη θα πιασει τον πατο!

      περαστικα σας

    • Pyros avatar
      Pyros @ sefsef 24/11/2009 16:09:14

      Ανναν, αντιπυραυλική ασπίδα,Ζιμενς προιοντα, επενδύσεις Κούβελου στη Μαγνησία, Καραβέλας, κτήματα με Χριστοφοράκο στην Τήνο κλπ Τουλάχιστον η Ντορούλα είναι συνεπής στα έργα της

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ sefsef 24/11/2009 21:26:58

      Ποια Μπακογιάννη καλέ; Μητσοτάκη λέγεται.Εάν δεν είχε δολοφονηθεί ο αείμνηστος Μπακογιάννης, η νυν κυρία Κούβελου-Μητσοτάκη δεν θα είχε φορτωθεί στην πλάτη της ΝΔ......

  6. NIKOS avatar
    NIKOS 24/11/2009 14:18:52

    RE PAIDIA AFTO TO SISTIMA ME TIN APOSTOLI MINIMATON STO SITE TIS DOROULAS ME EXEI ENTIPOSIASEI PARA POLI MIPOS GNORIZEI KAPIOS AN EINAI TIS SIEMENS?

  7. noworries avatar
    noworries 24/11/2009 14:29:15

    Βγάζει μάτι πως έχει γίνει από το περιβάλλον του Σαμαρά. Αλλά με το φανατισμό που υπάρχει στη Ν.Δ. πλέον δεν μπορούν να δουν πέρα από τη μύτη τους.

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ noworries 24/11/2009 14:39:20

      ω, ναι, ναι, έχει δώσει και στο παρελθόν τέτοια δείγματα το συγκεκριμένο περιβάλλον! αμέ! πάμπολα!
      δεν συγκρίνεται στο ελάχιστο με το ήθος και το ανάστημα της οσίας οικογένειας!!!!!! παναγίτσες παντελώς!!!
      ώρε τί διαβάζουμε....

    • loretta avatar
      loretta @ noworries 24/11/2009 14:49:14

      καλα και μετα ξυπνησες.!!!

    • Pyros avatar
      Pyros @ noworries 24/11/2009 16:03:59

      και βέβαια είναι τελειως τυχαίο που τις τελευταίες 2 μέρες μιλάνε τα παπαγαλάκια για τις σχεσεις Σαμαρά και Πασοκων μετα το 93. Τελέιως τυχαίο που ο ανεξάρτητος δημοσιόγράφος Χατζηνικολάου περνάει γραμμή οτι ο Σαναράς ήταν πιο κοντά στο πασοκ σ΄τα οικονομικά και κοινωνικά θέματα κλπ κλπ. Όλα σύμπτωση

      • Giorgos_T avatar
        Giorgos_T @ Pyros 24/11/2009 16:15:12

        δεν καταλαβα

        κακο ειναι που σε καποια κοινωνικα θεματα μπορει να ειναι κανεις κοντα στο ΠΑΣΟΚ;

        Μαλλον ευρυτητα πνευματος θα εδειχνε.

        Πιστευει κανεις οτι - ιδιως οπως ειναι τωρα η ΝΔ αλλα και με ενσωματωμενο τον (μητσοτακικό) νεοφιλευθερισμο (που ειναι ξερα μια οικονομικη ιδεολογια)

        - οτι η ΝΔ κατεχει το ... κοινωνικο αλαθητο;

    • ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
      ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ @ noworries 24/11/2009 21:30:26

      Τώρα η αγία οικογένεια Σαμαρά ετοιμάζει και γκαζάκια για την Αραβαντινού. Και Μ16. Και Καλάσνικωφ.....Ολα τα κάνει αυτή η παλιοοικογένεια φίλε. Ολα στη ΝΔ, όπως ίντριγκες, μειοδοσίες κλπ. τα κάνει η παλιοοικογένεια Σαμαρά. Την οποία όμως πολύ γουστάρουμε ολοι!ΧΑΧΑΧΑ

  8. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 24/11/2009 14:29:45

    Είπε ο γάϊδαρος (δηλαδή η γαϊδούρα) τον πετεινό "κεφάλα". Μα κυρία Μητσοτάκη μου, συγγνώμη, Μπακογιάννη μου, εσείς προέρχεστε από το Κέντρο, ρωτήστε, μέχρι το 1965... Το Πασόκ εσάς και μόνον εσάς θέλει, γιατί εσείς συσπειρώνετε τους Πασόκους, και τους συριζαίους, και κάθε Κεντρώο στοιχείο, αμήν.

    • kanis avatar
      kanis @ archaeopteryx 24/11/2009 14:34:55

      Αλλωστε, κυρία Μητσοτάκη, η μεγάλη Κεντροδεξιά παράταξη που ονειρεύονται κάποια συγκροτήματα, με συμπόρευση Μητσοτακικών και Σημιτικών δεν θα γίνει, καταπατώντας κάθε δημοκρατική έννοια στην επικράτεια;

      Αρα, ποία η σχέση Σαμαρά και ΠΑΣΟΚ; Πάλι ηλιθιωδώς παραπληροφορείτε ; Τσάμπα τα λεφτά σας τόσα χρόνια στους επικοινωνιολόγους!

      • remali avatar
        remali @ kanis 24/11/2009 14:48:49

        η γερμανικη παιδεια ποτε δεν παει χαμενη!

        • kanis avatar
          kanis @ remali 24/11/2009 14:52:33

          ...στις σχολές γραμματέων μονάχου;
          Μωρέ μπράβο!!!!!

        • remali avatar
          remali @ remali 24/11/2009 14:55:31

          στα πλακοστρωτα των γερμανικων σχολων!
          στα γυαλισμενα ξυλινα δαπεδα των γερμανικων μπαλ!
          στα φιλανθρωπικα γερμανικα μπαζαρ!
          στις μεγαλες γερμανικες εταιρειες!

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ archaeopteryx 24/11/2009 14:42:16

      είναι σίγουρη δηλαδή πως ο Τιραμόλας θα την ψηφίσει για πρωθυπουργό! και επιμένει!

      • kanis avatar
        kanis @ B.K.Σ. 24/11/2009 14:45:48

        χαχαχαχαχαχαχα!
        καλό παιδί είναι, μην τον πειράζεις πάλι.
        Το ξέρει και γι΄αυτό είναι πικραμένος τούτες τις μέρες!

        • B.K.Σ. avatar
          B.K.Σ. @ kanis 24/11/2009 14:57:14

          είναι πολύ καλό παιδί όντως και αγαπάει την πατρίδα του και το ενστικτό του τον προστατεύει από την εκσυγχρονιστική λαίλαπα. Αν ήταν με τον Βενιζέλο τα πράγματα δεν θα ήταν έτσι. Τελικά το σημείο εκκίνησης είναι το ήθος. Και ο Σαμαράς λάμπει από ήθος, όπως και ο ΓΑΠ. είναι αυτό που έγραψα πριν λίγο καιρό πως ο ΓΑΠ δεν θα στεγνώσει την ψυχή του για την πατρίδα, όσα θα πράξει και θα υπογράψει θα είναι σύμφωνα με την συνείδησή του. Γι΄ αυτό με τον Τιραμόλα από την αρχή διακρίναμε την αναγκαιότητα να έχει αντίβαρο έναν Σαμαρά στη Νέα Δημοκρατία και όχι μια ενδοτική, ξιπασμένη και οσφυοκάπτουσα Ντόρα. Οι πιέσεις είναι τεράστιες για να κλείσουν τα εκκρεμή θέματα και όσο ισχυρότερα αναχώματα στο εσωτερικό τόσο λιγότερο θα υποχωρήσουμε. Εάν ο Σαμαράς ζητήσει για παράδειγμα δημοψήφισμα για την συμφωνία, οι Ευρωπαίοι έχοντας ήδη την εμπειρία της Ιρλανδίας για παράδειγμα και το όχι της για το ευρωπαϊκό σύνταγμα θα καταλάβουν πως πρέπει να μετριάσουν τις απαιτήσεις τους, ομοίως και οι Αμερικάνοι που σκορπίσαν τα λεφτουδάκια τους τζάμπα για το σχέδιο Ανάν...

        • B.K.Σ. avatar
          B.K.Σ. @ kanis 24/11/2009 16:47:05

          όπως το είχα γράψει εδώ:
          http://www.antinews.gr/?p=24653&cpage=1#comment-357917
          η απάντηση σε σένα μπήκε σε moderation, :)

  9. nikos avatar
    nikos 24/11/2009 14:35:03

    ...ακόμα δεν είδατε τίποτα..το φασιστικό σύστημα που στηρίζει την κα Μητσοτάκη Κούβελου τώρα αρχίζει να βρυχάται, ο φασισμός αγαπητοί μου είναι νοοτροπία δεν είναι ιδεολογία και τον συναντάς παντού.

  10. sefsef avatar
    sefsef 24/11/2009 14:48:15

    @ kanis
    για τον Σαμαρά δεν μου απάντησες.Καταδίκασε το δημοσίευμα,ναι ή όχι;

    • kanis avatar
      kanis @ sefsef 24/11/2009 14:51:14

      Σου έχουν απαντήσει σχετικά άλλοι τόσοι σε άλλες τόσες αναρτήσεις που περιφέρεις το έρώτημά σου.
      Αν δεν το κατάλαβες δεν φταίω εγώ.
      Αρνούμαι να παίξω το παιχνιδάκι σου.

      Η Ντόρα Μητσοτάκη τι ώρα θα καταδικάσει την γελοία αφίσα;

      • loretta avatar
        loretta @ kanis 24/11/2009 14:52:15

        Κανις

        o sef sef ειναι το αναποδο του fat fat??

