#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/06/2010 14:19
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μουσείο της …ΝΔ η Ρηγίλλης



Σήμερα οι εφημερίδες και τα ραδιόφωνα ανακάλυψαν επιτέλους αυτό που σας λέμε εδώ και μήνες: Η Κεντρική Διοίκηση της ΝΔ φεύγει από την Ρηγίλλης, η οποία θα γίνει κάτι σαν …μουσείο της παράταξης.

Σηματοδοτώντας το νέο ξεκίνημα της ΝΔ η Κεντρική Διοίκηση θα μετακομίσει στην Συγγρού, στο ύψος του Ωνάσειου, όπου θα μεταφερθούν επίσης  όλα τα διασκορπισμένα παραρτήματα της (συνδικαλιστικό κλπ). Στην Ρηγίλλης θα μεταφερθεί το Ίδρυμα Δημοκρατίας Κωνσταντίνος Καραμανλής και θα παραμείνει το ιστορικό αρχείο του κόμματος.

Αν μη τι άλλο θα χαλαρώσει και ο Σαμαράς που όπως λέει ο ίδιος «ψυχοπλακώνεται» κάθε πρωί που πάει στην Ρηγίλλης.

Αν βέβαια τους πάρει όλους μαζί του (όσους ξημεροβραδιάζονται σήμερα εκεί) δεν βλέπω να βελτιώνεται η κατάσταση.

Η ταμπέλα με το όνομα δεν θα αλλάξει προς το παρόν.  Αργότερα, πολύ αργότερα. Αλλαγές μπορεί να γίνουν στα χρώματα του πυρσού, όπως έγινε και επί Καραμανλή, όταν δίπλα στο μπλε προστέθηκαν και άλλα χρώματα. Αλλά αυτά είναι άνευ σημασίας.

Το σημαντικό είναι η θέση του γραμματέα του κόμματος για την οποία ακούγονται τα ονόματα των κ. Μαρκόπουλου,  Λυκουρέντζου και Στυλιανίδη. Εγώ δεν παίρνω όρκο πάντως για κανέναν, επειδή μόνον ο Σαμαράς ξέρει προς το παρόν ποιόν θα προτείνει.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. fvasileiou avatar
    fvasileiou 24/06/2010 14:36:28

    Σας διαβάζω τόσον καιρό και ένα δεν μπορώ να καταλάβω:
    Αφού μισείτε τόσο πολύ αυτό το κόμμα, αφού το περιφρονείτε τόσο βαθιά, μαζί κι εμάς που το ψηφίζαμε και το υποστηρίζαμε διαχρονικά, γιατί δεν πάτε να φτιάξετε ένα καινούργιο, με όνομα και σύμβολα της αρεσκείας σας; Θα είσαστε πιο χαρούμενοι και πιο γαλήνιοι, βρε αδερφέ. Και μαζί κι εμείς.

    • αγανακτισμένος avatar
      αγανακτισμένος @ fvasileiou 24/06/2010 14:43:31

      είμαστε ...μαζοχιστες

  2. αλφα2012 avatar
    αλφα2012 24/06/2010 15:36:38

    Το ονομα Νεα Δημοκρατια αναφερεται στο νεο ξεκινημα που εκανε ο Κων/νος Καραμανλης το 1974,μετα την πτωση της χουντας, αλλαζοντας την Ε.Ρ.Ε., αποφευγοντας απο τα προχουντικα βαριδια. Πιστυευω πως στο συνεδριο που ξεκινα αυριο πρεπει να τεθει και η αλλαγη της δομης του κομματος, εννοω ιδεολογικος χαρακτηρισμος, ισως νεο ονομα, αρκει μονο να μην αλλαξει ο Μανωλιος και να βαλει τα ρουχα του αλλιως... ειναι μια καλη ευκαιρεια για νεα αρχη και ενα νεο ξεκινημα...

  3. thespieys avatar
    thespieys 24/06/2010 16:15:42

    Κανέναν απο τους τρεις: Το Χρυσανθο Λαζαρίδη.

  4. spyros345 avatar
    spyros345 24/06/2010 16:44:24

    Εγώ θα πρότεινα τον Λυκουρέντζο

  5. AUD avatar
    AUD 24/06/2010 16:56:11

    Καλή μετακόμιση... Τον Επίτιμο, θα τον πάρετε μαζί ????

  6. spyros345 avatar
    spyros345 24/06/2010 17:10:36

    Αυτός να πάει στην Ντόρα να της κάνει ...ποδαρικό, καλά μας γκαντέμιασε εμάς τόσα χρόνια. Α, να πάρει και τον Κυριάκο μαζί!!!

  7. lpap avatar
    lpap 24/06/2010 17:30:08

    Ανανέωση με Στυλιανίδη;; Γελάσαμε πάλι..πάει το κόμμα, τελείωσε με αυτές τις επιλογές.

  8. o βουνίσιος avatar
    o βουνίσιος 24/06/2010 18:27:32

    Απο τους παραπάνω 3 καλύτερη επιλογή για τη θέση του γραμματέα είναι ο Α. Λυκουρέντζος

  9. κικος avatar
    κικος 25/06/2010 05:05:58

    Στυλιανίδης.-

  10. rizospastikos avatar
    rizospastikos 25/06/2010 06:14:55

    Mαρκοπουλος για Γραμματεας??
    Τοσο μεγαλο ελλειμα σελεχων εχει η ΝΔ??

    Ας καταλαβει ο κ.Σαμαρας οτι ειναι προεδρος της ΝΔ του Εθναρχη Καραμανλη και του Ευπατριδη Ευαγγελου Αβερωφ.

    Με πρακτικες και προσωπα ΠΟΛ.ΑΝ. και ΚΕΠ δουλεια δε γινεται.
    Το μονο που γινεται ειναι ΝΔ στο 25% και συνεχιση της παντοκρατοριας των αναπηρων του GAP.