05/11/2008 13:41
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μια ….ιστορική φωτογραφία

Για να δείτε πως στήνονται οι φωτογραφίες και οι ....πολιτικές εξελίξεις. Ο Αντώνης Σαμαράς καθόταν χθες το απόγευμα στο καφενείο της Βουλής και συζητούμε με τον Βασίλη Μιχαλολιάκο. Ξαφνικά εμφανίζεται η Ντόρα με τον ....παράγοντα της ΝΔ κ. Πάσχο (τρομάρα του - Θόδωρα Αναγνωστόπουλε βλέπεις;) και κάθονται χαμογελαστοί - χαμογελαστοί στο τραπέζι. Λες και δεν μεσολάβησε τίποτα όλα αυτά τα χρόνια. Ξαφνικά εμφανίζεται και γνωστός δαιμόνιος φωτορεπόρτερ (χωρίς να τον έχει ειδοποιήσει κανένας από την Αγία Οικογένεια) και τραβάει το ενσταντανέ.

Ύστερα από δέκα λεπτά η φωτογραφία ήταν στα γραφεία των εφημερίδων.

Αρχίζει λοιπόν και παίζεται η πραγματική «μπάλα» στη Νέα Δημοκρατία και έχω και έναν quiz για τους αναγνώστες μας:

Ποιος ή ποια κάνει επίδειξη δύναμης με αυτή την φωτογραφία στην πραγματικότητα;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 05/11/2008 13:50:27

    Απογαλακτισθηκε το κοριτσι!

    Για οσους γνωριζουν ανεκαθεν τον ηθελε τον Αντωνη...

    Ειναι ομως ομορφη και εξυπνη η Γεωργια...

    Τωρα ομως που ειναι ο Ισιδωρος κουρασμενος εκανε περα τον Μπαμπα και ...βουρ στον πατσα!

    Ματαιος ο κοπος νταρντανα μου!

  2. ronnie avatar
    ronnie 05/11/2008 13:53:03

    Μάλλον ο Καραμανλής κάνει επίδειξη δύναμης..Όσο να'ναι ,ανατριχιάζεις με τους χαμογελαστούς φωστήρες μας!

  3. ισμαήλο avatar
    ισμαήλο 05/11/2008 14:10:11

    Πολύ κουτσομπολιό έχει αυτό το site. Δεν καταλαβαίνω γιατί φάκτορα βάζει τίτλο 'ιστορική φωτογραφία' Πίνουν καφέ το άνθρωποι πειράζουν κανένα. Εσύ δεν πίνει καφέ φάκτορα;

  4. Factorx avatar
    Factorx 05/11/2008 14:21:38

    καλώς τον ισμαήλο, που είναι πολύ αντικειμενικός παρατηρητής και δεν του αρέσει το κουτσομπολιό. μα φίλε μου η πολιτική στην Ελλάδα κατάντησε παραπολιτική και μικροπολιτική

  5. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 05/11/2008 14:22:04

    Η φωτογραφία είναι (εις στην Ελλάδα που δεν μπορούμε να φύγουμε) μήνυμα για τις εξελίξεις στην Ν.Δ. μίας και το παιχνίδι της διαδοχής έχει ξεκινήσει και επισήμως.....
    Και επειδή το σχήμα διεκδίκησης που συγκεντρώνει τις μεγαλύτερες πιθανότητες είναι Μπακογιάννη Σαμαράς ή Αντώνης - Ντόρα (για να μήν παρεξηγηθούμε για την σειρά), καλό είναι να χωνέψουν από τώρα διάφοροι ότι γίνεται σοβαρή προσπάθεια να μήν διαλυθεί το σύμπαν επειδή το 1993 κτλ....
    Σε τελική κατάσταση κάπως έτσι είναι το φυσιολογικό και μακάρι να γίνει.

  6. donaE avatar
    donaE 05/11/2008 14:36:28

    ποιος Πασχος ειναι αυτος?

  7. lucky look avatar
    lucky look 05/11/2008 14:40:17

    Επείδηξη δύναμης κάνει, όποιος/α φώναξε τον φωτορεπόρτερ! Αναμένουμε απάντηση!

