#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/10/2010 17:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μια ιδέα του Antinews βρίσκει δουλειά στον ....Καραμανλή



Η ιδέα ήταν του Κώστα Ροδινού και διατυπώθηκε για πρώτη φορά εδώ: Όταν ο Σαμαράς γίνει πρωθυπουργός, μπορεί να αναθέσει στον Καραμανλή ειδικούς ρόλους

Μετά το  πήρε ο γνωστός βομβιστής Φαήλος Κρανιδώτης και το έγραψε εδώ: Ούτε που υποψιάζεστε αυτό που θα ‘ρθει…



Στη συνέχεια, αφου έκανε τον γύρο του διαδικτυου έγινε θέμα και στις σημερινές εφημερίδες:

Δυσφορία για τα σενάρια επιστροφής Καραμανλή ...

Ικανοποίηση Ρηγίλλης από τη στάση του κ. Καραμανλή

Τώρα το παίζουν και στα ραδιόφωνα:

Θεόδωρος Καράογλου, αναπληρωτής τομεάρχης οικονομίας ΝΔ, στο Ράδιο 9 πριν απο λίγο: Ο Κώστας Καραμανλής θα μπορούσε μετά από κάποια χρόνια να είναι ένας πετυχημένος πρόεδρος Δημοκρατίας, θα μπορούσε να βοηθήσει σε ένα πόστο ίσως και εκτός Ελλάδας

Δεν ξέρω λοιπόν αν αυτό είναι καλό, ή κακό, για τον ίδιο, αλλά μάλλον βρήκαμε δουλειά στον Κώστα Καραμανλή.

Ημεροδήκτης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Wolf avatar
    Wolf 05/10/2010 17:54:53

    Συμφωνώ απόλυτα!!!

    Ειναι μια πολυ καλή πρόταση.

  2. pikras57 avatar
    pikras57 05/10/2010 17:57:43

    Συντηρείς ένα θέμα που μόνο καλό δεν κάνει στην παράταξη της ΝΔ και τον Σαμαρά.
    Σε τι διφαφοροποιείσαι με αυτούς που κακόβουλα το έπεσαν και το θέτουν ?
    Άστοχος ο τίτλος σου!

    • Factorx avatar
      Factorx @ pikras57 05/10/2010 18:02:18

      ομολογω οτι σου είναι πολυ δύσκολο να καταλάβεις σε τι διαφοροποιούμαι. Αν προσπαθήσεις όμως στο τέλος θα το καταφέρεις

    • metalhead avatar
      metalhead @ pikras57 05/10/2010 19:26:47

      εχεις την εντυπωση ότι ο κόσμος νοιάζεται για το τι κάνει καλό ή κακό στη ΝΔ?

  3. νεφέλη avatar
    νεφέλη 05/10/2010 18:03:01

    Δεν βρίσκεται καλύτεραμ καμμιά δουλειά στην Ντόρα....

    • Factorx avatar
      Factorx @ νεφέλη 05/10/2010 18:33:58

      καλη ιδεα

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Factorx 05/10/2010 18:36:03

        Φάκτορα,

        Να σε δώ να ψάχνεις να ...αποκαταστήσεις την κα. Μπακογιάννη (πολιτικά εννοώ) και τι στον κόσμο!

      • man8os avatar
        man8os @ Factorx 05/10/2010 23:58:26

        Να την βοηθησουμε να ανοιξει εστιατοριο η ταβερνα σε καποιο νησι.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ νεφέλη 05/10/2010 18:36:14

      Η κλόουν Καραμέλα Καραμέλω, στα καρφούρ καθ`εκάστην.

      • νεφέλη avatar
        νεφέλη @ Strange Attractor 05/10/2010 21:03:59

        Μπα! Θα την φοβούνται τα παιδιά και θα σκούζουν!

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ νεφέλη 05/10/2010 18:36:22

      Είναι εξαιρετική επιλογή για την Colgate...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ ΒΡΑΧΟΣ 05/10/2010 21:00:19

        Έχει αποκλειστικό συμβόλαιο με τον Γιάννο η κολγκέϊτ.

    • νεφέλη avatar
      νεφέλη @ νεφέλη 05/10/2010 21:08:06

      Υπεύθυνη εξεύρεσης χορηγών για γάμους και βαφτίσια ;

  4. Επαγρυπνών avatar
    Επαγρυπνών 05/10/2010 19:16:52

    Το θεμα ειναι να κανει ο σαμαρας βαθεια καθαρση στο κομμα του,να διωξει λαμογια και πουλημενους και μετα να συναψει φιλιες-συμμαχιες με ξενους ηγετες για να μην βρεθει στη θεση του καραμανλη!

    Οι αμερικανοι ηδη εχουν λυσσαξει με την δυναμικη του αντωνη!

