#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/03/2009 19:29
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μπάχαλο το ΠΑΣΟΚ λόγω Σημίτη, στα Γιάννενα

(Μόνο στο antinews) « Μπάχαλο»  έγινε  το  ΠΑΣΟΚ  στα  Γιάννενα, λίγες  μέρες  πριν  μιλήσει  στην  πόλη  ο  Γιώργος  Παπανδρέου.

Ο  Πρόεδρος  του  ΠΑΣΟΚ  προγραμματίστηκε  να  μιλήσει  στα  Γιάννενα  την  Κυριακή, στις  12  το  μεσημέρι, ενώ  ήταν  ήδη  προγραμματισμένο  να  μιλήσει  τη  Δευτέρα, 9  Μαρτίου, προσκεκλημένος  του  Επιμελητηρίου  ο  πρώην  πρωθυπουργός  Κώστας  Σημίτης. Τελικά, με  πρωτοβουλία  του  πρώην  Συντονιστή  της  Νομαρχιακής  Επιτροπής  του  ΠΑΣΟΚ  στα  Γιάννενα  και  μέλος  του  Δ.Σ.  του  Επιμελητηρίου  Σάκη  Οικονόμου, το  Επιμελητήριο  αποφάσισε  να  μην  κάνει  την  εκδήλωση, με  αποτέλεσμα  η  επίσκεψη  και  ομιλία  του  Κ. Σημίτη  στην  πόλη  να  ματαιωθεί.

Στο  τοπικό  ΠΑΣΟΚ  έγιναν  μαλλιά-κουβάρια  με  αφορμή  την  εξέλιξη  αυτή, πλην, όμως, λόγω  της  επίσκεψης  Παπανδρέου  και  της  ομιλίας  την  Κυριακή  αποφάσισαν  να  ρίξουν  τους  τόνους. Το  ίδιο  έγινε  και  στην  Αθήνα, όπου  το  γραφείο  του  πρώην  πρωθυπουργού  επιχειρεί  να  υποβαθμίσει  το  θέμα.

Αξίζει  να  σημειωθεί, πάντως, πως  το  τοπικό  ΠΑΣΟΚ  απουσίασε  και  από  την  παρουσίαση  του  βιβλίου  του  πρώην  υπουργού  Αλέκου  Παπαδόπουλου  που  έγινε  στα  τέλη  Φεβρουαρίου, καθώς  ο  άλλοτε  « Ηπειροτάρχης» είναι  persona  non  grata  για  την  ηγεσία  του  κόμματός  του.

Στελέχη  του  ΠΑΣΟΚ  στα  Γιάννενα  κατηγορούν  τον  κ. Οικονόμου  ότι  έδρασε  εναντίον  του  κ. Σημίτη  επειδή  θέλει  να  είναι  υποψήφιος  βουλευτής, ενώ  η  « άλλη  πλευρά» κατηγορεί  τον  βουλευτή  Βαγγέλη  Αργύρη  ότι  ήταν  αυτός  που  παρασκηνιακά, σε  συνεργασία  με  τον  Νίκο  Θέμελη  στην  Αθήνα, οργάνωσαν  την  επίσκεψη  στα  Γιάννενα.

Ο  Κ. Σημίτης, πάντως, μπορεί  να  ένοιωσε  «ανεπιθύμητος» στα  Γιάννενα, όμως  έχει  προσκληθεί  να  μιλήσει  στη  Θεσσαλονίκη  από  τη  Νομαρχιακή  Επιτροπή, που  πρόσκειται  στον  Ευάγγελο  Βενιζέλο!

Ο  πρώην  πρωθυπουργός, ωστόσο, εμφανίζεται  από  τη  μια  να  μην  μπορεί  να  πηγαίνει  στο  Συνέδριο  του  ΠΑΣΟΚ  και  από  την  άλλη  το  κόμμα  του  να  του  απαγορεύει  να  μιλήσει  σε  εκδήλωση  Επιμελητηρίου, Πρόεδρος  στο  οποίο- και...  προσκαλών - ανήκει  στη  ΝΔ!

