31/03/2009 22:03
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μια απορία

Αγαπητέ Factorx,
Μια απορία που θα ήθελα να μοιρασθώ με τους αναγνώστες σου: αφού κλονίζεται από την κρίση ο όμιλος του Μυλωνά, γιατί θα δώσει μέρισμα όπως αναφέρει στο παρακάτω δελτίο τύπου;

http://www.alumil.com/page/default.asp?la=1&id=309&pl=296&pk=404&ap=295

Ευχαριστώ,
critical view

ΣΧΟΛΙΑ

  1. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 31/03/2009 22:09:53

    χουμ χουμ...

    οι μέτοχοι θέλουν λεφτά. πάρτα τώρα δεν ξέρεις τι γίνεται αργότερα.

    Η εταιρία αυτή είναι ένα ενδιαφέρον ερωτηματικό. Επιτυχημένη εκ των πραγμάτων. Ζορισμένη από τον καιρό, τα αποτελέσματά της δείχνουν μια εικόνα καλή, αλλά γιατί δεν μου αρέσει ότι τόσες από τις πωλήσεις της είναι σε θυγατρικές; Ασταθές franchising? Ή πραγματική επιτυχία;

  2. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 31/03/2009 22:47:34

    Το Τριγωνο της Αλουμιλ.

    Ερωτηση : Ποσες γωνιες εχει ενα Τριγωνο ??

    Καμια σχεση με του Πανοραματος.

    ΠΠ

  3. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 31/03/2009 22:52:23

    ...προσωπικά δεν μου αρέσει που τόσες πωλήσεις είναι σε θυγατρικές, προσωπική γνώμη αλλά προτιμώ προτιμώ την αληθινή θάλασσα από την λιμνοθάλασσα.
    Γούστα είναι βέβαια αυτά.

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 31/03/2009 22:59:51

    Ο Παλαιοκώστας έχει συμμετοχή στο μετοχικό κεφάλαιο;

  5. Vass avatar
    Vass 31/03/2009 23:38:50

    Είναι που έκοψε το μισθό του ο Μυλωνάς, οπότε θα πάρει μέρισμα για να βγάλει τα έξοδα. Έχει να δώσει και την έκτακτη εισφορά.

  6. Ο Χαζος του χωριου avatar
    Ο Χαζος του χωριου 01/04/2009 00:45:22

    Μπαγασες μου θυμιζετε ωρες ωρες το οσα δεν φτανει η Αλεπου τα κανει κρεμασταρια!

    Ειδικα η ατακα περι Παλαιοκωστα,επιεικως αδοκιμη...

  7. PATRA avatar
    PATRA 01/04/2009 00:53:16

    Αλλη μια απορια...

    Ο Εκτωρ αυτο το ποστ δεν το ...ειδε να κολλησει το κατεβατο με τους ηρωες?

  8. Nick avatar
    Nick 01/04/2009 00:58:57

    γιατί θα δώσει μέρισμα όπως αναφέρει στο παρακάτω δελτίο τύπου;
    -----

    Ανταμοίβει τους τενεκέδες...

  9. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 01/04/2009 11:20:00

    Αποτελούσε μέρος της συμφωνίας με τον Παλαιοκώστα ο οποίος επένδυσε τα λύτρα σε μετοχές (θεσμικός).

  10. isnogood avatar
    isnogood 01/04/2009 13:04:38

    Ερώτηση αδαούς κακόπιστου νεοέλληνα:

    ΤΑ ΛΥΤΡΑ ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ...ΕΦΟΡΙΑ;

  11. tom avatar