#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/03/2011 20:14
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μιχελάκης για Χατζηγάκη: "ρωτήστε με κάτι πιο σοβαρό"

[caption id="attachment_91445" align="alignnone" width="575" caption="Ο κ. Σουφλιάς, ο κ. Κούτρας της ΑΚΤΩΡ και ο κ. Χατζηγάκης"][/caption]

Σε ερώτηση  σχετικά με την σημερινή ραδιοφωνική συνέντευξη του  πρώην υπουργού Γεωργίας Σ. Χατζηγάκη η απάντηση του εκπροσώπου της ΝΔ Γιάννη Μιχελάκη ήταν: "έχετε να με ρωτήσετε κάτι πιο σοβαρό";

Κύκλοι της ΝΔ εξέφραζαν στο μεταξύ την οργή τους για το γεγονός ότι ο κ. Χατζηγάκης διάλεξε να δώσει την συνέντευξή του και να πει όσα λέγει σε μια στιγμή που ο αρχηγός της παράταξης Αντώνης Σαμαράς δίνει μεγάλη μάχη εναντίον του Μνημονίου και του ΠΑΣΟΚ.

Έτσι και όπως αναμενόταν τα ΜΜΕ ασχολούνται με την συνέντευξη Χατζηγάκη και όχι τα όσα σημαντικά είπε ο κ. Σαμαράς το πρωί στην Βουλή.

Υπενθυμίζουμε ότι η προηγούμενη φορά που είχε εμφανισθεί στα ΜΜΕ ο κ. Χατζηγάκης ήταν τότε που βαλλόταν από το σύνολο των ΜΜΕ για τους διορισμούς στην ΑΓΡΟΓΗ ως υπουργός.

Π.Ζ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ 16/03/2011 20:25:59

    Ας βάλει όριο ηλικίας στα ψηφοδέλτια ο Σαμαράς. Μέχρι 66-67 το πολύ. Οι μεγαλύτεροι τί χρειάζονται? Κάτι Τραγάκηδες, Σιούφες, Χατζηγάκηδες, Παπαδημητρίου,κλπ είναι ώρα να μας αδειάζουν τη γωνιά..

    • αχ κουλα!! avatar
      αχ κουλα!! @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ 16/03/2011 20:41:50

      τώρα για διαγραφή το πάει, για τιμητική απόλυση, άγνωστο..
      μωραίνει Κύριος ον βούλεται απωλέσει (είναι και σαρακοστή όλο τροπάρια μου έρχονται)

      • ΧΟΡΧΕ avatar
        ΧΟΡΧΕ @ αχ κουλα!! 16/03/2011 20:43:11

        μπορεί να είναι κι' αυτός ΛΑΓΟΣ

      • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ avatar
        ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ @ αχ κουλα!! 16/03/2011 21:39:55

        Δήλωσε πως είναι στην καλύτερη φάση της καριέρας του και πως έχει πολλά να δώσει ακόμα! Μόνος του δεν φεύγει. Ας πάει στο κόμμα της εξ απο δω να τελειώνουμε..Να κάνει παρέα σε Μαρκογιαννο, Κιλτίδη και λοιπούς γίγαντες της πολιτικής..

        • ΧΟΡΧΕ avatar
          ΧΟΡΧΕ @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ 16/03/2011 21:44:03

          να τα δώσει εκεί που ξέρει
          από μας τελείωσε

          άκου εκεί σήμερα βρήκε να κάνει τις δηλώσεις
          τέτοιο φανερό πόλεμο
          ούτε τα προσχήματα δεν παίρνουν πια

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 16/03/2011 20:30:50

    τα ελαφια της πολιτικης τα βρισκει ο χαρος οταν σκυβουν για νερο...

    ΠΠ

    • ΧΟΡΧΕ avatar
      ΧΟΡΧΕ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 16/03/2011 20:44:15

      τους Λαγούς πότε και που τους βρίσκει?

      • Αιας Τ. avatar
        Αιας Τ. @ ΧΟΡΧΕ 16/03/2011 20:46:25

        στο σταυρό Γιώργο, στο σταυρό, μιά και έξω..

