#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
21/09/2011 10:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μωραίνει Κύριος….



Ομολογώ ότι το αγνοούσα!

Ο κ. Βενιζέλος, εκτός από το Γραφείο του Υπουργού Οικονομικών στην Πλατεία Συντάγματος, διατηρεί και Γραφείο ….Αντιπροέδρου επί της Οδού Ζαλοκώστα! Εκεί που παλιά ήταν η έδρα του Κυβερνητικού Εκπροσώπου!

Προφανώς το κάνει για το ….prestige!!!

Είμαστε με τα καλά μας;

Η χώρα βουλιάζει οικονομικά.

Οι δημόσιες δαπάνες έχουν εκτροχιαστεί.

Κάθε μέρα επιβάλλονται σκληρά μέτρα λιτότητας.

O κόσμος αγωνίζεται με το ζόρι για να τα φέρει βόλτα.

Και το ελληνικό δημόσιο, για τη ματαιοδοξία του κ. Βενιζέλου, ….συντηρεί και Γραφείο Αντιπροεδρίας;

Το οποίο προφανώς θα είναι πλήρως στελεχωμένο (με ….αξιοκρατικές διαδικασίες) και θα κοστίζει στον έλληνα φορολογούμενο μερικές εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ;

«Μωραίνει Κύριος…»

ΚΡ

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΜΑΝΙΑ avatar
    ΜΑΝΙΑ 21/09/2011 10:50:28

    ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΨΑΧΝΩ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΟΝ "ΧΟΥΒΑΡΝΤΑ" ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙ... ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΤΥΝΩ!!!
    ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΑΛΛΙΩΣ... ΑΦΟΥ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΣΠΑΤΑΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΚΟΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ... ΣΤΑΣΗ ΠΛΗΡΩΜΩΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ!!!

  2. avanti avatar
    avanti 21/09/2011 11:14:54

    Ισοπέδωση μισθών - συντάξεων , απολύσεις στο δημόσιο, εφεδρεία, το χαράτσι των ακινήτων θα πάει μέχρι το 2014 και ένα σωρό άλλα, ε, με τέτοια εξοικονόμηση που προσφέρει να μην έχει το δικαίωμα για δύο γραφεία?
    Ας τον αφήσουμε να χαρεί λίγο ακόμη, άλλωστε η επόμενη θέση του θα είναι μερικές αράδες στα βιβλία της ιστορίας (αμετανόητα πιστεύω ότι οι Ελληνες δεν θα συνεχίσουν να ψηφίζουν τους δολοφόνους τους).

  3. ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ avatar
    ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 21/09/2011 11:15:54

    ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΕΤΣΙ...
    ΕΙΠΑΜΕ ,...ΕΧΕΤΕ ΕΠΙΛΟΓΕΣ!
    ....ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΩΡΑ!
    ΨΗΦΙΣΤΕ "ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΙΔΗ",....ΒΟΥΛΕΥΤΗ ΠΑΡΙΣΙΩΝ !!!

    ....ΔΕΝ ΒΑΡΕΘΗΚΑΤΕ ΑΚΟΜΑ???

  4. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 21/09/2011 11:38:26

    Καθόλου δεν μωραίνει.....τον Βενιζέλο τουλάχιστον.
    Όσο για τον Ελλ. λαό που τους ανέχεται......, αυτόν σίγουρα τον έχει μωράνει μέχρι μλκιας!

  5. ΔΗΜΗΤΡΗΣ avatar
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ 21/09/2011 11:43:02

    ...ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ.....ΛΟΙΠΟΝ...
    ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥ...:
    -ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΔΙΟΔΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΘΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΕΚΛΟΓΕΣ...
    -ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΔΙΟΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΨΗΦΙΣΗ ΤΟΥ ΜΕΣΟΠΡΟΘΕΣΜΟΥ.
    -ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΤΟΝ ΦΟΡΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ-ΕΠΙΤΗΔΕΥΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΤΟΥ 2010 ΠΟΥ ΗΔΗ ΦΟΡΟΛΟΓΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΒΑΣΕΙ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑΦΟΡΟΛΟΓΗΘΕΙ ΜΕ ΝΟΜΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΑ
    -ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΠΑΡΑΚΑΤΑΘΗΚΩΝ ΚΑΙ ΔΑΝΕΙΩΝ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΥ ΦΑΠ ΚΑΙ ΘΑ ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΩ ΣΤΗΝ ΔΕΗ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ (ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΑΛΛΩΣΤΕ ΚΑΙ Η ΜΕΛΙΝΑ ΜΕΡΚΟΥΡΗ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΔΕΧΤΗΚΕ ΤΟ ΧΑΡΑΤΣΙ ΤΗΣ ΕΡΤ ΣΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΤΗΣ ΔΕΗ)..ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ,ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΕ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ;;;;;

    • enas anedis avatar
      enas anedis @ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 21/09/2011 12:25:09

      Αν είσαι μόνος σου πολλά (πχ για το χαράτσι των ακινήτων προβλέπεται μέχρι και 200% προσαύξηση), αν γίνουμε πολλοί, αν συντονιστούμε μέσα από επαγγελματικές ενώσεις, σωματεία κλπ., τίποτα. Ετσι και αλλιώς η πτώχευση είναι προγραματισμένη, όλοι προβλέπουν κούρεμα του χρέους έως και 60% γιατί λοιπόν να πληρώσουμε? Δεν τους ενδιαφέρει μόνο να εισπράξουν βασικά κάνουν ασκήσεις επί χάρτου για το πως μπορούν να ισοπεδώνουν τις μάζες και να ασκούν απόλυτο έλεγχο, οικονομικό και πνευματικό.

  6. Lampros avatar
    Lampros 21/09/2011 11:55:58

    Ακόμα και στην κατοχή, οι δοσίλογοι (όσο ήταν χρήσιμοι τουλάχιστον) περνούσαν καλύτερα από το λαό που υπέφερε. Συνδυάστε το με έναν χαρακτήρα που είναι εκ πεποιθήσεως μεγαλομανής και αλαζόνας (θυμίζω πτήση φραπέ και δολοφονική μάτια, και Δηλώσεις Ζαππείου) και βγάλτε συμπέρασμα. Πιστεύω βαθιά, πως είναι διατεθειμένος να κάνει όση βρώμικη δουλεία θα του δώσουν τα αφεντικά του, αρκεί να του δώσουν ένα κράτος (?) να διοικήσει, να δίνει διαταγές που να ακολουθούντα με «στρατιωτική πειθαρχεία» και να τον ακολουθούν δουλικά οι αυλικοί του.
    Ίσως να υπάρχουν και ψυχολογικά (ψυχιατρικά) θέματα, που αν κάποιος αναγνώστης είναι ειδικός, παρακαλώ για την γνώμη του.

    Και εσείς ασχολείστε με ένα ή δύο γραφεία όταν αυτός φαντάζεται τον εαυτό του καβάλα στο μαύρο άλογο να κατεβαίνει την Πανεπιστημίου.

    • ΜΑΝΙΑ avatar
      ΜΑΝΙΑ @ Lampros 21/09/2011 18:18:20

      ΑΥΤΟΣ ΚΑΒΑΛΑ ΣΤΟ ΜΑΥΡΟ ΑΛΟΓΟ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ...
      Ο ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ ΚΑΒΑΛΑ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΗ...
      ΠΟΛΥ ΚΑΒΑΛΑ ΠΕΦΤΕΙ Ή ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ;;;

  7. Ariadne avatar
    Ariadne 21/09/2011 11:58:13

    Καλημέρα! Κύριε Ροδινέ, να υποθέσω οτι τα αρχικά ΚΡ είναι δικά σας; ΄Αν ναί, μου χρωστάτε την αξία μιάς οθόνης flat, γιατί με το που είδα την φωτογραφία του Βενιζέλου , έδωσα μία γροθιά και την έσπασα, με αποτέλεσμα να δουλεύω τώρα με δανεική οθόνη.
    Δέν θα σχολιάσω το άρθρο σας, θα συμφωνήσω με όσους έχουν μέχρι τώρα γράψει.
    Με την ευκαιρία, μήπως ξέρει κανείς πώς μπορώ να έχω φτηνή σύνδεση με το διαδίκτυο γιατί τώρα πληρώνω στον ΟΤΕ 48 € τον μήνα, αλλά όπως μας έχουν καταντήσει, θα αναγκαστώ να το διακόψω και θα πρέπει να πηγαίνω στα διάφορα "καφέ" για να σας διαβάζω.
    Καλή μέρα σε όλους σας.

    • Γιάννης Καλαματιανός avatar
      Γιάννης Καλαματιανός @ Ariadne 21/09/2011 12:18:41

      Πληρώνεις πολλά...
      Με 46 ευρώ τον μήνα έχω σταθερό τηλέφωνο (απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά), κινητό με 140 λεπτά δωρεάν προς κινητά και απεριόριστο Internet. (δεν λέω την εταιρεία για να μην κάνω διαφήμιση, αλλά εκεί κυμαίνονται νομίζω οι τιμές).

      • Ariadne avatar
        Ariadne @ Γιάννης Καλαματιανός 21/09/2011 12:26:16

        Σ' ευχαριστώ Καλαματιανέ!

    • Lampros avatar
      Lampros @ Ariadne 21/09/2011 12:34:15

      Όχι σε καφέ. Εχει 23% ΦΠΑ. Μην ξεχνιεσαι.

      • Ariadne avatar
        Ariadne @ Lampros 21/09/2011 12:41:13

        Lampro, δέν ξέρω αν έχει 23% ΦΠΑ στη χρήση του διαδικτύου, πάντως δέν έχω σκοπό να πίνω καφέ.....

    • Lampros avatar
      Lampros @ Ariadne 21/09/2011 12:34:15

      Όχι σε καφέ. Εχει 23% ΦΠΑ. Μην ξεχνιεσαι.

    • Φακ Κωστας avatar
      Φακ Κωστας @ Ariadne 21/09/2011 13:18:56

      Hellas on line...2 γραμμές τηλεφωνου και ιντερνετ 19,00+φπα
      (το τηλ. έχει καποιους περιορισμούς χρησης, εξωτερικό κλπ..)
      ψαξ'το..εγω είμαι ευχαριστημένος...

      • Ariadne avatar
        Ariadne @ Φακ Κωστας 21/09/2011 15:49:51

        Σ' ευχαριστώ. Θατο ψάξω!

    • Θερσίτης avatar
      Θερσίτης @ Ariadne 21/09/2011 13:42:06

      Στη CYTA όλα αυτά με 25€

      http://www.cyta.gr/

      • Ariadne avatar
        Ariadne @ Θερσίτης 21/09/2011 15:51:59

        Σ' ευχαριστώ και εσένα. Τέλος πάντων, τί αλληλεγγύη είναι αυτή; Σας ευχαριστώ όλους.

  8. StarPowerNone avatar
    StarPowerNone 21/09/2011 11:58:15

    Καλημέρα,
    Όχι απλά έχει και γραφείο αντιπροέδρου, αλλά μας στοιχίζει και 900.000 ευρώ!
    Ιδού η απόδειξη με το ΦΕΚ:
    http://filotimia.blogspot.com/2011/08/900000.html

  9. Joao avatar
    Joao 21/09/2011 11:58:46

    Kαμία χούντα δεν έπεσε με τα πληκτρολόγια. Από εδώ και πέρα ΣΚΑΣΤΕ Η ΔΡΑΣΤΕ και μην περιμένετε σωσίες είμαστε μόνοι μας. Σύνταγμα στις 7μμ σήμερα και κάθε μέρα. Καλημέρα.

    • Αληκτώ avatar
      Αληκτώ @ Joao 21/09/2011 12:28:04

      Καλημέρα φίλε Γιάννη (αν και το έκανες Πορτογαλικό το όνομα).
      Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
      Μόνο με λαϊκή επανάσταση θα τους αναγκάσουμε να φύγουν.
      Δεν πάει άλλο.
      Basta. Enough is enough.

    • avanti avatar
      avanti @ Joao 21/09/2011 12:29:28

      Σωστός!!! Ετσι, καμία ανοχή πιά.

  10. TAKHΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ avatar
    TAKHΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 21/09/2011 12:02:57

    Ραντεβού απέναντι από το πορνείο του κοινοβουλευτισμού για να δώσουμε στους γραικύλους την τιμωρία που τους αξίζει!

  11. Ariadne avatar
    Ariadne 21/09/2011 12:12:58

    Σε παρακαλώ, επειδή ζώ μακρυά απο την Αθήνα, ρίξε και κανένα φάσκελο για εμένα! Ευχαριστώ.

    • Ariadne avatar
      Ariadne @ Ariadne 21/09/2011 12:14:08

      ..Αφορά, Τάκη Γεωργακόπουλο.

      • ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ avatar
        ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ @ Ariadne 21/09/2011 12:31:07

        ...ΤΑ ΠΟΡΝΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΤΙΜΩΡΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΦΑΣΚΕΛΑ!
        ...ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΡΕΦΟΝΤΑΙ !!!

