#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/03/2011 18:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μπορούν οι κ. Παπακωνσταντίνου και Παπανδρέου να μας πούν σε ποια εκτίμησή τους έπεσαν μέσα;



Η τρόϊκα ανέβαλλε για μερικές μέρες την επίσκεψή της στην Ελλάδα γιατί δεν είμαστε ακόμα ….έτοιμοι, να την ενημερώσουμε.

Εν τω μεταξύ τα στοιχεία δείχνουν εκτροχιασμό  των βασικών οικονομικών μεγεθών.

-Το έλλειμμα του 2010  θα είναι μεγαλύτερο του εκτιμηθέντος.

-Τα έσοδα του πρώτου τριμήνου, είναι χαμηλότερα των προϋπολογισθέντων.

-Η ύφεση και ο πληθωρισμός βρίσκονται  εκτός στόχων.

-Η ανεργία για το 2011 προβλέπεται να ανέλθει στο 15%

-Τα προϋπολογισθέντα έσοδα από αποκρατικοποιήσεις για το 2010, ουδέποτε εισέρρευσαν στο ταμείο του δημοσίου, γιατί ουδέποτε έγιναν αποκρατικοποιήσεις.

-Οι περίφημες διαρθρωτικές αλλαγές παραμένουν ασκήσεις επι χάρτου.

-Τα ασφαλιστικά ταμεία, αντί να έχουν πλεόνασμα, όπως είχε προϋπολογιστεί, θα εμφανίσουν έλλειμμα.

Τελικά, σε τι έπεσε μέσα η Κυβέρνηση Παπανδρέου;

Ποια εκτίμησή τους δικαιώθηκε;

Και  έχουν ακόμα το θράσος να μας λένε να ελπίζουμε;

Αλήθεια, ποια είναι η αλήθεια, κατά τον κ. Λοβέρδο, που δεν μας είπαν ακόμα;

Κ.Ρ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. nick avatar
    nick 31/03/2011 18:38:49

    Σε όλες.
    Βάσει οργανωμένου σχεδίου διέλυσαν τα πάντα. Αποτελεσματικότητα στην καταστροφή 100%.

    • Striker avatar
      Striker @ nick 31/03/2011 19:15:42

      ΠΑ.Σ.Ο.Κ.

      Πανελλήνιο Συνδικάτο Οικονομικής Καταστροφής.

  2. Orestios avatar
    Orestios 31/03/2011 18:39:35

    Πλήρως ανίκανοι.
    Εσχάτως παριστάνουν τους κλόουν προσπαθώντας να μας διασκεδάσουν.
    Τα καταφέρνουν αλλά στο τέλος οι κλόουν τρώνε μπουγέλωμα.

  3. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 31/03/2011 18:41:57

    " Έχουμε απωλέσει την εθνική μας κυριαρχία "
    Αυτό το είπε ο Παπανδρέου και αποτελεί προσωπική του επιτυχία και μόνο.
    Για τα υπόλοιπα οικονομικά μεγέθη μια φράση αρμόζει :
    Χρυσό πιάνει ,σκατά γίνεται!!

    • Orestios avatar
      Orestios @ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 31/03/2011 20:17:54

      +10000000

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 31/03/2011 18:52:29

    Έπεσαν μέσα στο ότι "λεφτά υπάρχουν"

    • kiki avatar
      kiki @ archaeopteryx 31/03/2011 19:04:33

      και τα τρωνε , μοιραζοντας τα δεξια και αριστερα, σε εταιρειες φιλων, συμβουλων, κολλητων, και ενοικιων οπως ο ΠΑΠ που βρηκε φτηνοτερο ενοικιο στο Κεφαλαρι απο του Παπαγου.
      Ημαρτον Θεε μου.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ archaeopteryx 31/03/2011 19:09:52

      Χαχαχαχαχα!!! Ακόμη και για τα δεδομένα σου είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ, Αρχαίε!

  5. ΝΣΚ avatar
    ΝΣΚ 31/03/2011 19:18:19

    9/4 Σάββατο ώρα 18.00 Α' δημοτικό Αναβύσσου,μιλούν:
    Γ.Κασιμάτης,Σ.Σακοράφα,Μιχ. Χαραλαμπίδης.
    Θέμα:
    Οικονομική κρίση και διέξοδοι για την πατρίδα μας-η διαχείριση της δημόσιας περιουσίας.
    Ομάδα ανεξάρτητων πολιτών δήμου Σαρωνικού.

  6. Εnzo avatar
    Εnzo 31/03/2011 19:41:48

    και παλι ομως δεν φταινε αυτοι , δεν φταιει το Πασοκ.
    φταιει το χαμηλο επιπεδο του νεοελληνα, που επι 30 χρονια ψηφιζουν αυτους τους λαϊκιστες και δημαγωγους της πλακας.
    την δουλεια τους κανουν στο Πασοκ και την κανουν καλα, να βρισκονται στην εξουσια.

  7. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 31/03/2011 20:10:20

    Ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες ααναφέρουν ότι η Τρόϊκα υποστηρίζει ως φαβορί για την ανάληψη του ΥΠΟΙΚ τη Λίτσα Πατέρα καθώς πιστεύουν ότι θα είναι πιο αξιόπιστη στις προβλέψεις της απ' ότι ο Παπακωνσταντίνου.

    • Orestios avatar
      Orestios @ Γιάννης Φαίλτωρ 31/03/2011 20:20:07

      Πλάκα πλάκα, μήπως να το σκεφτεί το GAP?
      Δεν θα είναι δύσκολο να την κάνει υπουργό.
      Θα του πεί πως θα πάει ΟΗΕ και καθάρισε.
      Εδώ έκανε υπουργούς έναν ψήστη σε χαμπουργεράδικο και μια που έκανε διάδρομο μαζί του στο ίδιο γυμναστήριο.

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Orestios 31/03/2011 20:34:21

        Έτσι είναι οι σοσιαληστές. Από χαμηλά ξεκινάνε και φτάνουν στα Four Seasons. Από τους "μη προνομιούχους" στις "προνομιούχες" μετοχές.

  8. katalytikos avatar
    katalytikos 31/03/2011 20:33:22

    ...νομίζετε ότι το organ donate, που ανακοινώθηκε χθές, είναι τυχαίο??
    http://envthink.blogspot.com/2011/03/blog-post_9573.html

  9. Orestios avatar
    Orestios 31/03/2011 20:42:04

    Πατώντας επί πτωμάτων, τα οποία δημιούργησαν
    Στον κολοφώνα του σοσιαλισμού εκτελούν και Έθνη προκειμένου να το πετύχουν αυτό.

  10. δημης avatar
    δημης 01/04/2011 01:40:44

    ΥΠΗΡΞΑΝ ΕΚΤΙΜΗΣΕΙΣ......
    -ΟΤΙ ΥΠΗΡΧΑΝ ΧΡΗΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΤΣΕΠΑΣ ΜΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑΠΑΡΟΥΝ.....
    -ΟΤΙ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΑΚΟΜΗ ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΛΑΙΛΑΠΑ ΑΞΙΟΘΑΥΜΑΣΤΗ ΥΠΟΜΟΝΗ....
    -ΟΤΙ ΑΚΟΜΗ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΣ ΜΑΣ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.....