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 16/03/2011 21:06:54

      παιδια εχω βαλει 2 καλα διπλα αχχαχααααα
      στο ποστ του λαγου !!!

      ΠΠ

  3. popolaros avatar
    popolaros 16/03/2011 20:48:09

    ..έτερος λαγός.
    Γερά Μιχελάκη, μπράβο.
    Μόνο έτσι καταλαβαίνουν όσοι δεν κρατάνε καν τα προσχήματα.

  4. Αιμιλια Σ. avatar
    Αιμιλια Σ. 16/03/2011 20:50:42

    γιατί κ. Μιχελάκη μου, ασόβαρος είναι ο Χατζηγάκης που μας φόρτωσε με 500 εκατομυριάκια, και τα ζητούσε μετά η ΕΕ με πρόστιμο παρακαλώ?

    εντάξει δεν είπαμε οτι θα τα έδινε και από την τσέπη του, ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΒΓΗΚΑΝΕ !!

  5. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ 16/03/2011 20:50:55

    Τα τσάμικα της διαπλοκής του ΑΚΤΩΡΑ έχουν πεθάνει για τη ΝΔ και είναι ιερή υποχρέωση του Σαμαρά να τους το δώσει να το καταλάβουν. Όχι με λουλούδια αλλά με το φραγγέλιο. Μπουχτίσαμε τους γερο-λαγούς. Διπλωματούχοι του παλαιοκομματισμού, του ρουσφετιού που έχουν το θράσσος να βγάζουν και γλώσσα...

  6. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 16/03/2011 20:54:36

    Σαμαρά μη περιμένεις καθόλου.
    Ξεπάστρεψε τον τώρα.Διαγραφή άμεσα.
    Την ώρα που το κόμμα κοιτάει να πάρει τα πάνω του αυτός βάζει τρικλοποδιές.
    Να τελειώνουμε με τα ερείπια..............

    • Αιας Τ. avatar
      Αιας Τ. @ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 16/03/2011 21:03:21

      μαζί σου, πρέπει να τελειώσει ΤΩΡΑ

      δεν θα χαλούν τα ρεμολί κάθε καλή εικόνα του Σαμαρά

    • ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ avatar
      ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ @ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 17/03/2011 11:47:31

      ΑΣΤΟΝ ΑΥΤΟΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.ΑΛΛΟ ΒΑΡΙΔΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΜΠΙΣΤΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ

  7. Sting, οπως καρφι avatar
    Sting, οπως καρφι 16/03/2011 21:01:14

    Ο Χατζηγάκης Λαγός!!! Εγραψες..
    έτερος για στιφάδο προέκυψε πάλι σήμερα !!

    αυτός όμως θα είναι με σταφίδες,

  8. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ 16/03/2011 21:05:14

    Επί 3 λεπτά έπαιξε το MEGA τις δηλώσεις Χατζηγάκη σε ένα τοπικό ραδιόφωνο των Τρικάλων.. Αυτά για όσους έχουν ακόμα απορίες πώς λειτουργεί το σύστημα. Ο Σαμαράς πρέπει να διδαχθεί από τον προκάτοχό του που όσες φορές δίσταζε να πολεμήσει τέτοια φαινόμενα του έβγαινε σε κακό. Να κληθεί άμεσα σε απολογία ο Μαυρογυαλούρος των Τρικάλων. Και αν δεν ανακαλέσει να σταλεί πακέτο σπίτι του παρέα με τον βαρύκοο και τον φίλο τους μεγαλοεργολάβο των διοδίων..Η βάση της ΝΔ ξύπνησε.

    • Κωσταντινος Π. avatar
      Κωσταντινος Π. @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ 16/03/2011 21:13:33

      σημερα ηταν ομολογουμενως απο τις καλυτερες μερες του Σαμαρα στη Βουλη.
      το σλογκαν ο Λαγος θα παιζει οσο υπαρχει Λαος.

      και ερχεται ο δουρειος ιππος ονοματι Χατζηγακης και επισκιασει αυτο το κλιμα.
      μπορει να το παει ο ιδιος για διαγραφη
      μπορει να θελει να παει στη ΔυΣη. τωρα που θα μπει και στη Βουλη..

      • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ avatar
        ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ @ Κωσταντινος Π. 16/03/2011 21:42:05

        Μάλλον θέλει να προκαλέσει τη διαγραφή του όπως έκανε η φιλενάδα του, ο Μαρκογιαννάκης, ο Κοντογιάννης κλπ. Η συνταγή είναι μια πατ κιουτ ! Το θέμα είναι πώς αντιδρούμε όλοι εμείς μπροστά στα σκοτεινά αυτά σχέδια. Και πώς θα αντιδράσει ο Αντώνης.

  9. Γιωργος Ασημένιος avatar
    Γιωργος Ασημένιος 16/03/2011 21:07:17

    Με κάτι τέτοιους πολιτικούς "πρόκοψε" όλα αυτά τα χρόνια η ΝΔ. Τι εκφράζει όμως ο Χατζηγάκης αυτή τη στιγμή; Πικρία γιατί δεν αξιοποιείται. Και πως να αξιοποιηθεί αφου εζυγίσθη εμετρήθη και ευρέθη ελλειπής. Οσο ήταν υπουργός Γεωργίας δεν προχώρησε σε καμία χάραξη μακρόπνοης πολιτικής στον αγροτικό τομέα . Ο Σ. Χατζηγάκης για την επιβίωσή του στηρίχθηκε στις πρακτικές της δεκαετίας του ΄80 δηλαδή ρουσφέτια και αλόγιστες παροχές στους αγρότες . Ομως ο πολιτικός πάνω απο όλα θα πρέπει να διαισθάνεται πότε να αποχωρεί απο το πολιτικό σκηνικό διαμορφώνοντας ο ίδιος τις συνθήκες αποχώρησης . Σε διαφορετική περίπτωση φεύγει με το χειρότερο τρόπο...

  10. skeptomenos avatar
    skeptomenos 16/03/2011 21:08:03

    Το 40% των ψηφοφόρων, που στις δημοσκοπήσεις οι δημοσκόποι τους καταγράφουν ως «αδιευκρίνιστη ψήφος», περιμένουν.
    Περιμένουν πότε ο Σαμαράς θα ρίξει στον καιάδα τους Χατζηγάκηδες.
    Να μην έχει καμιά αμφιβολία κανείς, ότι όταν αυτό γίνει, το ποσοστό της ΝΔ θα εκτοξευτεί.

    • Franklin S. avatar
      Franklin S. @ skeptomenos 16/03/2011 21:34:09

      εχω την αισθηση οτι αυριο ριχνεται στον Καιαδα ο πρωτος !!

  11. juliet avatar
    juliet 16/03/2011 21:13:27

    θυμάστε και για κάτι έπιπλα που δεν τα είχε πληρώσει,και έκανε κάτι ανακοινώσεις οτι τάχα τα πήρε να τα δοκιμάσει,να δει αν ταιριάζουν και λοιπά.

    • αχ κουλα!! avatar
      αχ κουλα!! @ juliet 16/03/2011 21:19:38

      είναι και τσίπης ο αθεόφοβος !!

  12. αντιλαικος avatar
    αντιλαικος 16/03/2011 21:18:16

    ως πότε θα ανεχόμαστε όλους αυτούς τους διαπλεκόμενους, που λόγω συγγένειας βρέθηκαν εκεί που βρέθηκαν, να μας κουνάν το δάχτυλο, όταν ευθύνονται για πολλά από αυτά που σήμερα βαραίνουν το κόμμα της ΝΔ?

    εμείς η βάση δεν θα ανεχτούμε άλλο Λαγούς μέσα στο ίδιο μας το κόμμα!!

  13. Tassos avatar
    Tassos 16/03/2011 21:19:27

    Ρε δεν το ήξερα ότι χόρευε κι ο Χατζηγάκης την καραγκούνα. Επρεπε να είχε "σταλεί" πάραυτα από τότε που ανέλαβε ο Σαμαράς.

