18/03/2009 23:25
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μικρή έκρηξη στο γραφείο του Κυρ. Μητσοτάκη

Μικρές υλικές ζημιές από έκρηξη αυτοσχέδιου μηχανισμού προκλήθηκαν στο γραφείο του βουλευτή Κυριάκου Μητσοτάκη στην οδό Χαλκοκονδύλη 9. Η έκρηξη σημειώθηκε στις 22:18.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 18/03/2009 23:31:40

    Του έφεξε. Δικαιούται 300.000 Ευρώ ως αποζημίωση από το κράτος τώρα. Τυχεράκιας.
    Θα έχει τώρα και λεφτά για να πληρώσει τους αποχυμωτές και τα μιξερ της ΖΙΜΕΝΣ!!!

  2. Factorx avatar
    Factorx 18/03/2009 23:39:32

    Στην προκήρυξη που θα στείλουν θα γράφουν για την Ζήμενς;

  3. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 18/03/2009 23:42:37

    Προκήρυξη για γκαζάκια; Μην τα παραλέμε τώρα. Καμιά γελοιογραφία να στείλουν στο Νταουν Ταουν και πολύ θά είναι!!

  4. Κοντη Λιζα avatar
    Κοντη Λιζα 18/03/2009 23:44:58

    Προβοκατσια για να ανεβουν οι μετοχες του;

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 18/03/2009 23:48:00

    Μπέρδεψαν πάλι τους στόχους με τους στόκους. Το ίδιο είχε γίνει και με τον Βουλγαράκη και με τον Μιχαλολιάκο αν δεν κάνω λάθος. (Εκείνοι πήραν πάντως την αποζημίωση των 300.000 Ε. Έτσι δεν είναι;)

  6. tiramola avatar
    tiramola 18/03/2009 23:50:36

    Μήπως οι καταστροφές είναι μιά λύση για αναθέρμανση της οικονομίας Strange?
    Μήπως οι κουκουλοφόροι προσφέρουν έργο τελικά?
    Δεν θα δουλέψουν 2-3 συνεργεία να αποκαταστήσουν τις ζημιές?

  7. tiramola avatar
    tiramola 18/03/2009 23:51:59

    Άσε που το κράτος με τις αποζημιώσεις θα διοχετεύσει επιτέλους το χρήμα στην πραγματική οικονομία...

  8. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 18/03/2009 23:54:44

    Τιραμόλα, εισάγεις μια φρέσκια αιρετική και εναλλακτική παράμετρο στο όλο ζήτημα της τρομοκρατίας. Θα πρέπει όμως να περιμένω να τοποθετηθεί επί του ζητήματος η Κιμ Κίλιαν πριν καταφύγω σε βιαστικά συμπεράσματα. Πάντως δεν αποκλείεται πίσω από τις κουκούλες να βρίσκονται όντως οι τζαμτζήδες και πίσω από τα γκαζάκια οι τοποθετητές κουφωμάτων. Αναμένομεν αποκαλύψεις. Τώρα που ανέλαβε δράση ο δαιμόνιος Δένδιας τα γεγονότα τρέχουν....

  9. M avatar
    M 18/03/2009 23:56:13

    Εμείς αποζημίωση για την ψυχική οδύνη που μας προκαλούν πότε θα πάρουμε;

  10. tiramola avatar
    tiramola 19/03/2009 00:04:45

    Δηλαδη αν πιάσουν έναν γκαζάκια ο οποίος επαγγέλεται οικοδόμος να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε ότι το κάνει για αναθέρμανση της οικοδομής?

    Πρέπει να σταματήσουμε να σκεφτόμαστε τόσο πολύ...

  11. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/03/2009 00:08:20

    Τιραμόλα. Συ είπας.

  12. kanis avatar
    kanis 19/03/2009 00:12:09

    Ε, φαίνεται, ότι το γραφείο του ήθελε ανακαίνιση.

