23/06/2009 23:06
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μυρίζει ανασχηματισμός

Συνάντηση με τον επίτιμο πρόεδρο της ΝΔ Κώστα Μητσοτάκη είχε απόψε στο Μέγαρο Μαξίμου ο πρωθυπουργός Κώστας Καραμανλής.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. christos avatar
    christos 23/06/2009 23:09:22

    όπως ο Σαρκοζι...

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 23/06/2009 23:11:20

    Μπορεί ο Μπελούσι να ζήτησε τις συμβουλές του Μεγάλου Μάγιστρου για εκλογές και άλλες μπαγαποντιές!

  3. nick avatar
    nick 24/06/2009 01:24:28

    Κωττάκης υπουργός Προπαγάνδας (προπαγάνδισε την μεταρρύθμιση)
    Ζαχαράτος υπουργός Προμηθειών (προμηθεύτηκε με ένθετα περιοδικά για το τζάκι)
    Κοτρώτσος υπουργός Προνοίας (προνόησε για το μέλλον του στην τηλεόραση)

  4. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 24/06/2009 05:50:52

    Και να κάνει ανασχηματισμό τί έγινε θα αλλάξει τίποτα?
    Είδαμε πού κατέληξε και ο θρυλικός μετασχηματισμός που έγινε τον Ιανουάριο μετά απο πολύμηνες αναμονές και μαγειρεία, εκατοντάδες φορές χειρότερα.

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 24/06/2009 07:58:15

    @4 Γιατί; Μήπως αν αλλάξει η κυβέρνηση και έρθει το ΘΑΣΟΚ θα γίνει τίποτα; Αυτά είναι τα χάλια της μοίρας μας.

  6. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 24/06/2009 09:27:04

    @5 Strange Attractor αυτό είναι το μεγάλο σας σφάλμα να εξισώνετε τα πάντα. Αυτό το φαινόμενο παρατηρείται έντονα τα τελευταία 6 χρόνια παλιότερα πρίν γίνει ο Καραμανλής πρωθυπουργός δέν εξισώνατε τίποτα παρά θεωρούσατε τον Καραμανλή σάν τον μελλοντικό μεγάλο σωτήρα της χώρας.
    Τώρα που τον λουστήκατε με τον χειρότερο τρόπο εξακολουθείτε να ελπίζετε σ'αυτόν, ευτυχώς αρχίζει έστω αργά και δειλά ο λαός να ξυπνάει απο τον λήθαργο τα αποτελέσματα των ευρωεκλογών είναι το πρώτο δείγμα.

  7. ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ avatar
    ΙΠΤΑΜΕΝΟΣ 24/06/2009 11:53:57

    ΠΑΕΙ Ο Κ.Κ.!!!
    ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ Ο ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ.....
    ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!

  8. δημος . avatar
    δημος . 24/06/2009 13:01:10

    Ας μη στρώσει ο ΚΚ β το κώλο του στην δουλειά και ας γυρίζει από εγκαίνια σε εγκαίνια ....

  9. Ξενητεμενος avatar
    Ξενητεμενος 24/06/2009 13:24:39

    @6 Αγγουρι, ο λαος θα εχει ξυπνησει μονον αν στις εκλογες που ερχονται μαυρισει και τους 297 της Βουλης, καθως και ολους τους "γονους". Ολα τα αλλα ειναι απλες κουβεντες για να περναει η ωρα.

  10. Αγγούρι avatar
    Αγγούρι 24/06/2009 13:56:01

    @9 Ξενητεμενος πρώτα να μαυρίσει τον αλαζόνα καταλληλότερο με τους βουλευτές του που προκάλεσαν σε θέματα πολιτικής και συμπεριφοράς, μετά τους υπόλοιπους.

  11. Hase avatar
    Hase 24/06/2009 21:04:52

    @ Αγγούρι
    Συμφωνω απολυτα μαζι σου στο να φυγουν οι κλεφτες, αλλα δεν συμφωνω στο να ερθουν οι κατσικοκλεφτες.