07/09/2010 02:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μια κυβέρνηση για τα “μαύρα μεσάνυχτα”

Ο Εκπρόσωπος της Νέας Δημοκρατίας, Πάνος Παναγιωτόπουλος, έκανε την ακόλουθη δήλωση:

«Δεν χρειάστηκαν παρά 11 μήνες και μία μακρά νύχτα, με ένα πρωτοφανές κωμικοτραγικό παρασκήνιο, για να αναγνωρίσει ο Πρωθυπουργός την αποτυχία της κυβέρνησής του.

Με τον ανασχηματισμό, που είναι προϊόν πιέσεων και συμβιβασμών, την πληρώνουν βέβαια ορισμένα στελέχη της κυβέρνησης.

Όμως, με τη διατήρηση της ίδιας πολιτικής θα συνεχίσουν να την πληρώνουν ο τόπος μας και ο λαός μας.

Τελικά, είναι μια κυβέρνηση για τα “μαύρα μεσάνυχτα”, που αυτοδιασύρεται από το ξεκίνημά της, εξαιτίας των χειρισμών του Πρωθυπουργού»



ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 07/09/2010 02:17:43

    ...του φερνει λίγο του Μαινα ο ΓκΑΠ..

  2. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 07/09/2010 02:20:48

    http://www.youtube.com/watch?v=s19GWKsg8YE

  3. SERTIS avatar
    SERTIS 07/09/2010 02:20:53

    ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΑΘΛΗΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ.......
    ναι αναγνώστη του antinews!!!!!!!!!!!!καλά βλέπεις......και ίσως δεν είσαι μόνο εσύ που σκέφτηκες τί πίνουν τέτοια ώρα στου μαξίμου!

  4. Κικη avatar
    Κικη 07/09/2010 07:51:31

    Λιγμενα, το εχω ξαναπει.
    Μετα απο τετοιο τσιρκουλο,βεβαιωθηκαμε οτι τα εχουν χασει,και ηρθε η ωρα της ολοκληρωτικης αντεπιθεσης.Γιουρια τωρα.
    Να υποδεχτουν οι βορειοελλαδιτες δεοντως αυτο το πολυπληθες τσιρκο.

  5. gatos avatar
    gatos 07/09/2010 08:42:21

    Το μόνο που μας σώζει είναι να ξεπατωθούν το συντομότερο, πάρα πολύ έκατσαν εκεί που είναι ακόμα, είμαστε όλοι οι Έλληνες υπόλογοι κυρίως για την ανοχή μας σε αυτούς.

  6. mys avatar
    mys 07/09/2010 10:31:13

    Φιλαράκο το σύνθημα είναι ΝΤΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ
    Αυτός είπε λεφτά υπάρχουν και όχι ΔΝΤ και μετά έκανε κολοτούμπα γιατί δεν ήξερε ,δεν ρώτησε ,δεν του είπανε κλπ παπαριές λες και αυτός ήταν εκτός Ελλάδος.
    Ο ίδιος 'έλεγε ότι θα κυβερνήσει με ολιγομελές και ευέλικτο σχήμα και τώρα μετά 9 μήνες κάνει ΞΑΝΆ το αγαπημένο του κόλπο της κολοτούμπας και κάνει υπουργικό σχήμα πολυμελές δυσκίνητο και παλαιοκομματικό.
    Μες τα μεσάνυχτα δεν κατάλαβε ότι ο/η υπουργός που τον αλλάζει σε 9 μήνες γιατί απέτυχε δεν μπορεί να πάει σε άλλο υπουργείο μπας και εκεί πετύχει γιατί την ίδια ώρα εμείς ΟΙ ΠΟΛΛΟΙ οι μισθωτοί κάθε μέρα γινόμαστε φτωχότεροι και βλέπουμε όλα αυτή την γελοιότητα που παίζεται στις πλάτες μας και στο μέλλον των παιδιών μας και ΠΟΝΑΜΕ.

    ΑΡΑ ΤΙ ΜΑΣ ΜΕΝΕΙ ? ΜΟΝΟ ΤΟ ΝΤΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ

  7. παραέλληνας avatar
    παραέλληνας 07/09/2010 12:32:38

    νύχτα παρέλαβαν και νύχτα θα παραδώσουν

  8. takis avatar
    takis 08/09/2010 22:24:57

    ρε παιδια ηρεμα ο παναγιωτοπουλος τα ειπε αυτα,μη ξεσπαθωνετε εδω εμεις σας περιμεναμε 6 χρονια για να τα διαλυσετε περιμενετε και εσεις τουλαχιστον μια 4ετια.αμεσως μολις πει κατι ο βαψομαλιας αμεσως επαρση,χαλαραααααααα κοματοσκυλα.