03/09/2008 02:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μωραίνει Κύριος όν βούλεται απωλέσαι

Για μια ακόμα φορά το ΠΑΣΟΚ απέδειξε ότι δεν μπορεί. Δεν ξέρω που οφείλεται αυτή η μοναδική και πρωτοφανής αναποτελεσματικότητά του. Στην έλλειψη πείρας των νέων στελεχών; Στις πεπονόφλουδες που τους πετούν οι παλιότεροι παροπλισμένοι ή οι άλλοι του νέου ρεύματος; Στις κάκιστες σχέσεις με το εκδοτικό κατεστημένο; Σε πλήρη ανικανότητα; Ότι κι αν συμβαίνει, ένα ένα χωριστά, ή όλα μαζί που είναι το πιθανότερο το ΠΑΣΟΚ έχει τη μοναδική ικανότητα να διαθέτει όπλα μεγάλου βεληνεκούς και στο τέλος να ...αυτοπυροβολεί τον εαυτό του.

Πάρτε τι έγινε τις δυο τελευταίες ημέρες. Έχει στα χέρια του τρία μεγάλα θέματα που μπορούν όντως να επηρεάσουν το σκηνικό και να αυξήσουν και άλλο την επιρροή του σε συνδυασμό με τις δημοσκοπήσεις. Και τι κάνει; Τα …σκάει όλα μαζί. Την Δευτέρα το βίντεο για την Βουλή, χθες το πρωί το θέμα Βουλγαράκη και χθες το απόγευμα την συνέντευξη της σκιώδους υπουργού του της Οικονομίας, της κ. Κατσέλη, για τα μέτρα Αλογοσκούφη.

Και μαζί του να ήταν οι μεγάλες εφημερίδες και τα κανάλια θα μπερδευόντουσαν με τέτοιο βομβαρδισμό. Ούτε ο Καίσαρας δεν θα κατάφερνε να συντονίσει τόσες ταυτόχρονες επιθέσεις. Πόσο μάλλον ένας ηγέτης που πέφτει από το ποδήλατο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μπομπα avatar
    Μπομπα 03/09/2008 06:13:31

    υπαρχει λογος. σημερα ειναι ιστορικη μερα και σε λιγες μερες ειναι η ΔΕΘ. αυτα τα θέματα απλως ανοιξαν. υπαρχει συνεχεια

  2. σασκα avatar
    σασκα 03/09/2008 07:30:22

    Ατελείωτος είσαι Factorx σε πάω γιατί πότε πότε πετάς και ενα αθάνατο ......Πόσο μάλλον ένας ηγέτης που πέφτει από το ποδήλατο.... γράφεις ιστορία !!!!!

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/09/2008 07:58:29

    Προτιμώ ηγέτη που πέφτει από ποδήλατο από ηγέτη που δεν βλέπει το πουλί του λόγω της κοιλιάς του.

  4. sokrates avatar
    sokrates 03/09/2008 08:04:18

    Φάκτορα, οι φάτσες της Φεβρωνίας και του Αγοραστού εχθές ήταν όλα τα λεφτά...
    Μόνο και μόνο για αυτό άξιζε τον κόπο. Όλα τα άλλα είναι φλυαρία...

  5. African Citizen avatar
    African Citizen 03/09/2008 08:14:01

    Καλημερα σασκα, με εκανες και γελασα.. στις επομενες εκλογες εχω να επιλεξω μεταξυ... ενος ηγετη που πεφτει απο το ποδηλατο και απο ηγετη που δεν βλεπει το πουλι του λογω της κοιλιας του... φοβερα κριτηρια για εκλογικη διαδικασια!
    ΑΘΑΝΑΤΗ ΕΛΛΛΑΔΑ! Μια ατελειωτη ΠΑΙΔΙΚΗ ΧΑΡΑ!

  6. Εξάκτινος avatar
    Εξάκτινος 03/09/2008 09:32:47

    Το θέμα που ανέδειξε το ΠΑΣΟΚ είναι τζούφιο. Τα πραγματικά θέματα είναι άλλα και σε αυτά μούγκα στη στρούγκα. Βγήκαν τα φορομπηχτικά μέτρα και τίποτε. Όσο για τα στελέχη οι ίδιοι δεν ήταν που το 2004 έλεγαν ότι η ΝΔ δεν έχει στελέχη? Αυτοί έχουν τους ίδιους πριν το 2004 και αδυνατούν να κάνουν προτάσεις και να παράξουν πολιτική αλλά ο χειρότερο αδυνατούν να εντοπίσουν τα προβλήματα οπότε δε μπορούν να προτείνουν λύσεις.

  7. Helmut avatar
    Helmut 03/09/2008 11:17:42

    Εκτός από τον κακό συγχρονισμό στα τρία θέματα που αναφέρεις που "πέφτουν" μαζί, έχουμε και σήμερα 3η Σεπτεμβρίου επέτειο ΠΑΣΟΚική και αναμένεται ο ΓΑΠ να κάνει βαρυσήμαντη ομιλία.

    Θα πάθουμε υπερΠΑΣΟΚίαση...

  8. Factorx avatar
    Factorx 03/09/2008 11:24:13

    @σάσκα: Μόνο "πότε πότε" ρε σάσκα; Παρεξηγήθηκα τώρα

  9. σαρδανάπαλος avatar
    σαρδανάπαλος 03/09/2008 12:00:16

    @Factor,

    συχνά πυκνά γράφεις πολλά πετυχημένα, αλλά αυτό πραγματικά "ήταν όλα τα λεφτά..", "έγραψε" πως το λένε!

  10. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 03/09/2008 12:07:38

    ειναι το αγχος ενος αρωστου λιγο πριν ξεψυχισει.Ετσι μου φενεται.

  11. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 03/09/2008 12:54:20

    anonymous -na enas sobaros ise esi pes mas ke ena psevdonimo etsi na se gnorisoume epitelous.
    Avto to blog ine politiko ,ke sarkazi ke kalambourizi OXI omos ke apolitik .

  12. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 03/09/2008 12:56:07

    3 ΑΡΑΧΑΙΟΠΤΕΡΥΞ

    Αν σε καταλαβα καλα ο Γγκουσγκουνης της νιοτης μας (αχ!)ειναι ο ιδανικος κυβερνητης του τοπου...

    Γεγονος ειναι οτι χρονια μας γα....!

  13. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/09/2008 13:51:11

    προτιμώ την τσιτσιολίνα!

    τον Γκουσγκούνη δεν τον πρόλαβα, δεν τον ξέρω.

  14. Xase avatar
    Xase 03/09/2008 14:10:07

    15
    Καλα δεν ξερεις τον θρυλικο Γκουσγκουνη;; Μπες στο Google και κατι θα βρεις, η στο youtube. Για Πασοκος εισαι αμορφωτος.

  15. kinezos avatar
    kinezos 03/09/2008 14:12:15

    @ ΑΤΑΚΤΟΣ. ψευδωνυμο "kinezos", απλα το ξεχασα πριν. Δεν καταλαβα το σχολιο ρε μεγαλε. Απαγορευεται "σ'αυτο το blog" να λεμε την αποψη μας? προσεβαλα κανεναν? Εσενα προσωπικα μηπως? Αν φιλαρακο σοβαρατοτητα σημαινει αυτη που υποδεικνυουν καθημερινα οι πολιτικοι αυτης της χωρας, οι πολιτευταδες και το σχετικο παρατρεχαμενο σκυλολοι...τοτε δεν ειμαι σοβαρος και δεν θελω να ειμαι. Ας εισαι εσυ. Πολιτικοποιημενος φιλε σημαινει να ασχολεισαι με θεματα πολιτικου, κοινωνικου και οικονομικου ενδιαφεροντος του μερους σου. Δε σημαινει να ασχολεισαι με τις κομματικες μαλακιες τους...που στην τελικη δεν ενδιφερουν κανεναν.

    Εκτος ρε ΑΤΑΚΤΕ αν εισαι αμεσα εμπλεκομενος και γιαυτο περξηγηθηκες.

  16. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 03/09/2008 22:45:29

    @xase

    διασκεδάζω με εσάς τους ενταγμένους. Χτές κάποιος με κατηγορούσε για δεξιούλη.

    Έμαθα ποιος είναι ο Γκουσγκούνης, και πρέπει να σου πω ότι ο πνευματικός μου δεν με άφηνε να βλέπω τέτοια και μου είχε πει ότι αν -------ομαι, θα κουφαθώ.