Πιο  χαμηλά  γίνεται;     

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 06/03/2009 19:57:00

    Καλα αυτοι οι πασοκοι,νομιζεις οτι εχουν βαλει μυαλο ;Μπαα.
    Απανω που νομιζουν οτι εχουν παρει τα πανω τους,μια απ τα ιδια.Σαν τη γελαδα με το γαλα.Απανω που παει να γεμισει τον κουβα,ριχνει μια κλωτσα και παρτον κατω.

    factorx: κουράσθηκα να διορθωνω

  2. kanis avatar
    kanis 06/03/2009 20:40:04

    Η Μιλένα τώρα (πάλι?????) στο Μένγκα, θα αποφανθεί για την κρίση στην αγορά της συμπαθούς τάξης της haute couture!

  3. Orestios avatar
    Orestios 06/03/2009 20:42:23

    Ζήλεψε την Μελίνα, που έβγαινε με συνολάκια Dior στις προεκλογικές συγκεντρώσεις και τα βλαχαδερά την κοιτούσαν εκστασιασμένα.

  4. kanis avatar
    kanis 06/03/2009 20:45:52

    Ο Yves Saint Laurent είχε τα μέτρα της Μελίνας και "κρέαρε" ειδικά για εκείνη! Ηταν και δυο μέτρα γυναίκα με μια ακτινοβολία, που λύγιζε ακόμη και τους πολιτικούς εχθρούς της!

    Η Μιλένα, τι ύψος είπαμε έχει;..πολιτικό εννοώ!

  5. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 06/03/2009 20:48:18

    Orestios Η Μελίνα ήταν στυλάτη και ταίριαζε με τα ρούχα της. Αυτό το κατσιασμένο,ότι και να βάλει ίδιο θα μείνει.

  6. Orestios avatar
    Orestios 06/03/2009 20:50:53

    Πράγματι. Η μακαρίτισσα είχε αέρα. Νά'ναι καλά εκεί, όπου είναι

  7. kanis avatar
    kanis 06/03/2009 20:53:17

    εναςάσχετος
    Οι δημοσκοπήσεις είδες, σε τι θέση το τοποθετούν;
    Και πουσαι ακόμη, μέχρι τις εκλογές!
    Ευθύνη έχουν οι δημοσκοπήσεις, το κόμμα ή τα κανάλια; Ιδού το ερώτημα, ιδού κι η διαπλοκή για τους εισερχόμενους στη βουλή!

  8. Orestios avatar
    Orestios 06/03/2009 20:56:29

    Ανώνυμε, το ξέρουμε ότι ήταν λίγο.....ζωηρή. Ε, τουλάχιστον τα είχε από τον μπαμπά της και τα έκανε. Άλλοι, που δεν είχαν να φάνε, κάνανε χειρότερα μόλις πήραν την εξουσία.

  9. kanis avatar
    kanis 06/03/2009 21:00:43

    "Αστέρι μου, φεγγάρι μου
    της άνοιξης κλωνάρι μου,
    κοντά σου θάρθω πάλι..."

    Θυμάστε τη Μελίνα, να το τραγουδάει, αργόσυρτα, βραχνά...

    Πίστευε, ότι η βαρειά βιομηχανία της Ελλάδας, είναι ο Πολιτισμός της ...όχι ο τουρισμός, όπως αρέσκονται πολλοί, να λένε.
    Πόσο δίκιο είχε.
    Μήπως πρέπει να το ξαναθυμηθούμε;

  10. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 06/03/2009 21:00:54

    Anonymous 9
    Ντροπή.

  11. Orestios avatar
    Orestios 06/03/2009 21:01:58

    Πάλι το Σημίτη σαμποτάρει το GAP?
    Μα επιτέλους, αφήστε το GAP να μιλήσει για να το ακούσει ο λαός? Όλο σε δείπνα αναγκάζεται να τρέχει.

  12. Orestios avatar
    Orestios 06/03/2009 21:03:58

    @14
    Μου τα έχουν πει.

  13. kanis avatar
    kanis 06/03/2009 21:10:30

    Anonymous

    Μη γίνεσαι κακός. Αγαπούσε τη ζωή, τη φχαριστιόταν τη ζωή, μην τη χλευάζεις γι΄αυτό. Κι ήξερε, να άντανακλά , ότι εισέπραττε.

    Δες μέσα στη Βουλή, πόσες γυναίκες (λογω ποσόστωσης βέβαια), ελάχιστες με γνώσεις και ποιότητα, οι άλλες..."ξανθές"! Μπορεί κάποια από αυτές, να μεταδώσει κάτι καλό. Ξυνές, λόγω ξυνής πορείας προς το έδρανο....