        • kanis avatar
          kanis @ loretta 24/11/2009 14:54:15

          loretta

          ...έπεται ο pifpif
          Το μελέτησα σε sudoku

        • loretta avatar
          loretta @ loretta 24/11/2009 14:56:43

          και στο τελος εμεις θα τον κανουμε paf pouf...κοινως βαπορι!!!

        • kanis avatar
          kanis @ loretta 24/11/2009 14:58:30

          όχι εμείς καλή μου φίλη
          Τα αποτελέσματα της Κυριακής....

      • οξεία γωνία avatar
        οξεία γωνία @ kanis 24/11/2009 17:23:39

        Έλα τώρα βρε κανίς που περιμένεις και καταδίκη από τη Θοδωρούλα!
        Κλασσικός αντιπερισπασμός είναι για να ξεχνάμε τις σχέσεις της με το Χριστοφοράκο, το Δενδρινό και τη Ζίμενς.
        Η προπαγάνδα του ΜητσοτακέΙκου βασίζεται στο ότι η καλύτερη άμυνα είναι η επίθεση, τώρα θα τα μάθεις αυτά;

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ sefsef 24/11/2009 15:17:06

      Καλά εσύ εκεί έχεις μείνει ακόμα; Τα επιλήψιμα στο δημοσίευμα δεν ήταν τίποτε άλλο παρά μια κατινίστικη προσέγγιση της σιλουέτας της Ντόρας και της σχέσης της με το άλλο φύλο, στο πρώτο μέρος του. Κάτι που έχει γίνει για το σύνολο των προβεβλημένων προσώπων, από την Άντζελα Γκερέκου μέχρι το Θόδωρο Πάγκαλο. Μην τρελαθούμε, σιγά την επίθεση. Αλλά η μαντάμ έχει ανάγκη να θυματοποιηθεί, διότι δεν έχει άλλα επιχειρήματα.

      Ο Σαμαράς φυσικά το καταδίκασε αμέσως όταν τον ρώτησαν, επισημαίνοντας ότι καμία από τις επιθέσεις σε αυτόν δεν έχει καταδικαστεί, ούτε ζητήθηκε από τη Ντόρα να τις καταδικάσει.

      Και, βέβαια, η αφίσα αυτή, δεν έχει καμία σχέση με το δημοσίευμα. Εκείνο ήταν απλώς κατινίστικο, ενώ εδώ έχουμε με βρώμικο πόλεμο λάσπης και νεύρων.

  11. Kώστας Θ. avatar
    Kώστας Θ. 24/11/2009 14:49:40

    Kάτι τέτοια κολπάκια έκανε και το Πασοκ την τελευταία εβδομάδα προ των εκλογων. Μετά μιλάμε γιατί χάσαμε το «ηθικό πλεονέκτημα». Το χάσαμε λόγω συγκεκριμένων στελεχών που τελικώς τάχθηκαν ανοιχτά με την Ντόρα και άλλων που δουλεύουν υπογείως, όπως βλέπουμε.

  12. Orestios avatar
    Orestios 24/11/2009 14:51:37

    Το επιτελείο της Ντόρας παραπαίει.
    Ευτυχώς που ξεμπροστιάζεται και φαίνεται περισσότερο η ένδεια στο πολιτικό λόγο.

    • Λεμονόκουπα avatar
      Λεμονόκουπα @ Orestios 24/11/2009 15:21:04

      Το επιτελείο και ο μηχανισμός και η ίδια μόνο το τρέχει πίσω από Αμερικάνους και τα πριονίζει καρέκλες και να δημιουργεί προσωπικούς κομματικούς στρατούς.

      • Orestios avatar
        Orestios @ Λεμονόκουπα 24/11/2009 15:29:55

        Δεν ξέρω τί κανει. Εκείνο που φαίνεται είναι η οργή του κόσμου που εμπιστεύεται τη ΝΔ να ξεσπάστο κεφάλι της. Πόσες προδοσίες θα αντέξει το κόμμα από τους αποστάτες?

  13. loretta avatar
    loretta 24/11/2009 14:54:48

    Τheodora ...you poor litle rich girl....!!

  14. Eichmann avatar
    Eichmann 24/11/2009 15:08:18

    Αν η κυρία Μπακογιάννη δεν καταδικάσει την φασιστικής αντιλήψεως αφίσα, θεωρώ δεδομένο ότι την κατασκεύασε το επιτελείο της.Ελπίζω να μην ξεχάσουμε την εν λόγω αφίσα την Δευτέρα 30/11/2009.

  15. Υ. avatar
    Υ. 24/11/2009 15:10:07

    Ειδήσεις στις 14.00. Δήλωση έξω από βουλή σε θέματα αντιπολίτευσης, με Ντόρα πολύ πεσμένη. Σε φίλο που του το παρατήρησα, μου λέει, “όχι μόνο πεσμένη, αλλά και χεσμένη”.

    • Λεμονόκουπα avatar
      Λεμονόκουπα @ Υ. 24/11/2009 15:19:14

      Αφού έπιασες τα -σμένη σε λίγο θα είναι και μαυρι-σμένη.