        • Joao avatar
          Joao @ ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 21/09/2011 12:39:33

          +++1000

        • Ariadne avatar
          Ariadne @ ΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 21/09/2011 12:43:27

          Απο μιά άποψη έχεις δίκαιο, αλλά ρίξε εσύ το φάσκελο και έννοια σου......

  12. ataktos avatar
    ataktos 21/09/2011 12:32:54

    η φωτογραφία τα λέει ούλα .. έχετε και στην Αθήνα.... αγριογούρουνα ..

  13. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 21/09/2011 12:36:55

    ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΟΓΚΟΛΙΘΟΥ ΤΗΣ
    ΔΟΣΙΛΟΓΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ.

    ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΤΟ ΥΦΟΣ ΤΩΝ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΤΟΥ,ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ
    ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΠΡΑΣΙΝΟΦΑΙΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΥΠΑΛΛΗΛΙΣΚΟΥ ΤΟΥ,ΑΠΟ
    ΤΗ ΤΗΛΟΨΙΑ..῎῎....

  14. αεροπόρος avatar
    αεροπόρος 21/09/2011 23:56:18

    Κάτι μου θυμίζει αυτή η φάτσα!!! κάτι μου θυμίζει. Είχα ενά Ντόμπερμαν κάποτε ...........

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ αεροπόρος 22/09/2011 00:21:08

      Είχε περάσει λύσσα;

    • Μαθηματικός avatar
      Μαθηματικός @ αεροπόρος 22/09/2011 01:17:57

      "Οία Η Όψις Τοιάδε Καί Η Ψυχή" έλεγαν οι αρχαίοι Έλληνες. Ή, για να το πω πιο λαικά, "κόψε μάπα και βγάλε συμπέρασμα" !!!
      Τον Βενιζέλο με το που τον βλέπεις λες: "να ένας ΚΑΛΟΣ άνθρωπος, ένας ΣΕΜΝΟΣ και ανιδιοτελής πολιτικός."
      Δεν θα ξεχάσω ποτέ τη νύχτα των εκλογών του 2007, όπου λίγο μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων, έσπευσε στο Ζάππειο μέγαρο, έμπλεος αλαζονείας και έπαρσης, και "έστρωνε" τα μάγουλά του (αναζητήστε τη σχετική φωτογραφία στο διαδίκτυο) για να μας ανακοινώσει ότι είναι έτοιμος να ανταποκριθεί στο ιστορικό του καθήκον (να πετάξει τον ΓΑΠ από την ηγεσία και να αναλάβει αυτός)
      Αν το ιστορικό του καθήκον είναι οι σημερινές του ενέργειες, τότε πρέπει να τον απαλλάξουμε από το "καθήκον" του. Και σύντομα μάλιστα. Πριν να είναι πολύ αργά για τη χώρα!!! (αν δεν είναι ήδη αργά...)

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Μαθηματικός 22/09/2011 01:40:00

        Έχω προσέξει, ότι το ''καλό'' του προφίλ για τις κάμερες είναι το αριστερό..αυτό πλασάρει κάθε φορά που δίνει συνέντευξη...μια ώρα στοίχιζε τους cameramen σε ένα ''κοντινό''..

        • φωνη avatar
          φωνη @ ΕΥΑ 22/09/2011 01:43:21

          ΕΥΑ
          Ο Βενιζέλος δεν έχει profile και on face έχει, όπως όλες οι σφαίρες, μια διάσταση, ακτίνα!

  15. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 22/09/2011 07:59:02

    χα! μονά...κτι(η)νος!

  16. Γιαδικιάρογλου avatar
    Γιαδικιάρογλου 22/09/2011 08:38:25

    Α, ρε Ζαλοκώστα, τί δοξες που είχες με πραγματικά ευπατρίδες πολιτικούς.....
    Ο Τ.Λαμπρίας, ο Γ. Αναστασόπουλος, πρόεδρος ΕΣΗΕΑ, ο Τσαλδάρης, ο Δελη-
    πέτρος κ.α.
    Πώς σε κατάντησαν έτσι οι πράσινοι σκώληκες αρχής γενομένης από τον βαρώνο
    Μυγχάουζεν της πολιτικής των αλήστου μνήμης Δ.Μαρούδα, ο οποίος ό,τι διέψευ-
    δε ήταν σίγουρο ότι θα επισυνέβαινε.....