  14. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 06/03/2009 21:15:22

    στυγνές

  15. εναςάσχετος avatar
    εναςάσχετος 06/03/2009 21:20:01

    Anonymous
    Και η γελάδα που ψωνίζει Prada?
    Αυτή είναι καθώςπρέπει ε?
    kanis@8
    Άβυσσος οι ψυχές (και το συμφέρον)των ανθρώπων.

  16. Γκόλντεν Ριτρίβερ avatar
    Γκόλντεν Ριτρίβερ 06/03/2009 21:21:14

    Kanis

    σε αυτά που λες δεν διαφωνώ, για άλλα χλευάζω.


    (www.youtube.com/watch?v=5E5owJR89IE)

  17. thanos avatar
    thanos 06/03/2009 21:27:29

    3-kanis Says:
    March 6th, 2009 at 8:40 pm

    Αν προσεξες και αυτος ο Μαρκοπουλος,μπανανες στον αερα πιανει.

  18. daris avatar
    daris 06/03/2009 21:35:50

    Νομίζω ότι το Blog διολισθαίνει όλο και πιο χαμηλά σε παραπολιτικά σχόλια…
    Έχουν και αυτά την αξία τους αλλά όχι τώρα που υπάρχουν πολλά σοβαρά θέματα στον αέρα για συζήτηση.
    Ας τα αφήσουμε για πιο χαλαρές στιγμές που ελπίζουμε ότι θα έρθουν!

  19. kanis avatar
    kanis 06/03/2009 21:43:59

    Anonymous
    "τα νεοελληνικα λαμογια" θυμίζω, είναι η ευγενής τάξη που γεννήθηκε το 1985, όταν ανέλαβε την ΝΔ ο Μητσοτάκης κι άνθισε επί Σημίτη.
    Τη λέξη λαμόγια, επί Σημίτη τη μάθαμε.
    Η τάξη αυτή, "γκρούπις" του Σημίτη και του Μητσοτάκη, θεωρούν ότι ελληνικός πολιτισμός είναι να συλλέγεις αρχαία, κομπολόγια και πράντα ώστε να εξισορροπείς τα περιέργως αποκτηθέντα οικόπεδα, μετοχές κα ρευστά.

    Αμ, δεν είναι αυτό ο ελληνικός πολιτισμός!

  20. daris avatar
    daris 06/03/2009 21:44:46

    @26
    Να ενα καλο θεμα για συζητηση για παραδειγμα.
    Γιατι δεν ειμαστε σοβαρο κρατος και γιατι ισως ειμαστε ολα αυτα που αναφερεις?
    Παντως οχι επειδη υπαρχει κοντρα ΓΑΠ-Σημίτη και οχι επειδη καποιοι ψαχνουν στα παραπολιτικα για να δημιουργησουν θεμα...

  21. Orestios avatar
    Orestios 06/03/2009 21:46:44

    Μόνο με το GAP θα γίνει η χώρα σοβαρό κράτος. Θα γίνει....Σουηδία. Μα τι λέω? Μόνο Σουηδία? Δύο Σουηδίες μαζί!

  22. marx avatar
    marx 06/03/2009 21:50:24

    o dow στις 6500 μοναδες..
    παρτε και ενα ιστορικο γραφημα για να καταλαβαιτε
    οτι θα κανει πρωτη σταση,στις 3500..
    τοτε θα κοπουν τα παραπολιτικα στην ελλαδα,γιατι
    θα αρχιση το γοερο κλαμμα.
    http://stockcharts.com/charts/historical/djia1900.html

  23. daris avatar
    daris 06/03/2009 21:54:14

    Δεν ξερω τι θα γινει και αν θα γινει με τον ΓΑΠ.
    Εκεινο που ξερω ειναι οτι κατι πρεπει να γινει και καποιος ή καποιοι πρεπει να το κανουν με την συναινεση των πολιτων.
    Διαφορετικα ας κρατησουμε αυτους που εχουμε...μπορει να μην μας αξιζει κατι καλυτερο αφου ετσι μας εμαθαν.

  24. kanis avatar
    kanis 06/03/2009 22:00:31

    αλλενάκι

    επικίνδυνες

  25. marx avatar
    marx 06/03/2009 22:04:10

    εχετε πλακα εκει στο ελλαντα..
    περιμενετε απο τον μπουλη και τον γαπ-ουλη να κανουν κατι..θαυματα..
    εχουμε κλασσικη κριση υπερπαραγωγης.
    το ειπε απλα ενας γερμανος συνδικαλιστης.
    "η ευρωπη παραγει 18.οοο.οοο. αυτοκινητα και καταναλωνει 11.000.οοο."
    δηλαδη πρεπει να καταστραφει η υπερπαραγωγη..

    ισως εαν αμεσα κλωνοποιησετε νεους καταναλωτες να σωθειτε..

  26. kanis avatar
    kanis 06/03/2009 22:06:26

    μαρξ

    οι αμερικάνοι, θεωρούν ένδειξη status, να κατέχουν ευρωπαικό αυτοκίνητο. Που ζεις;

  27. Προβοκάτορας avatar
    Προβοκάτορας 06/03/2009 22:07:59

    Ποιός φοβάται το Σημίτη; Και για ποιο λόγο; Όποιος το βρει κερδίζει γλειφιτζούρι

  28. kanis avatar
    kanis 06/03/2009 22:10:10

    η μίζενς!

  29. daris avatar
    daris 06/03/2009 22:11:35

    Και κατι για την αξεχαστη Μελινα.
    Ειχε το μεγαλειο και την αρχοντια που πρεπει να χαρακτηριζει τον Ελληνα ως ιδεα και οχι τον Ελληνα ως πολιτη αυτης της χωρας.
    Ειχε το μεγαλειο και την αρχοντια να ζησει οπως ηθελε ανεξαρτητως περιστασεων.
    Ειχε την αξιοπρεπεια και το θαρρος της γνωμης της και σε επειθε οτι τιποτα δεν ηταν αδυνατο γι'αυτην.
    Ηταν ολοκληρωμενη προσωπικοτητα και ολοκληρωμενος ανθρωπος.
    Επι πολλα χρονια αποτελουσε το προτυπο μου ως ανθρωπος και ως γυναικα και δεν εχω καμια συστολη να το παραδεχτω.
    Νομιζω οτι η ενασχοληση της με την πολιτικη δεν της προσφερε παρα ηταν ενα βημα γι'αυτην για να ολοκληρωσει την απεριοριστη διαθεση προσφορας που ειχε για τα κοινα.
    Ηταν πολυ μεγαλη για να την κρινουμε με πολιτικους ορους και δεν χωρουσε στα ασφυκτικα πλαισια των κοματων.
    Εφυγε περηφανη και τιμημενη.
    Τετοιους Ελληνες χρειαζομαστε!

  30. Orestios avatar
    Orestios 06/03/2009 22:16:38

    daris
    Πες τα και στις κυριακάτικες εφημερίδες που σκυλεύουν στη μνήμη της.

  31. Elrik Menlibone avatar
    Elrik Menlibone 06/03/2009 22:19:59

    Η αθλιότητα μερικών σχολιαστών δεν έχει προηγούμενο...
    Η ανάρτηση του ποστ έγινε για μια δόση ανακούφισης των απελπισμένων νεοδημοκρατών...

  32. kanis avatar
    kanis 06/03/2009 22:21:27

    daris

    Τέτοιες Ελληνίδες χρειαζόμαστε!
    Την φαντάζεσαι, να αναλάμβανε τις συνομιλίες για το Μακεδονικό ;

  33. Orestios avatar
    Orestios 06/03/2009 22:22:28

    @36
    Άσε μας ρε καρτούν.

  34. Elrik Menlibone avatar
    Elrik Menlibone 06/03/2009 22:23:59

    Τσίμπησε ο πρώτος...

  35. daris avatar
    daris 06/03/2009 22:26:25

    @37
    Ελπιζω να μην ειναι ειρωνικο το σχολιο σου γιατι εγω πιστευω οτι θα ηταν η καταληλοτερη για το θεμα αυτο.Ειχε την δυναμη να εκπροσωπει την χωρα (που λατρευε) σε ολα τα διεθνη θεματα καλυτερα απο τον καθε ενα.

  36. Elrik Menlibone avatar
    Elrik Menlibone 06/03/2009 22:29:07

    ΄Εχουν το θράσος να βγάζουν χολή για την Μελίνα οι ψηφοφόροι των Βατοπεδιανών....