      Έρχεται μεγάλη χλαπάτσα.

    • loretta avatar
      loretta @ Υ. 24/11/2009 15:31:53

      Υ η θεοδωρα οντως εδειχνε χαλια η απορια μου ομως ειναι γιατι ο πανικας εδειχνε θυμωμενος και τσατισμενος εξω απο τα γραφεια της ρηγιλης και κατα την συσκεψη ???

      καλα η ντορα ειναι δικαιολογημενη αφου πηρε τετοια κατρακυλα...ο αλλος???

    • Υ. avatar
      Υ. @ Υ. 24/11/2009 16:26:19

      Αν Λορέττα έχεις παρατηρήσει, όπου έδειχνε Πανίκα τελευταία βδομάδα (σύντομες δηλώσεις, ομιλία Θεσ/νίκη προχθές, σήμερα Ρηγίλλης), άλλος Πανίκας. Πιο κατσούφης (πού τα παλιά αστειάκια του), βλοσυρός, ολίγον σοβαρός, γενικότερα προβληματισμένος.
      Η εξήγησή μου. Οι καταστάσεις που ζουν οι υποψήφιοι μιας τέτοιας διαδικασίας, είναι άγριες καταστάσεις. Σκέψου το βαθμό της δικής μας αγωνίας και προσπάθειας, και μετέφερέ τον στους υποψηφίους, με πολλαπλασιαστή όσο εσύ νομίζεις. Δεν υπάρχει ταυτοσημότητα του βαθμού, αντιμετώπισης σχετικών καταστάσεων από κάθε έκαστο. Αυτή η πίεση υποβαθμίζεται, μόνο μέσα από μηχανισμούς οργάνωσης, σχεδιασμούς διαδικασιών, και κυρίως ανθρώπινου δυναμικού. Η Ντόρα τα διαθέτει, με προετοιμασία σε πολύ χρόνο πριν. Ο Σαμαράς ξεκίνησε να τα διαθέτει, στα μέσα Οκτωβρίου. Ο Πανίκας, ποτέ δεν τα ξεκίνησε. Λειτουργεί με οργανωτικά, διαδικαστικά και ανθρώπων δεδομένα, σε αλά-μπαλκάν επίπεδο. Αποτέλεσμα? Καταλαβαίνει ότι υπολείπεται σε όλα αυτά, και του βγαίνει ανάποδα. Αντιλαμβάνεται ότι εδώ τελειώνει ακόμη και η πολιτική του καριέρα, και προβληματίζεται. Υπάρχει όμως και κάτι άλλο, που κατά την εκτίμησή μου είναι το πιό ουσιαστικό. Ούτε ο Σαμαράς, ούτε η Ντόρα, έκαναν κρούση διαπραγμάτευσης στο Ψωμιάδη. Και αυτό είναι που τον βγάζει έξω και από τον πιό απλοϊκό αρχικό σχεδιασμό του. Την διαπραγμάτευση.

      • B.K.Σ. avatar
        B.K.Σ. @ Υ. 24/11/2009 18:22:05

        δεν συμφωνώ πως τελειώνει η πολιτική του καριέρα. Το λιγότερο θα είναι βουλευτής στις επόμενες εκλογές, όπως ο Σκανδαλίδης.

        • Υ. avatar
          Υ. @ B.K.Σ. 24/11/2009 19:34:21

          Μη πλήρης διατύπωση. Επανορθώνω, “.... ίσως ακόμα..”

      • noworries avatar
        noworries @ Υ. 24/11/2009 19:15:58

        Σώπα καλέ, αφού στη Ν.Δ. έχουν ήθος και τέτοιες καταστάσεις τις αντιμετωπίζουν με τις αξίες που διέπουν το κόμμα και τη δέουσα αξιοπρέπεια.

        • Υ. avatar
          Υ. @ noworries 24/11/2009 19:38:23

          Η σύγκρουση του εφικτού με τις αρχές, στην πολιτική (κάπου στο μπλογκ, έχει γραφεί).

    • Υ. avatar
      Υ. @ Υ. 24/11/2009 16:47:37

      Φάκτορα, γιατί τόση ώρα μοντερέϊσιον?

      • loretta avatar
        loretta @ Υ. 24/11/2009 19:36:58

        ....και ειχα μια διαισθηση για την δηλωση και υποστηριξη ΔΗΜΑ..!!!!

        • Υ. avatar
          Υ. @ loretta 24/11/2009 19:39:35

          Έκανε δήλωση ο Δήμας?

        • Κώστας Θ. avatar
          Κώστας Θ. @ loretta 24/11/2009 19:40:56

          Να θυμηθεί το χαστούκι και να κάνει.

        • B.K.Σ. avatar
          B.K.Σ. @ loretta 24/11/2009 19:41:30

          νομίζω πως δεν χρειάζεται καν να κάνει. Μαζί με τον Αβραμόπουλο τον βλέπω στην τριανδρία για το μέλλον της Νέας Δημοκρατίας.

