#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/06/2010 14:07
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μια απάντηση στην Αφροδίτη Αλ Σαλεχ



Της Λώρη Κέζα


Δεν θα απαντούσα ποτέ σε σχόλια του facebook αν αυτά δεν προέρχονταν  από το πολιτικό προσωπικό της χώρας. Η ειδική σύμβουλος του υφυπουργού  Προστασίας Πολίτη κυρία Αφροδίτη Αλ Σαλεχ διασπείρει ψευδείς   πληροφορίες ως απάντηση στο άρθρο μου «Ομόνοια σαν Κάμπτεν»

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=6&artid=336424&dt=09/06/2010
http://www.facebook.com/home.php?sk=lf

1.
Γράφω: «Μία από τις προτάσεις αφορά το ανταλλακτικό όφελος του μετανάστη αν
ρουφιανέψει εκείνον που παίρνει 10 ευρώ την ημέρα για να παραχωρήσει
ένα βρώμικο κρεβάτι. Ο καταδότης θα βρίσκει κατάλυμα από το κράτος».

Σχολιάζει η ειδική σύμβουλος: «Όχι. Αυτό δεν υπάρχει πουθενά στο πόρισμα».

Αντιγράφω από το πόρισμα «Δράση για την Αθήνα»:
(σελ. 33)
«Προτείνεται η συνεργασία της ΣΔΟΕ με αλλοδαπούς ώστε να εντοπιστούν
οι ιδιοκτήτες που νοικιάζουν τα σπίτια τους δίχως τις νόμιμες
διαδικασίες και άρα φοροδιαφεύγουν. Στην περίπτωση αυτή θα πρέπει να
εξασφαλίζεται η εναλλακτική διαμονή των αλλοδαπών που συνεργάζονται με
τον ΣΔΟΕ».

Η ίδια πρόταση εμφανίζεται και αλλού
(σελ. 13)
«Συνεργασία αλλοδαπών με τη ΣΔΟΕ και το υπουργείο Προστασίας Πολίτη
για τον εντοπισμό Ελλήνων ιδιοκτητών στο ευρύτερο ιστορικό κέντρο που
ενοικιάζουν τα σπίτια τους σε αλλοδαπούς δίχως τις νόμιμες διαδικασίες
και επομένως φοροδιαφεύγουν. Ανάγκη νομοθετικής ρύθμισης ώστε οι
αλλοδαποί που θα συνεργάζονται να τους παραχωρείται στη συνέχεια
κατάλυμα.

2.
Σχολιάζει η ειδική σύμβουλος:
«Όταν η πολιτική ηγεσία είναι πιο προχωρημένη από την δημοσιογραφία,
τότε κάτι πολύ κακό θα συμβεί στην κοινωνία μας».

Ας βρούμε ένα άλλο δείγμα προχωρημένης πολιτικής.

Γράφω:
«Στο όνειρο δεν υπάρχουν δουλέμποροι και καθένας μπορεί να βρει
αστυνομικό της πατρίδας του, από το Καράτσι, το Ναϊρόμπι, την Καμπούλ».

Αντιγράφω από το πόρισμα:
(σελ. 15):
«Δημιουργία Σώματος ήπιας καταστολής στο ευρύτερο ιστορικό κέντρο σε
συνεργασία με αλλοδαπούς ειδικά εκπαιδευμένους».

Να θυμίσω ότι ανάλογη «προχωρημένη» ιδέα είχαν οι Ναζί. Ειδικά
εκπαιδευμένοι εβραίοι είχαν αναλάβει τη φύλαξη των εβραίων της
Βαρσοβίας.

3.
Σχολιάζει η ειδική σύμβουλος:
«Για άγνωστο λόγο η κυρία εστιάζει στους αλλοδαπούς και μάλιστα
εξισώνοντάς τους με τους ποινικούς».

Αντιγράφω από το πόρισμα
(σελ. 13)
«Οι αλλοδαποί αυτοί, αρκετοί από τους οποίους ανήκουν στις λεγόμενες
ευάλωτες  ομάδες, καταφεύγουν σε παραβατικές δραστηριότητες και στο
μικροέγκλημα είτε ως ορθολογική συμπεριφορά είτε γιατί έχουν
κοινωνικοποιηθεί στο πλέγμα της παραβατικότητας».

(σελ. 6):
«Το ζήτημα του παραεμπορίου δεν είναι μόνο ζήτημα καταστολής καθώς το
παραεμπόριο αποτελεί μέσον επιβίωσης πολλών αλλοδαπών, οι οποίοι στην
περίπτωση της αποτελεσματικής αντιμετώπισής του, θα στραφούν σε άλλες
παράνομες δραστηριότητες».

(σελ. 7)
«Ενίσχυση ελέγχων στα κινεζικά καταστήματα καθώς έχει εντοπιστεί ότι
συνιστούν την πηγή προϊόντων δίχως ταυτότητα, τα οποία μεταπωλούνται
στη συνέχεια στους μη-νόμιμους μικροπωλητές».

4.
Στο άρθρο αναφέρομαι στις διαπιστώσεις του πορίσματος και ασκώ κριτική
στις προτάσεις της ομάδας εργασίας.

Σχολιάζει η ειδική σύμβουλος:
«Αυτό που με εντυπωσιάζει με τη συγκεκριμένη δημοσιογράφο [...] είναι
η συνειδησιακή άνεση όταν εκφράζει ρητορική του μίσους».
«Δεν πρέπει να επιτρέψουμε σε κανέναν να χρησιμοποιεί τη ρητορική
μίσους και μάλιστα για να εξυπηρετήσει δικά του συμφέροντα».

Ρωτώ την ειδική σύμβουλο:

Ποιά είναι τα δικά μου συμφέροντα που εξυπηρετώ;

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Orestios avatar
    Orestios 11/06/2010 14:10:56

    Εισαγωγή δοσίλογων, που δεν αποδίδουν φόρους και πολούν προϊόντα παράνομα τα οποία είναι αποτέλεσμα παιδικής εργασίας. Ζήτω ο σοσιαλισμός της Αφροντίτα.

  2. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 11/06/2010 14:15:00

    Εγώ ξέρω ότι πάω μεταξύ Πατησίων και Γ' Σεπτεμβρίου και νομίζω ότι είμαι σε άλλη χώρα. Σε κάθε φανάρι από το σπίτι μου στο γραφείο έχει 4, αλλος μαντηλάκια, άλλος μπανάνες, άλλος αηδίες, αλλος τζάμια. Μου είναι αντιαισθητικοί, παρασιτικοί, και εκλύουν CO2 στενοχωρόντας την κα Μπιρμπίλη, άρα να πάνε σπίτι τους που είναι πιο καλά και καλό ταξίδι και δεν ντρέπομαι που το λέω.

