#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/05/2009 21:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μιλάει και ο κουμπάρος του Κόκκαλη

Αν πιστέψει κανείς τα ΜΜΕ «πληθαίνουν τα στοιχεία που δείχνουν ότι η φυγή του Μιχάλη Χριστοφοράκου στη Γερμανία ήταν μια πολύ καλή προμελετημένη κίνηση». Σοβαρά, ε; Κι εμείς που νομίζαμε ότι εκεί που έπινε καφέ στη Μεγάλη Βρετάνια (της οποίας του ΔΣ μέλος είναι και ο κ. Νίκος Παπανδρέου) του ήρθε ξαφνικά να το σκάσει και το έκανε.

Άλλες πάλι πληροφορίες τον θέλουν να συνδιαλλάσσεται με το ΥΠΕΞ για να θεωρήσει το γερμανικό του διαβατήριο προκειμένου να το σκάσει. Δηλαδή δεν μπορούσε να φύγει με ταυτότητα; Ελληνικό δεν είχε; Το ελληνικό ΥΠΕΞ θεωρεί και γερμανικά διαβατήρια;

Η αποθέωση όμως ήταν ο Θ. Πάγκαλος που άφησε αιχμές λέγοντας ότι ο κ. Χριστοφοράκος έφυγε ύστερα «από ένα θρυλούμενο ραντεβού στο Μέγαρο Μαξίμου».

Λαλίστατος ο κ. Πάγκαλος για την Ζήμενς. Δεν μας λέει όμως, με την ευκαιρία, γιατί και αυτός και άλλοι ενώ φωνάζουν καθημερινά για τα μαύρα ταμεία της Ζήμενς που αφορούν  την σύμβαση της 8002 με τον ΟΤΕ, δεν λένε κουβέντα για την επόμενη, την 8004.

Γιατί; Μήπως επειδή υπεγράφη από την Ιντρακόμ του κουμπάρου του κ. Πάγκαλου, του Σωκράτη Κόκκαλη; 

Τότε που ενώ ο κόσμος βοούσε για τις σχέσεις του Σωκράτη με την Ανατολική Γερμανία ο ίδιος ο κ. Πάγκαλος τις αποκαλούσε «νεανικές αμαρτίες»

ΣΧΟΛΙΑ

  1. osaperas avatar
    osaperas 24/05/2009 22:19:20

    Από το να μη μιλάει ο Πάγκαλος (πρωτοκλασάτο στέλεχος του ΠΑΣΟΚ) και να νομίζουμε ότι κάτι έχει αλλάξει προς το καλύτερο σε αυτο το κόμμα είναι καλύτερα να μιλάει για να "μην ξεχνάμε"

  2. face avatar
    face 24/05/2009 22:37:42

    Υπάρχει μια παράληψη. Ι Intracom έχει υπογράψει ΚΑΙ την 8002 με λίγο πιο ακριβά τιμήματα από την Siemens ταυτόχρονα για ανάλογες προμήθειες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Είναι τουλάχιστον πρόκληση να κατηγορείτε μόνο η Siemens και όχι η Intracom. Δεν χρειάζεται κανείς μεγάλη πνευματική διαύγεια να το καταλάβει!

  3. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 24/05/2009 23:02:08

    Εδώ έχουμε διαχωρισμό κλεφτών σε ευκαιριακούς (καλούς)και στους άλλους κακούς,ανάλογα με το χρώμα και το κόμμα,...στις συμβάσεις θα κολλήσουμε?
    Εξάλλου έχει αποδείξει πολλές φορές ότι:
    θυμόμαστε ότι μας συμφέρει
    όποτε μας συμφέρει
    σαν το ...κουρελόπανο

  4. Προβοκατωρ. avatar
    Προβοκατωρ. 24/05/2009 23:04:23

    Υπηρχε τοτε μια αποψη,οτι πρεπει να ευνοουνται οι ντοπιες επιχειρησεις,και για να αποκτησουν μεγεθος και τεχνογνωσια ,αλλα και για να παρουν κοσμο να δουλεψει.
    Λαθος ηταν;Μη μου το λετε τοσο αποτομα γιατι θα παθω.
    Απο ο,τι παντως ξερω εγω,ολες οι ευρωπαικες χωρες,τα ιδια κανουν,για να στηριξουν τις δικες τους εταιριες.
    Η το εκαναν εκεινα τα χρονια.

  5. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 24/05/2009 23:11:51

    Απλά οι δικές μας "ντόπιες" επιχειρήσεις για κάθε δουλειά που έκαναν, έπαιρναν οι πάτρωνες / κόμματά μας, το 2%...που εμείς το πληρώναμε βέβαια σε τελική ανάλυση.
    Αλλά είπαμε που να ξέρουν οι δικαστές μας Γερμανικά για να διαβάζουν τα πρακτικά της Γερμανικής Βουλής....