        • loretta avatar
          loretta @ loretta 24/11/2009 19:42:05

          ναι ναι απο βρυξελλες...ηρθε το νεο!!

        • Υ. avatar
          Υ. @ loretta 24/11/2009 19:50:07

          ...άγγελος, εξάγγελος!!

  16. Rozalia avatar
    Rozalia 24/11/2009 15:14:50

    Νομίζω ότι πιο πολύ βολεύει αυτούς που θέλουν να βλάψουν την Ντόρα αυτή η ιστορία με τον Λυκαβήτό. Ποιός ασχολείται??? Υπάρχουν θέματα και ΜΗ θέματα.

  17. Λεμονόκουπα avatar
    Λεμονόκουπα 24/11/2009 15:17:06

    Παλιά τους τέχνη κόσκινο!

    Άλλωστε τα γουρούνια με την λάσπη ανακατεύονται!

    Το ποιο εξοργιστικό είναι ότι στο ΠΑΣΟΚ και στο ΛΑΟΣ θέλουν Ντόρα άρα μάλλον άλλο πρόσωπο έπρεπε να βάλουν.

  18. varvara avatar
    varvara 24/11/2009 15:17:48

    Όπως ο Σαμαράς ποτέ δεν καταδίκασε το δημοσιεύμα του Μάκη έτσι και η Ντόρα δεν θα μπει στην διαδικασία από τη στιγμή μάλιστα που το δημοσιεύμα ήταν τόσο χοντρό και όμως ο Σαμαράς δεν είπε τίποτα. Η αφίσα είναι λίγο μπροστά του...

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ varvara 24/11/2009 15:21:35

      Βαρβάρα όταν τον δείχνει η τηλεόραση να μην αλλάζεις κανάλι.
      και το καταδίκασε και το έπαιξαν όλες οι ειδήσεις και σας ρώτησε γιατί ποιείτε τη νήσσα όταν είναι αυτός αποδέκτης τέτοιων επιθέσεων.
      και του απαντώ για σας: αφού εμείς σου τις κάνουμε τις επιθέσεις κε Σαμαρά, διατί να το κρύψωμεν άλλωστε;

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ varvara 24/11/2009 15:38:44

      Τι το τόσο χοντρό είχε; Ένα συνηθισμένο κατινίστικο δημοσίευμα ήταν, όπως τόσα που βγαίνουν κάθε μέρα για ένα σωρό πολιτικούς και άλλα προβεβλημένα πρόσωπα. Σιγά το χοντρό δημοσίευμα. Για τη σιλουέτα της έλεγε και τη σχέση της με το άλλο φύλο. Σιγά τα ωά! Μας έχετε τρελάνει με το δήθεν δημοσίευμά σας. Είπαμε να μην έχετε επιχειρήματα, αλλά όχι κι έτσι.

    • Λεμονόκουπα avatar
      Λεμονόκουπα @ varvara 24/11/2009 15:51:59

      Μάθε πρώτα αν το καταδίκασε ή όχι ο Σαμαράς και μετά μας λες για την αφίσα και ετοίμασε μέντες από δευτέρα έρχεται μεγάλη σφαλιάρα.

  19. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 24/11/2009 15:45:01

    πάντως την Δευτέρα μετά τις εκλογές εάν το ΠΑΣΟΚ δεν υποβάλλει μήνυση κατά παντός υπευθύνου για ιδιοχρησία των συμβόλων του θα πιστοποιηθεί πως είναι συμμέτοχο και συμφωνεί με την επιχείρηση λασπολογίας κατά του Σαμαρά.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ B.K.Σ. 24/11/2009 15:51:31

      Αν δούλευε έτσι το σύστημα, να κάναμε τότε και εμείς μήνυση στο ΠΑΣΟΚ για παραπλάνηση του εκλογικού σώματος, για διάψευση προσδοκιών, για μη τήρηση υποσχέσεων, για απάτη κατ εξακολούθηση και για τον μισό ποινικό κώδικα.
      Αλλά στο Ελλάντι ζεις.

      • B.K.Σ. avatar
        B.K.Σ. @ Strange Attractor 24/11/2009 15:57:13

        Στις εκλογές του ΠΑΣΟΚ εάν χρησιμοποιούσαν τον δαυλό της ΝΔ για τον ΓΑΠ, θεωρείς πως ο Κώστας ο Καραμανλής θα το άφηνε έτσι; Εγώ δεν το νομίζω...
        Ο ΓΑΠ στο FB δηλώνει πως παρακολουθεί το σάιτ της Μπακογιάννη, το σάϊτ του Σαμαρά το αγνοεί προφανώς, εάν δεν προασπισθεί το σύμβολο του κόμματός του ουσιαστικά ομολογεί πως συναινεί στην χρήση του προς το συμφέρον αυτής που περιλαμβάνεται στα ενδιαφέροντά του...

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ B.K.Σ. 24/11/2009 16:01:57

          Ο Κ.Κ. που αναφέρεις, έκανε έως και 3 εβδομάδες για να σηκώσει το ένα πόδι του. Μη μας τον παρουσιάζεις και σαν σπάϊντερμαν, Μέχρι χθές τον τρώγαμε στη μάπα. Όλο δραστηριότητα και αποφασιστικότητα ήταν, τι να σου πω;

        • antiathlitikos avatar
          antiathlitikos @ B.K.Σ. 24/11/2009 16:21:22

          «3 βδομάδες ...»

          Λοιπόν, strange, ξέρεις τί μου στριφογυρίζει στο κεφάλι εδώ και πολύ καιρό – κι όχι μόνο μετά τις εκλογές; Μεγαλώσαμε με κάποια στερεότυπα του τύπου «δεξιοί νυκοκυραίοι», «κεντρώοι οφατζήδες», «αριστεροί τεμπέληδες» κοκ. Κοιτώντας λίγο πίσω μέχρι το 81 ξέρεις τι διαπιστώνω; Ίσως λίγο υπερβάλλοντας, ότι η δραστηριότητα «εν εξουσία» αντέστρεψε την πολιτική τοποθέτηση! Οι αριστεροί τεμπέληδες έγιναν υπερδραστήριοι στην άσκηση εξουσίας: διψασμένοι από την έλλειψή της έπεσαν με τα μούτρα στη δουλειά – και φυσικά και στο ... ψητό. Αντιθέτως οι δεξιοί εξουσιαστές αράξαν στις καρέκλες τους και αδράνησαν. Από δουλευταράδες γινήκαν χαβαλέδες. Ο ΚΚ αντιπροσώπευσε απ΄αυτη την άποψη απόλυτα αυτή την περίεργη τάση.

          Και μιλώντας τελείως πεζά, λέω ότι μακριά από βαθυστόχαστες πολιτικές αναλύσεις ο βασικός λόγος της συντριβής της ΝΔ ήταν αυτός: οι άνθρωποι ΔΕ ΔΟΥΛΕΥΑΝΕ!

        • Strange Attractor avatar
          Strange Attractor @ B.K.Σ. 24/11/2009 16:26:34

          Αντιαθλητικέ δεν έχεις άδικο. Οι δεξιοί στην Ελλάδα θεωρούσαν ανέκαθεν τον μπεζαχτά ως δικό τους, κληρονομικώ δικαίω. Αντιθέτως οι πράσινοι, που ήταν μια ζωή στην απ έξω (προ `81)έπεσαν σαν ακρίδες στα ταμεία μόλις πιάσανε εξουσία. Πενία τέχνας κατεργάζεται άλλωστε. Και τελικά τα πράγματα αντιστράφηκαν.
          Ο Κ.Κ. δεν δούλεψε ποτέ, άρα γιατί να δουλέψει ως πολιτικός; Αφού όλα τα είχε μια ζωή στο πιάτο. Τι κάνουμε από δω και πέρα; Εδώ σε θέλω.

        • antiathlitikos avatar
          antiathlitikos @ B.K.Σ. 24/11/2009 16:49:54

          Ζόρικα τα πράγματα, φίλε.

          Απ΄τη μια έχουμε το αρρωστημένο πλαίσιο που σε ρουφάει σα μαύρη τρύπα: αδιαφορία, βόλεμα στη θεσούλα, δε χαλάμε την πιάτσα (στην τεμπελιά και στη ... μάσα), διεκδικούμε τη διατήρηση (των «κεκτημένων»).

          Απ΄την άλλη έχουμε αφενός την εκκωφαντική έλλειψη οραμάτων. Έλεγα πριν από χρόνια να βγει ο ... Χριστόδουλος μπας και κουνηθούν λίγο οι κοιμώμενοι. Μείναμε στ΄ανεκδοτάκια του και τις ταυτότητες. Τώρα μας προκύπτει στην ίδια μπάντα Σαμαράς. Κι όπως έγραφε σήμερα ο Σιακαντάρης στα ΝΕΑ «είναι κρίμα που την ανάγκη της συνάντησης της πολιτικής με τις ιδέες και μάλιστα στο όνομα του φιλελευθερισμού την ευαγγελίζεται σήμερα ένας αντιφιλελεύθερος κι εθνικιστής...». Η Αριστερά ανύπαρκτη – και κυρίως άλαλη.

          Κι αφετέρου μας έχει πάρει από κάτω η απαξίωση κάθε προσπάθειας διαχειριστικού εξορθολογισμού. Τί τα golden boys, τί η απέχθεια για την κακή επιχειρηματικότητα, τί η καταγγελία της εντατικοποίησης, τι ο λαϊκισμός ότι πίσω από κάθε προσπάθεια «κρύβεται» και κάτι άλλο: η πολιτική τοποθέτηση, η επιβολή ασχέτων, η επιφύλαξη απέναντι σε κάθε αλλαγή.