  5. metalhead avatar
    metalhead 05/10/2010 19:25:44

    και ποιος σας είπε ότι έχει ορεξη για δουλειά.....εγω θα του πρότεινα να πάει για δοκιμαστης κοψιδιών στου μπαϊρακτάρη

  6. takis avatar
    takis 05/10/2010 20:47:38

    παιδια αφηστε τα σεναρια για επιστροφη του καταστροφεα Κ.Κ.οποιος κανει και λεει για το τι μπορει να προσφερει στο μελλον ο κουρασμενος καλα θα κανει να ξαναδει τη ταινια ο μπακαλογατος.απο κει επρεπε να ξεκινησει ο Κ.Κ. πριν γινει βουλευτης και να παρει μαθηματα απο το χατζηχρηστο το μεγαλο.

  7. Factorx avatar
    Factorx 05/10/2010 21:52:28

    Yes !!!!!!

  8. DeltaLamda avatar
    DeltaLamda 05/10/2010 22:46:36

    Προσωπικά θεωρώ πολυ επιπολαιο για να μην πω ανοησία αυτο που γινεται με την πρεμούρα ορισμένων να αρθρογραφούν σχετικά με τον ΚΚ.

    Ο Καραμανλής βεβαια αλλο που δέν θέλει για να συντηρείται στην πολιτική επικαιρότητα και με μαλιστα με θετικό τρόπο. Εκει που ηταν εξαφανισμένος και άλαλος, εγινε ξαφνικά νέος, πολύτιμα εμπειρος και κεφάλαιο για το μέλλον που όλοι πασχίζουν να του βρούν δουλειά μπας και μείνει ανεργος ή λειψει η ιστορική του προσωπικότητα που θα βγάλει την χώρα απο τα μελλοντικά της αδιέξοδα!

    Δεν καταλαβαίνω πως εξαιρετικοί κατα τα αλλα αθρογράφοι οπως ο Ροδινός και ιδιαίτερα ο Φαήλος, που ειναι και προσωπικός φίλος του Αντώνη, αλλά και ο Φάκτορας που επιτρέπει την ανατροφοδότηση παρόμοιων θεμάτων, πέφτουν στην λούμπα δίνοντας αφορμές για εσωστρέφεια στην Ν.Δ. και ταυτόχρονα βάζουν βούτυρο στο ψωμί του ΠΑΣΟΚ, τών μέσων και των εξαπτέρυγών του.

    Ο Σαμαράς δεν έχει ανάγκη απο υποβολείς για το αν αξίζει ο Καραμανλής, ποτε και πως θα μπορούσε να τον αξιοποιήσει. Εκτός κι αν νομίζουμε οτι ολη αυτη η παραφιλολογία που δημιουργείται απο τίς φαεινές ιδέες μας επι ενος ζητήματος που θα έπρεπε να θεωρείται λήξαν, βοηθάει την Ν.Δ. και τον ίδιο τον Σαμαρά.

    Δυστυχώς μπροστά στά ευσημα που προσβλέπει το εγώ μας για τίς ιδέες και προτάσεις μας, υποσκάπτουμε άθελά μας την προσπάθεια της νέας Ν.Δ. και του αρχηγού της να μας απαλλάξει απο την χειρότερη κυβέρνηση που γνωρισε ποτέ ο τόπος και όχι μόνο. Κρίμα για τον ίδιο και πρώτα απ' όλους για εμάς.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ DeltaLamda 05/10/2010 23:35:39

      DeltaLamda,

      Σε ότι με αφορά.

      Ούτε υποοδείξεις κάνω, ούτε συμβουλές προσφέρω και δεν νομίζω να τις έχει κανένας ανάγκη.

      Το θέμα του Καραμανλή επανήλθε, αίφνης, την στιγμή που ο Σαμαράς άρχισε να παίρνει τα πάνω του, ιδιαίτερα μετά την εμφάνιση στη Θεσσαλονίκη.

      Αυτοί που διακινούσαν τα σενάρια δεν το έκαναν ούτε από αγάπη προς τον Σαμαρά, ούτε προς τον Καραμανλή.

      Ο Καραμανλής υπήρξε ο μακροβιότερος αρχηγός της Ν.Δ. και δις εκλεγμένος πρωθυπουργός. Εχει ακόμα απήχηση στη βάση της Ν.Δ. Μικρή ή μεγάλη, δεν είναι αυτό το ζητούμενο.

      Αυτή η ιστορία με τη δήθεν επάνοδό του δεν καλλιεργούσε μόνο την εσωστρεφεια, δημιουργούσε και ανασφάλεια στον κόσμο της Ν.Δ.

