#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/08/2010 21:49
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μια συνέντευξη Καρατζαφέρη για γέλια και για κλάματα



Την ηγετική του εικόνα φιλοτεχνεί ο Γ. Καρατζαφέρης όπου σταθεί και όπου συνεντευξιασθεί. Και επειδή βαρεθήκαμε να τον βλέπουμε προσκεκλημένο στα κανάλια να αερολογεί κατά του Σαμαρά, είπαμε να παρουσιάσουμε κι εμείς μια συνέντευξή του

Καρα-ηγέτης εκ δεξιών και πασών των Περιφερειών

Σε σημερινή συνέντευξη του στον ΚΑΝΑΛΙ 1 του Πειραιά ο αρχηγός του ΛΑΟΣ ξεκινά με εξωτερική πολιτική γιατί εκεί φαίνεται το εκτόπισμα του πολιτικού ανδρός:

«Υπάρχει κίνδυνος να αναγνωρίσει η Αθήνα το Κόσοβο, άρα να υπάρχει δεδικασμένο που θα μπορούσε να εμπλακεί και με το κατεχόμενο κομμάτι της Κύπρου. Πήγα και τους είπα ότι υπάρχει αυτός ο κίνδυνος και πρότεινα σύγκλιση πολιτικών κομμάτων Ελλάδας-Κύπρου για να χαράξουμε κοινή πολιτική».

Το γιατί δεν πήγαν τρέχοντας όλοι οι εκπρόσωποι του έθνους πράγματι είναι ανεξήγητο.

Συνεχίζει δε με περιφερειακές:

«Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν θέλουν τον κ. Τατούλη. Αν είχε κάνει άνοιγμα στη νέα ηγεσία της Ν.Δ. θα ήταν καλός;»

Μισό λεπτό να θυμηθώ γιατί δεν θέλω τον Τατούλη. Τι έκανε ο άνθρωπος; Μήπως σιγόβραζε μια κυβέρνηση με ισχνή κοινοβουλευτική πλειοψηφία επί μήνες;

Αλλά ο Γιώργος συνεχίζει απτόητος:

«Θα στοιχηθεί πίσω από τον κ. Κικίλια ο όγκος του κ. Μεϊμαράκη ή του κ. Σπηλιωτόπουλου; Μου θυμίζει την κίνηση Καραμανλή με τον Τζαννετάκη. Η επιλογή του κ. Σαμαρά μικραίνει τον όγκο….Τώρα αν ο κ. Κικίλιας μπορεί να γίνει πρωθυπουργός της μισής χώρας είναι άλλο θέμα».

Καταρχήν, Γιώργο μου, δίμετρο είναι το παλικάρι. Κι όλο το ΛΑΟΣ κρύβεται πίσω του.

Έπειτα, αν συνεχισθεί αυτή η σαχλαμάρα με τους μικρούς πρωθυπουργούς θα μεταναστεύσω στο Κόσοβο.

Σιγά μην είναι ο περιφερειάρχης Αττικής πρωθυπουργός των μισών Ελλήνων. Τις αρμοδιότητες θα τις πάρει από τον ΓΑΠ ή την Τρόικα, διευκρίνισε μας.

Νομάρχες θα είναι Γιώργο μου, αιρετοί και ωραίοι. Από αρμοδιότητες πεπιεσμένοι.

Ο δε συνειρμός με την υποψηφιότητα Τζαννετάκη, με άφησε άφωνο. Πως δεν το σκεφτήκαμε…

Να μη χάνουμε όμως τον ειρμό:

«Δεν θέλω να ανοίξω χαρτιά πριν ανοίξει το ΠΑΣΟΚ»

«Αν είχα βάλει λαμπερό όνομα δεν θα έβαζε ο Σαμαράς τον Κικίλια.»,

«Εξετάζονται όλες οι περιπτώσεις, που θα δώσουν κύρος και ισχύ στο κόμμα»,

«Προσφέρονται αυτές οι εκλογές για συνεργασίες και ο κ. Σαμαράς δεν το θέλησε και δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατί».



Γιώργο μου δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. Το ΠΑΣΟΚ περιμένει εσένα, εσύ το ΠΑΣΟΚ, συνεννοηθείτε γιατί θα περάσει ο Νοέμβρης κι ακόμη θα παίζετε κρυφτό.

Αν θες λαμπερό όνομα, άνοιξε τον κατάλογο και βάλε κάποιον Χρυσό, Χρυσοστόμου ή Αργυρό, Αργυρίου κτλ

Στο μεταξύ μπορεί να σου περάσει από το μυαλό ότι ο Σαμαράς δεν θέλει συνεργασίες γιατί συμπεριφέρεσαι ως βουλευτής της συμπολίτευσης.

«Ο Μαρκογιαννάκης είναι συγκροτημένος, περιμένω να δω την εξέλιξη και θα δούμε. Συναισθηματικά του χρωστάω»



Σε ελεύθερη μετάφραση: Θα μαζεύω ότι πέφτει από τη ΝΔ.

Μάζευε κι ας είναι ρώγες, λέγανε παλιά

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. jim avatar
    jim 23/08/2010 21:58:46

    δηλαδη ο κικιλιας ειναι επιλογη νικης?και γιατι οχι την κουντουρα δηλαδη,η την παπακωστα.ασε που υπαρχει και η τζοτζολα.αυτον τον θηλυκο αντωναρο που λεει και ο βιδος....

    • Γιάννης Χριστόπουλος avatar
      Γιάννης Χριστόπουλος @ jim 23/08/2010 22:35:51

      Όχι εγώ προτείνω εσένα που είσαι καλύτερος από την Τζότζολα. Κατέβα να γελάσουμε.

    • prasini anaptixi avatar
      prasini anaptixi @ jim 23/08/2010 22:43:51

      Δεν σε ανησύχησαν οι ουρανοκατέβατοι υπουργοί του Γιωργάκι, αλλά σε προβληματίζει αν θα τα καταφέρει ο Κικίλιας να σταθεί στο ύψος ενός Σγουρού,έτσι;

  2. jim avatar
    jim 23/08/2010 22:02:03

    αλλα μαγκια και ο μπακογιαννης....τι θα κανει ο σαμαρας?γιατι δεν κατεβαζει υποψηφιο στο καρπενησι?μπορει να κατεβασει την πιπιλη ας πουμε...

    • Γιάννης Χριστόπουλος avatar
      Γιάννης Χριστόπουλος @ jim 23/08/2010 22:34:53

      Ναι είναι μεγάλος "μάγκας" ο εθνομηδενιστής του Κολωνακίου με τα λεφτά του μητσοτακέικου! Τι να σου πω, πολύ μάγκας.

  3. ex-pasok avatar
    ex-pasok 23/08/2010 22:22:59

    ░░░░░░░░░░░░░░░▄▀▄░░░░░░░░░░░░░░░
    ░░░░░░░░░░░░░▄▀░░░▀▄░░░░░░░░░░░░░
    ░░░░░░░░░░░▄▀░░░░▄▀█░░░░░░░░░░░░░
    ░░░░░░░░░▄▀░░░░▄▀░▄▀░▄▀▄░░░░░░░░░
    ░░░░░░░▄▀░░░░▄▀░▄▀░▄▀░░░▀▄░░░░░░░
    ░░░░░░░█▀▄░░░░▀█░▄▀░░░░░░░▀▄░░░░░
    ░░░▄▀▄░▀▄░▀▄░░░░▀░░░░▄█▄░░░░▀▄░░░
    ░▄▀░░░▀▄░▀▄░▀▄░░░░░▄▀░█░▀▄░░░░▀▄░
    ░█▀▄░░░░▀▄░█▀░░░░░░░▀█░▀▄░▀▄░▄▀█░
    ░▀▄░▀▄░░░░▀░░░░▄█▄░░░░▀▄░▀▄░█░▄▀░
    ░░░▀▄░▀▄░░░░░▄▀░█░▀▄░░░░▀▄░▀█▀░░░
    ░░░░░▀▄░▀▄░▄▀░▄▀░█▀░░░░▄▀█░░░░░░░
    ░░░░░░░▀▄░█░▄▀░▄▀░░░░▄▀░▄▀░░░░░░░
    ░░░░░░░░░▀█▀░▄▀░░░░▄▀░▄▀░░░░░░░░░
    ░░░░░░░░░░░░░█▀▄░▄▀░▄▀░░░░░░░░░░░
    ░░░░░░░░░░░░░▀▄░█░▄▀░░░░░░░░░░░░░
    ░░░░░░░░░░░░░░░▀█▀░░░░░░░░░░░░░░░

    • tiramola avatar
      tiramola @ ex-pasok 24/08/2010 00:01:45

      Πολύ ωραίο.
      Στην "Λαική Επιμόρφωση" της δεκαετίας του 80 έμαθες κέντημα?

  4. jim avatar
    jim 23/08/2010 23:30:07

    εγω δεν ειμαι με ο κομμα σου χριστοπουλε...ειμαι με αυτους που σας βιασαν αλυπητα....

  5. kouklos dhm avatar
    kouklos dhm 23/08/2010 23:38:25

    Ο k Καρατζαφέρης πόεδρος του ΛΑ.Ο.Σ. δήλωσε.

    Η βασική μου αρχή είναι κατά της οικογενειοκρατίας…..
    Όμως για τον γιο της Ντορας, εγγονό του Μητσοτάκη και υιό του αείμνηστου Μπακογιάννη για συναισθηματικούς λογούς θα τον υποστηρίξω.
    Υποθέτω πρόεδρε ότι παράλληλα για τους ίδιους περίπου λογούς υποστηρίζεις και τους Ντορικους υποτακτικούς Κακλαμανουλη, Τατούλη, Μαρκογιαννακη και κάθε άλλο ντορακι που θα προτείνει η οσία οικογένεια , του πάτρωνα της οικογενειοκρατία-φαυλοκρατίας Μητσοτακουλα , γνωστού εφιάλτη, αποστάτη της δημοκρατίας...

    Ο Κώστας Μπακογιαννης μπορεί να είναι ι σπέρμα του ΔΗΜΟΚΡΑΤΗ ΠΑΥΛΟΥ, όμως είναι δημιούργημα της φαμίλιας ,γαλουχημένος στα στήθια της πρωθιέρειας του νεποτισμού ,της ξενοδουλίας και της Μιζενς ( μην ξεχνάμε βέβαια τα γαμήλια κουζινικά που έστελνε ο εθνικός μιζαδόρος Χριστοφοράκος στην οικία της οικογένειας στην παραθεριστική κατοικία στην Ευρυτανία..και όχι μόνον….)

    Πρόεδρε του ΛΑ.Ο.Σ. μην ξεχνάμε ότι το μητσοτακεικο τα θελει όλα ,τα αρμεγει όλα ,τα αλεθει όλα…

    Μήπως λοιπόν από τα εξαπτέρυγα του , βλέπουμε τις ίδιες πολιτικές, τις ίδιες επιλογές , τις ίδιες συμπεριφορές τώρα τελευταία σε όλα τα θέματα ;

    Τα συμπεράσματα δικά μας .........

    Ψηφοφόροι του ΛΑ.Ο.Σ. ξεσηκωθείτε πριν παραδώσουν το κόμμα μας , προίκα στη Ντόρα και στα υπόλογα ντορακια της.

  6. Olympia avatar
    Olympia 23/08/2010 23:39:00

    Μα γιατί δεν το καταλαβαίνεις Αντώνη; Σε χρειάζομαι δεν το καταλαβαίνεις; Θα φάω τόσο ξύλο αν δεν έρθεις που θα βάλω και στην τράπεζα. Σώσε με Αντώνηηηηηη!!!

  7. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 24/08/2010 00:07:49

    Μην ασχολείστε άλλο με τον Καρατζαχερ-άκη! Μαύρο στους οπαδούς του Μνημονίου!

  8. ΝΙΚΟΣ avatar
    ΝΙΚΟΣ 24/08/2010 00:12:38

    @jim ή Δράκος του διαδικτύου
    Γιατί δεν κατεβάζει ο ΓΑΠ την Καραχασάν πάλι ή την Καρακλιούμη.... τον κολοσσό της επικοινωνίας;

  9. ευτυχια avatar
    ευτυχια 24/08/2010 00:21:19

    Ο άνθρωπος έχει προφανώς ψυχοπαθητικό σύνδρομο μεγαλομανίας και σύντομα τον βλέπω Εφη Θώδη με κανένα συνολάκι χωρίς μανίκια.Στην ΄φαντασία του αποτελεί τον στύλο του πολιτικού μας Συστήματος.

    • Tassos avatar
      Tassos @ ευτυχια 24/08/2010 09:13:47

      Εύστοχο. Θα έχει την καριέρα του Λεβέντη.

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ ευτυχια 24/08/2010 09:54:58

      Παρατεταμένη κρίση μεγαλείου

    • γκαβουλιακας avatar
      γκαβουλιακας @ ευτυχια 24/08/2010 17:54:08

      Ωχ!Πολυ ταιριαστο ζευγαρι θα εφτιαχναν οι δυο τους!

  10. δημητρης avatar
    δημητρης 24/08/2010 09:11:10

    ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΤΟΥΣ ΓΙΩΡΓΗΔΕΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΝ ΑΠΟ ΚΟΙΝΟΥ ΤΗΝ ΣΕΧΡΑΖΑΤ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΠΙΧΡΙΜΠΑΝ ΣΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ.