#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/05/2011 12:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μια νύχτα μαγική σαν την Αργεντινή να δούμε στο ελικόπτερο ποιος θα πρωτομπεί ...



"Μια νύχτα μαγική σαν την Αργεντινή να δούμε στο ελικόπτερο ποιος θα πρωτομπεί ..."

"Ένα ελικόπτερο για κάθε υπουργό και για τον Πάγκαλο ...φαλαινοθηρικό"

Συνθήματα που φωνάζουν τώρα στο Σύνταγμα

 



ΣΧΟΛΙΑ

  1. jkr avatar
    jkr 11/05/2011 13:13:09

    "...Τα τελευταία εικοσιτετράωρα μετά και τις αποκαλύψεις για τις υπόγειες συνομιλίες του Παπανδρέου με τον Στρος Καν, βρίσκεται σε εξέλιξη ένα δραματικό παρασκήνιο με επίκεντρο τον Κ. Καραμανλή.

    Ο βουλευτής του ΛΑΟΣ Αδ. Γεωργιάδης στην εκπομπή του Πρετεντέρη ανέφερε ότι ο πρώην πρωθυπουργός τον Φεβρουάριο του 2009 είχε συναντηθεί με τον Καρατζαφέρη και του είπε πως αν δεν βάλει πλάτη η αντιπολίτευση για την εφαρμογή νέων μέτρων τότε η χώρα θα οδηγηθεί μοιραία στο ΔΝΤ σε διάστημα ενός έτους.

    Ο Πρετεντέρης σχεδόν έκοψε στον «αέρα» τον Γεωργιάδη και έβαλε διαφημίσεις αλλά η αναφορά του βουλευτή του ΛΑΟΣ δεν διαψεύστηκε από το περιβάλλον του Καραμανλή, δηλαδή από τον κ. Αντώναρο.

    Αντίθετα από χθες ακούγεται έντονα ότι ο πρώην πρωθυπουργός έχει στα χέρια τις επιστολές που έστειλε σε όλους τους αρχηγούς των κομμάτων, την επίμαχη εκείνη περίοδο (Δεκέμβριος 2008-Μάρτιος 2009) όταν ξέσπασε η διεθνής οικονομική κρίση, με τις οποίες τους ζητούσε να πάρουν θέση ξεκάθαρη απέναντι στο ενδεχόμενο της επιβολής πρόσθετων μέτρων ώστε να σωθεί η Οικονομία.

    Κατά τις ίδιες πηγές, ο Παπανδρέου αρνήθηκε και επέλεξε από τότε να διαπραγματευτεί μόνος του με το ΔΝΤ, λόγω του σοσιαλιστή Στρος Καν.

    Όταν ανοίξει αυτό το «κουτί της Πανδώρας» είναι βέβαιο πως θα στηθούν ειδικά δικαστήρια. Γι΄ αυτό αν έχετε παρατηρήσει, ο πρωθυπουργός δεν τολμάει να κατηγορήσει τον Καραμανλή παρά μόνο για «ξεκάρφωμα»...."
    ?????????????

    • Κρης avatar
      Κρης @ jkr 11/05/2011 13:38:05

      http://archive.enet.gr/online/online_text/c=110,dt=22.03.2009,id=35938116

      22/03/2009
      .....Σε απάντηση, άλλωστε, της πρόσφατης δραστηριοποίησης του αρχηγού της αξιωματικής αντιπολίτευσης (συνάντησε τους Τρισέ, Στρος-Καν, Στίγκλιτς κ.ά.).......

      !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ jkr 11/05/2011 14:01:19

      Κατά τη γνώμη μου, πρέπει κανείς να είναι πολύ επιφυλακτικός με αυτού του είδους τις πληροφορίες.

      • jkr avatar
        jkr @ Επώνυμος 11/05/2011 14:03:57

        Η αλήθεια είναι ότι τον Δεκέμβριο 2008 ο Σημίτης μίλησε για ΔΝΤ, με τα Δεκεμβριανά τα spreads έφθασαν τις 250 μ.β. για να ξαναπέσουν μετά από δανεισμό τον Ιανουάριο, ο ξένος τύπος "έπαιζε" το ζήτημα της κρίσης στην Ελλάδα...συνεπώς οι πιέσεις ήταν τότε δεδομένες.

        • Επώνυμος avatar
          Επώνυμος @ jkr 11/05/2011 14:47:31

          Σαφώς και το επεδίωκαν από τότε, αλλά αυτή η ανάρτηση λέει και άλλα πολλά. Λέει καταρχάς ότι το ΔΝΤ ήταν τάχατες "αναπόφευκτο" που ξέρουμε ότι δεν ήταν. Αυτό από μόνο του είναι ύποπτο. Ακόμη λιγότερο πιθανό είναι, να μιλάει έτσι ο Καραμανλής τότε. Έπειτα, έρχεται σε στιγμή που λειτουργεί αποπροσανατολιστικά από το Ζάππειο 2. Ύποπτο και το τάιμινγκ, δηλαδή.

          Τρίτον, η πληροφορία προέρχεται από ιστοσελίδα που παίζει διάφορα παιχνίδια κατά καιρούς.

          • jkr avatar
            jkr @ Επώνυμος 11/05/2011 15:26:49

            Το δέχομαι.