  13. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/03/2009 00:16:31

    Όχι τίποτα αλλά καήκαν και οι περιβόητοι αποχυμωτές.
    Λέτε να ήταν πειστήρια στην υπόθεση ΖΙΜΕΝΣ;

  14. kanis avatar
    kanis 19/03/2009 00:19:00

    " Από ...την έκρηξη, προκλήθηκαν μικρές υλικές ζημιές, εξωτερικά της πόρτας του γραφείου και στον τοίχο."
    troktiko
    ====

    Για να ξέρει, τι θα πληρώσει ο έλλην φορολογούμενος.

  15. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/03/2009 00:20:48

    Χώρια τους αγορασμένους πλέον χυμούς μέχρι να σταλούν οι καμμένοι αποχυμωτές για επιδιόρθωση.

  16. tiramola avatar
    tiramola 19/03/2009 00:25:32

    Θα τα πάρει ο αλουμινάς και ελαιοχρωματιστής όμως kanis , τώρα τα λεφτά των φορολογούμενων είναι για προστασία τυχόν χρεοκοπίας του Σάλα και του Κωστόπουλου.

  17. kanis avatar
    kanis 19/03/2009 00:30:12

    tiramola

    ..are you talking to me?

  18. tiramola avatar
    tiramola 19/03/2009 00:34:18

    Όχι

  19. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/03/2009 00:37:20

    Άμα αρπάξει καμιά μαγκούρα η κυρα Μαρίκα θα σας πώ εγώ κουκουλοφόροι και κουραφέξαλα. Θα κλειστούν στη Νομική επ`αορίστω μη τολμώντας να ξεμυτίσουν.

  20. kanis avatar
    kanis 19/03/2009 00:46:16

    Μα η κυρα Μαρίκα τα στειλε, όπως παντα άλλωστε αντώνη μου, μπας και νοικοκυρευτεί το παιδί!

  21. Μητσοτάκουλας avatar
    Μητσοτάκουλας 19/03/2009 01:20:06

    Ο Πάκης πρότεινε στο χοντρό να κάνουν βουντού σε κούκλα του Κυριάκου, αλλά ο χοντρός βαριόταν να ψάχνει στα συρτάρια για βελόνες. Ετσι βρέθηκε τελικά εναλλακτική λύση: Έφεραν το Μαρκογιαννάκη και του είπαν ν' αφήσει το πεδίο ελεύθερο στους αναρχοαυτόνομους.
    Δυό μήνες κάνανε οι γκαζάκηδες μέχρι να βρούν που είναι το γραφείο του Κυριάκου. Και εκεί που ελπίζαμε ότι είναι εντελώς χαζοί, δυστυχώς τελικά το βρήκαν.

  22. Προφήτης avatar
    Προφήτης 19/03/2009 01:37:05

    Καλύτερα γκαζάκι παρά το Μητσοτάκη

  23. Προφήτης avatar
    Προφήτης 19/03/2009 01:40:02

    Ο Κυριάκος ήρωας !!!

    Τώρα ξέρω ποιοι είναι πίσω απ' τους κουκουλοφόρους !

    Περιμένω με αγωνία τη βαθυστόχαστη προκύρηξη ανάληψης της ευθύνης.

  24. Προφήτης avatar
    Προφήτης 19/03/2009 01:45:09

    Στον Κυριάκο έβαλαν "βόμβα".
    Στο Λεβέντη έστελναν πίτσες.
    Οι ίδιοι είναι.

  25. mesaios daktylos avatar
    mesaios daktylos 19/03/2009 02:15:25

    Σίγουρα είτανε γκαζάκια κι΄οχι αποχυμωτές??

  26. osaperas avatar
    osaperas 19/03/2009 09:45:41

    Τι θλιβερή παρουσία στη ζωή μας...
    Και όμως υπάρχουν συμπολίτες μας που τον ψηφίζουν.
    Μπρρρρ...

  27. ataktos avatar
    ataktos 19/03/2009 09:46:10

    Και η αρνητική διαφήμισε είναι αυτή πάλι …πάντα στο προσκήνιο το τέκνο μας

  28. tiramola avatar
    tiramola 19/03/2009 11:58:48

    osapera είμαστε ανεκδιήγητος λαός...
    Με ποιά λογική ψηφίζουμε και εκλέγουμε τα παιδιά και τα εγγόνια των πολιτικών?
    Ο γυιός του Κουτσόγιωργα εκλέχθηκε μιά φορα μετά δεν ξανάβαλε υποψηφιότητα...
    Η Γεννηματά , ένα παιδί τέλος πάντων πες λόγω του πατέρα της...
    Από την οικογένεια του Παπανδρέου μόνο το ένα παιδί απο τα τέσσερα ασχολήθηκε με την πολιτική...
    Του Βαρβιτσίωτη , ένας..
    Του Παπακωνσταντίνου ένας...με άλλο κόμμα
    Του Κεδίκογλου ένας...μέ άλλο κόμμα
    Και κάποιοι άλλοι , τέλος πάντων που δεν μου έρχονται στο μυαλό τώρα...
    Αλλά από την οικογένεια Μητσοτάκη , όλο το σόι?
    Όποιος κατεβαίνει στις εκλογές απο την οικογένεια βαμπίρ , είτε στο Καρπενήσι , είτε στην Αθήνα εκλέγεται....
    Κεφαλογιάννηδες το ίδιο...
    Έλεος ρε Έλληνες...
    Εργολαβικά έχουν αναλάβει κάποιοι την εκπροσώπηση μας?

  29. tiramola avatar
    tiramola 19/03/2009 15:53:46

    Είχε προσλάβει τον νεόκοπο γιο της στο υπ. Εξωτερικών όταν κατόπιν πιέσεων το ανέλαβε. Χθες στη Βουλή μάθαμε ότι ο υιός της Ντόρας Μπακογιάννη αποχώρησε από το υπουργείο για να πολιτευθεί. Αλλος ένας της οικογένειας βάζει πλώρη για τη Βουλή. Σωθήκαμε...

    Από την σημερινή "Ε"

  30. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/03/2009 16:35:35

    Μόνοι τους βγαίνουν; Κάποιοι τους ψηφίζουν όπως ψηφίζουν και τους σελέμπριτις (βλ. Γκερέκου, Σελήνη κλπ.)

  31. osaperas avatar
    osaperas 19/03/2009 17:39:16

    Ο γιός της Μπακογιάννη δεν είχε διαρρεύσει σε μία εφημερίδα ένα απορρητο έγγραφο από το υπουργείο εξωτερικών και είχαμε φάει κάτι κατραπακιές σε διεθνές επίπεδο;

    Για να κάνει τσατσιλίκι με δημοσιογράφους δεν είχε διστάσει το παλικάρι να βάλεί σε ρίσκο ένα σοβαρό ζήτημα εξωτερικής πολιτικής.

    Αλλά όπως σωστά είπε ο στρέιντζερ κάποιοι τον ψηφίζουν (με αντάλλαγματα φυσικά)

  32. Factorx avatar
    Factorx 19/03/2009 18:18:58

    Κυριάκος Μητσοτάκης: «Θα συνεχίσω να υπερασπίζομαι την επιβολή του νόμου και της τάξης με κάθε κόστος» (Δήλωση για την έκρηξη αυτοσχέδιου εκρηκτικού μηχανισμού στο πολιτικό γραφείο)

    Τιμολόγια θα συνεχίζει να παίρνει;

  33. jack avatar
    jack 19/03/2009 18:31:17

    Μονος του το εκανε. Για να παρει τα 300Χ .Το εχουν κανει και αλλοι . -

  34. osaperas avatar
    osaperas 19/03/2009 19:01:07

    @35
    Δεν πρόσεξες τις δηλώσεις του φάκτορα. Το είπε ο Κυριάκος. "Με κάθε κόστος" Το άλλος κόστος εννοούσε

  35. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/03/2009 20:10:19

    Το κόστος των μίξερ εννοούσε ο τυπάκος με τα γουρλωμένα μάτια (που κάποτε δυστυχώς θα μας κυβερνήσει και αυτός).