#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/07/2013 14:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μυστικές συναντήσεις Αντώναρου και Στυλιανίδη με ΣΥΡΙΖΑ;



 Καλοκαιρινό κουίζ για δυνατούς λύτες-δύτες.

Ποιος ο λόγος των διαδοχικών μυστικών συναντήσεων του διευθυντή του γραφείου του κ. Τσίπρα Ν. Παππά με Στυλιανίδη και Αντώναρο;

1.       Ψάχνουν τέταρτο για «δηλωτή»;

2.      Διαπραγματεύονται τη διάλυση της καραμανλικής συνιστώσας «μπουλντόζα» (όπως Ρόζα) και την ένταξη της στον ενιαίο ΣΥΡΙΖΑ;

3.      Προσπαθούν να καταλήξουν σε ένα από κοινού «αγαπημένο τους της ΕΡΤ» πρόσωπο;

4.      Ανταλλάσσουν απόψεις για το μέλλον της χώρας και κυρίως του ποδοσφαιρικού Παναθηναϊκού;

5.      Αναλύουν την επίπτωση της μείωσης του ΦΠΑ στην εστίαση, στην επαναστατική διάθεση του σκληρά δοκιμαζόμενου λαού των Βορείων Προαστίων;

Όπως και να έχει πρόκειται για ιστορικές συναντήσεις, παρόμοιες εκείνης των Τσακαλώτου-Βαφειάδη:

-Κάναμε λάθος το 2008…

-Μάλλον Στρατηγέ μου….

Μ.Ο.

[caption id="attachment_222852" align="alignnone" width="300" caption="Από τα σημερινά ΝΕΑ"][/caption]

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Tommy avatar
    Tommy 24/07/2013 14:59:42

    Και γιατί σας κάνει εντύπωση..? Επί Κωστάκη Καραμανλή 1997-2009 η ΝΔ μεταλλάχθηκε σε ένα μεσαιοχωρίτικο άοσμο και άχρωμο κόμμα, όπου όποιο στέλεχος τολμούσε να ψελλίσει ότι είναι Δεξιός, έπαιρνε τιμωρία 100 κάμψεις και 1000 φορές "δεν θα το ξαναπώ"... Επί Κωστάκη και Πάκη είπαμε "ευχαριστούμε τους λάθρο που προτιμούν την Ελλάδα" και άλλα πολλά. Φιλοφρονήσεις και υποκλίσεις στους χθεσσινούς συμμορίτες και φονιάδες του ΚΚΕ με λόγους όπως "..δεν μας χρωστάει η αριστερά, αλλά της χρωστάμε" και φυσικά η μεγαλοπρεπής κηδεία του Καπετάν Γιώτη (Χ.Φλωράκης) το Μάιο του 2005, με τιμές αρχηγού κράτους, και οι σημαίες μεσίστιες παντού ακόμα και στο Πεντάγωνο "...για τις ύψιστες υπηρεσίες του θανόντος στην Ελλάδα και τον Ελληνικό λαό"...Μπρρρρ

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Tommy 24/07/2013 15:47:35

      Δε γράφεις υπερβολές αλλά αλήθειες. Επί Σαμαρά η ΝΔ γίνεται πατριωτική. Τότε είχε πολλούς ακατάλληλους μέσα. Δυστυχώς ο Σαμαράς δεν είναι αυτοδύναμος και υποχρεούται να ανέχεται τους πασόκους αλλά τηρουμένων των αναλογιών και των δυσκολιών που βρήκε μπροστά του άμα τη αναλήψει τα πάει μακράν καλύτερα από οποιονδήποτε έχουμε δει πρωθυπουργό επί μεταπολίτευσης που κλείνει 39 χρόνια σήμερα...

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ Γεώργιος Τ. 24/07/2013 20:52:36

        Τούς ἴδιους ἀκατάλληλους ἔχει ἀκόμη ἀγαπητέ Γιώργο...

    • Agrios avatar
      Agrios @ Tommy 24/07/2013 17:18:13

      Μαζί σου 100/100.

      • nikos nikidis avatar
        nikos nikidis @ Agrios 24/07/2013 22:05:00

        όλοι εσείς, τι ψηφίσατε το 2009, αν επιτρέπετε???....

  2. konstantinos avatar
    konstantinos 24/07/2013 16:47:53

    Ο Πακης που μονιμοποιησε χιλιάδες συμβασιούχους και τώρα ψάχνουν ποιούς. να διώξουν!!!!
    Ο Πακης που άφησε τους αλβανούς ,πακιστανούς και πάσης φύσεως λαθρομετανάστες να καίνε και να κάνουν πλιάτσικο στο κέντρο της Αθήνας.

  3. Σωτ Μητραλ avatar
    Σωτ Μητραλ 24/07/2013 17:14:54

    In statism we believe

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ Σωτ Μητραλ 24/07/2013 19:07:36

      statism;;;

      Please translate.