          Ζόρικα, πολύ ζόρικα!

          Το σοκ ή ο πάτος – ίσως;

        • B.K.Σ. avatar
          B.K.Σ. @ B.K.Σ. 24/11/2009 16:53:31

          SA, δεν διαφωνώ μαζί σας και για να είμαι πιο ακριβής αυτοί ακριβώς είναι οι βασικοί λόγοι που κι εγώ θεωρώ πως η δεξηά δεν μπορεί να πάρει κεφάλι, συν κάτι ψηλά ακόμη. Όμως οι συγκεκριμένες αλλαξοκωλιές μεταξύ των κομμάτων, σαν την ανοχή για την συγκεκριμένη αφίσα από το πασοκ που πρέπει να θεωρείται πλέον αυτονόητη!, υφίστανται εξαιτίας της δικής μας ανοχής, η οποία αμβλύνεται καθημερινά και εντάσσεται πλήρως στην προσπάθεια των ενορχηστρομένων μμε να μην υπάρχει τίποτα ιερό και όσιο στη ζωή μας, ανερμάτιστοι, άβουλοι, αγόμενοι και φερόμενοι να διεκπεραιώνουμε την καταδίκη της τύχης μας να ζούμε σ΄ αυτόν τον τόπο σήμερα...

        • antiathlitikos avatar
          antiathlitikos @ B.K.Σ. 24/11/2009 17:04:31

          Β.Κ.Σ., θα συμφωνήσω μαζί σου. Κι ανεξάρτητα από το αν πρέπει το ΠΑΣΟΚ να καταδικάσει, τ΄άλλα, ναι ισχύουν και συνεχίζουν "λόγω της δικής μας ανοχής".

        • ψυχραιμια avatar
          ψυχραιμια @ B.K.Σ. 24/11/2009 21:58:17

          Μα ρε παιδια ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ οι ιδιοι ανθρωποι.
          Τι σχεση εχουν οι μεταπολεμικοι δεξιοι που κερδισαν και τον πολεμο και κυβερνησαν τη χωρα με τους σημερινους που ξεκινουν απο θεση αμυνας;
          Αυτη τη στιγμη σε ηλικια ευθυνης (45-55 ετων) ειναι ανθρωποι που οταν μεγαλωναν η ΔΑΠ ειχε 10% των φοιτητων εξ ου και οι μεταγραφες απο αλλου (Ρουσοπουλος,Λαζαριδης κλπ).Δηλαδη ειναι αστειο να συγκρινεις την ΟΝΝΕΔ με τους αξιωματικους του εμφυλιου.
          Η μεταπολιτευτικη ελληνικη κοινωνια ειναι κεντροαριστερη ως αριστερη και αυτο ειναι το πρβλημα της.Οι πιο ικανοι και ταλαντουχοι ειναι σε λαθος ιδεολογια.

  20. DION FROM HLEIA avatar
    DION FROM HLEIA 24/11/2009 15:58:35

    ΤΕΛΙΚΑ ΟΙ ΜΗΤΣΟΤΑΚΗΔΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΜΑΘΗΤΕΣ ΤΩΝ ΚΟΥΡΗΔΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΛΑΙ ΠΟΤΕ ΕΝΔΟΞΟΥ ΑΥΡΙΑΝΙΣΜΟΥ. ΜΗΠΩΣ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΤΙ ΕΛΕΓΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΒΟΗΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΜΗΤΣΟΤΑΚΑΡΟΥ ΜΕΤΟΥΣ ΝΑΖΙ; ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΝ. ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΕΞΟΥΣΙΑ. ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ "ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ". ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΔΕΥΤΕΡΑ Η ΕΞΟΥΣΙΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΣΤΟ ΛΑΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΝΤΩΝΗ ΣΑΜΑΡΑ.

  21. ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ 24/11/2009 16:56:32

    ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΑΜΑΡΑ:
    ΑΠΟΨΕ 18.30 Ομιλία στις γυναίκες της Ν.Δ. στο ξενοδοχείο Ledra Marriot (Λεωφόρος Συγγρού)
    ----------------------------------------------------------------
    ΤΕΤΑΡΤΗ 25/11:
    ΚΟΖΑΝΗ
    14.30 Επίσκεψη στη Νομαρχία Κοζάνης
    15.00 Επίσκεψη στα γραφεία της ΝΟΔΕ Κοζάνης
    15.30 Ομιλία σε φίλους και μέλη της Ν.Δ. στον κινηματογράφο Ολύμπιον Κοζάνης

    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    19.30 Ομιλία σε φίλους και μέλη της Ν.Δ στο Βελλίδειο Θεσσαλονίκης
    -----------------------------------------------------------------------
    ΠΕΜΠΤΗ 26/11:
    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    11.00 Επίσκεψη στα γραφεία της ΝΟΔΕ Ηρακλείου

