22/08/2010 13:12
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μόλις οκτώ άτομα απέδρασαν

Οκτώ κρατούμενοι, απέδρασαν από Αστυνομικό τμήμα Π. Φαλήρου !!!
Πάλι καλά, θα μπορούσε να είχε αποδράσει όλο το ...Μεταγωγών, αλλά τα Μαζικά Μέσα Εξαπάτησης να το θάβουν για να μην χαλάσουν την εικόνα της κυβέρνησης

Ειδικότερα, στις 3.30 τα ξημερώματα, οκτώ αλλοδαποί κρατούμενοι, αφού αποκόλλησαν τα κάγκελα του παραθύρου στην πλαϊνή πλευρά των κρατητηρίων, κατάφεραν να διαφύγουν.

Από τους οκτώ , οι επτά κρατούνταν προς απέλαση (4 Παλαιστίνιοι, 2 Αφγανοί και 1 Αλγερινός) και ο όγδοος υπήκοος Πακιστάν ήταν κρατούμενος για ναρκωτικά.

Αργίοτερα, εντοπίστηκαν και συνελήφθησαν δύο από τους  Παλαιστίνιους.

Σε βάρος αστυνομικών σχηματίσθηκε δικογραφία για ελευθέρωση κρατουμένων από αμέλεια και σε βάρος των δύο συλληφθέντων για απόδραση κρατουμένου.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. filologos10 avatar
    filologos10 22/08/2010 14:32:46

    Τι θα χαμε ακούσει φανταστείτε αν είχε γίνει πριν 2 χρόνια αυτό το περιστατικό!!! Να παραιτηθεί ο υπουργός και όλη η κυβέρνηση θα ζητούσαν τα ΜΜΕ. Το δε MEGA θα το κάλυπτε με απανωτά έκτακτα δελτία. Τώρα όμως όλα πάνε καλά κανένα πρόβλημα. Ούτε φωτιές έχουμε ούτε εγκληματικότητα! Και τώρα που γύρισε το ξανθό αγόρι της κυβέρνησης, ο Πεταλωτής, από τις διακοπές του, έφυγε κι έρμος ο Καψής που εκτελούσε χρέη κυβερνητικού εκπροσώπου...
    Βρε ουστ!!!

    • Greco avatar
      Greco @ filologos10 22/08/2010 14:40:45

      βεβαια, αξιος ο καψης δε βρισκετε?

      τωρα ηρθε η ωρα να αναλαβει η σπυρακη,με τη τρεμη και τον τσιμα.

      ο ντερμπεντερης επειδη που και που αντιμιλαει,εχει πεσει σε δυσμενεια και του κανουνε καψονια ΔΟΛ και μπομπολας

      το φαινομενο του mouga ειναι εξωφρενικο,γιατι δεν τον μετνομαζουν σε tv-pasok ή proraganda-channel ,κατι τετοιο...