  14. Άργος avatar
    Άργος 16/03/2011 21:24:43

    Η Σπυράκη τι ρόλο παίζει; Είπε ότι πήρε τον Χατζηγάκη και του μετέφερε την παραπάνω απάντηση Μιχελάκη, (χωρίς να αναφέρει πηγή, που τώρα εδώ είδα ότι ήταν το αντι), και αυτός συνέχισε την κόντρα λέγοντας "ποιος είναι αυτός ο Μιχελάκης"; Τρελίτσα πουλάει;

    • Shaman G. avatar
      Shaman G. @ Άργος 16/03/2011 21:31:54

      Ο Μιχελάκης κε. Χατζηγάκη, είναι αυτός που αύριο πουρνό-πουρνό θα σου τα δώσει στα χέρια..

      και συ ξέρεις τι ακριβώς, αλλά κωλύομαι από ...τον Φάκτορα

    • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ @ Άργος 16/03/2011 21:54:00

      Τι περιμένεις Αντώνη και δεν τον στέλνεις στον αγύριστο ? (στην Αραβαντινού δηλαδή)

  15. Shaman G. avatar
    Shaman G. 16/03/2011 21:25:51

    προσπαθουν να βαλουν και παλι τρικλοποδιες, αλλα αυτη τη φορα δεν θα τους περασει.
    αυτος και ο Σουφλιας ξερουν οτι ειναι τελειωμενοι, και μολις τους δει ο κοσμος θα τους παρει με τις πετρες, και σου λεει ας αρχισουμε το πριονισμα.
    προσφιλες τους αθλημα αλλωστε, το ιδιο δεν εκαναν με τον ΚΚ και τον οδηγησαν στις αυτοκτονικες εκλογες του '10, και απο τοτε ολα στη χωρα αρχισαν την ατελειωτη κατρακυλα.
    εχει μουτρα και μιλαει ο ανερματιστος !!!

  16. Γιωργος Ασημένιος avatar
    Γιωργος Ασημένιος 16/03/2011 21:34:02

    Οπως βλέπετε φίλοι μου καταλαβαίνετε σε τι εσωτερικό ναρκοπέδιο βαδίζει ο Σαμαράς καθημερινά και πρέπει με χειρουργικές επεμβάσεις να βγάλει τον καρκινικό όγκο απο το εσωτερικό της ΝΔ πριν προχωρήσει σε μεταστάσεις.

  17. Dr. Joy avatar
    Dr. Joy 16/03/2011 21:39:04

    Φίλοι Νεοδημοκράτες,
    δεν μπορώ να καταλάβω γιατί απευθύνεστε στον Καρατζαφέρη και τον Λάος όταν τους μεγαλύτερους εχθρούς τους εχέτε στο ίδιο σας το κόμμα.
    Γι' αυτό σας λέω θα πορευτείτε για πολλά-πολλά χρόνια με τον ΓΑΠ, είτε σας αρέσει είτε όχι
    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΑΣ

    • ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
      ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ @ Dr. Joy 16/03/2011 21:46:52

      Όλοι μαζί πορευόμαστε άσχετα το που πιστεύει ο καθένας.
      Εκτός αν περνάς τόσο καλά με τον ΓΑΠ και τους ΛΑγΟΥΣ και θίγεσαι που τους χλευάζουμε.

      • Dr. Joy avatar
        Dr. Joy @ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 16/03/2011 21:56:03

        σας βλέπω με μεγάλη συμπάθεια φίλε Λογοκρισία, και κατανοώ την φιλότιμη προσπάθεια που κάνετε, αλλά δυστυχώς με τύπους σαν τον Χατζηγάκη στο κόμμα σας δεν μπορείτε να πείσετε κανένα

        η λέξη διγλωσσία σου λέει τίποτε?

        • ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
          ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ @ Dr. Joy 16/03/2011 22:09:21

          Διάβασε το σχόλιο μου παραπάνω και θα καταλάβεις την άποψη μου περι κάθαρσης στο χώρο της ΝΔ.
          Όσο για τη διγλωσσία θα σου θυμίσω το λεφτά υπάρχουν και την ταυτόχρονη συζήτηση του ΓΑΠ με το ΔΝΤ,τον Τιτανικό κτλ πράσινα παραμύθια.Εσύ τι πριτιμάς;Τα γεροντοκαμώματα του Χατζηγάκη (που είναι και εκτός πραγμάτων)ή την εθνική προδοσία του πασοκ;

          • Dr. Joy avatar
            Dr. Joy @ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 16/03/2011 22:56:45

            Ειλικρινά Λογοκρισία σε καταλαβαίνω.
            Ο ΓΑΠ με ψέμματα, με αλήθειες είναι κυβέρνηση. Εσείς θέλετε να πείσετε τον κόσμο να σας πιστέψει ότι είστε διαφορετικοί από αυτούς που κυβερνούσαν ενάμιση χρόνο πριν, την θαυμαστή κυβέρνηση του ΚΚ!!
            Δυστυχώς με γεροντοκαμώματα και με τους ίδιους κομπάρσους δεν πείθετε κανένα.
            Εμένα τουλάχιστον ποτέ.

  18. Γιωργος Ασημένιος avatar
    Γιωργος Ασημένιος 16/03/2011 21:44:39

    Δυστυχώς η αλήθεια είναι οτι ο χειρότερος εχθρός της ΝΔ είναι ο ίδιος της ο εαυτός.

  19. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ 16/03/2011 21:49:30

    Αν ισχύει είναι πολύ ευχάριστο: http://fimotro.blogspot.com/2011/03/blog-post_2284.html

    • ΧΟΡΧΕ avatar
      ΧΟΡΧΕ @ ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ 16/03/2011 22:22:55

      Γιάννη, να αναπαράγουμε ο,τι ανυπόστατο εδώ σε σοβαρό site είναι κρίμα.
      Ειδικά από παραπληροφορημένους που έδιναν στον Δημαρά ιλλιγιώδη ποσοστά και πιθανή νίκη από τον πρώτο γύρο
      Γι' αυτό το Διαδικτύο θέλει προσοχή, Γιάννη μου, που λέει και η κ. Ράπτη

  20. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ 16/03/2011 21:52:20

    Όταν βαράει το ντέφι ο ..άρχοντας των διοδίων όχι μόνο καραγκούνα, και τον χορό της κοιλιάς είναι έτοιμοι να χορέψουν μερικοί μερικοί Θεσσαλοί.

  21. Χριστινα Μελ. avatar
    Χριστινα Μελ. 16/03/2011 21:59:56

    Κάποιος το έγραψε πιο πάνω, ότι με αυτές τις δηλώσεις επιδιώκει την διαγραφή του
    το ίδιο πιστεύω και γώ, αλλιώς τι νόημα είχαν ειδικά σήμερα?

    • zbigniew brezinski avatar
      zbigniew brezinski @ Χριστινα Μελ. 17/03/2011 15:22:02

      Το ίδιο νόημα που είχαν και οι -πιο ύπουλες- δηλώσεις του "φέρελπι" ΣΚΑΙκούρα πρίν λίγες μέρες.
      Όταν είσαι πειθήνιο όργανο (και όοοολοι αυτοί στα κόμματα είναι όργανα), κάποια στιγμή η αποστολή σου μπορεί να γίνει να "καείς" για να βοηθήσεις το "κοινό καλό". Δηλαδή την επιβίωση της "Ελληνικής Μαφιοκρατίας ΑΕ", παραρτήματος της πολυεθνικής "Παγκόσμιας Μαφιοκρατίας ΑΕ", εις βάρος πάντα του λαού.

      Παράδειγμα μεγαλοπρεπούς "καψίματος" είναι και ο ίδιος ο ΓΑΠ. Ξέρει οτι όταν θα έχει τελειώσει τη "δουλειά", δεν θα μπορεί να κυκλοφορήσει σε αυτή τη χώρα (ήδη δεν μπορεί), αλλά δεν τον νοιάζει, διότι "είναι πολλά τα λεφτά Άρη".