      • Μ.Ο. avatar
        Μ.Ο. @ Φωτεινή 24/07/2013 20:55:24

        Κρατισμός

  4. alex23 avatar
    alex23 24/07/2013 17:27:42

    υπαρχει μια ομαδα στην νεα δημοκρατια που εμφανιζεται να δρα εξ ονοματος του κ.καραμανλη ή για τον 'καραμανλισμο' γενικα και απαρτιζεται απο πολιτικους που απετυχαν να παραγουν θετικο εργο επι προεδριας του και δεν ειχαν το ειδικο βαρος για να επιζησουν αυτοφωτοι πολιτικα, παρα μονον σαν ομαδα..
    αυτη η ομαδα κατα καιρους αυξανει μελη μεσα απο πολιτικους καιροσκοπους που επιθυμουν την προστασια μιας ομαδας για να πετυχουν προσωπικους στοχους, οπως το να κατεβουν σαν δημαρχοι..
    αυτη η ομαδα μονο καλο δεν κανει, γιατι οι κινησεις της γινονται οχι για το καλο της παραταξης και της κυβερνησης που ανηκουν, αλλα για για το μελλον τους σε μια παραταξη οπως θα την ηθελαν και θα συμμαχουσαν με οποιονδηποτε προκειμενου να δρομολογησουν μια τετοια εξελιξη

    • Φωτεινή avatar
      Φωτεινή @ alex23 24/07/2013 19:13:52

      Δλδ ἐνεργοῦν ἐξ ὁνόματος ΚΚ;;; :lol:

      ὙΓ. ᾿Από ὅτι βλέπω καί διαβάζω (Φ. Κρανιδιώτης) σέ πολλές ἀναρτήσεις, ὁ ΚΚ στηρίζει ΑΣ. Κάποιοι λογαριάζουν χωρίς τόν ξενοδόχο πού λέει καί ἡ λαϊκή βάση.

  5. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 24/07/2013 21:07:02

    Μ.Ο.,ἄν εἶναι τό 4, θ' ἀφήσω τό κασκόλ ἔτοιμο γιά τό Μάη...

  6. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 24/07/2013 22:43:42

    Η "Ρόζα" κήρυξε αυτοδιάλυση.
    Η "Μπουλντόζα" θ' αναλάβει υπηρεσία;

  7. roadrunner avatar
    roadrunner 24/07/2013 23:56:48

    Συνιστώσα "μπουλντόζα" όπως Ρόζα ;;;; χα χα χαχα !!!! Ζωγράφισες Μ.Ο. !!!!!!!
    Μια παραλλαγή του 2 μάλλον ....

  8. tak avatar
    tak 25/07/2013 07:54:55

    Καλημέρα φίλε! Ξύνεις πληγές!

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ tak 25/07/2013 13:07:49

      Καλό ἀπόγευμα φίλε tak,τί τά θές...

  9. _Mara_ avatar
    _Mara_ 25/07/2013 09:18:57

    Εγώ λέω κακώς ασχολείστε με παρατρεχάμενους.... που για το μόνο που νοιάζονται είναι το προσωπικό τους όφελος....

  10. _Mara_ avatar
    _Mara_ 25/07/2013 09:23:09

    ....επίσης κακώς "τσιμπάτε" σε προβοκατόρικα δημοσιεύματα που μοναδικό στόχο έχουν να χτυπήσουν τον Σαμαρά.
    Οι σχέσεις των Καραμανλή- Σαμαρά είναι άριστες για όσους πραγματικά γνωρίζουν.

    • factorx avatar
      factorx @ _Mara_ 25/07/2013 10:04:39

      Πως είναι τόσο σιγουρη οτι προκειται περί προβοκατόρικου δημοσιεύματος

      • _Mara_ avatar
        _Mara_ @ factorx 25/07/2013 10:40:19

        Είμαι σίγουρη για τις προθέσεις Καραμανλή, γιατί είμαι σε θέση να γνωρίζω...
        Όσο για τους παρατρεχάμενους αυλικούς.... είναι γελοίοι τόσο αυτοί όσο και αυτά που διοχετεύουν στον τύπο... παίζοντας παιχνιδάκια.... (Όπως τότε... το ΄11 που συναντούσαν.... την Παπανδρέου στο γραφείο της και συντάσανε.... χαρτί... για να πιέσουν τον Σαμαρά. Ένας εξ αυτών... μου το είπε κατάμουτρα...).
        Για αυτό λέω.... Μην ασχολείστε με τον κάθε τελειωμένο....

        Υ.Γ.
        Και μην νομίζεις. Κάθε αρχηγός μιά δόση... από τέτοιους πάντα τους έχει... χωρίς να τους απομακρύνει αλλά και χωρίς να τους έχει τόσο κοντά... όσο οι ίδιοι θέλουν και φυσικά ισχυρίζονται.... προς τα έξω...

  11. factorx avatar
    factorx 25/07/2013 12:22:40

    Αφού είσαι σε θέση να γνωρίζεις - γεγονός σπάνιο για την περίπτωση - πες μας κι εμάς γιατί ανέχεται αυτους που χαρακτηρίζεις ως "γελοίους";

    • _Mara_ avatar
      _Mara_ @ factorx 25/07/2013 14:25:56

      Φάκτορα σπάνιο ξε...σπάνιο, εγώ ξέρω άν γνωρίζω ή όχι.
      Η απάντηση της ερώτησης σου δίνεται στο Υ.Γ. του παραπάνω σχολίου μου.

  12. Uncle Stgm avatar
    Uncle Stgm 25/07/2013 16:42:04

    Ποιος ο λόγος των διαδοχικών μυστικών συναντήσεων;
    Φώς φανάρι Μικρέ Οδυσσέα: Μοίρασαν τις διοικήσεις των μελλοντικών κολχόζ.
    4-2-1 (άφησαν μία θέση για κομματικα ανένταχτους μάνατζερς).

    • M.O. avatar
      M.O. @ Uncle Stgm 26/07/2013 10:27:16

      χαχαχαχα καλό! Το 1 μπορεί να απευθύνεται και σε περιπλανηθέντες γυρολόγους πολιτικούς...