28/10/2008 01:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μοιρολόι κλαρίνου για τους άταφους του '40

[youtube e5ji_XmjPBs]

 _______________________________________________

Διαβάστε κι εδώ:

Διπλωματική διένεξη Ελλάδας - Αλβανίας για τα νεκροταφεία;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 28/10/2008 08:28:08

    ἀνδρῶν γὰρ ἐπιφανῶν πᾶσα γῆ τάφος, καὶ οὐ στηλῶν μόνον ἐν τῇ οἰκείᾳ σημαίνει ἐπιγραφή, ἀλλὰ καὶ ἐν τῇ μὴ προσηκούσῃ ἄγραφος μνήμη παρ᾿ ἑκάστῳ τῆς γνώμης μᾶλλον ἢ τοῦ ἔργου ἐνδιαιτᾶται

  2. vromopasokos avatar
    vromopasokos 28/10/2008 09:07:57

    Μπράβο βρε factora για την ανάρτηση. Ευχαριστώ.

  3. tsoukatos hustler avatar
    tsoukatos hustler 28/10/2008 09:53:01

    arage giati ta tileoptika diktia ton ntavatzidon omou meta tis ethnikis[?} tileorasis eno tin imera tou aids vazoun dipla sto simataki tous ena kokino kaskolaki gia na thimizoun tin sigekrimeni mera ,eno tin imera prostasias tou perivalontos ntinoun to sima tou kanaliou me prasino filo kai paei legontas kathe treis kai ligo ,gia simera oute mia simaioula gia na timisoun aytous pou tous epitrepoun na xtizoun plouti stis plates tou laou kai na kathivrizoun tin patrida to ethnos kai tin istoria?kala gia to alafouzio skai parartima tou evreikou lobby ton ipa kai tis presvias den to sizitoume..ntropi.tha rthei omos i nemesis tou xronou..

  4. zulu avatar
    zulu 28/10/2008 10:01:34

    "ἀνδρῶν γὰρ ἐπιφανῶν πᾶσα γῆ τάφος"
    Ευχαριστώ κι εγώ factor, ήταν ο καλύτερος προσωπικός εορτασμός του '40, με τη συμβολή σου. Όσο για τον archaeopteryx, είναι υπέροχος και καίριος με το απόσπασμά του, εξ άλλου η δύναμη αυτού του αυθόρμητου επικήδειου δεν συγκρίνεται με καμιά επίσημη παράτα.

  5. ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ avatar
    ΑΔΥΝΑΜΟΣ ΚΑΚΟΣ 28/10/2008 10:10:49

    Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΑΚΤΟΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΝΗΜΟΣΥΝΟ ΣΤΟΥΣ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑΔΕΣ ΜΑΣ.ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ
    ΠΡΩΙΝΑ.ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΜΑΣ ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ.

  6. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 28/10/2008 10:34:06

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΦΑΚΤΟΡΑ

  7. Θοδωρος. avatar
    Θοδωρος. 28/10/2008 12:31:59

    Το Ελληνικο Κρατος,ως συνηθως, υπηρξε μικρο και μικροψυχο.
    Κι αυτο, γιατι οι κυβερνωντες, συνηθως δεν πολεμησαν για την πατριδα τους.Μονο μεγαλες κουβεντες ειχαν να λενε.
    Τι ψαχνετε λοιπον;

  8. Factorx avatar
    Factorx 28/10/2008 12:41:46

    Τι Τζαζ και μαλακίες. Κλαρίνο.

  9. Factorx avatar
    Factorx 28/10/2008 12:46:47

    Εχω παει εκεί και είναι απο τις εικόνες που δε θα ξεχάσω ποτέ. Θυμόμουν τον πατέρα μου να κουβαλά τον ασύρματο με τρύπια άρβυλα και έκλεγα σαν μικρό παιδί.΄Άλλο να τα λέμε απο μακρυά και άλλο να πας εκεί...δεν περιγράφονται τα συναισθήματα. Κι επειδή ξέρω οτι και άλλοι αισθάνθηκαν/ονται έτσι, είναι αυτό που με κάνει να ελπίζω. Υπάρχει κάτι στα γονίδια που δεν αλλάζει με τίποτα

  10. donaE avatar
    donaE 28/10/2008 13:37:10

    Ψυχραιμια, και το κλαρινο τζαζ ειναι.(ασχετο με το θεμα ε?)

  11. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 28/10/2008 14:04:09

    donaE- και το κλαρινο με διπλο staccato στο χωριο μου το ακουσες .Απολαυσει !!!!

  12. δημοσθενης avatar
    δημοσθενης 28/10/2008 14:06:03

    donaE-μονο ο ΜΙΚΗΣ με την φωνη του μοναδικη το τραγουδα

  13. Μπτίλια στο πέλαγος avatar
    Μπτίλια στο πέλαγος 28/10/2008 19:25:34

    Φόρος τιμής η αποφασιστικότητα όσων ακολουθούν.

  14. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 28/10/2008 19:54:47

    To klarino echei tin Ellada mesa tou!

    Kai xerei na apomakrynei tin lithi...

  15. KaryID avatar
    KaryID 01/11/2008 17:46:55

    Απορώ με όσους απορούν ...