      Ο Καραμανλής προς τιμήν του έκλεισε το ζήτημα με τρόπο σαφή. Ομως είναι ένα θέμα που "πουλάει" και τα ΜΜΕ θα το καλλιεργούν.
      Αντι, λοιπόν, να αιωρείται και να επανέρχεται, κατά τη γνώμη μου ορθότερο είναι να λεχθεί κάτι που θα βάζει ένα τέλος στα σενάρια.

      Ολα τα άλλα, επναλαμβάνω, καθότι με αφορά, είναι εκ του περισσού να μην πώ εκ του πονηρού.

  9. DeltaLamda avatar
    DeltaLamda 06/10/2010 00:02:08

    @ Κώστας Ροδινός,

    Ωραία λοιπον, Αφου "Αυτοί που διακινούσαν τα σενάρια δεν το έκαναν ούτε από αγάπη προς τον Σαμαρά, ούτε προς τον Καραμανλή" εμείς τότε γιατι το κανουμε θέμα ανατροφοδωτόντας την εσωστρέφεια και την ανασφάλεια στον κόσμο της Ν.Δ., οπως σωστά λές? Μήπως επειδή είναι ένα θέμα που “πουλάει” όπως και πάλι σωστά λες?

    Το βημα αυτό ειναι μεταξυ των 3-4 πρώτων σε επισκεψιμότητα ιστοχώρων στην χωρα οποτε ειναι ευλογο, κυρίως τα άρθρα και λιγότερο τα σχόλια που διατυπώνονται, να συμβάλλουν πολλές φορές σε μια παραφιλολογία που για το συγκεκριμένο θέμα, συμφωνούμε οτι δεν βοηθάει.

    Δεν καταλαβαίνω τι υπονοείς με την τελευταία αποστροφή σου. Προσωπικά δεν ειχα πρόθεση να ψέξω κανέναν και η όποια ονομαστική αναφορά μου εγινε απλά λόγω της αρθρογραφίας που έγινε τελευταία επι του θέματος.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ DeltaLamda 06/10/2010 00:15:04

      DeltaLamda,

      Κατ' αρχήν δεν τίθεται θέμα παρέξηγησης και η καλόπιστη κριτική είναι χρήσιμη και απο εμένα καλοδεχούμενη. Και κάθε αντίθετη άποψη απολύτως σεβαστή.

      Επαναλαμβάνω, καθ΄οτι με αφορά διότι δεν μπορώ να μιλήσω εκ μέρους κανενός άλλου, θεώρησα ο,τι έπρεπε να τοποθετηθώ, όπως εν πάση περιπτώσει, τοποθετήθηκα.

      Πέραν αυτού ουδέν.

      Οπως γνωρίζεις υπάρχει πάντα ένα ζήτημα αν πρέπει να αφήσεις ένα θέμα αναπάντηνο ελπίζοντας να αποσυρθεί από την επικαιρότητα ή άν πρέπει να επιχειρήσεις να το κλείσεις.

      Και όταν το επιχειρείς μπορεί να το συντηρήσεις λίγες μέρες παραπάνω. Εχεις, όμως, μια απάντηση που δεν επιδέχεται παρερμηνειών.

      Αυτή είναι η γνώμη μου.

  10. Kennan avatar
    Kennan 06/10/2010 00:19:36

    By the way, τη θέση στο Tafts την πήρε άλλος; Έτσι από περιέργεια ρωτάω…

  11. Costas avatar
    Costas 06/10/2010 00:48:11

    Αφήστε ρε παιδιά τον Καραμανλή στη Ραφίνα και στα σουβλάκια του!!

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ Costas 06/10/2010 01:48:21

      Και ως πρόεδρος της Δημοκρατίας αραχτός θα' ναι.
      Κάτι εθιμοτυπικά ταξιδάκια θα κάνει, σε τίποτα εγκαίνια και τελικούς θα πηγαίνει και θα πέφτει και το μηνιάτικο(περνάμε και περίοδο οικονομικής κρίσης, μην το ξεχνάμε).

  12. DeltaLamda avatar
    DeltaLamda 06/10/2010 09:07:38

    @ Κώστας Ροδινός,

    επειδη επι της ουσίας μάλλον συμφωνούμε, να θεωρήσω οτι στο θέμα Καραμανλή και απο την στιγμή που το εκλεισε ο ίδιος οριστικά, δεν θα πρέπει απο τωρα και στο εξης να δίνουμε αφορμή για ανατροφοδότηση με τα γνωστά επακόλουθα? Υποθέτω οτι και ο Φαήλος συμφωνει και ο φάκτορας ενδεχομένως πήρε το μηνυμα ως διαχειριστης του site. Thanks anyway.