  8. ισμαήλο avatar
    ισμαήλο 05/11/2008 14:43:45

    και εσύ φάκτορα συμμετέχεις σ'αυτό το κατάντια. Κάπου πρέπει οι πολίτες να μιλούν και λίγο πολιτικά
    και να αφήσουν τα παραπολιτικά. Εσύ lies πολυ πονηρό είσαι από μια φωτογραφία έβγαλες συμπέρασμα παιχνίδια. Ο φάκτορας ανέβασε φωτογραφία στο site που ήταν με το ρουσόπουλο σε έκθεση όπλων στη γερμανία. Τι συμπέρασμα βγάζεις lies ο φάκτορας είναι έμπορας όπλων και έκανε παιχνίδι με ρουσόπουλο

  9. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 05/11/2008 14:49:05

    Εχεις καμμια καλη φωτο τον Ομπαμα με Σαρον Στοουν να γινει το Μπλογκ πρωτο στον κοσμο?
    :-)

  10. Ανιστόρητος avatar
    Ανιστόρητος 05/11/2008 14:49:33

    Σιγά την ιστορία ρε μάγκες...
    Σε λίγο θα ασχολούμαστε με το αν σταθμεύουν στο ίδιο πάρκινγκ.
    Στο Σικάγο γράφτηκε ιστορία, όχι στον καφενέ της Αμαλίας!

  11. Factorx avatar
    Factorx 05/11/2008 15:03:58

    @ισμαήλο: Πολύ μου αρέσεις. ασκεδάζω. Πως του ξέφυγες του ΘΡ; Πς χαμένος. Και ηταν στην Αγγλία, οχι στην Γερμανία. Και δεν μου λες έναν Πατεράκη κολητό του ΘΡ τον ξέρεις; Τι πουλάει; Αεροπλάνα;

  12. Factorx avatar
    Factorx 05/11/2008 15:05:50

    @donaE. Εκ Καρδίτσης, Πρώην ιδιαίτερος του Θ. Αναγνωστόπουλου που εξελίχθηκε σε διαδρομιστή των γαλάζιοων παρασκηνίων στη ΝΔ. Ο,τι νάναι διλαδή.

  13. ronnie avatar
    ronnie 05/11/2008 15:06:51

    Συμφωνα με τον Θ.Ρ ,πουλαει ασανσέρ..

  14. ισμαήλο avatar
    ισμαήλο 05/11/2008 15:07:57

    φάκτορα δεν καταλαβαινει το ύφος σου εγω μίλησα για πολιτική ποιο είναι το πατεράκη

  15. Factorx avatar
    Factorx 05/11/2008 15:14:04

    @ισμαήλο. Δεν ξέρεις ορθογραφία και συντακτικό, "ο πατεράκης¨ειναι οχι ¨το πατεράκη". Πολυπολιτισμικός μετανάστσης στην υπηρεσία του ΘΡ είσαι; Ο Πατεράκης λοιπόν είναι ο άνθρωπος των Eyrofighter στην Ελλάδα

  16. Factorx avatar
    Factorx 05/11/2008 15:14:47

    Εκανα διόρθωση. η φωτογραφία δεν δημοσιεύτηκε πρωτα στο Press-gr. Την πήρε απο αλλού και ως συνήθως λεέι οτι είναι δικιά του

  17. donaE avatar
    donaE 05/11/2008 15:22:19

    @factorx Α μαλιστα (Αναγνωστοπουλος),για αυτο ρωταω,να μην τρωμε χορτο.

  18. πανέξυπνη avatar
    πανέξυπνη 05/11/2008 15:28:45

    Γάιδαρε,

    batch test

    να γράψεις εκατό φορές με κονδυλοφόρο την λέξη Αντώνης

    και στο τέλος batch Processed.

  19. isnogood avatar
    isnogood 05/11/2008 15:36:30

    Ξέρετε πόσε φωτογραφίες βγήκαν μαζί ο Χίτλερ και ο Στάλιν όταν υπέγραψαν το σύμφωνο μη επίθεσης μεταξύ τους;

  20. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 05/11/2008 15:38:00

    πανέξυπνη :

    Επιτρέπεται καρμπόν ;

  21. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 05/11/2008 15:38:51

    Αντώνης Πρόεδρος, Ντόρα Υπουργείο Μειονοτήτων

  22. ισμαήλο avatar
    ισμαήλο 05/11/2008 15:55:42

    φάκτορα γιατί προσβάλλεις έτσι τους ανθρώπους και δεν εκτιμά την προσπάθεια. Για σένα όλοι φίλοι του ρουσόπουλο. Δεν με νοιάζει τι είναι ο πατεράκης αλλά τελικά το μήνυμα της εκλογής ομπάμα δεν το πήρες χαμπάρι.

  23. wyman avatar
    wyman 05/11/2008 16:03:02

    αυτό που εγώ έχω εντοπίσει είναι πως ο factorx τα παίρνει στο κρανίο και του ανάβουν 1000 λαμπάκια όποτε γράφετε οτιδήποτε για τον Ρουσόπουλο.

  24. Lara avatar
    Lara 05/11/2008 16:18:21

    Η Ελληνικη πολιτικη διανοηση σε συμποσιακη επιδειξη δεξιοτητων για αναλκυση της ναυαγημενης ναυαρχιδας.