    • plax avatar
      plax @ archaeopteryx 11/06/2010 15:13:25

      εχει ο καιρος γυρισματα..

    • Mαρινα avatar
      Mαρινα @ archaeopteryx 11/06/2010 16:19:14

      Ε αυτο θελει η Συρια(?)Αλ Σαλεχ,να εισαι σε ξενη χωρα!

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ archaeopteryx 11/06/2010 17:54:20

      Το είπες πολύ σωστά: Είναι παρασιτικοί. Aυτή είναι η αλήθεια. Και όλα τους τα (μαύρα) λεφτά τα στέλνουν στο Μπαγκλαντές, το Πακιστάν, τη Σομαλία, το Μπανανιστάν, από όπου τέλος πάντων μας ήρθαν ακάλεστοι.
      Αλλά τους προστατεύει η αστυνομία, προφανώς υπάρχουν εντολές άνωθεν. Βλέπεις πολλές φορές ο αστυνομικός στο ένα πεζοδρόμιο και αυτοί να πουλάνε με τα σεντόνια ακριβώς απέναντι.

  3. Επώνυμος avatar
    Επώνυμος 11/06/2010 14:21:24

    Η κυρία σύμβουλος φυσικά, πουθενά δεν αναφέρει ότι αυτοί οι μετανάστες που "δεν είναι ζήτημα καταστολής το παραεμπόριο" είναι ΟΛΟΙ λαθρομετανάστες, καθώς δικαιούσαι να βρίσκεσαι ως μετανάστης εκτός χώρας ΕΕ στην Ελλάδα ΜΟΝΟΝ αν έχεις νόμιμη εργασία.

    Συνεπώς, στα καθήκοντά της θα έπρεπε να είναι να τους διώξει.

    Να κάνουμε μια μηνυσούλα στην κυρία σύμβουλο επειδή δεν τηρεί τους νόμους του ελληνικού κράτους; Θα είχε πλάκα. Είναι και της μόδας οι μηνύσεις για όλα, από ότι φαίνεται, οπότε, γιατί όχι;

    • Mαρινα avatar
      Mαρινα @ Επώνυμος 11/06/2010 16:20:28

      Ο πατερας της κυριας δεν ηταν λαθρομεταναστης?

      • anonymous avatar
        anonymous @ Mαρινα 11/06/2010 21:17:14

        Τότε δεν υπήρχαν λάθρο. Έρχονταν με κάποιο νόμιμο τρόπο στην Ελλάδα, κυρίως για σπουδές, έβρισκαν μια Ελληνίδα παντρεύονταν κι έμεναν εδώ.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Επώνυμος 11/06/2010 17:55:23

      Νομίζω ότι της χρειάζεται μία μήνυση της Αλ Σάλεχ, και μπορεί να γίνει από πολλούς μαζί, φτάνει να υπάρξει συντονισμός.

  4. donaE avatar
    donaE 11/06/2010 14:24:40

    Αχ κυρια Σαλεχ,τωρα βρηκες να κανεις καριερα με τους μεταναστες που σε λιγο θα γινουμε εμεις οι Ελληνες φευγατοι και ολα αυτα θα ακουγονται παραμυθενια.Κακο timing.

  5. Πλούταρχος Λευκαδίτης avatar
    Πλούταρχος Λευκαδίτης 11/06/2010 14:33:10

    Είμαστε άξιοι της μοίρας μας, από τότε που το μεταμοντέρνο trash (και δε μιλάω για την εξωτερική της εμφάνιση) ανάγεται σε διαμορφωτή της πολιτικής (αγγλιστί policy maker)... Η κυρία Αλ Σαλέχ, κοινωνός της μετανεωτερικής αντίληψης του ανθρώπου που είναι ικανός για όλες τις δουλείες και όλες τις ώρες (ιδεολόγημα σύμφωνο με τη 'δια βίου εκπαίδευση' και με τις απόψεις του μεταμοντέρνου κωπηλάτη Τζέφρυ), ξεκίνησε ως ηθοποιός (;), συνέχισε ως φωτομοντέλο, μετά όταν την 'ξέρασε' η υποκριτική ασχολήθηκε με τις κοινωνικές επιστήμες σπουδάζοντας στο Ηνωμένο Βασίλειο, ασχολήθηκε με τις απεχθείς κατ'εμέ Μπίζνες Καλά Οργανωμένες (ΜΚΟ), οι οποίες τελικά την 'επέβαλαν' ως άνθρωπό τους στον έτερο μεταμοντέρνο και δις αποτυχόντα ως υποψήφιο Δήμαρχο, συμπολίτη της κο. Βούγια. Ο τελευταίος, από αριστερός συγκοινωνιολόγος και 'αντιεξουσιαστής' μετετράπη εν μία νυκτί σε πιστό ακόλουθο του μεγάλου Κινέζου Ηγέτη Ταπερ-μαν και εν συνεχεία Υφυπουργός, αρμόδιος για τη Δημόσια (Μη) Τάξη. Η μετανεωτερικότητα σε πλήρη εξέλιξη: μια νέα κολυμπύθρα του Σιλωάμ, όπου μπαίνεις αντιεξουσιαστής και βγαίνεις Υπουργός, μπαίνεις ηθοποιός και καταλήγεις σύμβουλος Υφυπουργού... Και τώρα αξιώνει η εν λόγω κυρία την 'αποπομπή' μιας δημοσιογράφου, επειδή τολμά και την ψέγει για τα αυτονόητα:
    1. Στο Camden δεν υπάρχουν λαθρομετανάστες που να πουλάνε κόκα, ηρωίνη και Louis Vuitton Made in Beijing.
    2. Στο Λονδίνο με τη μεγάλη εγκληματικότητα και την 'πολυπολιτισμική' κοινωνία, μπορείς το βράδυ να περπατήσεις στο ιστορικό κέντρο, χωρίς να ληστευθείς με ρόπαλα, ξίφη και λοιπά είδη πολιτισμού των νέων "Ελλήνων".
    3. Στο Λονδίνο μπορείς να περπατήσεις άνετα στα πεζοδρόμια, χωρίς να σκοντάφτεις στις κουρελούδες των Παπανδρελλήνων.
    4. Στην υπόλοιπη Ευρώπη, όποιος παραβεί το νόμο και εισέλθει λαθραία στη χώρα, απελαύνεται, δεν τού δίνεται η ευκαιρία να κάνει business και μάλιστα αφορολόγητα...
    5. Επιτέλους, γιατί εμείς η πλειοψηφία πρέπει να αισθανόμαστε κόμπλεξ κατωτερότητας όταν μια πρώην ηθοποιός και νυν 'ανθρωπίστρια'-'αντιρατσίστρια' μας επιβάλλει με το έτσι θέλω τα σχέδια και τις αποφάσεις των αφεντικών της;;;;
    Αυτά, προς το παρόν...

  6. triptokarudos avatar
    triptokarudos 11/06/2010 14:42:56

    Τώρα ασχολείσθε με την συγκεκριμένη;
    Αν μη τι άλλο και μόνον η ύπαρξή της στο πρώην δημοσίας τάξεως
    αποδεικνύει το πόσο οι θεατράνθρωποι που διοικούν την χώρα
    μας απαξιώνουν και μας λοιδωρούν με τις επιλογές τους

    Αλήθεια η Αλ
    μήπως μπορεί να μας πει πως (τινι τρόπω που λέγουν και οι Άγγλοι)
    διωρίσθη στο Υπουργείο και με τι προσόντα;

    Πριν αρχίζει περί λαλιωτικών ανωνυμιών
    και σπιλώσεως της ευαγούς της σταδιοδρομίας και πολυτίμου προσωπικότητος
    να ξέρει ότι ουκ ολίγοι γνωρίζομε τον βίο και την πολιτεία της

    Γνωρίζετε τι λέει ο λαός για το πως διαδίδονται τα καλά και τα κακά νέα.

    • Mαρινα avatar
      Mαρινα @ triptokarudos 11/06/2010 16:22:27

      Πως...διωρισθηκε????Δεν βλεπεις την φωτο?

  7. Σαος avatar
    Σαος 11/06/2010 14:50:49

    Πότε θα βγάλει DVD η Αφροδίτη;;;

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Σαος 11/06/2010 17:57:32

      Είναι σε διαπραγματεύσεις με τον Σειρηνάκη, έτσι λέγεται. Θα είναι interracial.

      • Σαος avatar
        Σαος @ ΒΙΣ 11/06/2010 18:56:07

        LOL,έτσι για να διατηρήσει το παπανρελληνικό πνεύμα...

      • Σαος avatar
        Σαος @ ΒΙΣ 11/06/2010 21:32:24

        Είσαι και εσύ λάτρης των MILF; :D

  8. GreenHorses avatar
    GreenHorses 11/06/2010 14:56:03

    Οι σοσιαλίστριες γρήγορα πιστόλια.

    Αλ σε λαχ δες δεν πας να κάνεις κανένα μάθημα εκεί που κατάγεσαι να μας αδειάσεις και τις γωνιά;

  9. χελιδόνι avatar
    χελιδόνι 11/06/2010 15:08:12

    Συμπονώ απεριόριστα τα βουρκωμένα μάτια των μεταναστών στα φανάρια, που μου ζητάνε τον οβολό για την επιβίωσή τους.

    Δινω, δίνω, δίνω, ...αλλά μου ρθε και το αφεντικό τους και ζητά...το ΔΝΤ και δεν έχω, να μου περισεύουν.

    Συμπονώ ακόμη περισσότερο τα βουρκωμένα μάτια των μεταναστών, που τους αρνούμαι την βοήθειά μου κι αναρωτιέμαι...

    Ποιός τους έφερε εδώ;
    Πως τους έφερε εδώ;
    Γιατί τους έφερε εδώ;
    Ποιός τους μοιράζει στις "δουλειές" τους;
    Που κοιμούνται;
    Πως τρώνε;
    Γιατί το κράτος δεν ασχολείται επί της ουσίας μαζύ τους;
    Ποσους μετανάστες συνέλαβαν όταν καιγόταν η Αθήνα, είτε επί ΚΚ, είτε επί ΓΑΠ; Τι τους κάνανε; Ποιοί τους βάλανε; Γιατί αποσιωπείται ο μαύρος ρόλος τους;
    Τι γίνεται στη Θράκη με τους Πομάκους και την παιδεία;

    Που οδηγούν όλους εμάς , που ακόμη...μας λένε ..Ελληνες;

    • Dimi avatar
      Dimi @ χελιδόνι 11/06/2010 17:40:18

      @ Χελιδόνι

      Oι λαθρομετανάστες των φαναριών με τα βουρκωμένα μάτια,
      κερδίζουν (κατά δήλωσή τους), από τους ψυχοπονιάρηδες Ελληνες,
      50-60 Ευρώ ημερησίως, o καθένας.

      Οι οποίοι, με πολύ πολύ συντηρητικόυς υπολογισμούς είναι 800,000
      (οκτακόσιες χιλιάδες).

      Και οι οποίοι (κατά δήλωσή τους), ξοδεύουν λιγότερο από 10 ευρώ
      την ημέρα, γιά σουβλάκια από κοτόπουλο, καθότι μουσουλμάνοι.

      Και οι οποίοι, με πολύ, πολύ συντηρητικούς υπολογισμούς, κάνουν τζίρο:

      50 ευρώ x 365 ημέρες x 800,000 = 14,600,000,000
      (Δέκα Τέσσερα Δις, Εξακόσια Εκατομμύρια) Ευρώ ΜΑΥΡΑ, ΕΤΗΣΙΩΣ!

      Εάν δε, υπολογίσουμε τα μέχρι σήμερα Επίσημα 2 (δύο) εκατομμύρια
      «ελληνοποιημένων» λαθρο-ψηφοφόρων Jeffrey Mineiko,
      με πολύ, πολύ συντηρητικούς υπολογισμούς, αυτοί κάνουν τζίρο:

      50 ευρώ x 365 ημέρες x 2,000,000 = 36,500,000,000
      (Tριάντα έξι Δις, Πεντακόσια Εκατομμύρια) Ευρώ ΜΑΥΡΑ, ΕΤΗΣΙΩΣ!

      Νάτα τα λεφτά!

      Και τρέξε εσύ μετά, ψυχοπονιάρη Ελληνα, ν’απεγκλωβίσεις και τις
      αγέννητες γενιές Ελληνόπουλων, από τη Δουλεία του Ατέρμονα
      Ανεξόφλητου Χρέους ΔΝΤ, το οποίο, πέραν όλων των άλλων οικονομικών
      αφαιμάξεων, σού προκαλεί η ψηφοθηρική διαστροφή και φιλαρχία του
      νεοταξίτη Jeffrey Mineiko.

      ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΦΥΠΝΗΣΙΣ:
      Jeffrey Mineiko is the name of the game.
      ή, πέφτει αυτός, ή χάνεται η Ελλάδα
      ή, Τώρα, ή, Ποτέ!

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ Dimi 11/06/2010 20:46:24

        Δεν έχεις κάνει κακούς λογαριασμούς.Ξεχνάς όμως κάτι πολύ απλό: Κάποιοι ανόητοι αγοράζουν...Ποιοι αγοράζουν;
        Μόνο οι ψυχοπονιάρηδες;

      • ΒΙΣ avatar
        ΒΙΣ @ Dimi 11/06/2010 23:52:24

        Οι γυναίκες αγοράζουν και στα φανάρια σε αυτοκίνητα με γυναίκες οδηγούς την πέφτουν οι τάχα μου "κακομοίρηδες". Λες και ήρθαν στην Ελλάδα για στελέχη επιχείρησης και τους έριξαν τους καημένους στα φανάρια. Αυτή τη δουλειά ήξεραν να κάνουν, για αυτήν ήρθαν.

      • Dimi avatar
        Dimi @ Dimi 12/06/2010 00:45:42

        @ BΡΑΧΟΣ

        Επειδή εμείς, τυχαίνει να είμαστε Πολίτες ενεργοί, με
        προσωπική ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΗ Εργασία και με ΑΤΟΜΙΚΑ μας Εξοδα,
        ενημερώνουμε καθημερινά, ο καθένας ανάλογα με τις
        δυνατότητες και τον διαθέσιμο χρόνο, τους ανεγκέφαλους,
        ανημέρωτους και απερίσκεπτους Ελληνες καταναλωτές,
        που συχνά απορούν:
        “μα γιατί να μην αγοράζω από το δρόμο αφού είνα φθηνά?»

        Και τότε, εμείς τους δίνουμε (σε μέθεγος μισής Α4 κόλλας),
        σύντομα μηνύματα, με Υπέρτιτλους με Λαμπερά Χρώματα, γραμμένα σε Power Point Bold, Και ΠΛΑΣΤΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΑ, γιά
        τη φύλαξή τους από τους Παραλήπτες και τη προστασία τους
        από τη βροχή.

        Οι ιδέες των μηνυμάτων γιά προβληματισμό των Πολιτών, είναι άπειρες! π.χ.

        ΕΛΛΗΝΑ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΕ, ΠΟΥ ΔΙΝΕΙΣ ΤΟ ΕΥΡΩ ΣΟΥ?

        50 ευρώ x 365 ημέρες x 800,000 λαθρο-μετανάστες-φαναριώτες
        = 14,600,000,000 (Δέκα Τέσσερα Δις, Εξακόσια Εκατομμύρια)
        Ευρώ ΜΑΥΡΑ, ΕΤΗΣΙΩΣ!

        Ελληνα! Εσύ και τ’αγέννητα Παιδιά σου είσθε χρεωμένοι να ξεπληρώσετε αυτό το Μαύρο Χρέος.
        Ελληνα! Θα επιτρέψεις να συμβεί αυτό?

        - - -

        ΕΛΛΗΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ ΓΙΑΤΙ ΕΝΙΣΧΥΕΙΣ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΓΚΛΗΜΑ?

        Kαι τους Λαθρομετανάστες Εποίκους στην Ελλάδα?

        Kαι τους «Ελληνοποιημένους» λαθροψηφόρους?

        Και τον πλουτισμό της Τριτοκοσμικής Μαφιοκρατίας?

        Και την ενίσχυση της παράνομης παιδικής εργασίας?

        Και το κλείσιμο των Ελληνικών Επιχειρήσεων?

        ΕΛΛΗΝΑ, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΦΘΗΝΟ.

        ΕΛΛΗΝΑ, ΣΤΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ! ΣΤΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΣΟΥ!

        ΣΤΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΣΟΥ!

        - - -

        Σε χώρους στάθμευσης Γερμανικών Καταστημάτων,
        αφήνουμε στα τζάμια των αυτοκινήτων, μηνύματα, όπως

        ΕΛΛΗΝΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΡΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΜERKEL-BILDERBERG??

        Θυμάσαι το ΝεοΝαζίστικό "Focus" και το Παγκόσμια Αίσχος
        με το μεσαίο δάκτυλο στο άγαλμα της Αφροδίτης της Μήλου?

        Θυμάσαι το ΝεοΝαζίστικό "Focus" που σε αποκάλεσε
        «Προδότη της Ευρωπαϊκής Οικογένειας»?

        Θυμάσαι τη λυσσαλέα άρνηση της ΜERKEL-BILDERBERG να
        στηρίξει την Ελλάδα?

        Θυμάσαι την επιμονή της ΜERKEL-BILDERBERG να εγκλωβισθείς στο χρέος ΔΝΤ?

        Ελληνα!
        Να Στηρίζεις τα Ελληνικά Προϊόντα έστω κι αν είναι ακριβότερα

        Ελληνα!
        Να Στηρίζεις τα Ελληνικά Μικρομάγαζα που έχουν την ανάγκη σου

        κλπ..
        **

        Από τον Μάρτιο 2010 μέχρι και σήμερα:

        Eχουμε απομακρύνει 32 (τριάντα δύο) λαθρομετανάστες
        από τα φανάρια 8 κεντρικών λεωφοριακών αρτηριών.

        Σε συνενόηση με ιδιοκτήτες και security, έχουμε
        απομακρύνει από τις εισόδους καταστημάτων, 17 (δέκα επτά)
        μόνιμους λαθροεπαίτες.

        208 (διακόσιοι οκτώ) και συνεχώς αυξανόμενοι καταναλωτές,
        στη περιοχή μας, ΔΕΝ αγοράζουμε γερμανικά προϊόντα,
        τρόφιμα, εργαλεία, συσκευές, καλλυντικά κλπ. Αρνούμεθα,
        και στέλνουμε στην ανακύκλωση τα έντυπα των γερμανικών
        προσφορών, όσο ελκυστικές κι αν είναι.

        Και το πιό ελπιδοφόρο απ’όλα είναι ότι, κάτοχοι γερμανικών
        αυτοκινήτων, όταν αυτά παλιώσουν, ΔΕΝ πρόκειται να τα
        αντικαταστήσουν με γερμανικά!

        Μικρές προσπάθειες. Νυχιές, γρατζουνιές. Αντιδρούμε και
        τους κτυπάμε στην αχίλλειο πτέρνα: Στη κερδοφορία τους!