  13. Νίκος avatar
    Νίκος 06/10/2010 09:35:16

    καλημέρα σας.
    Μην ανησυχείτε ούτε για τον Καραμανλή ούτε -ειδικά- για την Μπακογιάννη. Αυτοί κάνουν την δουλειά τους και μεις εδώ μέσα και άλλοι αλλού "τρώμε" τις σάρκες μας. Δεν έχετε παρά να κυττάξετε το πόσα έσχες (και όχι, όπως κακώς ονομάζεται, ΠΟΘΕΝ, αυτο και αν δεν είναι κοροϊδία).

  14. τι λετε ρε avatar
    τι λετε ρε 06/10/2010 12:29:52

    ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ!!!!!!!!!!!!!111

  15. γαλαζιος avatar
    γαλαζιος 06/10/2010 22:15:52

    Εχω σιχαθεί την αδυναμία των νεοδημοκρατών να γίνονται αυτόχειρες.Μιλώ για τα πολιτικά στελέχη αλλα και τους ψηφοφόρους που χρόνια τώρα τρώνε τις σάρκες του κόμματος εις βάρος της πλειοψηφίας των συναγωνιστών τους που παλεύουν ανιδιότελως για ιδέες και όχι για μάσες. Υπονοπμευτές, δήθεν καταγγέλοντες και πολιτικά τελειώμένα άτομα έπαιζαν και δυτσυχώς , παιζουν μπάλα ακόμη!!
    Η ισχύς εν τη ενώσει! τα λαμόγια και οι υπονομευτες εξώ . Σαμαράς και Καραμανλής μαζί για κοινούς στόχους. Για την απελκευθέρωση της Ελλάδας και όχι για προσωπικούς λόγους. κασι έτσι συμβαίνει. Απλά οι περισσότεροι δεν το βλέπουν. Κολαούζοι που ψάχνουν λόγω ύπαρξης και σιγουντάρουν τα παιχνίδια των υπονομευτών.
    Ο Σαμαράς είναι αρχηγός, πάει και τελείωσε. Αυτός είναι η ελπίδα της ΝΔ και της χώρας ολόκληρης. τελεία και παύλα.
    Αυτό το βλέπει και ο πιο κακόπιστος πια.
    Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι η επιτυχία του Σαμαρά περνά μέσα από την απαξίωση του Καραμανλή.
    Ούτε ο ίδιος το επιδιώκει και φαίνεται αυτό από τις πράξεις του.
    Ο Καραμανλής αδικήθηκε από το σύστημα γιατί πρώτα αδίκησε το σύστημα και δεν το έλιωσε σαν κατσαρίδα. Και το πλήρωσε.
    Όμως η αλήθεια πάντα νικά. και η λάμψη αυτής της αλήθειας θα είναι ρπος όφελος του Σαμαρά και της ΝΔ.
    8 δισ από τα 300 είναι ευθύνη της ΝΔ για πρωτογεννές ελλειμα. καμία χρεωκοπία δεν ήταν πιθανή. Το βατοπαίδι ήταν παιχνίδι των αμερικάνων που την πάτησαν με το Μπουργκάς και το Βέτο και τσαντίστηκαν με Ρουσό και Βουλγαράκη που Αποκάλυψαν το τρίγωνο των υποκλοπών.
    Εξέδωσαν συμβόλαιο πολιτικής εκτέλεσης του Καραμανλή και των προαναφερομένων.
    Δεν μπορεί η ΝΔ να προχωρήσει και να κάνει άλμα για ενα καλύτερο αύριο πατώντας πάνω στα ψεύδη που έσπειραν οι εχθροί της χώρας.
    Πρέπει να πάει με την αλήθεια και να ανοίξει τα μάτια του κόσμου.
    Η χώρα είναι πάνω από τον Σαμαρά και τον καραμανλή. και οι δύο έχουν θεση στην ιστορία. Και μπορούν να την γράψουν με χρυσά γράμματα.
    Ο καραμανλής στήριξε το σαμαρά απέναντι στο σύστημα που ήθελε την Ντορα των αφεντικών και του Δράκουλα. Και Σαμαράς θα στηρίξει τον Καραμανλή.
    Και η αλήθεια θα νικήσει. Ο Σαμαράς θα γίνει γρήγορα πρωθυπουργός και η αποκατάσταση της αλήθειας θα του δώσει περισσότερη δύναμη για το αύριο , απέναντι στα τρωκτικά του συστήματος που σίγουρα θα τον πολεμήσουν λυσαλέα.
    και ο Καραμανλής θα γίνει πρόεδρος Δημοκρατίας εκλεγμένος από το λαό με ποσοστό που θα αποδεικνύει ότι ο λαός έπαψε να τρώει την εβραιοπασοκική προπαγάνδα.
    Ξυπνήστε αδέρφια. Η Ελλάδα δεν μπορεί να περιμένει ούτε μια μέρα. Η προδοσία πρέπει να σταματήσει τώρα!