24/07/2008 22:10
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μυστικό φόρουμ για την Μέση Ανατολή στην Αθήνα

Φόρουμ για την Μέση Ανατολή υπο συνθήκες μυστικότητας διοργανώνει από σήμερα ως τις 27 Ιουλίου το υπουργείο Εξωτερικών και το πανεπιστήμιο της Καλιφόρνιας (UCLA). Διεξάγεται σε γνωστό ξενοδοχείο των Αθηνών και παίρνουν μέρος κυβερνητικοί από χώρες της Μέσης Ανατολής και επιχειρηματίες των ενδιαφερομένων χωρών. Θα μιλήσει μάλιστα και η κ. Μπακογιάννη. Επειδή η μυστικότητα για λόγους ασφαλείας δεν ισχύει στην εποχή μας, ιδίως μάλιστα από την στιγμή που διέρρευσε η είδηση, πολύ θα θέλαμε να μάθουμε τι θα συζητηθεί και γιατί μαζεύονται κρυφά. Εμάς πάντως μας μυρίζουν προσωπικές σχέσεις και μεγάλες μπίζνες.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 24/07/2008 23:27:46

    Factor X echeis tin osfrisi tou Ran Tan Plan (stis kales tou)!

    Tha chorepsei kai Houla Hoop i Dora?

  2. ataktos avatar
    ataktos 25/07/2008 11:19:29

    ke to tango Anawa kalo ine

  3. Νίκος Τζόκας avatar
    Νίκος Τζόκας 25/07/2008 14:09:03

    Αν θυμάμαι καλά, την τελευταία φορά που ο Εβραίος πρωθυπουργός επισκέφτηκε την Ελλάδα, κατευθύνθηκε αμέσως στο δημαρχείο Αθηνών αντί για το Μαξίμου παραβιάζοντας κάθε έννοια πρωτοκόλλου (και όχι... δήμαρχος δεν ήταν ο Νικήτας...)

  4. Ρομπέν avatar
    Ρομπέν 25/07/2008 15:44:02

    Το forum αυτό γίνεται δύο φορές το χρόνο, στοιχίζει περίπου 300.000 ευρώ, από τα μαύρα κονδύκια του υπουργείου εξωτερικών.
    Καταλαβαίνετε γιατί υπάρχει μυστικότητα.??

  5. ataktos avatar
    ataktos 25/07/2008 19:19:08

    ta ta 300 ine psihula

  6. ρομπέν avatar
    ρομπέν 26/07/2008 09:02:45

    Η Μητσοτακαινα-Μπακογιάννενα-...Κου.. κάνει δημόσιες σχέσεις και το κορόιιδο ο λαός πληρώνει.

    Ποιοι κρύβονται πίσω από αυτή τη διοργάνωση, που μ,πορεί να κοστίζει περισσότερα?

    Έχω ακούσει για μία Κυρία από το Κολωνάκι , πράκτορα και κάποιου παρατρεχάμενους της..μιζαδόρους

  7. ρομπέν avatar
    ρομπέν 26/07/2008 09:10:05

    300.000 δύο φορές το χρόνο επί πόσα χρόνια γίνεται αυτό????

    Γιατί να γίνεται στην Ελλάδα με τα λεφτά του φορολογούμενου λαού?
    Ποιο το όφελος για την Ελλάδα?

    Να το κάνουν σε άλλες χώρες.
    Αλλά ποιο κορόιοδο δίνει λεφτά για να φιλοξενεί και να ταίζει όλους αυτούς που καλέι??

  8. νικος avatar
    νικος 26/07/2008 09:11:58

    ????????????

  9. OMOGENEIA avatar
    OMOGENEIA 26/07/2008 18:46:58

    ΔΙΑΒΑΣΑ ΜΕ ΕΚΠΛΗΞΗ ΤΩΝ ΡΟΜΠΕΝ ΝΑ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ "ΦΟΡΟΥΜ" ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΙ?
    ΓΙΑΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ 300.000 ΕΠΙ ΠΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ? ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ? ΠΕΡΝΑΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ΕΠΟΧΕΣ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΙ ΜΕ 750 ΕΥΡΩ ΣΥΝΤΑΞΗ. ΚΥΡΙΕ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΕ (ΑΚΟΥΤΕ?) Η ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙΟΡΙΑ!!ΣΕΒΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟΝ ΙΔΡΩΤΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΛΙΤΗ, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΠΟΥ ΛΕΓΟΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ! ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΗΣ ΟΜΟΓΕΝΕΙΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΛΛΑ Η ΣΗΨΗ ΚΑΙ Η ΔΙΑΠΛΟΚΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΑ!! ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ, "ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΦΥΛΑΚΗ? ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ?" ΓΙΑΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΣΤΗΝ ΔΙΑΦΘΟΡΑ ΣΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ?

    ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΥΡΙΕ ΡΟΜΠΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΤΕ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η "ΚΥΡΙΑ" ΣΤΟ ΚΟΛΩΝΑΚΙ ΚΑΙ ΟΙ "ΠΑΡΑΤΡΕΧΑΜΕΝΟΙ" ΠΟΥ "ΖΟΥΝ" ΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΓΝΩΣΤΟ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΑΛΔΑ? ΓΙΑΤΙ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΥΠΟΥΡΓΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ/ΤΗΣ? ΕΛΕΟΣ!!!

  10. Ρομπέν avatar
    Ρομπέν 26/07/2008 19:01:13

    ΑΓΑΠΗΤΕ, ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ. ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΑΝΟΗΤΟΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΡΟΒΩ ΣΕ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ BLOG.
    ΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ,ΟΜΩΣ, ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΑΚΕΛΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΜΕ ΑΤΡΑΝΤΑΧΤΕΣ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΤΕΘΕΙ ΣΕ ΓΝΩΣΤΟ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΦΑΚΕΛΟΣ ΕΜΠΛΟΥΤΙΖΕΤΑΙ.
    ΟΤΑΝ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΩΡΙΜΑΣΟΥΝ , ΒΛΕΠΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΕΣ ,ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΩΡΙΜΑΣΕΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΚΟΥΛΩΘΕΙ, ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ.
    ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΝ ΘΕΡΜΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΖΕΙ ΝΑ ΕΜΠΛΟΥΤΙΖΕΤΑΙ Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΜΕ ΝΕΩΤΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ-ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ.
    ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΜΠΛΕΚΟΜΕΝΩΝ ΠΟΥ ΔΙΑΣΠΑΘΙΖΟΥΝ ΔΗΜΟΣΙΟ ΧΡΗΜΑ.
    ΙΔΙΩΣ , ΠΟΥ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΘΡΑΣΟΣ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ-ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ ΣΤΟ ΚΟΛΩΝΑΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΟΝΙΜΩΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΝΕΙ ΤΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.
    ΟΙ ΠΑΡΑΤΡΕΧΑΜΕΝΟΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ BLOG-ΜΗ ΚΕΡΔΟΣΚΟΠΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΧΩΡΙΣ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΥΠΟΠΤΑ ΚΙΝΗΤΡΑ.????

    ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ-ΕΙΣ ΤΟ ΕΠΑΝΙΔΕΙΝ

  11. COLORANDO avatar
    COLORANDO 26/07/2008 19:53:19

    ΑΓΑΠΗΤΕ ΡΟΜΠΕΝ, ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΥ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ!
    ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΚΑΙ ΗΘΙΚΟ ΑΚΜΑΙΟΤΑΤΟ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΔΙΑΦΘΟΡΑΣ!

    ΑΠΟ ΤΑ ΒΟΥΝΑ ΤΟΥ ΚΟΛΟΡΑΝΤΟ