        Η μικρή γεωγραφικά Ελλάδα, αποτελεί σημαντικό μερίδιο αγοράς. Επειδή Ο Ελληνας είναι από τη φύση του,
        Καταναλωτικός, Καλοπληρωτής και Αρχοντας. Το καλάθι αγορών
        του Ελληνα (ακόμη και σήμερα), απλά ΔΕΝ συγκρίνεται με το
        μίζερο καλάθι των Βορείων, με τα μισά αγγούρια και τα
        ληγμένα γάλατα σε προσφορά. Δεν είναι τυχαίο, που τους
        αποκαλούν «αυγοζύγηδες». Είναι τόσο τσιγγούνιδες, που
        ζυγίζουν ακόμη και τ’αυγά!..
        **
        Δεν θα ήταν υπερβολή να πω, ότι πολλοί οδηγοί και
        καταναλωτές, μένουν άναυδοι. Δεν είχαν σκεφθεί ποτέ
        τις συνέπειες οικονομικής ενίσχυσης των λαθρομεταναστών
        και του παραεμπορίου. Και Δεν είχαν προφανώς,
        συνειδητοποιήσει, τους κινδύνους που ελλοχεύουν γιά την
        ίδια τους την ύπαρξη και σύνθεση σ’αυτή την ευλογημένη
        Πατρίδα. Κι ο προβληματισμός αυτός και η αφύπνηση δίνουν
        Ελπίδα!

        Ολοι εμείς, που ενημερωνόμαστε μέσα απ'αυτόν εδώ τον Φιλόξενο Χώρο, χρειάζεται να ενημερώνουμε και
        ν'αφυπνίζουμε τους αδαείς παθητικούς δέκτες των ΜΜΕ.
        Η Γνώση είναι Δύναμη. Και η Δύναμη τρομάζει την εξουσία.
        Που μάς θέλει απαθείς, αμαθείς, ελεγχόμενους, αναβλητικούς, μεμψίμοιρους.

        Εμείς, συνεχίζουμε την ενημέρωση. Σταθερά. Μεθοδικά.
        Με Πίστη κι Ενθουσιασμό. Κι έτσι γίνεται η σπίθα πυρκαϊά
        που απλώνεται στην Ελλάδα και στον κόσμο όλο!

  10. tiflitaftotita avatar
    tiflitaftotita 11/06/2010 15:10:13

    Η ρητορικη του μισους μπλα μπλα μπλα, οι κακομοιροι μεταναστες μπλα μπλα μπλα, εμεις θα σωσουμε το κοσμο μπλα μπλα μπλα, ολοι οι ανθρωποι μαζι και ευτυχισμενοι μπλα, μπλα, μπλα. Αντι να ειναι πρωτιστα σκοπος μας να καλυτερεψουν οι συνθηκες και να επιστρεψουν οι ανθρωποι στη πατριδα τους κοιταμε πως να χαλασουμε ολων τις ζωες γιατι αλλιως εισαι ρατσιστης. Το γεγονος οτι οι ορδες των ανεργων εξαθλιωμενων συμπαρασυρει και το ντοπιο πληθυσμο σε αντιστοιχη κατασταση ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο. μαλλον πρεπει να παμε και μεις μεταναστες σε αλλη χωρα (δυτικη κατα προτιμηση) για να ενδιαφερθει η αντιστοιχη σαλεχ για τα δικαιωματα μας.

    • Mαρινα avatar
      Mαρινα @ tiflitaftotita 11/06/2010 16:26:49

      Καλα στην μουσουλμανα Σαλεχ εμπιστευτηκατε την τυχη της Χωρας?
      Αξιολυπητοι ειμαστε!!!!!!!!!

  11. Στέργιος avatar
    Στέργιος 11/06/2010 15:11:06

    Ούτε η Πολυάννα στο Χόλιγουντ δεν θα έγραφε τις μπούρδες τού Βούγια.

    Αφού είναι πασιφανές ότι οι Σενεγαλέζοι είναι σκλάβοι τής ιταλικής μαφίας. Τους βλέπεις χιλιάδες σε όλη την Ελλάδα, να πουλάνε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια πράγματα, δηλαδή τσάντες και γυαλιά ηλίου μαϊμού, ο ένας δίπλα στον άλλο σαν υπάλληλοι πολυκαταστήματος.

    Δεν είναι εμφανές ότι υπάρχει οργανωμένο σχέδιο;

    • Γιάννης Σ. avatar
      Γιάννης Σ. @ Στέργιος 11/06/2010 17:15:29

      Έτσι ακριβώς. Από Κίνα σε Ιταλία, από Ιταλία σε Ελλάδα και στις τσέπες των μαφιόζων. Υπήρξε και ανακοίνωση από Luis Vuitton για διασυνδέσεις με τη μαφία.

      Το ζήτημα είναι ποιοι αφήνουν τα κοντέινερ να μπαίνουν εδώ, όπως επίσης ποια είναι η σχέση τους με όσους προστατεύουν το λαθρεμπόρια μπροστά στα μάτια δημοτικής αστυνομίας και ΕΛ.ΑΣ. Τους κοιτάνε και δεν κάνουν τίποτε. Έχουν οδηγίες, λένε πλαγίως οι αστυνομικοί.

  12. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 11/06/2010 15:30:21

    Προς κάθε αλ Σαλλάχ: Μπορώ εγώ να πάω στην Σαουδική Αραβία και να πουλάω στο Ριάντ, ή στην Τζέντα, CD της Μadonna;;

    • ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ avatar
      ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΝΑΤΟΣ @ Professor Moriarty 11/06/2010 15:55:05

      Ούτε καν του δύστυχου του Μάικλ Τζάκσον δεν μπορείς κι ας έκανε ενα φεγγάρι στην αραπιά.. Τίποτα τίποτα.. Το μόνο που μπορεί να γίνει είναι μηνύσεις! Να πέσουνε μηνύσεις που λέει και η Ζέτα.. Δεν υπάρχει κανένας να το ψάξει αυτό; Είναι δυνατόν οι κρατικοί λειτουργοί να εκφράζονται και να ενεργούν παράνομα και δεν υπάρχει κανένας να τους σταματήσει;

  13. ευτυχια avatar
    ευτυχια 11/06/2010 15:59:05

    Καταρχήν το Υπουργείο Προστασίας του Πολίτη δεν έχει ΚΑΝΕΝΑ λόγο ύπαρξης μια και ο πολίτης είναι πιό απροστάτευτος απο ποτέ.Αρα γιατί μισθοδοτούνται όλοι αυτοί οι απίθανοι τύποι όπως ο κ.Βούγιας και η κ.Σάλεχ? Η αποτυχία τους είναι συντριπτική.Και πως θα μπορούσε να γίνει διαφορετικά, μια και είναι γνωστοί στην Θεσσαλονίκη τόσο οι ρυθμοί εργασίας τους.

  14. Fandis Bastounis avatar
    Fandis Bastounis 11/06/2010 16:07:32

    Για ποιό λόγο η κυρία αλ Σαλέχ διαψεύδει το δικό της πόρισμα;

  15. Νίκος avatar
    Νίκος 11/06/2010 16:16:55

    Μας περνας για Σενεγαλεζους, προφανως, κ. Αλ Σαχλη. Τυπικη ΠΑΣΟΚιστανικη πρακτικη.
    Και δλδ για να καταλαβω, επειδη ειναι "μεταναστρια" ειναι ειδικη στους λαθραιους η εν λογω κυρια;

  16. Mαρινα avatar
    Mαρινα 11/06/2010 16:24:59

    Ισως αν βαλεις αυτο(Libyan Leader Muammar al-Gaddafi) στο youtube.com να σου δωσει τις απαντησεις.