  25. Αρις avatar
    Αρις 05/11/2008 16:41:03

    Αυτό που εγώ καταλαβαίνω είναι ότι ο Σαμαράς θα μπεί στην κυβέρνηση και η Ντόρα δεν μπορεί να κάνει τίποτα γι'αυτό πια.Προσπαθεί λοιπόν να δείξει τώρα ότι αυτή έκανε την υποχώρηση.Φαίνεται εξάλλου αυτό απο τα παραπολιτικά στο Βήμα.

  26. Αρις avatar
    Αρις 05/11/2008 16:44:18

    Η Ντόρα έκανε ένα μεγάλο λάθος σε αυτή τη περίπτωση απο το άγχος της.Έδειξε για πρώτη φορά ότι πραγματικά φοβάται το Σαμαρά

  27. thanos avatar
    thanos 05/11/2008 18:46:25

    10-ισμαήλο
    November 5th, 2008 at 2:43 pm

    Ρε φιλε δεν πας απο εκει που ηρθες?

    Η φωτογραφια αυτη στελνει ενα σημα στον "Ακαταλληλοτερο" σαν να του λει,και με το διαολο συμμαχω αρκει να γινω αρχηγος της ΝΔ.

  28. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 05/11/2008 19:42:44

    η Ντόρα πρέπει να φοβάται τον Σαμαρά, ενστικτωδώς, όπως οι ύαινες τα λιοντάρια, ή τα ποντίκια τις γάτες.

    Αλανθαστος μπορεί να μην είναι αλλά είναι ευπρεπής και τίμιος (και δεν ξέρω για σας, αλλά είμαι επηρεασμένος από τον Τρελλαντώνη, πολύ καλύτερο βιβλίο από την Νύχτα των Βρυκολάκων)

  29. agent of provocation avatar
    agent of provocation 05/11/2008 19:58:35

    Είναι άραγε σύμπτωση ότι η φωτό βγαίνει τώρα, με την άνοδο των Δημοκρατικών στην Αμερική;
    Μήπως κάποια ψάχνει στηρίγματα στην μετά-Μπους εποχή;

  30. agent of provocation avatar
    agent of provocation 05/11/2008 19:59:54

    Το λέω γιατί είναι γνωστές οι καλές σχέσεις του Σαμαρά με τους Δημοκρατικούς.

  31. Helmut avatar
    Helmut 06/11/2008 10:37:45

    Αμάν πια με τη "φούσκα" Σαμαρά.

    Όλοι ασχολούμαστε με τον Σαμαρά λες και είναι απαραίτητος σύμμαχος για όποιον έχει βλέψεις στην ηγεσία ΝΔ. Από που προκύπτει όμως αυτό; Έχει "μηχανισμό" μέσα στο κόμμα; Όχι.
    Τον στηρίζουν ΜΜΕ ή μεγαλοεπιχειρηματίες; Δεν θα το έλεγα.
    Έχει έρεισμα στη βάση της ΝΔ; Χλωμό...
    Έχει ηγετικό προφίλ που να προκύπτει από τις δημοσκοπήσεις; Μπαααα...

    Άρα... προς τι τόση βιασύνη;

  32. σχολιαστής avatar
    σχολιαστής 06/11/2008 10:56:29

    Δεν χρειάζεται "ηγετικό προφίλ" μέσω δημοσκοπήσεων.

    Το "ηγετικό" προφίλ του υπάρχει, είναι αδιαμφισβήτητο και δεν χρειάζεται δημοσκοπήσεις.

    Άσε που είναι κι ωραίος, ποια γυναίκα δεν θα τον ψηφίσει;

  33. greekpoliticalreview avatar
    greekpoliticalreview 06/11/2008 15:01:23

    Καλό κι αυτό απ την Μαρία την άσχημη στον Αντωνάκη τον όμορφο .

    Μάλιστααα

  34. ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ avatar
    ΑΛΕΦΑΝΤΟΣ 06/11/2008 15:14:59

    Helmut

    ΜΕΓΑΛΕ, ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥΞΕΡΟΣ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ?

    ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΟΤΙ ΘΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΦΑΥΛΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΠΛΗΚΤΟ... ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΕΤΣΙ ΑΠΟ ΚΕΦΑΛΙΟΥ ΜΟΥ!!!

    ΤΗΝ ΕΝΟΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥ ΔΕΟΥΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΣΤΩ ΦΕΝΟΜΕΝΙΚΗ ΙΣΣΟΡΟΠΙΑ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙΣ?

    ΤΗΝ ΕΝΟΙΑ ΤΟΥ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΣ ΘΕΟΥ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙΣ?

    ΤΟ ΡΗΤΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΨΑΡΙ ΤΡΩΕΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙΣ?

    ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΑ ΞΕΡΩ. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΠΑΛΑ ΞΕΡΩ!
    ΑΛΛΑ ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΗΝ ΣΙΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΦΕΥΡΕΘΕΙ!!!