Μιλάει και ο .... γαμπρός της Ντόρας
27/07/2014 20:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μιλάει και ο .... γαμπρός της Ντόρας

Το να κάνεις κριτική στον Αβραμόπουλο για το τι είναι, ποιος είναι και τι έχει προσφέρει είναι εύκολο. Αλλά την κριτική να την κάνουν κάποιοι που έχουν κάτι στο βιογραφικό τους, είναι εν πάση περιπτώσει «υπολογίσιμες» δυνάμεις στην πολιτική ζωή του τόπου. Το να ασκεί κριτική ο κλαρινογαμπρός της Ντόρας, ο πρώην εκπρόσωπος του μπάρμπα Φώτη, Ανδρέας Παπαδόπουλος, αυτό φτάνει στα όρια της γελοιότητας. «Άμα είσαι "κύριος τίποτα" έως και επίτροπος γίνεσαι σε αυτή τη χώρα», έγραψε στον προσωπικό του λογαριασμό στο Facebook ο σύντροφος της Αλεξίας Μπακογιάννη, ωστόσο λίγο μετά κατέβασε την ανάρτηση.

Προφανώς ο Παπαδόπουλος, που λέει ότι είναι δημοσιογράφος, στεναχωρήθηκε που η πεθερούλα του δεν πήρε το χρίσμα γιατί ίσως να έβρισκε κι αυτός καμιά σοβαρή δουλειά να κάνει. Πιθανότατα να τον έβαλε η Αλεξία να γράψει αυτά που έγραψε αλλά μόλις κατάλαβε την ανοησία του να έσπευσε να το διορθώσει.

Όπως και να έχει το πράγμα, ο γαμπρός της Ντόρας δεν έχει δικαίωμα να ομιλεί. Αποτυχημένος νεόκοπος πολιτικός είναι που η μόνη καριέρα που έχει κάνει είναι αυτή του μέλλοντα συζύγου της Αλεξίας. Και πολύ του είναι.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 27/07/2014 20:41:01

    Η Πάολα πήρε θέση, που έχουν συναγωνιστικούς δεσμούς με τον σύντροφο Παπαδόπουλο; Οι λουλουδούδες;

    • airman avatar
      airman @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 27/07/2014 22:50:00

      Η Πάολα είχε σοβαρότερες ασχολίες, ήταν παραλία σήμερα το απόγευμα!

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 28/07/2014 10:31:18

      Να έβαζε και μερικούς άλλους της οικογένειας στη θέση τους, τι καλά θα ήταν. Αλλά δυστυχώς....

    • Aνδρέας Παπαδόπουλος avatar
      Aνδρέας Παπαδόπουλος @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 30/07/2014 12:13:33

      Αυτό είναι το επίπεδό σας κ. Κρανιδιώτη. Δεν είχα, άλλωστε, καμία αμφιβολία. Την ανώνυμη ανάρτηση δεν θα την σχολιάσω. Μου είναι παντελώς αδιάφορη. Μπράβο, όμως, τόσα κοσμητικά επίθετα σε τόσες λίγες λέξεις...Υψηλό επίπεδο.. ΥΓ1:Είναι λογικό εσείς να μπερδεύετε την κα. Πάολα με την Χαρούλα Αλεξίου και την Τάνια Τσανικλίδου. Αλλά η λάσπη είναι εύκολο πράγμα. Το γνωρίζετε πολύ καλά το σπορ του... ανεμιστήρα και της ισοπέδωσης. Φασίστας γαρ!Ο καθένας με τα γούστα του και φυσικά με το ήθος του. ΥΓ2:Αναμένω τον οχετό που θα επακολουθήσει...

      • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
        Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ Aνδρέας Παπαδόπουλος 30/07/2014 20:43:33

        Η αλήθεια είναι πως περισσότερο παρεξηγήθηκε η Πάολα. Θα με πλήγωνε να μου 'λεγες πως είμαι σαν τα μούτρα σου. Τι δουλειά κάνεις ακριβώς είπαμε; ΥΓ. Άμα κανάς φίλος θέλει κανά μπροστινό τραπέζι, να του πω να σε πάρει;

  2. my way avatar
    my way 27/07/2014 21:24:54

    Υπάρχει σε εκκρεμότητα, μήνυση (νομίζω και αγωγή) του Αβραμόπουλου κατά του Παπαδόπουλου, επομένως η εν λόγω ανάρτηση-κομήτης οφείλεται μάλλον στην προσωπική διαφορά.

  3. Αριστερός avatar
    Αριστερός 27/07/2014 22:37:53

    Όλος δικός σας, αγαπητοί, ο σώγαμπρος! Μερικές φορές αξίζει να χάνεις πρώην «συντρόφους»!

  4. Κ.Σ.Μαυρόπουλος avatar
    Κ.Σ.Μαυρόπουλος 28/07/2014 06:12:32

    Παντως, γαμβρε, και τον χονδρό τον είχε ξεσκίζει και μετά την επιστροφή του είναι αξιοσημείωτα σοβαρός

  5. Αντιγόνη avatar
    Αντιγόνη 28/07/2014 08:20:39

    ....Θέλει ο καραγκιοζάκος να κρυφτεί, αλλά η μικροψυχία δεν τον αφήνει. Αυτός ο αμετροεπής ...μορφονιός, θα προσφέρει μελλοντικά πολύ γέλιο. Είναι σίγουρο.

  6. Geros avatar
    Geros 28/07/2014 09:36:41

    Ο κύριος Παπαδόπουλος μου είναι αδιάφορος , η σύντροφος του μου είναι άγνωστη , η οικογένεια Μητσοτάκη δε πιστεύω ότι είναι μια από τις σημαντικότερες αιτίες της δαιμονοποίησης του φιλελευθερισμού στην Ελλάδα. Δεν έχω καμια πρόθεση να υπερασπιστώ κάποιον που συμπαθώ δηλαδή , οφείλω όμως να πω ότι το ύφος του άρθρου και των σχολίων είναι το λιγότερο ΚΑΤΑΠΤΥΣΤΑ. Έχετε κάτι να πείτε για το σχόλιο? Όχι , προφανώς όλοι εδώ μέσα συμφωνούμε μαζί του ότι ο Αβραμόπουλος είναι πολιτικός "ελαφρών βαρών" στην καλύτερη έως πολιτικός φελλός στην χειρότερη , που είναι το πρόβλημα ? Στο ποια είναι η σύντροφος του? Ρε δεν ντρέπεστε λέω εγώ? Είπαμε , λίγη ανάγκη για κουτσομπολιό έχουμε όλοι μας αλλα έχει και η κατινιά τα όρια της , και οι σχολιαστές του άρθρου τα ξεπέρασαν! Ο γαμπρός, η πεθερούλα , ο σώγαμπρος , ο μορφονιός ...... Ποσο Κατίνες είσαστε ρε σεις? Αυτή βρήκε , αυτή του άρεσε και πρόβλημα του , εσείς τι ζόρι τραβάτε? Σας έβαλε κριτές στο κρεβάτι του? Εσείς γιατί κάθεστε σαν τις θειάδες στην αυλή με το τσεμπέρι και τον θάβετε γιατί δεν συμπαθείτε ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΤΗΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ ΤΟΥ! Σε ποιόν αιώνα ζείτε ?

    • Αντιγόνη avatar
      Αντιγόνη @ Geros 28/07/2014 11:03:19

      Έχουμε να πούμε πολλά για το σχόλιο, φαφλατά Gero. Αν ο κ.Αβραμόπουλος συμφωνείς κι εσύ με τον γελοίο, ασήμαντο, γιαλαντζί αριστερό και προσφάτως ποταμίσιο μορφονιό οτι είναι ''κ.τίποτε'', τότε αυτομάτως προσβάλλεις και τον κ. Α.Σαμαρά που τον επέλεξε ως Αντιπρόεδρο του κόμματος, Υπουργό Άμυνας και τώρα Επίτροπο. Για να τον επιλέξει, σημαίνει οτι τον θεωρεί καταλληλότερο. Άσε που είναι και αποδεκτός από όλα τα κόμματα λόγω χαμηλότονου προφίλ και προσόντων για τη συγκεκριμένη θέση. Όσο για τα τσεμπέρια, τα κρεβάτια, και τους λοιπούς καθωσπρεπίστικους φερετζέδες που χρησιμοποιείς για να κρύψεις πρόχειρα την κακιασμένη επιθετικότητά σου, πούλα τα κάπου αλλού που μπορεί να τα αγοράσουν. Εδώ σε ξέρουμε.

      • Geros avatar
        Geros @ Αντιγόνη 28/07/2014 13:54:22

        Δεν ξέρεις μονο εσύ εμενα , ξέρω και εγώ εσένα εδώ μέσα. Πες τουλάχιστον ότι είσαι Κατίνα και περήφανη για αυτό. Περισσότερο θα το εκτιμούσα από το να μου λες ότι ο Αβραμόπουλος είναι απόφαση Σαμαρά και άλλα κουραφέξαλα. Έδω μέσα σε μια βδομάδα ακούγεται περισσότερη κριτική για τον Σαμαρά από ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥΣ από όση εγώ μπορώ να παράγω σε έναν χρόνο. Είσαι ότι είσαι αλλα σε προσωπικά θέματα κράτα ένα επίπεδο , τόσο δύσκολο είναι?

        • Αντιγόνη avatar
          Αντιγόνη @ Geros 28/07/2014 16:53:31

          Κοίτα να δείς καημένε μπάρμπα, γιατί κατάντησες κουραστικός. Αν εσύ έχεις απωθημένο και προστρέχεις από συναδελφική αλληλεγγύη ως παθών...σώγαμπρος να υπερασπιστείς τον αστείο κυρ Ανδρέα Παπαδόπουλο, την αριστεράντζα μαϊντανό της καρπαζιάς και βαρετό τιποτελόγο των τηλεπαραθύρων, δικό σου το ψυχολογικό και λύσε το στις συνεδρίες με τους ειδικούς επιστήμονες. Εγώ δεν αναφέρθηκα καθόλου στα ...προσωπικά του χαζομορφονιού, παρά στην πολιτική ανυπαρξία και τον ανεξέλεγκτο τυχοδιωκτισμό του, που τον αναγκάζουν να σύρεται συχνά, στη γελοιότητα. Δε θα σου πάρουμε και την άδεια για να λέμε τον σαχλό, σαχλό . Όσο για την υφέρπουσα...''κατινιά'' που τάχα διακρίνεις στους άλλους και τάχα την καυτηριάζεις ο...προχωρημένος και υπεράνω, σκύψε και μάζεψέ την, γιατί σου έπεσε. Είναι αυτή η τσεμπεριά που ξεχειλίζει απ΄τα μανίκια σου και που χαρακτηρίζει όλα τα μίζερα, προσβλητικά και διαπνεόμενα από βαθύ αρρωστημένο κόμπλεξ σχόλιά σου. Άϊντε λοιπόν, ξεπέζεψε απ΄την ιδεοληψία της ανύπαρκτης ...ανωτερότητας που αυτοενδύεσαι. Μόνο σε σένα είναι ορατή. Εμείς εδώ, σε ξέρουμε λέμεεεε. Συγκεντρώσου. Τόσο δύσκολο είναι; :-)

          • ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ avatar
            ΑΓΙΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΤΗΣ @ Αντιγόνη 29/07/2014 15:48:27

            "Η ΑΝΥΠΑΡΚΤΗ ΑΝΩΤΕΡΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΑΥΤΟΕΝΔΥΕΣΑΙ". ΚΑΛΟ !!!!!

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ Geros 28/07/2014 14:25:05

      Ηρέμησε, αγαπητέ. Γιατί συμφωνούμε όλοι πως ο Αβραμόπουλος είναι "ελαφρών βαρών"; Επειδή συμφωνείς εσύ με τον εαυτό σου; Τον είχε πει ο Πάγκαλος κ. τίποτα αλλά ο "κύριος Τίποτα" τον ξέσκισε στις εκλογές. Στο δε ΥΠΕΘΑ ο Αβραμόπουλος έλυσε το θέμα των υποβρυχίων, των πυρομαχικών των αρμάτων και πολλά άλλα. Κι αυτό λέγεται σοβαρή εθνική δουλειά και πολύ άξιος είναι για Επίτροπς. Πολύ πρεμούρα έχεις να υπερασπιστείς την μπουζουκόβια σινιέ αριστερά.

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 28/07/2014 14:35:03

        Γιατί κάτι έχουν κοινό.

      • Geros avatar
        Geros @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 28/07/2014 15:03:27

        Αγαπητέ κύριε Κρανιδιώτη , το σχόλιο μου δεν απευθυνόταν σε εσάς μιας και σχολιάσατε τις εμφανίσεις του κυριου αυτού στα μπουζούκια (υποθέτω ότι πάει επειδή εσείς το λέτε , επαναλαμβάνω μου είναι αδιάφορος και δεν ξέρω και τίποτα για αυτόν) και όχι το ποιά έτυχε να ερωτευτεί. Αν εσείς πιστεύετε ότι ο Αβραμόπουλος είναι Τουρκοφάγος μαγκιά σας , κάτι περισσότερο θα ξέρετε από εμενα , εμένα το μόνο μου που έχει δείξει ο συγκεκριμένος είναι ότι ξέρει να διαλέγει μπλείζερ σακάκια .... Η δε παρουσία του στον χώρο της υγείας εκτόξευσε τις δαπάνες συμβάλλοντας έτσι ενεργά στην δημιουργία του χάους που προσπαθεί να λύσει ο Σαμαράς σήμερα. Μάλλον δεν με παρακολουθείτε αν μου προσάπτετε ... πρεμούρα να υπερασπιστώ οτιδήποτε το αριστερό. Νομίζω αποδεδειγμένα είμαι ο πλέον αντιαριστερός σχολιαστής του antinews (περιμένω δε να μου απονεμηθεί το αντίστοιχο βραβείο στα επικείμενα Όσκαρ του antinews). Τα μπουζούκια από την άλλη τα υπερασπίζομαι σταθερά , τα υπερασπιζόμουν από την εποχή που όλοι θεωρούσαν την Παπαδοπούλου και την Διαμάντη σκυλούδες μέχρι σήμερα που τις θεωρούν οι ίδιοι άνθρωποι κλασικές φωνές. Επειδή στην Πάολα ήμουν πριν λίγες μέρες έχω να σου πω πως πίσω από την γκροτέσκα εμφάνιση λόγω πλαστικών εγχειρήσεων κρύβεται μια από τις καλύτερες λαϊκές φωνές σήμερα. Τέλος το να χαρακτηρίζεις κάποιον "σινιέ" σε σχέση με τον Αβραμόπουλο δείχνει ότι ξεχείλωσες το επιχείρημα! Ο Αβραμόπουλος ανακάλυψε το σινιέ στην Ελληνική πολιτική φιλε μου!

      • Γεώργιος Τ. avatar
        Γεώργιος Τ. @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 28/07/2014 18:55:24

        Σωστός Φαήλε! Και επειδή ο Αβραμό κατέχει το θέμα διπλωματία και τρόποι, στις Βρυξέλλες θα χρειαστεί για να πάρει η χώρα όσα πρέπει στον τομέα που θα διοριστεί. Έξοχη επιλογή από τον Πρωθυπουργό λοιπόν. Ποιον να έστελνε; Την Ντόρα; Δε της χρωστάει. Αυτή χρωστάει στο Σαμαρά που υπάρχει πολιτικά. Για να του λένε μετά οι "πρώην Σαμαρικοί" τα σχολιανά τους πάλι;

      • Βασίλης Β. avatar
        Βασίλης Β. @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 28/07/2014 19:30:09

        Κοίτα να δεις που από την κριτική στον Αβραμόπουλο όταν τον ξέσκιζε το σύμπαν πριν λίγα χρόνια, περάσαμε στην στρατηγική σιωπή, ύστερα στην ανοχή, κατόπιν στα επαινετικά σχόλια και βήμα-βήμα θα μας επιβληθεί να τον χειροκροτάμε με το στανιό για να μη χαρακτηριστούμε ντορικοί, θατσερικοί, αριστεροί ή αναρχοαυτόνομοι. Πώς έλυσε το πρόβλημα των υποβρυχίων Φαήλο, με ποιο τρόπο, μήπως να το αναλύσουμε; Επιπλέον δεν ξέρω σε τι μεγαλειώδη κίνηση υψηλού ηγετικού προφίλ προέβη με τα πυρομαχικά των αρμάτων, αλλά αναφορικά με τη θητεία του στο Υπουργείο Υγείας και τις υπογραφές που έχει βάλει, μόνο τα ΦΕΚ που βγήκαν εκείνη την περίοδο και τις προμήθειες “μη-συγκρίσιμων υλικών” να μελετήσει κανείς του κόβεται η ανάσα από τη μπόχα. (Ίσως βέβαια "αν έχω στοιχεία να τα πάω στον εισαγγελέα" μήπως;).
        Ακόμα, ο γενικότερος τρόπος που έχει ανελιχθεί στην πολιτική σκηνή, οι μηδενικού ρίσκου επιλογές, οι ισορροπίες και ο εκ του ασφαλούς βηματισμός του, μου κάνει πολύ εντύπωση το οτι δεν προσκρούουν στον προσωπικό σου αξιακό κώδικα περί “πλατείας Κολωνακίου”, μαζί με άλλους. Εκτός αν ξαφνικά όλοι μας γίναμε πολύ λίγοι να κρίνουμε έναν Δημήτρη Αβραμόπουλο –γιατί είναι βέβαιο πως θα το ακούσουμε κι αυτό στο άμεσο μέλλον- αλλά το μέγεθός μας εξακολουθεί να είναι μια χαρά για να καταπιανόμαστε με ένα σωστό άλλους όταν και όπου βολεύει. Όμως βλέπεις αυτό δεν συμβαίνει μόνο με πολιτικούς, έχουν και άλλοι χώροι διάφορα –συνονόματα- αιλουροειδή των οποίων πομπές που βγάζουν μάτι με καδρόνι όχι μόνο θάβονται επιτόπου, αλλά καλούμαστε να τους αναγνωρίσουμε τον τίτλο του εθνικού ευεργέτη και να κάνουμε τεμενάδες (ενώ άλλοι του χώρου εξακολουθούν να είναι ασφαλώς κακοί, διαπλεκόμενοι και νταβατζήδες...). Ξέρεις Φαήλο οι ιστορικοί του μέλλοντος δεν θα καταγράψουν μόνο αυτά που μας συμφέρουν και με τη διατύπωση που μας βολεύει. Εν πάση περιπτώσει ο Αβραμόπουλος ήταν το μη χείρον αλλά και μια επιλογή τακτικής, όμως μέχρι εκεί. Δεν χρειάζεται να τον υπερασπιζόμαστε με ζήλο. Ούτε και να εκθειάζουμε το μεγαλείο του, αν χρειαστεί μπορεί και μόνος του. Αποδεδειγμένα.

        • ΆλυτηΕξίσωση avatar
          ΆλυτηΕξίσωση @ Βασίλης Β. 29/07/2014 07:54:50

          Σωστά σε γενικές γραμμές όλα αυτά, αλλά τα σχόλια γράφτηκαν, εξ αιτίας ανάρτησης του Ανδρέα Παπαδόπουλου (γαμβρού της αντιζήλου-διεκδικήτριας Ντόρας), όπου χαρακτήριζε ''κ. τίποτε'' τον Δ.Αβραμόπουλο, θεωρώντας οτι η πεθερά του που είναι η ''κ. τα πάντα όλα'', αδικήθηκε. Έχασε την εξασφαλισμένη θεσούλα-καρριέρα ο έρμος και θόλωσε....Περαστικά.

          • Βασίλης Β. avatar
            Βασίλης Β. @ ΆλυτηΕξίσωση 29/07/2014 17:01:44

            Δεν απάντησα γενικώς στα σχόλια που γράφτηκαν, σε συγκεκριμένο απευθύνθηκα που τοποθέτησε το όνομα «Αβραμόπουλος» στην ίδια πρόταση μαζί με τις φράσεις «σοβαρή εθνική δουλειά» και «πολύ άξιος». Γιατί είπαμε, αν στην πορεία των πραγμάτων και “για να μην υπάρξει κοινωνική έκρηξη” ή “για να μην έρθουν στα πράγματα άλλοι”, χρειαστεί να προσποιηθούμε πως ξεχάσαμε ορισμένα πράγματα που ξέραμε ή να βγούμε και λίγο τρελοί, ε προκειμένου για τη σωτηρία της χώρας ας πάει στα κομμάτια. Υπάρχει και όριο όμως.

  7. Fiscal avatar
    Fiscal 28/07/2014 12:53:47

    Είπε μία σαχλαμάρα ο Πάγκαλος το 1994(ο οποίος και συνετρίβη εκλογικά από τον Αβραμόπουλο) και το θυμούνται κάποιοι ύστερα από 20 χρόνια. Τι να πει κανείς...

  8. Tassos avatar
    Tassos 28/07/2014 13:39:21

    Αγαπάει, μην τον συνερίζεστε. Εμείς δηλ. για τον μεγάλο έρωτά μας δεν είμασταν έτοιμοι να φτάσουμε στα αστέρια? Πόσο μάλλον να πει και καμμιά ...(ας πούμε ανοησία)

  9. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 28/07/2014 14:53:45

    Gero, Ήθελα να σε αγνοήσω,ίσως θα ήταν το καλλίτερο που θα έκανε κανείς, αλλά δεν αντέχω στον πειρασμό να πω την γνώμη μου, όχι για σένα, αλλά για τους ελάχιστους σαν και σένα, που παρεπιδημούν στις σελίδες του ANTINEWS . Χαρακτηριστικοί τύποι με επίπλαστη σοβαροφάνεια, ξερόλες, χωρίς ίχνος αυτοκριτικής και χιούμορ, εμπαθείς και ειδικά σε όσους αποκλίνουν έστω και κατ΄ελάχιστο με τις απόψεις των. Φανατικοί Μνημονιακοί, Γερμανόφιλοι, Ευρωλιγούρηδες, μη διστάζοντες να επιρρίψουν ανάθεμα σε κάθε διαμαρτυρόμενο για την σημερινή κατάντια μας, καταλογίζοντες σ΄αυτόν ,όλες ανεξαιρέτως τις ευθύνες αφού προηγουμένως έχουν φροντίσει να βγάλουν στο απυρόβλητο τους πραγματικούς υπαίτιους και φταίχτες!

    • Tassos avatar
      Tassos @ ΝΤΙΝΟΣ 28/07/2014 15:05:57

      Σε χαλάει την μανέστρα για το ότι φταίει η ...Μέρκελ και οι κακοί Δυτικοί έ? Και για το Ευρωλιγούρηδες που λες, καταλάβαμε. Από αυτούς που περιμένουν το Ξανθό Γένος είσαι, που αγοράζεις Ελεύθερη Ωρα για να διαβάσεις τις προφητείες του αγίου Πατάπιου.

    • Geros avatar
      Geros @ ΝΤΙΝΟΣ 28/07/2014 15:28:32

      Συγχαρητήρια για την ειλικρίνεια φίλε μου. Και εγώ θα ήθελα να είμαι ειλικρινής για την γνώμη που έχω για εσένα , αλλα αν την έλεγα το σχόλιο μου θα κοβόταν και θα έτρωγα μπανάρισμα για κανέναν χρόνο. Βλέπεις το site δεν επιτρέπει να μιλάμε αρνητικά για άτομα με ειδικές ανάγκες ....

  10. sender avatar
    sender 28/07/2014 16:42:46

    Τον κ.Αβραμόπουλο,θα τον χαρακτήριζε κάποιος αντικειμενικά,σαν πολιτικό με έμφυτη την ικανότητα στην διπλωματία(με την πολιτική έννοια του όρου),χωρίς την αντιαισθητική τραχύτητα πάθους στην προβολή των φιλοδοξιών του,κάτι που θα ήταν επιθυμητό για όλους τους Ελληνες πολιτικούς και τους οπαδούς αυτών.Είναι ιδανικός για Επίτροπος.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ sender 28/07/2014 18:57:57

      Ακριβώς! Και είναι να απορεί κανείς που αυτή η οπτική του πράγματος ΔΕΝ είναι η κυρίαρχη στα σχόλια. Ή μάλλον ΔΕΝ είναι να απορούμε έτσι που καταντήσαμε ως Έλληνες. Να ασχολούμαστε με ΟΛΑ τα περιττά εκτός από την ουσία. Αυτός είναι ο μεγάλος ξεπεσμός μας...

  11. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 28/07/2014 21:53:10

    Tassos, ...βουλωμένο γράμμα διαβάζεις, μπράβο, αν διάβαζες προσεκτικότερα τα σχόλια μου θα αντιλαμβανόσουν ακριβώς τα αντίθετα . Αγαπητέ Gero (το εννοώ δεν ειρωνεύομαι), είσαι άφθαστος στη λοιδορία και γιαυτό με απαλλάσσεις να σου απαντήσω αναλόγως, σου προτείνω να ξαναδιαβάσεις τα σχόλια προς εμένα, κοιτάζοντας όμως προς τον καθρέπτη!!

  12. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 29/07/2014 11:38:26