  37. Orestios avatar
    Orestios 06/03/2009 22:30:10

    daris
    Υπερβάλεις. Είπαμε ότι είναι καλή αλλά το να την εξιδανικεύσουμε μοιάζει λίγο υπερβολικό.

  38. daris avatar
    daris 06/03/2009 22:32:42

    @42
    Συγχωρησε μου την αδυναμια.

  39. Orestios avatar
    Orestios 06/03/2009 22:36:57

    Καταλαβαίνω daris

  40. kanis avatar
    kanis 06/03/2009 22:37:26

    daris

    Σαν την Μελίνα, δεν υπάρχει μέχρι σήμερα άλλη Ελληνίδα, που να έχει "διακτινίσει" την Ελλάδα σε κάθε γωνιά τούτου του κόσμου.

    Σου αρκεί;

    Δες στο you tube τη Μελίνα στη Φαίδρα ...θα καταλάβεις, τι εννοώ!

  41. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 06/03/2009 22:38:00

    Ίσως υπερ-εκτιμημένη. Με όλο το σεβασμό.

  42. Orestios avatar
    Orestios 06/03/2009 22:38:47

    Καταπληκτική ερμηνεία kanis

  43. daris avatar
    daris 06/03/2009 22:43:09

    Φιλε kanis περιττο να σου γραψω οτι δεν υπαρχει κατι απο Μελινα που να μην εχω δει.
    Σ'ευχαριστω παντως.

  44. kanis avatar
    kanis 06/03/2009 22:58:32

    Την ερμηνεία της Μελίνας από τη "Σονάτα στο Σεληνόφως" του Ρίτσου, με αφορμή τα 80χρονα του ποιητή στο Κρατικό ραδιόφωνο τότε (αυτό που μας καταπίεζε, ντε)...την έχεις υπόψη σου! Την έβγαλε η "Λέξις" σε cd πρόσφατα.

    ...και ξαναλέω

    Φαντάζεσαι τη Μελίνα, να είχε αναλάβει τις διαπραγματεύσεις για το Μακεδονικό;

  45. kanis avatar
    kanis 06/03/2009 23:08:02

    Anonymous 10.58 11.00

    Ως θαυμαστής του Παπαγιάννη , έχεις και το ακαταλόγηστο!

  46. daris avatar
    daris 06/03/2009 23:12:54

    @51
    Ευχαριστω ξανα για την πληροφορια.Θα το ψαξω.
    @52
    Στον κοσμο σου!!!
    Γελασαμε ομως.

  47. ομικρον avatar
    ομικρον 06/03/2009 23:13:23

    Γιωργο, πετα τη σαβουρα απο το ΠΑΣΟΚ για να δεις μελλον. Η κανε τους να φυγουν μονοι τους (αυτο ειναι το καλυτερο)

  48. Elrik Menlibone avatar
    Elrik Menlibone 06/03/2009 23:18:12

    Βίλα και ο Ευριπίδης Στυλιανίδης στην Σταμάτα επιπέδου Ρουσσοπουλου στο Καπανδρίτι και μάλιστα με πολεοδομικές παραβάσεις....
    Στην υγεία των κορόιδων...

  49. daris avatar
    daris 06/03/2009 23:26:25

    @56
    Δες το παρακατω:
    http://diktyon.wordpress.com/2009/03/06/%ce%b7-%cf%80%ce%bf%ce%af%ce%b7%cf%83%ce%b7-%cf%83%cf%84%ce%b7-%ce%b6%cf%89%ce%ae-%ce%bc%ce%b1%cf%82/

  50. αγανάκτηση avatar
    αγανάκτηση 06/03/2009 23:27:09

    Έχει πολλή πλάκα να σχολιάζουν τη Μελίνα υποστηρικτές της παράταξης του Ζαχόπουλου. Και εις ανώτερα.

  51. μπουγατσα με κρεμα avatar
    μπουγατσα με κρεμα 06/03/2009 23:42:57

    @ 56 erik
    Μη μου συγχιζεις τον ORESTIOS με αυτα που γραφεις.
    Δεν προλαβε ο ανθρωπος να ηρεμησει με τα βατοπεδια ,τους κουμπαρους και τον γειτονα Καπανδριτινο Θεοδωρο και εσυ παλι απο την αρχη.Ελεος στον συμπολιτη μας που υποφερει...

  52. kanis avatar
    kanis 06/03/2009 23:44:23

    @57, 58
    ω σεις θαυμαστές του παπαγιάννη και της κούβελου, δείτε τούτο, μπας και καταλάβετε που πορεύεστε....!!!!!!!!


    www.youtube.com/watch?v=9L4Tg2a5Q7k&feature=related

  53. Orestios avatar
    Orestios 06/03/2009 23:52:37

    @ 59
    Δεν συγχίζομαι. Περιμένω τον #57 να μου εμβαθύνει στα κατορθώματα του χοντρού Ζαχό με βάση τα κατορθώματα ενός γερομπαμπαλή με μια αεροσυνοδό. Αυτός τότε είχε γίνει και κυβερνήτης μιας χώρας.

  54. Orestios avatar
    Orestios 06/03/2009 23:55:33

    Γείτονάς μου ο Ρουσό? Από που κι ως που?

  55. kanis avatar
    kanis 07/03/2009 00:01:20

    orestie 62

    Διάβασε
    www.ELENH-ONEIRA.gr του Γιώργου Μυλωνά,εκδ.Σιδέρη,

    και

    ρώτα τη Μαργαρίτα Παπανδρέου που σύστησε τη Μιμή στον Αντρέα.

    Αμα βγάλεις άκρη, ενημέρωσέ μας!

  56. Orestios avatar
    Orestios 07/03/2009 00:08:37

    Σιγά μην διαβάσω τα μασκαραλίκια του οίκου Παπανδρέου-Μινέικο. Δεν το συστήνετε στον Ζαμπούνη καλύτερα?

  57. Orestios avatar
    Orestios 07/03/2009 00:11:07

    Άσχετο, δεν είναι απόλαυση ο παρουσιαστής της κινηματογραφικής λέσης?

  58. kanis avatar
    kanis 07/03/2009 00:13:25

    ορέστιε

    άλλο το διάβασε , άλλο το ρώτα...
    Σε σύγχυση διατελείς;

  59. Orestios avatar
    Orestios 07/03/2009 00:17:38

    Sorry, είχε διασπαστεί η προσοχή μου από την ερμηνεία που δινόταν για την ταινία.

  60. Orestios avatar
    Orestios 07/03/2009 00:21:50

    Νομίζω ότι ο Ζαμπούνης θα δώσει την λύση. Όσο για την Μάργκαρετ, γνωρίζετε το καζίκι που έπαθε στο Αμέρικα πριν μερικά χρόνια?

  61. kanis avatar
    kanis 07/03/2009 00:24:56

    ΟΧΙ

  62. Elrik Menlibone avatar
    Elrik Menlibone 07/03/2009 00:28:46

    Ορέστιε για την μαιμου γιατρό σύζηγο του ηθοποιού πρωθυπουργού , διορισμένη χειρούργο στο ΕΣΥ ξέρεις κάποιο κουτσομπολιό να μας πληροφορήσεις?

  63. kanis avatar
    kanis 07/03/2009 00:31:11

    ελρικ
    στο ριγαν αναφέρεσαι;

  64. Orestios avatar
    Orestios 07/03/2009 00:38:51

    @ 72
    Εσύ ξέρεις ποιός πήρε honorary doctorate ενώ ήταν υπουργός?

  65. kanis avatar
    kanis 07/03/2009 00:40:58

    @72
    Ποιά έχει υπουργείο χωρίς πανεπιστημιακό δίπλωμα;

  66. Orestios avatar
    Orestios 07/03/2009 00:46:12

    Ποιά πήγε κι άπλωσε τα ρούχα στην ταράτσα? ε? ε?

  67. Elrik Menlibone avatar
    Elrik Menlibone 07/03/2009 00:49:11

    @75
    Η μέλλουσα αρχηγός της δεξιάς...

    Ρε συ Ορέστιε μην μιλάς με γρίφους...

  68. kanis avatar
    kanis 07/03/2009 00:50:52

    Ισόβια στους μπουγαδοκλέφτες!

  69. kanis avatar
    kanis 07/03/2009 00:51:38

    @77
    πόθεν η βεβαιότης;

  70. Orestios avatar
    Orestios 07/03/2009 00:51:48

    Ο wannabe PM. Το λέει στο cv του.

  71. kanis avatar
    kanis 07/03/2009 00:56:19

    who cares! once a wolf always a wolf!

  72. Orestios avatar
    Orestios 07/03/2009 00:58:22

    Και να φανταστείς ότι αυτά τα διδακτορικά δίνονται ΧΩΡΙΣ να υπάρχει καν ούτε μία διατριβή, ακόμα και σε μπακαλοτέφτερο. Έτσι δίνονται. Λες και είναι στραγάλια.
    Τώρα για την γιατρό, μην το σχολιάσω. Κρίμα στα παιδιά που έλιωσαν τον απ'αυτό τους για να τελειώσουν τα χρόνια των σπουδών.

  73. kanis avatar
    kanis 07/03/2009 01:02:31

    Ορεστιε

    ..κόφτο!
    Η γιατρός μεγαλώνει παιδιά!
    Η ανεπάγγελτη χωρίς διπλώματα πανεπιστημίου, διαπραγματεύεται τα σύνορα και την ιστορία μας!
    Α! Θέλει και να μας κυβερνήσει κιόλας!

  74. Orestios avatar
    Orestios 07/03/2009 01:16:36

    @ 83
    Ξέρω πολλές μάνες που γίνανε γιατροί χωρίς να τις βοηθήσει κανείς. Μα κανείς όμως. Και η πολιτική είναι χαρακτηριστικό του ανθρώπου, αν μη τι άλλο το είναι του όπως έλεγε ο Αριστοτέλης. Σε κανέναν δεν εμποδίζεται να εκλέγει και να εκλέγεται. Άλλωστε ακόμα και οι τσομπάνηδες, που δεν έχουν πτυχία, μπορούν να κουμαντάρουν μια στάνη καλύτερα από κάποιο που έχει πτυχία. Το θέμα είναι να παίρνεις πτυχίο όντας φοιτητής ή μεταπτυχιακός. Και όχι να σου το χαρίζουν έτσι γιατί είσαι υπουργός ή κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο.

  75. Decay avatar
    Decay 07/03/2009 02:28:50

    Οι Δημοκρατικές Δυνάμεις σε δράση...
    Μπορούμε λοιπόν εμείς, ως προοδευτικοί και δημοκράτες που είμαστε, να αναφωνήσουμε:

    ΚΑΤΩ ο ΦΑΣΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΔΕΗ!
    ΦΩΤΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΡΜΟΥΣ ΤΟΥ ΗΣΑΠ!
    ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΑΣΙΣΤΕΣ!
    (Φασίστας βεβαίως είναι όποιος δεν γουστάρουμε)

    και βέβαια μπορούμε να ολοκληρώσουμε την επίδειξη της προόδου μας κραυγάζοντας το γνωστό ενωτικό και πολυπολιτισμικό σύνθημα:
    ΜΠΑΤΣΟΙ-ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ-ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ!
    (Εσείς πουλάτε την άσπρη σκόνη)

    ---------------------------

    Αύριο το πρωί συγκέντρωση όλοι οι προοδευτικοί-αγωνιστές δημοκράτες-αντιφασίστες για να απαλλότριώσουμε διαμερίσματα στην περιοχή Αγ. Παντελεήμονα και να τα αποδώσουμε στους Αφγανούς δικαιούχους...

    Φωτιά και τσεκούρι στους Νεοναζί-Χρυσαυγίτες Ελληναράδες κατοίκους της ευρύτερης περιοχής!
    Ζήτω οι Δυνάμεις της Αριστεράς και της Προόδου!

  76. thanos avatar
    thanos 07/03/2009 03:34:01

    84-Orestios Says:
    March 7th, 2009 at 1:16 am

    Οπως ακριβως το πηρε και η Νατασα μας.Με το σπαθι της που λεμε.PhD πριν το πτυχιο...Εδω μιλαμε για διανοια.Θα μου πεις πηρε καλες βασεις απο το Ζαχοπουλο.

  77. αλογοσκουφιτσα avatar
    αλογοσκουφιτσα 07/03/2009 07:57:22

    10.
    Δεν εννοειται τουρισμος,
    αν δεν προηγηθει ενας ακμαιος πολιτισμος συντηρημενος και διατηρημενος απο την μεγαλοπρεπεια του λαου του.
    Τον πολιτισμο ηθελε να αναστηλωσει,
    να τον ανασυρει στην επιφανεια απο τα εγκατα της γης
    για να τον προσφερει στο πιατο αξιοτιμων
    εραστων του μεγαλειου του πνευματος και της τεχνης.