  6. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 24/05/2009 23:55:14

    Ο ΠΡΟΓΑΣΤΩΡ ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΓΝΩΣΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΤΣΑΝΟΕΙΔΗ ΑΜΕΤΡΟΕΠΕΙΑ ΤΟΥ,ΠΕΡΝΙΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΓΙΑ ΑΝΤΡΑΣ ΠΟΛΛΑ ΒΑΡΥΣ,ΕΝΩ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΝ ΚΑΤΕΓΡΑΨΕ ΩΣ ΠΟΥΛΑΚΙΔΑ ΣΕ ΣΕΙΡΑ ΘΕΜΑΤΩΝ ΥΨΙΣΤΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΣΗΜΑΣΙΑΣ.ΙΜΙΑ,ΟΤΣΑΛΑΝ,ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ κλπ.
    ΕΠΕΙΔΗ ΜΑΣ ΘΕΩΡΕΙ ΩΣ ΛΑΟ ΑΜΝΗΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΑΦΕΛΕΙΣ ΣΥΧΝΑ ΠΥΚΝΑ,ΜΕ ΛΕΡΩΜΕΝΗ ΤΗ ΦΩΛΙΑ ΤΟΥ,ΚΑΙ ΤΗ ΘΡΑΣΥΤΗΤΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙ,ΠΡΟΚΑΛΕΙ "ΕΧΘΡΟΥΣ" ΚΑΙ "ΦΙΛΟΥΣ".
    ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΔΗΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΜΠΕΛΟΥΡΓΟΣ ΙΣΩΣ ΟΙ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΕΝΑ ΙΣΧΥΡΟ ΑΛΛΟΘΙ..

  7. no more bets avatar
    no more bets 25/05/2009 00:22:30

    Ασχετα με την αμπελουργια, τα Ιμια, τον Οτσαλαν, τη Siemens, την Intracom τις κουμπαριες του, τον παππου του, τους κλεφτες και τους αρματωλους,
    ΓΙΑ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟ ΜΑΞΙΜΟΥ ΛΕΕΙ ΨΕΜΑΤΑ?

  8. Orestios avatar
    Orestios 25/05/2009 00:31:25

    Νεανικές αμαρτίες, ε? Να το λέω κι εγώ.
    Που νόμιζε ότι βρισκόταν ο Οβελίξ? Στην Αρμορίκη?

  9. thanos avatar
    thanos 25/05/2009 02:30:59

    6-aris lalidis Says:
    May 24th, 2009 at 11:55 pm


    Ante kai kala krasia....gia sena kai merikoys alloys apo tous ampelones toy Pagkaloy.
    Ciao

  10. testarossa avatar
    testarossa 25/05/2009 02:40:29

    Ο Πάγκαλος προσφέρει την καλύτερη υπηρεσία στον Περισσό. Τον συσπειρώνει και έτσι διεμβολίζεται ο Συνασπισμάκος και εισπράττει το ΠΑΣΟΚ. Εύγε γίγαντα της ανθρώπινης σκέψης (έτσι δεν έλεγαν τον Μάο του οποίου ήταν οπαδός ο Πάγκαλος), Πάγκαλε! Ας καταλάβει όμως, το ΠΑΣΟΚ και ο ίδιος ο Πάγκαλος ότι με πορδές δεν βάφουν αυγά. Ούτε καν με τις δικές του. Πφφφφ!

  11. Aris lalidis avatar
    Aris lalidis 25/05/2009 16:45:39

    @9
    thanos
    ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ thano ΜΟΥ.ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ.

  12. babis lazarou avatar
    babis lazarou 25/05/2009 19:57:31

    ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΡΕ lalidi.ΤΙ ΟΤΣΑΛΑΝ ΚΑΙ ΙΜΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΙΕΣ ΜΑΔΡΙΤΗΣ ΚΑΙ ΣΤΑΖΙ ΚΑΙ ...ΚΑΙ... ΜΑΣ ΤΣΑΜΠΟΥΝΑΣ.ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΧΕΣ .ΑΝΕΥ ΣΗΜΑΣΙΑΣ.ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΑΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ. Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΛΑΟ . ΣΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΠΗΓΕ;ΜΗ ΚΡΥΒΕΣΤΕ. ΤΟ ΕΙΠΕ Ο ΠΑΓΚΑΛΟΣ .ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΑΥΤΟ ΤΑΓΚ ΤΟΥΓΚ.Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΟΙΝΟΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΣΚΑΤΑΠΟΘΗΚΗ.ΑΠΟ ΡΑΝΤΕΥΟΥ ΞΕΡΕΙ ΑΥΤΟΣ .ΤΗ ΣΟΥΙΤΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥ ΚΟΥΜΠΑΡΟΥ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ. ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗ ΠΕΣ ΑΛΕΥΡΙ.