    • sofia or8h avatar
      sofia or8h @ Χριστινα Μελ. 17/03/2011 19:15:54

      Σήμερα??
      Ηταν διατεταγμένη Υπηρεσία,δυστυχώς,μωραίνει Κύριος ον βούλεται απωλέσαι,

  22. zio avatar
    zio 16/03/2011 22:01:05

    http://fimotro.blogspot.com/2011/03/blog-post_2284.html

  23. Χανιώτης avatar
    Χανιώτης 16/03/2011 22:02:06

    Αν διαγραφεί ο Χατζηγάκης, θα πρέπει να κάνουμε πάρτυ. Κι αν τον πάρει και στο κόμμα της εκείνη η καλή κυρία που περιθάλπτει τους πικραμένους ακόμα καλύτερα. Όχι μόνο για τους λόγους π ου τόσο εύστοχα εκθέσατε πολλοί παραπάνω, αλλά και για έναν ακόμα : Ο Χατζηγάκης είναι μισητό πρόσωπο στην Κρήτη, λόγω της αδικίας που το νησί υπέστη όταν ο Μαυρογυαλούρος μοίραζε λεφτά στα Τρίκαλα. Θα βγούμε στα κρητικά μας κεραμίδια, και να δω πώς η "συντοπίτισσα" θα υπερασπισθεί τη μεταγραφή...

  24. Χριστινα Μελ. avatar
    Χριστινα Μελ. 16/03/2011 22:24:33

    φίλος μου είπε ότι δεν έχει νόημα η διαγραφή του από το Σαμαρά αφού έτσι αλλιώς δεν θα τον συμπεριλάβει στις επόμενες εκλογές.
    γιατί ξέρει κανείς πότε θα γίνουν?
    ας τον αφήσουν ως τότε μαζί με τους άλλους λαγούς να το τελειώσουν το κόμμα.
    μετά να μην παραπονιόμαστε για τα ποσοστά!!!

  25. CHRISTOF. avatar
    CHRISTOF. 16/03/2011 22:48:47

    Ηρεμα παιδια.Δεν κανεις διαγραφες κατα βουλησιν.Υπαρχουν οργανα σ'ενα δημοκρατικο κομμα και οπως ειπε ο Σαμαρας τους υποψηφιους θα τους προτεινει η βαση.Τη καθαρση του κομματος απο τα λαμογια και τα εξαπτερυγα πρεπει να τη κανουμε μονοι μας με καθημερινες καταγγελιες.Να καλουμε του οπαδους μας να τους περιφρονουν και να τους προσβαλλουν.Να μην μπορουν να βγαινουν στο δρομο.

  26. Tassos avatar
    Tassos 16/03/2011 23:21:38

    Το να τον "στείλει" ο Αντώνης και ο αστείος αυτός πολιτικάντης να βρει καταφύγιο στο απόκομμα είναι απάνθρωπο ακόμα και για την θυγατέρα του Δράκουλα. Μοιάζει με αυτό που έκανε ο Τζ. Γουάσιγκτον για να εξολοθρεύσει τους Ινδιάνους, που τους έστελνε δηλ. Ινδιάνους που είχαν ευλογιά και κολλούσαν και πέθαιναν. Θα με πεις καλύτεροι είναι αυτοί που έχουν μαζευτεί στο απόκομμα? Οχι, αλλά λίγη μπόχα ακόμη είνα καλοδεχούμενη :-)

  27. Αιας Τ. avatar
    Αιας Τ. 16/03/2011 23:23:37

    Διαγραφές κάνεις και από το αεροπλάνο, αν θυμάσαι.
    Δεν αφήνεις να δημιουργούνται εντυπώσεις ότι όλα τα καταπίνεις.
    Αν είναι έτσι, αύριο να δεχτούμε ακόμη μεγαλύτερο λιβάνισμα της Ντόρας.
    Με τη δική σου λογική δεν καταλαβαίνω γιατί και αυτή την διώξαμε τελικά.
    Αφού θα την έδιωχνε η βάση.
    Ετσι δεν θα μας πάρει σοβαρά ποτέ και κανείς.
    Διάβασε να δεις τι λένε και οι απέναντι..

  28. δημητρης μαλαμουλης avatar
    δημητρης μαλαμουλης 17/03/2011 08:42:17

    δεν είναι ο χατζηγάκης ο εκολαπτόμενος πρόεδρος δημοκρατίας είναι.
    Ο χορευτής του νταβατζήδικού Γ. Σουφλιάς.
    Πρόεδρε μ αυτά τα παληκάρια μπροστά δεν πάμε.

  29. dimos avatar
    dimos 17/03/2011 09:13:50

    ρε παιδιά πλάκα κάνετε - ο Χατζηγάκης έχει πουλήσει την περιουσία του 30 χρόνια στη πολιτική για να βγαίνει βουλευτής. Ρωτήστε κανένα σοβαρό Τρικαλινό για να μάθετε. Εντάξει διόρισε και καμιά 100 αριά τρικαλινούς - δηλαδή ο σαμαράς δεν έχει διορίσει κανένα ψηφοφόρο του ??

    • Tassos avatar
      Tassos @ dimos 17/03/2011 09:28:14

      Θλιβερός Μαυρογιαλούρος είναι. Και επειδή σάπισε στην καρέκλα, έβγαλε φύκια και δεν ξεκολλάει, χρειάζεται γερό χτύπημα για να ξεκολλήσει.

    • ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ - ΦΑΛΗΡΟ @ dimos 17/03/2011 11:08:03

      Με βίλα στη Δροσιά και εξωχικό στο περτούλι, ποιά ακριβώς περιουσία έχει πουλήσει?

  30. juliet avatar
    juliet 17/03/2011 10:15:40

    Εκεί στη Συγγρού θα πρέπει να καταλάβουν κάτι,ολοι οι οπαδοί της κόρης δεν έχουνε μείνει χωρίς να υπάρχει λόγος,παίζουν κλεφτοπόλεμο ,κάθε φορά που θα υπάρχει άνοδος του Σαμαρά αυτοί θα τορπιλίζουν.
    Πρόεδρε,μαζεψέ τους όλα τα άπλυτα,θα βρεις πολλά,και κάθε φορά που βγαίνουν ..........είναι σοσιαλιστικό σύστημα,έχει πέρασει.Μια -δυό και μετά μούγκα.__________

  31. eregoz avatar
    eregoz 17/03/2011 10:18:17

    Χατζηγάκη..ετσι απλά και ώραία..τον π..λο.

  32. athorivos avatar
    athorivos 17/03/2011 10:27:23

    αντε να τελειώνουμε με αυτόν!!! σάπισαν !!! πρέπει ο Σαμαράς να τα βλέπει αυτά και να μην τα αφήνει να βρωμίσουν κιόλας!! ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΩΡΑ!!!

  33. βασίλης avatar
    βασίλης 17/03/2011 10:31:03

    Α.....ρε δεξιοί έχετε μεγάλη πλάκα, και θέλετε και να κυβερνήσετε

    • juliet avatar
      juliet @ βασίλης 17/03/2011 12:24:23

      τι να κάνουμε,έχουμε βίτσια,όπως κάποιοι άλλοι έχουνε βίτσιο να ματώνουν για τη σωτηρία της κλεφτοπατρίδας.

  34. Γιώργος- Θησείο avatar
    Γιώργος- Θησείο 17/03/2011 12:19:13

    Απ΄ ό,τι φαίνεται, ίσως να υπάρχει ένα αλάνθαστο κριτήριο σχετικά με τους πολιτικούς που πρέπει να εμπιστευόμαστε. Ο χορός. Όχι ότι όποιος χορεύει δεν είναι σοβαρός, αλλά όποιος χορεύει μπροστά σε κάμερες και με δημοσιότητα σίγουρα δεν πρέπει να έχει κάτι άλλο να μας δείξει. Βλέπε την αλυσίδα, Παπανδρέου (όλη την οικογένεια), Σουφλιά, Χατζηγάκη. Αυτοί είναι οι σοβαροφανείς και έγκυροι πολιτικοί. Τους φαντάζεστε να χορεύουν όλοι μαζί!!! Χάρμα ιδέσθαι! Από την άλλη ο Ψωμιάδης είναι ο λαϊκιστής. Όπου θέλουμε κολάμε μια ταμπέλα και όποιον πάρει ο χάρος.

  35. juliet avatar
    juliet 17/03/2011 12:19:28

    δε κατάλαβες,τα πήρε να τα δοκιμάσει αν ταιριάζουν με το όλο σύνολο.
    Δε μπορείς να συλλάβεις τη κουλτούρα , αγαπητή,πρέπει να τα δείς επι του συνόλου.