#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/06/2008 01:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μια υπερήφανη και ανεξάρτητη κυβέρνηση

Εντάξει, δεν λέμε ότι ο πρωθυπουργός δεν πρέπει να δίνει το στίγμα του σε πρωτοβουλίες που αναπτύσσονται από την οικονομική ελίτ της χώρας. Αλλά, το να παραβρίσκονται όλοι σχεδόν οι κορυφαίοι υπουργοί της κυβέρνησης με επικεφαλής τον Κ. Καραμανλή στην παρουσίαση στο Πολεμικό Μουσείο του λευκώματος «Αγώνες των Ελλήνων 1897-1947», που εξέδωσε η Γιάννα Αγγελοπούλου, πάει πολύ. Αρκούσε μόνο ο κ. Μεϊμαράκης, το υπουργείο του οποίου προμήθευσε και το σχετικό υλικό.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ avatar
    ΠΕΑ ΚΥΑΝΕΑ 05/06/2008 02:12:50

    Kόψτε μάπα ο Μεϊμαράκης

  2. νικος avatar
    νικος 05/06/2008 03:15:37

    anonymous -εχεις κεφει πρωι πρωι
    ευχαρηστω

  3. thanos avatar
    thanos 05/06/2008 03:29:44

    νικος
    June 5th, 2008 at 3:15 am

    nikos, o anonymos epanalamvanei ayta pou dhlwse h kyria Ypourgos.Oso gia to xamogelo ths ...einai pragmati poly gargalistiko.

  4. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 05/06/2008 06:34:32

    εγώ βλέπω χαμόγελο και στην κυρία με τα πούρα (εκτός αν είναι της πλαστικής)

  5. ΑΤΑΚΤΟΣ(ΔΕΗ ς) avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ(ΔΕΗ ς) 05/06/2008 07:24:17

    Η είδηση της ημέρας πάλι μας έρχεται από ΔΕΗ «Συνεδρίαση Δ.Σ. της ΔΕΗ» στο Αλιβέρι όπου έρχεται το θέμα της κατασκευής της Μονάδας στη Μελίτη με την υποβολή των βασικών αρχών των τευχών διακήρυξης για έγκριση από το Δ.Σ…..
    Δηλ. την ημέρα που ο πλανήτης γη εκπέμπει ΣΟΣ ο Τάκης κάνει μαλακ…ς.
    Όταν διπλασίασε τον μισθωτού στα 300.000 το χρονο οι εργαζόμενοι πήραν ψίχουλα ,μερισματικά και οι συνδικαλιστές του μπόνους .
    Αλλά οι αυξήσεις ρεύματος πρωτόγνωρες και τα κέρδη κάτω .
    Μετά αναρωτιούνται οι «δημοσιογράφοι του Κιμωνα" τι θέλει ο λαός? .
    Εμείς θα κάνουμε αφελή ερώτηση
    Λιγνίτη και νερό έχει????
    Που ρε Τάκη Α. μα τόσο μαλακ….είσαι η σε έκαναν το βιογραφικό σου ???

  6. ΑΤΑΚΤΟΣ(ΔΕΗ ς) avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ(ΔΕΗ ς) 05/06/2008 07:50:23

    Κάποια διευκρίνηση για τους αναγνώστες
    1.Ο ΑΗΣ Αμυνταίου σύμφωνα με αυτά που δημόσια παρουσίασε ο Τάκης (Άκης??) στη Κοζάνη 11.2007κληνει την λειτουργία του το 20012-13 -600 Μβατ λόγο όχι γήρανσης αλλά ελλείψεις λιγνίτη μετά από 25 χρόνια εργασίας (π.χ.ο ΑΗΣ Πτολεμαιδας 51 χρόνια ).
    2..Το καθεστώς του Ορυχείου «Βαρβουτη» μέχρι σήμερα άγνωστο(ΥΠΑΝ) .
    Η απόσταση Αμύνταιο –Αχλάδα κάπου 20 χλμ .
    3.Η Αχλάδα (ΑΗΣ –Φλώρινας ) τροφοδοτείτε με νερό από γεωτρήσεις .
    Τώρα- σήμερα ανατίθεται στον ΑΚΤΩΡ (Μπόμπολα) το φράγμα Παπαδιά .
    Δηλαδή δεν το λέμε διαπλοκή .Πως αλλιώς .

  7. Swell avatar
    Swell 05/06/2008 08:16:26

    Μα τί λες βρε Φάκτορα; Να μην πάει ο Καραμανλής και να τον προγράψει η Γιάννα; Γίνονται τέτοια πράγματα;

  8. περίεργος avatar
    περίεργος 05/06/2008 08:28:10

    Παρακαλώντας τον Καραμανλή, η Γιάννα, τον ξεπροβόδισε μετά το τέλος της εκδήλωσης. Στην πορεία προς την πρωθυπουργική λιμουζίνα ακούστηκε να του απευθύνει τις φράσεις "Κώστα δεν έχω καλέσει κανένα από την ημέρα που έχουμε μετακομίσει" δείχνοντας εμφανώς με τη γλώσσα του σώματος τον παρακλητικό χαρακτήρα της συζήτησης και την επίμονη πρόσκληση στα γραφεία του ΕΤ. Ο Καραμανλής έχοντας φορέσει τη μάσκα του "δεν μας ξεφορτώνεσαι ρε Γιάννα" την παρέπεμψε στον Θόδωρο (Ρουσόπουλο) τον οποίο και αμέσως άρπαξε από το μπράτσο η Γιάννα... του επανέλαβε περίπου τα ίδια και εισέπραξε προφανώς μια αόριστη συμφωνία που την οδήγησε, να βρεί νέο υποστηρικτή στο δίκαιο αίτημα της, στο Βαγέλη (Μεϊμαράκη) στον οποίο με καταλυτικό τρόπο του είπε "αφού τον έφερες εδώ (στο ΠΟλεμικό μουσείο για την εκδήλωση) θα τον φέρεις και στην εφημερίδα...
    Ρε καψούρες που έχει η Γιάννα...

  9. Factorx avatar
    Factorx 05/06/2008 10:19:10

    Πολύ ενημερωμένος ο "περίεργος". Που τα είδε όλα αυτά. Πρέπει να ήταν πολύ κοντα στα γεγονότα. Τέτοιους ρεπόρτερ θέλουμε

  10. Lakis, Malaga avatar
    Lakis, Malaga 05/06/2008 11:00:48

    Τί θέλει η Γιάννα?

    Επιμένει ακόμα για την προεδρεία της Δημοκρατίας???