  78. kanis avatar
    kanis 07/03/2009 09:37:57

    orestios 1.16, thanos 3.34

    Eκεί που τελειώνουν τα επιχειρήματα υπερ Ντόρας, Μαρκογιαννάκη και λοιπών φιλικών τους δημοκρατικών δυνάμεων, ξαναθυμόμαστε τον Ζαχό!

    Λιγο βαρετό...δεν είναι;

  79. Xase avatar
    Xase 07/03/2009 10:33:43

    Στην φωτογραφια τι εχει ο Σιμητης μπροστα του; Ενα βαζο με μελι;

  80. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 07/03/2009 11:17:24

    Αληθεύει ότι το ΠΑΣΟΚ πλήρωσε το ασύλληπτο ποσόν των 2.142.162,93 ευρώ για επιμόρφωση στελεχών;…. Λιγάκι ακριβό το φροντιστήριο, δεν νομίζετε σύντροφοι;…..

  81. anonumous avatar
    anonumous 07/03/2009 13:24:22

    μαλιστα..και μετα εχουμε κατι καινουργια τσουτσεκια που ειχαν βαλει υποψηφιοτητα με το ΠΑΣΟΚ στα Γιαννενα πρωτη φορα επι Σημίτη και τωρα το παιζουν ενωτικοι...δεν ξερω δεν καταλαβα..δεν περιαζει "Χριστοφορε" καταλαβαμε εμεις!

  82. anonumous avatar
    anonumous 07/03/2009 13:30:48

    Η ΜΕΤΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΚΤΕΛ ΚΑΙ ΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ
    Σύμφωνα με όλα αυτά που διαβάζω , σύμφωνα με αυτά που ακούγονται στο νομαρχιακό συμβούλιο και σύμφωνα με αυτά που κατά καιρούς καταγγέλουν οι κάτοικοι της περιοχής, θεωρώ πως είναι πολλά τα ερωτήματά που προκύπτουν από την μετεγκατάσταση του ΚΤΕΛ στην περιοχή του μάτσικα.Πότε αγοράστηκε το οικόπεδο στην περιοχή του μάτσικα;Έχει την ευθύνη σύμφωνα με τις καταγγελίες ο σημερινός νομάρχης;Ποιος ήταν νομάρχης όταν αγοράστηκε το οικόπεδο;Πότε αποφασίστηκε να αγοραστεί το οικόπεδο του ΚΤΕΛ;Συμμετείχαν και πολιτικά πρόσωπα στις πρώτες επαφές πριν την αγορά του οικοπέδου ;Ποιος ήταν ο τότε δήμαρχος ;Ποιος θα πήγαινε να αγοράσει ένα οικόπεδο το οποίο ήταν χαρακτηρισμένο βιότοπος σε τόσο υψηλό τίμημα που γράφτηκε :Eίχαν διαβεβαιώσεις οι αγοραστές του ότι, μετά την αγορά θα άλλαζε και η χρήση γης;Γιατί να τροποποιηθεί το σχέδιο πόλης στην συγκεκριμένη περιοχή και γιατί;Υπήρχε εργολαβικό συμφέρον στην συγκεκριμένη περιοχή απο κάποιον ή κάποιους ;Ποια ήταν τότε η άποψη για τη μετεγκατάσταση του ΚΤΕΛ στην συγκεκριμένη περιοχή του σημερινού δημάρχου ;Τι έγινε στην τότε συνεδρίαση του δημοτικού συμβουλίου; Ποιοι και πώς ψήφισαν τα τότε στελέχη των παρατάξεων;Υπάρχουν και πολιτικά πρόσωπα που κατέχουν ή κατείχαν μετοχές στο ΚΤΕΛκαι αν υπάρχουν τι ρόλο έχουν παίξει μέχρι σήμερα; Υπάρχουν ιδιοκτήτες λεωφορείων που ασχολούνται και με την πολιτική;Aυτά είναι μια σειρά από ερωτήματα που προκύπτουν από την μετεγκατάσταση του ΚΤΕΛ στην συγκεκριμένη περιοχή και νομίζω πως θα πρέπει κάποια στιγμή να απαντηθούν για να σβήσουν οι όποιες κακόπιστες κρίσεις και αρνητικές σκέψεις των πολιτών της πόλης .

    http://www.epirusvoice.blogspot.com/