  17. ευτυχια avatar
    ευτυχια 11/06/2010 16:34:50

    fandis bastounis@
    μια πιθανη εξήγηση θα ήταν γιατί δεν το έγραψαν οι ίδιοι. Μπορεί να χρησιμοποιούν την μέθοδο κάποιων αγροτών: νοικιάζουν Αλβανούς και αυτοί κάααθονται στα μπαράκια.

  18. Γιώργος avatar
    Γιώργος 11/06/2010 16:37:29

    Aυτό που καταλαβαίνω από το "πόρισμα" είναι ότι προτείνει την πρόσληψη αλλαοδαπών αστυνομικών. Όταν ήδη η Ελλάδα έχει την μεγαλύτερη αναλογία αστυνομικών προς τον πληθυσμό στην Ευρώπη, ενώ το Δημόσιο προχωρά σε απολύσεις συμβασιούζων σταζιέρ κτλ για να γλυτώσουμε έξοδα, η κυρά Άφρα προτείνει να προσλάβουμε επιπλέον αστυνομικούς εξ αλλοδαπής. Η τρόικα που προίσταται αυτής της δωσιλογικής κυβέρνησης τι γνώμη έχει επ' αυτού;

  19. gus avatar
    gus 11/06/2010 16:50:19

    καλα από που ξεφύτρωσε αυτή?? τι κάνει δίπλα (ή σε άλλη θέση) στον Χρυσοχοϊδη; λεω εγω....

  20. I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ avatar
    I.Q. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΥ 11/06/2010 16:59:11

    Η πρώτη εντύπωση είναι ότι όταν διορίζεις ακατάλληλους ανθρώπους σε άσχετες θέσεις, τότε μοιραία θα σου λένε βλακείες. Σε δεύτερη ανάγνωση όμως, θα πρέπει να αναρωτηθούμε πώς μία μελαχροινή Τζούλια Αλεξανδράτου άφησε τις γυμνές φωτογραφήσεις και προωθήθηκε κατάλληλα από την κυβέρνηση σε 'ειδική' νευραλγική θέση, έτσι ώστε να σου λέει (και να κάνει) πράγματα που φαντάζουν σαν βλακείες αλλά δυστυχώς δεν είναι.

  21. Eastrader avatar
    Eastrader 11/06/2010 17:00:03

    Θα γραψω για μια ακομη φορα κινδυνευοντας να γινω κουραστικος.Το παρεμποριο με τους μετριοτερους υπολογισμους,κανει τζιρο 20 δις τον χρονο.Υπαρχουν καποιοι που υποστηριζουν οτι κανει 70 δις,αλλα εγω θελω να πιστευω οτι ειναι μονο 20.Οποτε απο τους φορους και τον ΦΠΑ το ελληνικο κρατος χανει σιγουρα 8-9 δις ετησιως.Επισης εφοσον τα προιοντα αυτα διακινουνται κατα συντριπτικη πλειψηφια απο λαθρομεταναστες,τα χρηματα που περισσευουν και δεν αφορουν το κοστος κτησης,απλα φευγουν εκτος χωρας εφοσον δεν ειναι σε Ελληνικα χερια,οπου και τουλαχιστον θα γυρνουσαν στην ντοπια αγορα.Φυσικα και οι λαθρομεταναστες καταναλωνουν,αλλα σε καμμια περιπτωση αυτα που καταναλωνει λογω υποχρεωσεων ενας Ελληνας που κρατα και επενδυει τα χρηματα εδω.Εκτος ομως απο την απωλεια χρηματων το παραεμποριο συμβαλει στον μαρασμο ντοπιων παραγωγικων και εμπορικων επιχειρησεων που καλουνται να ανταγωνιστουν τον Πακιστανο με την κουρελου εχοντας στην πλατη τους ενας Θεος ξερει ποσα εξοδα,υποχρεωσεις προς το κρατος κτλ. κτλ.
    Το πως γινεται το παρεμποριο στην βαση του ειναι γνωστο σε ολους.Τα προιοντα φτανουν στο λιμανι της Ναπολης η του Τζοια Ταουρο,παντα σε συνεργασια με την Μαφια,και απο εκει διακινουνται σε ολοκληρη την Ευρωπη.Το προβλημα και αυτο που με παραξενευει ειναι οτι ενταξει στην Ιταλια καποιος τα παιρνει και καποιος τα δινει,και ολοι ξερουμε την Μαφια και το ποιοι πανω κατω ειναι σε αυτην.Εδω θα μαθουμε ποτε την Αριστεριστικη Μαφια που τους πουλαει προστασια?Θα μαθουμε πως ειναι δυνατον να ξεφορτωνουν ολοκληρα 40αρια containers και νταλικες μες το κεντρο της Αθηνας και κανεις δεν παιρνει μυρωδια?Δεν ειναι φιξακια ηρωινης βρε παιδια,δεν ειναι χαπια,ειναι ολοκληρες νταλικες και containers.Ολα χωρις,η με υποτυπωδη χαρτια.Και σας λεω εντιμως οτι οι αποθηκες που διακινουν τα προιοντα του παρεμποριου ΔΕΝ ανηκουν σε Ελληνες εκτος 2-3 στον Κολωνο.Δεν θα πρεπει καποια στιγμη το ΣΔΟΕ και η εφορια να παψει νε κυνηγαει την χωρις αποδειξη τυροπιτα και να ασχοληθει με μερικες-πολλυ μεγαλες- αποθηκες στην περιοχη Ομονοιας,Μεταξουργειο,Κολωνο?Μιλαμε για 8-9 δις ΕΥΡΩ.Δεν τα θελουν?Και επειτα τι ειδους λογικη ειναι αυτη που λεει οτι εαν δεν τους αφησουμε θα κλεψουν?Μα το ιδιο λεει και ο νταβατζης στην πορνη"Εαν δεν μου τα δωσεις θα σε δειρω", Το ιδιο λεει και ο προστατης στον επιχειρηματια "Εαν δεν μου τα δωσεις θα στο καψω το μαγαζι". Ειναι αυτη λογικη κρατους η οικου ανοχης?Με αυτην την λογικη μην ερθει καποιος να μου ζητησει φορους η τον ΦΠΑ γιατι εαν ερθει θα αναγκαστω να τον δειρω και δεν θα φταιω εγω αλλα αυτος που ηρθε να τα παρει.Και γιατι οχι,το ιδιο μπορει να συμβει με ολους τους κατοικους αυτης της πολλυπολιτισμικης πλεον χωρας.Κανεις να μην πληρωνει εφοσον ολοι ειμαστε εν δυναμει εγκληματιες.Εαν η λογικη της προστασιας προς την πορνη ισχυει για τους λαθρομεταναστες,γιατι να μην ισχυει για ολους μας?