  2. Factorx avatar
    Factorx 22/08/2010 15:34:41

    Δήλωση του Υπευθύνου του Τομέα Πολιτικής Ευθύνης Προστασίας του Πολίτη της Νέας Δημοκρατίας, Βουλευτή Κέρκυρας, κ. Νικολάου Δένδια, για τον απόδραση οκτώ κρατουμένων από το Αστυνομικό Τμήμα Παλαιού Φαλήρου:
    «Η απόδραση οκτώ κρατουμένων από το αστυνομικό τμήμα Παλαιού Φαλήρου δεν δείχνει απλώς ότι οι αποδράσεις έχουν γίνει “θεσμός” επί της σημερινής διακυβέρνησης. Φανερώνει μια νοοτροπία παραίτησης της πολιτικής ηγεσίας του Υπουργείου Προστασίας του Πολίτη από τη σύγκρουση με τα προβλήματα και τον συμβιβασμό της με νοσηρές αντιλήψεις “ωχαδελφισμού” και μόνιμης “θερινής ραστώνης”.
    Επιβεβαιώνει ακόμη την γενικευμένη διαπίστωση ότι συνολικά ο μηχανισμός ασφάλειας της χώρας μας εμφανίζει συμπτώματα διάλυσης, με τα αλλεπάλληλα πλήγματα που δέχεται το τελευταίο διάστημα, όπως αποδείχθηκε και με την απόδραση κρατουμένου από τις φυλακές Κορυδαλλού. Άλλωστε, ούτε στην περίπτωση του σωφρονιστικού συστήματος υλοποιήθηκαν οι αναγκαίες μεταρρυθμίσεις, παρά τις υποσχέσεις και τις εξαγγελίες χωρίς αντίκρισμα.
    Ως Nέα Δημοκρατία όμως δεν στεκόμαστε στην κριτική για την κριτική, ούτε θα μιμηθούμε τις “κραυγές” του ΠΑΣΟΚ όταν βρισκόταν στην αξιωματική αντιπολίτευση. Αντιθέτως, για μία ακόμη φορά δηλώνουμε ότι προσφέρουμε την πλήρη στήριξη και συνεργασία μας, ώστε να εδραιωθεί στην Ελλάδα ένα κλίμα ασφάλειας που να αρμόζει σε μια ευρωπαϊκή χώρα. Και αυτή την προσφορά στήριξης και συνεργασίας δεν έχει παρά να αξιοποιήσει η σημερινή κυβέρνηση και να λάβει συγκεκριμένα μέτρα».

  3. Orestios avatar
    Orestios 22/08/2010 15:43:20

    Εύγε στον ΠΡΟΠΟ.
    Να παίξει νέο στοίχημα για αυτή την απόδραση.
    Πού κρύβεται ο "πολύ άξιος" και αντεξουσιαστήγς Χρυσοχοΐδης?

  4. nick avatar
    nick 22/08/2010 16:11:19

    Να παραιτηθεί ο Καραμανλής σήμερα κιόλας,μαζί και ο Πολύδωρας και ο Παυλόπουλος και ο Δένδιας.Που είναι το κράτος?Αν ήξερα το ξεβράκωμα που θα παθαίνανε το ΠΑΣΟΚ και οι χαζοί που το ψήφισαν,θα ψήφιζα και εγώ ΠΑΣΟΚ...

  5. Ολντ Τραφορντ avatar
    Ολντ Τραφορντ 22/08/2010 17:19:45

    Καλώς τα δεχτήκαμε πάλι!

    Αντιγράφω απο αλλού...

    Εχθες στον λοφο του Κολωνου μια Κυρια ειδε υποπτη κινηση απο καποια ατομα Πακιστανικης καταγωγης μεσα στο παρκο με πολλα πευκα,

    .............φωναξε την Αστυνομια η οποια δεν ειδε κατι και εφυγε,........

    μετα απο λιγο ξεσπασε πυρκαγια οπου με την αμεση επεμβαση απο την πυροσβεστικη δεν εξαπλωθηκε σε ολο το αλσύλιο !!!


    Εγω επισήμανα το κομμάτι του κειμένου με τις τελίτσες.
    Είναι η παλιά καλή και κλασική ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΠΑΣΟΚ.
    Ακριβώς έτσι. Περίοδος 1996, 2003. Αξέχαστες μέρες!
    Ξαναγύρισε πίσω για νέες και περισσότερες επιτυχίες!
    Γειά σου ρε ΠΑΣΟΚ! Γειά σου ρε ΓΑΠ!

  6. athamas avatar
    athamas 22/08/2010 19:48:45

    Για γέλια ή για κλάματα;
    Ιλαροτραγωδία.
    Αλλά τι να περιμένει κάποιος από έναν υπουργό «προστασίας» του πολίτη που καταφέρνουν και του βάζουν βόμβα στο γραφείο του υπασπιστή του μέσα στο υπουργείο του;
    Για γέλια; για κλάματα;
    ή μήπως ώρα για αλλαγή των πάντων σε αυτή τη χώρα;

  7. ευτυχια avatar
    ευτυχια 22/08/2010 23:12:26

    Κι όπως αναρρωτιεται σήμερα το αγαπητό Ιχνος:Τι έγινε αυτός? Ζεί?