  2. Orestios avatar
    Orestios 11/05/2011 13:19:34

    Τα ελικόπτερα δεν πρέπει να φύγουν από την χώρα.
    Όποιος διαφύγει παντελονιάζει τον χρυσό της Ελλάδας, που βρίσκεται στην Αμερική.
    Δικαστήριο εδώ, στην Ελλάδα.

    Μα τόση μανία να διώξουν τους απατεώνες στα ξένα, για να περάσουν ζωή χαρισάμενη στη Φλόριντα?
    Αποζημίωση για τις θυσίες σας δεν ενδιαφέρεστε να πάρετε?

    • Balafara Hunter avatar
      Balafara Hunter @ Orestios 11/05/2011 13:39:01

      Αν συνεχίσουν έτσι το μόνο πετούμενο που θα βρουν για να φύγουν θα είναι ο γάιδαρος.

  3. Factorx avatar
    Factorx 11/05/2011 13:20:54

    Αλλο σύνθημα:

    "Γιωργάκη θυμήσου, δεν είναι μαγαζί σου, σύντομα θα λήξει και η σύμβαση η δική σου"

    • Νίκος avatar
      Νίκος @ Factorx 11/05/2011 13:23:17

      "ΣυντελεστήΧ", καταπληκτικό. Το καλύτερο απ΄όσα έχω ακούσει.

    • xmmm avatar
      xmmm @ Factorx 11/05/2011 15:16:24

      +++

  4. Νάρκισσος avatar
    Νάρκισσος 11/05/2011 13:34:08

    Ότι είναι να γίνει πρέπει να γίνει σήμερα ! - Το αίμα του επόμενου νεκρού θα πέσει στα κεφάλια μας !!! - Ελπίζω να μην είστε εσείς ή κάποιος δικός σας άνθρωπος !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  5. peter13 avatar
    peter13 11/05/2011 13:39:41

    Αχ Ελλάδα σ' αγαπώ και βαθιά σ' ευχαριστώ γιατί μ' έμαθες και ξέρω. Ν' ανασαίνω όπου βρεθώ, να πεθαίνω όπου πατώ και να μη σε υποφέρω.....

  6. Δημος avatar
    Δημος 11/05/2011 13:40:03

    Δικαστήριο; Σιγά μην έχουμε τέτοιες πολυτέλειες. Λαοδικείο και αμέσως στο
    Γουδί!

    • thanasis avatar
      thanasis @ Δημος 11/05/2011 17:43:54

      τους εξ άδικα τους σκοτωσαν αυτους που κυβερνούν
      θα τούς δικαση και θα τους καταδικάση ο λαος
      δια εξοστακισμου απο προσωπου γης

  7. zackii avatar
    zackii 11/05/2011 13:49:09

    Ελπίζω νζα μην ακούσω από το Σαμαρά όταν γίνει πρωθυπουργός ότι....κάναμε ότι μπορούσαμε...αλλά ο ΓΑΠ μας έχει δέσει χειροπόδαρα με το μνημόνιο, οπότε σκάστε και σκάβετε....

    • of8almos avatar
      of8almos @ zackii 11/05/2011 14:02:03

      Αν και όταν γίνει αυτό θα είναι η ημέρα που δυστυχώς θα αλλάξει για πάντα η Ελλάδα, οι Ελληνες και το πολίτευμα της... μπρρρρρ

  8. KillTheKing avatar
    KillTheKing 11/05/2011 14:08:33

    πολλα δικαστηρια και γουδια βλεπω. ας πεσουν πρωτα απο την κυβερνηση να σταματησει ο κατηφορος αυτων των αδιστακτων που καταφεραν να πασοκοποιησουν ακομα και την...νεα δημοκρατια και γεμισε κι αυτη λαμογια. ας ακουσουμε τι εχει να πει ο ΣΑΜ και πολυ περισσοτερο ας τα τηρησει αυτα που θα πει γιατι εχουμε καει τοσο στο χυλο που φυσαμε και το παγωτο γιαουρτι. αν θελουμε να τελειωσει αυτη η καταντια πρεπει πανω απο ολα τα αλλαξουμε εμεις οι ιδιοι, γιατι εναν ακρατο κομματισμο τον διακρινω ακομα απο καποιους εδω μεσα. κρατηστε και μια επιφυλαξη για τα παντα-ολα
    TheKing

    • μουρίνιο avatar
      μουρίνιο @ KillTheKing 11/05/2011 14:40:47

      Ωραία τα λες βασιλοκτόνε. Το ζήτημα είναι να σταθεροποιηθεί η χώρα και η οικονομία με οποιονδήποτε τρόπο και μετά βλέπουμε για τα λαοδικεία, ανταρτοδικεία κτλ.Αν ζούσατε στα χρόνια της Κατοχής, θα είχατε οργιάσει κάποιοι λαοδίκες σχολιαστές.

  9. thanasis avatar
    thanasis 11/05/2011 17:40:39

    στην αργεντινή οι κυβερνώντες έφυγαν με τα ρούχα και
    σαν άνθρωποι. Εδω θα χρειαστούν περουκινία για
    να κρυφτούν, διοτι το ποτάμι ειναι ορμητικό και στο
    περασμά του θα παρασύρει το παλιο και θα φερει το
    καινούργιο που θα μας οδηγήση στην ευρωπη
    σαν αετούς και οχι σαν ασπάλακες που
    κρυβόνται πισω απο το δαχτύλο τους

  10. αχριστος avatar