  22. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 11/06/2010 17:07:32

    Ένα, δύο, τρία πολλά Κάμντεν.

    Το πόρισμα της μελέτης της αθλιότητας στο κέντρο της Αθήνας αποδεικνύει ξεκάθαρα και για άλλη μια φορά τη πρόθεσή των ΑΝΘΕΛΛΗΝΩΝ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΩΝ ΠΟΥ ΚΥΒΕΡΝΟΥΝ να μετατρέψουν τους Έλληνες σε μετανάστες μέσα στην ιδια τους τη χώρα.

    ΕΝΘΑΡΡΥΝΕΙ και ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΕΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΑ τη λαθρομετανάστευση καλώντας τους λαθρο όλου του κόσμου να ερθουν και να ΒΟΛΕΥΤΟΥΝ στα ελληνικά πανηγυράκια ανοιχτής πώλησης ναρκωτικών Κάμντεν, τα οποία θα λειτουργούν ανεξάρτητα με "αστυνόμευση" από τα ίδια τα λουμπεν στοιχεία των γκέτο.

    Ταυτόχρονα διαχέει -ΒΙΑΙΑ και χωρίς να ρωτήσει- το γκέτο προς την περιφέρεια, προτείνοντας την πληθυσμιακή αποφόρτιση του αθηναϊκού γκέτο μέσω της εμφύτευσης παρόμοιων γκέτο σε όλες τις μεγάλες πόλεις της περιφέρειας.

    Λες και τους το χρωστάμε!

    Η προσθήκη γκέτο ναρκωτικών σε πόλεις της περιφέρειας συνιστά ΔΟΛΟ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΤΩΝ ΚΥΒΕΡΝΩΝΤΩΝ!

    Αν δημιουργηθεί το αθηναϊκό Κάμντεν, της αρρωστημένης ιδέας του οποίου δεν γνωρίζουμε την προέλευση, θα πέσει και επίσημα η ταφόπλακα στο ιστορικό κέντρο της Αθήνας.

    Στο πόρισμα παραδέχονται ανοιχτά ότι δε γνωρίζουν πόσοι είναι οι λαθρομετανάστες, ποιοι ειναι και από που είναι.

    Αντί να λειτουργήσουν με ΓΝΩΜΟΝΑ ΤΟ ΕΘΝΙΚΌ ΣΥΜΦΕΡΟΝ και να καταμετρήσουν σε πρώτη φάση το λαθρομεταναστευτικό πληθυσμό, ώστε να προχωρήσουν σε διαχωρισμό της ήρας από το στάρι, επιλέγουν σκόπιμα την τακτική της διάχυσης της παραβατικότητας στο Ελληνικό στοιχείο.

    Η πρόθεση ΡΟΥΦΙΑΝΕΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΛΗΘΥΣΜΟΥ από ΛΟΥΜΠΕΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΝΗΜΗΣ ΚΑΙ ΑΙΜΑΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΧΩΜΑ ΑΥΤΟ είναι αναίσχυντη και τραγική και αποδεικνύει σε τίνος προδοτικά χέρια εναπόθεσαν οι ψηφοφόροι του ΠΑΣΟΚΟ-ΔΝΤ την τύχη της Ελλάδας μας.

    Σύνθημά του: "Θέλουμε παράδοση της χώρας στους ξένους -λαθρόβιους και ΔΝΤ- και τη θέλουμε τώρα!"

    • Mαρινα avatar
      Mαρινα @ αλλενάκι 11/06/2010 17:48:45

      Η κυρια τα παιρνει χοντρα απ' τους σειχηδες για να προχωρησει γρηγορα το σχεδιο της ισλαμοποιησης της Ελλαδας οπως και της Ευρωπης.Εξ αλλου η ιδια ειναι απ'το συναφι τους.

  23. Γιάννης Σ. avatar
    Γιάννης Σ. 11/06/2010 17:10:16

    Ήταν το πρώτο άρθρο της Κέζα με το οποίο συμφωνώ.

    Σχετικά με το Κάμντεν (Κάμντεν Μάρκετ θέλουν να πουν, η περιοχή είναι πολύ μεγάλη), έχω να πω πως είναι παντελώς άσχετοι όσοι κάνουν τέτοιες συγκρίσεις. Η Ομόνοια βρίσκεται εντελώς στο κέντρο της πόλης.

  24. Mαρινα avatar
    Mαρινα 11/06/2010 17:45:26

    Μεγαλειωδης ιδεα, ειχα κι εγω μια παραπλησια, αλλα ντρεπομουνα να το πω...

  25. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 11/06/2010 18:01:30

    Προς αφελείς: Η ΝουΔου έβγαλε ανακοίνωση για το πόρισμα της επιτροπής του Βούγια-Αλ Σάλεχ που απευθύνεται σε κρετίνους;

  26. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 11/06/2010 18:06:51

    Προσέξτε ότι το πόρισμα του Βούγια-Αλ Σάλεχ μιλάει για "αλλοδαπούς" γενικά και αόριστα. Σαν να έχουν χαρτι. Είμαστε τραγικοί, αυτή η κυβέρνηση εξευτελίζει με χίλιους τρόπους τη χώρα της και τους πολίτες της. Μας μισεί ο Παπανδρέου; Για την Αλ Σάλεχ του Ιμπραήμ δεν ρωτάω, γιατί το θεωρώ βέβαιο.

  27. Greg avatar
    Greg 11/06/2010 18:36:30

    Η αλήθεια είναι ότι τα προβλήματα με τους μετανάστες είναι πολλά και πρέπει να αντιμετωπισθούν. Διαφωνεί κανείς ότι πρέπει να κρεμαστούν ανάποδα όσοι νοικιάζουν το τ.μ. με το "κεφάλι"; Ότι πρέπει να φτιαχτεί ένα καινούργιο νομοθετικό πλαίσιο για λαϊκές αγορές-παζάρια;(όχι βέβαια στην Ομόνοια). Όμως, αυτό που κολάζει ακόμη και τον πιο καλόπιστο ανθρωπιστή, είναι η συγκυρία. Και ένα κομμάτι ψωμί να δώσουν σε αλλοδαπούς, θα υπάρχουν αντιδράσεις γιατί την ίδια ώρα παίρνουν κάθε πιθανό και απίθανο μέτρο με στόχο να στερήσουν το ψωμί των ντόπιων.

