#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/03/2011 01:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μια φωτογραφία, χίλιες λέξεις

[caption id="attachment_91027" align="alignnone" width="600" caption="Μια γιαπωνεζούλα κλεισμένη σε μονάδα απομόνωσης προσβληθέντων από ραδιενέργεια στο Nihonmatsu μιλάει στο σκυλάκι της πίσω από το τζάμι προστασίας "][/caption]

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Χριστινα Μελ. avatar
    Χριστινα Μελ. 15/03/2011 01:55:32

    τουλαχιστον εμεις εχουμε ΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΕΛΛΟΝ
    και ΘΑ ΤΟ ΠΑΛΕΨΟΥΜΕ

    της γιαπωνεζουλας η στιγμη της στερησε τα ΠΑΝΤΑ

  2. juliet avatar
    juliet 15/03/2011 08:52:09

    κάποιες τέτοιες ψυχές σε κάνουν να αισθάνεσαι οτι είσαι ανθρώπος.
    η αγάπη διαχέεται οχι μόνο στο σκυλάκι σου,καρδούλα μου,αλλά σε όλους τους άτυχους της γης..........

  3. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 15/03/2011 09:07:07

    Για να δούμε όμως, μήπως αυτός ο καταιγισμός των πληροφοριών για πυρηνική απειλή στοχεύει παράλληλα και διογκώνεται, στοχεύοντας και στον οικονομικό στραγγαλισμό της ιαπωνικής -τρίτης στον κόσμο- οικονομίας από τους γνωστούς κύκλους. ΄Ηδη στο χρηματιστήριο του Τόκιο ο δείκτης πέφτει ιλλιγιωδώς....
    Εμάς εδώ συμφέρει κάποιους πάρα πολύ μα πάρα πολύ......

  4. Fanis avatar
    Fanis 15/03/2011 09:07:26

    Περιεργο. Δεν ηξερα οτι η ραδιενεργεια ειναι ..μεταδοτικη νοσος!.
    Δηλαδη η Γιαπωνεζουλα "προσεβληθη" απο ραδιενεργεια ,την βαλανε σε απομονωση, ζητησε το σκυλακι της αλλα της το πηγανε χωρις να μπορει να το αγγιξει μην το ..μολυνει??

    Καλα ειπαμε. Μεχρι να τελειωσει αυτος ο εφιαλτης εχουμε να δουμε πραμματα και θαματα...

    • δρόμος avatar
      δρόμος @ Fanis 15/03/2011 11:40:53

      γηράσκεις αεί διδασκόμενος. Δεν έχεις ποτέ ακούσει για θαλάμους απομόνωσης στα νοσοκομεία, όπου "φιλοξενούνται" ασθενείς των οποίων η θεραπεία περιλαμβάνει απειροελάχιστη δόση ραδιενεργού υλικού? Ποτέ δεν έτυχε να διαβάσεις κάτι σχετικό με τις άπειρες προφυλάξεις που λαμβάνονται σε κάθε περίπτωση ειρηνικής (και προγραμματισμένης...) χρήσης των ουσιών αυτών?

      • Fanis avatar
        Fanis @ δρόμος 15/03/2011 12:17:08

        Και που κολλαει ο "θαλαμος απομονωσης" με την φωτογραφια εδω?
        Εδω στη φωτο μονον ενα τζαμι χωριζει την ασθενη απο το σκυλο και το συνοδο.

  5. diavgasi avatar
    diavgasi 15/03/2011 09:42:16

    Η ΦΥΣΗ ΜΑΣ ΕΠΑΝΕΦΕΡΕ ΣΤΟ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΜΑΣ ΜΕΓΕΘΟΣ. ΜΕΓΑΛΟΣ Ο ΚΟΜΠΟΣ ΣΤΟ ΛΑΙΜΟ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΗΜΕΡΕΣ...

  6. juliet avatar
    juliet 15/03/2011 09:59:29

    βλέποντας όλα αυτά σκέφτεσαι την ανοησία των ανθρώπων οτι θα είναι αιώνιοι ,και οχι οτι ,μπροστά στη δύναμη της φύσης, που πετροβολάνε είναι ένα ΤΙΠΟΤΕ.

  7. η Dimi avatar
    η Dimi 15/03/2011 10:29:14

    Αυτοί οι οποίοι στέρησαν της Γιαπωνεζούλας τη στιγμή, είναι οι από πρόθεση και κατά συρροή εγκληματίες-τεχνοκράτες των αδηφάγων αγορών και πολυεθνικών.

    Είναι όλοι αυτοί, τα ερπετόμορφα θλιβερά ανθρωπάρια της παγκόσμιας νέας αταξίας, που τζογάρουν και Θησαυρίζουν επάνω στα κοινωνικά και οικονομικά κουφάρια των χωρών τις οποίες, αυτοί ΤΕΧΝΗΤΑ διαλύουν.

    Είναι αυτοί οι οποίοι, ενδιαφέρονται ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΕΡΔΗ, έχοντας τη ψευδαίσθηση ότι μπορούν ατιμώρητα να καταστρέφουν και να βιάζουν τη Μάνα Φύση. Τη Μάνα Φύση, που μ’ένα απλό φύσημα του αγέρα, τους ακυρώνει με την παντοδύναμη παρουσία της.

    Είναι αυτοί οι οποίοι, στην ΙΑΠΩΝΙΑ, τη χώρα με τη τρίτη ανθηρή οικονομία παγκοσμίως, στη χώρα με τη μεγαλύτερη σεισμικότητα στον πλανήτη, στη χώρα με τη μεγαλύτερη καταβύθιση των τεκτονικών πλακών στη Γη, στη χώρα η οποία ΗΔΗ βίωσε τον πυρηνικό όλεθρο σε Hiroshima και Nagasaki, ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ, οι φιλάργυροι εγκληματίες, έκτισαν 55 (ΠΕΝΗΝΤΑ ΠΕΝΤΕ!!!) Πυρηνικά Εργοστάσια – Βόμβες.

    Η Fukushima, ενδέχεται να είναι το Ιαπωνικό Chernobyl.
    Και ο πλανήτης Γη, σε αγωνία κόκκινου συναγερμού.

    Αυτοκαταστροφικές οι δήθεν παγκόσμιες παντοδυναμίες.
    Ωρα είναι οι Κοινωνίες των Λαών, ν’αλλάξουν ρότα.