    ΡΕΘΥΜΝΟ
    18.00 Επίσκεψη στα γραφεία της ΝΟΔΕ Ρεθύμνου
    18.30 Ομιλία σε φίλους και μέλη της Ν.Δ. στο Ωδείο Ρεθύμνου

    ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    20.30 Ομιλία σε φίλους και μέλη της Ν.Δ. στην αίθουσα «ΑΝΔΡΟΓΕΩ»
    -----------------------------------------------------------------------
    ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27/11:
    ΑΘΗΝΑ
    19.30 Ανοιχτή Συγκέντρωση στο Ζάππειο

  22. οξεία γωνία avatar
    οξεία γωνία 24/11/2009 17:20:01

    noworries, τί σας ταϊζουν εκεί στην αυστραλία και παραληρείς;

    • Orestios avatar
      Orestios @ οξεία γωνία 24/11/2009 17:25:43

      vegemite, μια αηδία. Αυτό τους ταΐζουν.

    • noworries avatar
      noworries @ οξεία γωνία 24/11/2009 19:11:28

      Τα ληγμένα εμβόλια για τη γρίπη :p

  23. Aris M. avatar
    Aris M. 24/11/2009 17:24:13

    Τα πραγματικά δημοσκοπικα δεδομένα δείχνουν μια διαφορά του Αντώνη 5-10% στο 1ο γύρο. Αυτό σε συνδυασμό με την ισοπαλια "τουλάχιστον για το Σαμαρά" που βλέπει το επιτελείο της Ντόρας απο τα τηλέφωνα που κάνει στη Β' Αθηνών, εξηγούν τον πανικό και τις επιθεσεις της Ντόρας

    • Blimblomblim avatar
      Blimblomblim @ Aris M. 24/11/2009 19:30:37

      Σκέψου ότι τα τηλέφωνα τα κάνει σε κομματικούς.

      Μιλούσα χθες με άνθρωπο της Ντόρας και το άγχος του ήταν να μην βάλει ο Σαμαράς σε ηγετικές θέσεις του ανθρώπους της ΠολΑν. Έχουν αποδεχτεί την ήττα τους, κατά βάθος. Μόνον η νοθεία τους σώζει και πρέπει να έχουν πολλή γνώση εκεί οι φύλακες, να προσέξει το επιτελείο του Αντώνη πάρα πολύ το συγκεκριμένο θέμα.

  24. ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ avatar
    ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ 24/11/2009 19:27:47

    ΝΤΟΡΑ πάρε ΠΟΡΤΑ ΤΩΡΑ (ΞΕΚΑΘΑΡΑ....)!!!!

  25. Κώστας Θ. avatar
    Κώστας Θ. 24/11/2009 19:43:35

    Πλάκα -πλάκα του πάει το πρασινάκι του Αντώνη.
    Τιραμόλα πως σου φαίνεται?

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ Κώστας Θ. 24/11/2009 19:48:55

      εμ, ολόκληρη αειφορία έχει στην φαρέτρα του! και όχιντεμέκ πράσσεινάλογα ανάπτύξεις....

  26. ΣΟΥΜΑΧΕΡ avatar
    ΣΟΥΜΑΧΕΡ 24/11/2009 20:02:31

    Η ντόρα φημίζεται για αυτά.συνήθιζε να τα κάνει και στις εθνικές εκλογές
    ενάντια βουλευτών της ΝΔ
    για να προωθήσει τα τσιράκια της.

  27. Factorx avatar
    Factorx 24/11/2009 21:20:04

    Να το ξαναπώ πάλι για όσους δεν κατάλαβαν, ιδιως οι επαγγελματίες σχολιαστές της Αγίας Οικογένειας; Μας περνάνε για βλάκες; Δεν θα δικαιολογήσουμε εμείς τον μισθό τους. Το αντινέα απευθύνεται σε νοήμονες και ανεξάρτητους αναγνώστες κι αυτοί μας ενδιαφέρουν. Ας σταματήσουν λοιπόν να στέλνουν μηνύματα σε διάφορους οτι τους κόβουμε. Το εχουμε ξαναπει. Δεν είμαστε φόρουμ ελέυθερης βοσκής. Κι αυτα τα περι δημοκρατίας σε κανέναν αποστάτη

  28. Tasos avatar
    Tasos 25/11/2009 00:21:59

    Τηλέφωνα από το περιβάλλον της Ντόρας?

    Ποιο περιβάλλον της?

    Μισθοφόροι είναι…

    Εμένα με κάλεσαν από την εταιρεία

    ALL ABOUT LINES ΕΠΕ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΙΩΝ
    54454 ΤΟΥΜΠΑ Θεσσαλονίκη
    2310990700

  29. «Κασσάνδρα» avatar
    «Κασσάνδρα» 25/11/2009 01:33:46

    Τελικά σήμερα η Ντόρα στο Νίκο μας επανέλαβε πιο κομψά το νόημα της αφίσας άρα πια δεν υπάρχει καμιά αμφιβολία από ποιους μηχανισμούς παράχθηκε.