  28. tiramola avatar
    tiramola 11/06/2010 18:36:56

    Factorx, αυτά που γράφουν οι σχολιάστριες στο παρόν ποστ πιστεύεις ότι κάνουν καλό στο site?

    • anonymous avatar
      anonymous @ tiramola 11/06/2010 21:25:41

      Τιραμόλα,
      Τα σχόλια είναι εξαιρετικά κόσμια και η ανάρτηση επίσης απολύτως ακριβής.
      Αν το μήνυμά σου έχει νόημα εκβιασμού του στυλ πρόσεξε μη σε κάνουμε ντα ντά τότε να πας αλλού να κάνεις διακριτικές προειδοποιήσεις.

      Επίσης να μεταφέρεις στην κυρία Αλ Σαλεχ και την περί αυτήν ότι έχουν καταδικάσει στην εξαθλίωση 1.000.000 κατοίκων της Κυψέλης και των Πατησίων.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ tiramola 11/06/2010 23:57:01

      Τιραμόλα, η εν λόγω ηθοποιάρα κανονικά θα έπρεπε να κυκλοφορεί με συνοδεία αστυνομική ή μάλλον με συνοδεία από σενεγαλέζους και σουδανέζους προστατευόμενούς της, γιατί αν την αναγνώριζαν στον δρόμο σε Πατήσια και Κυψέλη δεν θα είχε καλά ξεμπερδέματα.

  29. ΖωήΧ avatar
    ΖωήΧ 11/06/2010 19:21:53

    Aκριβώς. Εκτός των άλλων τραγικών που λέει βέβαια. Επειδή της αρέσουν οι λαθρομετανάστες, χωρίς κανένα άλλλο προσόν, ανέλαβε και θέση. Και εμένα μου αρέσει πολύ η όπερα, θα κάνω τα χαρτιά μου για να με πάρουν μονωδό στη Σκάλα του Μιλάνου.

  30. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 11/06/2010 19:24:11

    Ιnterracial Milf για την ακρίβεια. Είναι και 38ρα πια η Αλ Σάλεχ, μην ξεχνάμε. Ώριμη. Τα αφρικανά τεκνά θα είναι 20+. Πακιστανοί δεν παίζουν, είναι αντιαισθητικοί.

  31. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 11/06/2010 19:27:28

    Κανένα νομοθετικό πλαίσιο για αγορές με λαθρομετανάστες. Κανείς τους δεν έχει χαρτιά. Απέλαση αμέσως.

  32. Factorx avatar
    Factorx 11/06/2010 21:08:12

    Τι εννοείς ως "καλό" του site;

    • loretta avatar
      loretta @ Factorx 11/06/2010 21:30:08

      ...αγνωστε αι βουλαι του Τιραμολα...

    • tiramola avatar
      tiramola @ Factorx 12/06/2010 00:40:15

      Ξέχνα το, αυτό που έπρεπε να κάνεις το έκανες.

  33. Vasilis avatar
    Vasilis 12/06/2010 02:19:13

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ,ΙΤΑΛΟ-ΣΥΡΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΜΠΑΣΤΑΚΩΘΗΚΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΜΑΣ,Ο ΚΟΣΜΟΣ ΞΥΠΝΑΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ:ΚΙ ΟΣΟ ΔΕΝ ΜΑΖΕΥΕΤΕ ΤΙΣ ΟΡΔΕΣ ΕΠΟΙΚΙΣΤΩΝ-ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕΤΑΝΑΣΤΩΝ-ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΟΥΒΑΛΗΣΑΤΕ ΕΔΩ,ΤΟΣΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΠΕΙΝΑΕΙ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ...ΕΚΠΟΝΕΙΤΕ ΜΕΓΑΛΟΠΝΟΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥΕΞΟΔΑ ΣΧΕΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ!ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΟΚΛΗΣΕΙΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥΣ!

    ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ Afrodite; ΑΝΤΕ,ΤΡΑΒΑ ΝΑ ΚΛΑΦΤΕΙΣ ΓΙΑ "ΡΑΤΣΙΣΜΟ" ΠΑΛΙ!

  34. Επισκέπτης avatar
    Επισκέπτης 12/06/2010 13:22:47

    "εχει ο καιρος γυρισματα.."

    Μάλλον ΠΙΣΩγυρίσματα, αφού οπισθοδρομούμε ολοταχώς και οπισθογλεντούμε μετά μανίας. Ο Σαράντος Καργάκος είναι αυτός που είπε ότι διανύομε περίοδο ΕΚΠΟΥΣΤΕΥΣΕΩΣ του Γένους.

  35. dimitris avatar
    dimitris 12/06/2010 17:46:43

    Ζούμε σε πόλεμο. Ζούμε εποχή εισβολής. Δεν πρόκειται για λαθρομετανάστες. Για όσους γνωρίζουν την ιστορία της Ελλάδος, πρόκειται για εισβολείς. Για τους γηγενείς υπήκοους αυτής της χώρας είναι πόλεμος. Είναι ένας ακήρυχτος όσο και υπαρκτός πόλεμος. Είναι ένας πόλεμος στο κοινωνικό και το οικονομικό πεδίο. είναι ένας πόλεμος διαρκής για την επιβίωση των Ελλήνων. Ας μην γελιόμαστε. Αυτή η κοινωνική χοάνη, αυτή η ιστορική μήτρα που επέτρεψε στους νεοΈλληνες να συνυπάρξουν ανεξάρτητα από την καταγωγή τους, με κύρια χαρακτηριστικά την κοινή γλώσσα και την κοινή θρησκεία, αυτή η χώρα που ονομάζεται Ελλάδα ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΕΟΝ.

  36. προκοπης avatar
    προκοπης 14/06/2010 17:46:29

    η αφρα αλ σαλαμαλεκουμ ειναι φοβερη ρατσιστρια εναντι του ελληνικου λαου. γιαυτο και την πηρε ο βουγιας, ο οποιος επισης ειναι ακραιος διεθνιστης αριστεριστης, που ακουει ελλαδα και βγαζει καρκινο...
    αυτοι προτρεπουν και παροτρυνουν τους ξενους εισβολεις λαθροεποικιστες να σκοτωνουν να σφαζουν να βιαζουν και να ληστευουν τον ελληνικο λαο΄.
    να ξερουν οτι οσο μας μισουν αυτοι εμας τους ελληνες, αλλο τοσο και στο δισεκατομιριαπλασιο τους μισουμε και μεις...
    αν θελουν εμφυλιο πολεμο οι αριστεροι μαζι με τους ξενους εισβολεις συμαχους τους εναντιον ημων των ελληνων, πολυ ευχαριστως θα τον εχουν...