19/10/2010 15:33
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μολυβιάτης: Ο Καρατζαφέρης κακοποιεί την αλήθεια και την ευπρέπεια

Ο πρώην Υπουργός των Εξωτερικών Πέτρος Μολυβιάτης (και στενότατος συνεργάτης του Κ. Καραμανλή) ερωτηθείς για τα όσα ανέφερε σήμερα ο Πρόεδρος του ΛΑΟΣ Γ. Καρατζαφέρης σχετικά με τις διεργασίες στην Κεντροδεξιά, απάντησε: "Ένα έχω να πω. Ο κ. Καρατζαφέρης κακοποίησε και την αλήθεια και την ευπρέπεια. Πέραν τούτου, ουδέν".

Σε σημερινή του συνέντευξη ο κ. Καρατζαφέρης αφού επανέφερε την «ανάγκη» (του ιδίου» για «διάλογο της κεντροδεξιάς» (σώστε με γιατί μένω μόνος μου) και ζήτησε (πάλι) την «συγκρότηση οικουμενικής κυβέρνησης» (θέλω να γίνω υπουργός !) αναφερόμενος στον Αντώνη Σαμαρά, είπε ότι ενώ επισήμως αρνείται το διάλογο, ανεπισήμως «στέλνει τον πρώην υπουργό Πέτρο Μολυβιάτη να συζητήσει μαζί μας».

Η περίπτωση του κ. Καρατζαφέρη είναι παθολογική πλέον. Πριν απο λίγες ημέρες διατυμπάνιζε οτι «ο Καραμανλής του έστειλε τον Μολυβιάτη για να συζητήσουν το μέλον της παράταξης». Ο κ. Μολυβιάτης όμως τον είχε αδειάσει δίνοντας μια τελείως διαφορετική εικόνα (Μολυβιάτης: Ηγέτης της Κεντροδεξιάς ο Σαμαράς.

Τώρα ο κ. Καρατζαφέρης επανέρχεται λέγοντας τα δικά του. Για να καταλάβετε περί τίνος πρόκειται σκεφτείτε μόνον αυτό: Και να ήταν αλήθεια όλα αυτά που ισχυρίζεται και να συζητούσε όντως με τον Σαμαρά μέσω …Μολυβιάτη (αν είναι ποτέ δυνατόν). Τι σόι πολιτικός αρχηγός όμως είναι και ποια η εντιμότητα του κ. Καρατζαφέρη απο την στιγμή που βγάζει ο ίδιος στην φόρα τις δήθεν “συνομιλίες” και εκθέτει τους “συνομιλητές” του; Μήπως λοιπόν έφαγε στην πραγματικότητα “πόρτα” και δεν το αντέχει;

Και δεν αντέχουμε, θα σχολιάσουμε μια ακόμα δήλωση του κ. Καρατυζαφέρη: “Υπάρχουν νέοι πολιτικοί στη ΝΔ, όπως ο κ. Γιώργος Κοντογιάννης και ο κ. Αρης Σπηλιωτόπουλος που συζητούν μαζί μου, γιατί έχουν αγωνία για τον τόπο και για την παράταξη», ανέφερε, μεταξύ άλλων.

Ποιόν όμως αποκαλούσε «Σαλώμη» μπορεί να μας πει;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 19/10/2010 15:39:03

    Ο κατά τα άλλα σεβαστός κ. Πέτρος Μολυβιάτης, δεν ήξερε με ποιόν πήγε να συναντηθεί;

    • Aris. A avatar
      Aris. A @ Κώστας Ροδινός 19/10/2010 15:42:27

      Ελα ντε από τον Καρατζαφέρη τι ζήλεψε την σοφία του ή την εμπειρία του.

      Πάρε να χεις και συ Μολυβιάτη.

      Οποιος ασχολείται με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες.

      • ΠΑΣΠΑΡΤΟΥ avatar
        ΠΑΣΠΑΡΤΟΥ @ Aris. A 19/10/2010 19:50:41

        Δυστυχώς του έδωσε άλλοθι για ακατάσχετη μπουρδολογία μέχρι τις εκλογές.

  2. Aris. A avatar
    Aris. A 19/10/2010 15:40:02

    Α ρε Γιώργαρε τώρα που οι Μητσοτάκηδες σε κατεβάζουν από το τραίνο για να δώσουν το κόμμα στο Βορίδη που είναι ποιό σοφιστικέ και να πάει με την Ντόρα κάνεις απεγνωσμένες προσπάθειες για να σωθείς.

    Θα μας λείψεις πάντα πηγαίος πάντα χιουμορίστας.

    Ας πρόσεχες.

    • loretta avatar
      loretta @ Aris. A 19/10/2010 16:26:35

      Θα καταδεχθει η ντορα τωρα να παρει στελεχος της εναν με τοσο ακροδεξιο παρελθον?

      γιατι καλως η κακως το εχει πως να το κανουμε.

      • Aris. A avatar
        Aris. A @ loretta 19/10/2010 17:39:10

        Εδώ έχουν κρεμαστεί από τον Γιαννουλάκη και τρέχουν από άκρο σε άκρο για αυόν με τον Βορίδη θα έχουν πρόβλημα.

        Πιστεύουν ότι με την ενσωμάτωση του ΛΑΟΣ θα πάρουν σίγουρα ένα 2% από εκεί και μπαίνουν σίγουρα στην βουλή.

        Αλλιώς ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται.

        Δώσε και σώσε.

      • loretta avatar
        loretta @ loretta 19/10/2010 17:46:18

        Aris A

        απορω πως η ντορα τωρα με το major ego που εχει θα ξεφτυλιστει ακομα περισσοτερο κανοντας μια τετοια πολιτικη κινηση ...

        Αυτο απο μονο του σαν γεγονος θα την αποβαλει απο το πολιτικο συστημα μια και εξω....!!

      • Aris. A avatar
        Aris. A @ loretta 19/10/2010 18:15:03

        Ο πνιγμένος από τα μαλιά του πιάνεται

      • ΛαρσαΤαουν avatar
        ΛαρσαΤαουν @ loretta 19/10/2010 21:25:16

        Γιατί, καταδέχεται ο Βορίδης να πάει με την Ντόρα;
        Για ρώτα τον!
        Τι κοινό έχει ο Μάκης με την κυρά του Αννάν, με την κυρά της Συνθετης ονομασίας, των αντιπυραυλικών ζωνών, της εισόδου ανευ ανταλλαγμάτων της Τουρκίας στην Ευρώπη, της συνδιαχειρησης στο Αιγαίο;
        Αμα την κοπανήσει μάλλον στα παλιά θα πάει η το πολύ στη Νεα Δημοκρατία.
        Αν τον καταδεχτεί βέβαια εκεινη!

  3. lianos avatar
    lianos 19/10/2010 20:08:00

    Ο κ ΜΟΛΥΒΙΑΤΗΣ δεν είναι τόσο άπειρος ώστε να μην ξέρει με ποιόν συζητούσε...!!! (ούτε ο καρατζαφέρης επίσης!!!). Μάλλον κάτι πήγε στραβά όμως.

  4. Γιώργος Γκ. avatar
    Γιώργος Γκ. 19/10/2010 21:17:11

    Α ρε Κωλοτούμπα βγάζεις πολύ γέλιο.

  5. chrisss avatar
    chrisss 19/10/2010 21:49:45

    Ο Βορίδης πάντως, αν εξαιρέσει κανείς την στάση του απέναντι στο Μνημόνιο, είναι αξιολογότατος και έχει θέση στην ΝΔ του Σαμαρά..