Μπλόκο στον Καρατζαφέρη
22/09/2014 07:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μπλόκο στον Καρατζαφέρη

Θύελλα αντιδράσεων έχει ξεσηκώσει η πληροφορία ότι ενδέχεται να παραστεί στη Χαλκιδική, στην πρώτη εκδήλωση για τα 40 χρόνια από την ίδρυση της ΝΔ, ο Γιώργος Καρατζαφέρης.

Ο πρόεδρος του ΛΑΟΣ δεν γίνεται αποδεκτός από μεγάλο τμήμα της κομματικής και κοινωνικής βάσης της ΝΔ και ήδη στέλνονται μηνύματα σε Μέγαρο Μαξίμου και Συγγρού να μην εμφανιστεί ούτε στη Χαλκιδική, ούτε και στην Αθήνα στις 4 Οκτωβρίου στην κεντρική εκδήλωση.

Μάλιστα μεταδίδεται ότι ουδέποτε ετέθη θέμα επιστροφής ή συνεργασίας του Γ. Καρατζαφέρη με τη ΝΔ και σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες το κλίμα είναι αρνητικό και στην ηγεσία, αλλά και σε ομάδα κορυφαίων στελεχών. Ο πρόεδρος της Βουλής Ευάγγελος Μεϊμαράκης πρώτος απ’ όλους είπε ότι η εκδήλωση δεν πρέπει να μετατραπεί σε σώου επιστροφής του Καρατζαφέρη. Το ενδιαφέρον είναι ότι γαλάζια στελέχη λένε πως δυο παράγοντες που είναι σήμερα στη ΝΔ, εννοούν τον Μάκη Βορίδη και τον Αδωνι Γεωργιάδη, προετοίμασαν το έδαφος για την επιστροφή του προέδρου του ΛΑΟΣ, έχοντας κατά νου την «επόμενη μέρα»...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Tassos avatar
    Tassos 22/09/2014 08:55:28

    Προς το κέντρο δεν μπορείς να πας, έχει καινούργιο παίχτη εκεί, το Ποτάμι. Μόνο Δεξιά, αλλιώς ας φάμε στην μάπα τον Τσίπρα.

  2. Διογένης avatar
    Διογένης 22/09/2014 08:56:41

    Το ποσοστό του Καρατζαφέρη όμως είναι αναγκαίο στη ΝΔ. Εντάξει, να μην γίνει η εκδήλωση για τα 40 χρόνια της ΝΔ σώου επιστροφής του Καρατζαφέρη (είναι αλήθεια ότι όλοι ασχολούνται με αυτό), αλλά με κάποιο τρόπο πρέπει να επιστρέψει ο Καρατζαφέρης και αν έχει ένα 2-2,5% ηλιθίων που τον ψηφίζουν, αυτές οι ψήφοι είναι υπέρ-πολύτιμες όχι μόνον στη ΝΔ, αλλά και στη χώρα. Καλώς ή κακώς (καλώς) αυτές οι ψήφοι μετρούν όσο και των υπολοίπων που θεωρούμε τους εαυτούς μας έξυπνους.

    • ΑΛΥΤΗ ΕΞΙΣΩΣΗ avatar
      ΑΛΥΤΗ ΕΞΙΣΩΣΗ @ Διογένης 22/09/2014 11:01:15

      ...Και ποιός εξασφαλίζει την επιστροφή των '' 2-2,5% ηλιθίων που τον ψηφίζουν'', άμα τη ...αποκαταστάσει του υβριστή Τσέλιγκα; Είναι δεδομένο οτι οι ψηφοφόροι που τον επέλεξαν βελάζουν; Δεν είναι. Μπορεί και να τον επέλεξαν ως διέξοδο, για να μην ψηφίσουν Χ.Α. Αυτό όμως, δεν σημαίνει οτι θα ψηφίσουν οπωσδήποτε Ν.Δ., αρκεί να ...τακτοποιηθεί ο κωλοτούμπας φαφλατάς. :-)

      • Διογένης avatar
        Διογένης @ ΑΛΥΤΗ ΕΞΙΣΩΣΗ 22/09/2014 12:04:33

        Όχι, βελάζουν. Τον ακολούθησαν σε όλες τις κωλοτούμπες του. Πιστεύουν προσωποπαγώς σε αυτόν. Θα πούνε ότι "για να το κάνει έτσι ο αρχηγός, έτσι πρέπει να γίνει". Αν δεν έχετε γνωρίσει κανέναν από δαύτους ως τώρα, γνωρίστε τους. Θα εκπλαγείτε από το πολύ βέλασμα.

        • ΑΛΥΤΗ ΕΞΙΣΩΣΗ avatar
          ΑΛΥΤΗ ΕΞΙΣΩΣΗ @ Διογένης 22/09/2014 16:07:28

          :-) Η αλήθεια είναι οτι ...δε θέλω να τους ξέρω, αλλά απ΄την άλλη, δεν πιστεύω και πως θα τον ακολουθήσουνε πειθήνια, με μόνο τους σκοπό ν΄αποκατασταθεί ...επαγγελματικώς. Είπαμε λοβοτόμ, αλλά υπάρχει και όριο! Τι; Δεν υπάρχει;

  3. GregA avatar
    GregA 22/09/2014 09:40:18

    Η λογική του προσεταιρισμού του 2,7 του καρατζατέτοιου σε περίπτωση επιστροφής του στη ΝΔ, είναι τραγικά λάθος. Οι ψήφοι δεν είναι μεταβιβάσιμοι. Πολλοί, από τα όποια στελέχη του λαος, δεν θα τον ακολουθήσουν στη ΝΔ και θα προσχωρήσουν σε άλλους σχηματισμούς με αντιμνημονιακό πρόσημο. Παράλληλα θα δοθεί λάθος μήνυμα περί συνέχισης της συνεργασίας με το ΠΑΣΟΚ (λόγω του προγούμενου βίου του ατόμου αυτού), ενώ θα παγιωθεί μεγαλύτερο βήμα στις νεοταξίτικες λογικές στις εξελίξεις την επόμενη μέρα της ΝΔ. Η επιστροφή του, μάλλον θα αποσυσπειρώσει, παρά θα ενισχύσει τη ΝΔ.

  4. Seagull avatar
    Seagull 22/09/2014 10:46:52

    Γι αυτόν δεν ήρθε ακόμη η ώρα της απόσυρσης, θα είναι τουλάχιστον 67 χρονών και βάλε, άντε να μας αδειάζουν την γωνιά οι διάφοροι κρατιστές, ότι είχε να δώσει το έδωσε, που δεν είχε και δεν έχει βασικά τίποτα...... οι μιά χούφτα ψηφοφόροι του αναγκαστικά θα γυρίσουν στην ΝΔ, έτσι κι αλλιώς ο ξαναζεσταμένος χυλός της Καρατζαφεριάδας δεν τρώγεται με τίποτα.

  5. Eva avatar
    Eva 22/09/2014 20:18:29

    Για να δούμε, 2,5% οι ηλίθιοι, 7% οι φασίστες, 4% οι ψεκασμένοι...ουτε 15% συνολο. Αστείο ποσο.

  6. Nik avatar
    Nik 22/09/2014 22:42:13

    Ο Άδωνις και ο Βορίδης όμως είναι αποδεκτοί....