#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/09/2008 12:08
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μια απάντηση από την κ. Βάσω Παπανδρέου

Είδα τα σχόλιά σας. Ομολογώ ότι δεν ήμουν σε γνώση των όσων είχατε γράψει παλαιότερα. Σας ενημερώνω ότι γνωρίζω μεν τον κ. Αθανασούλη , ως παλαιό κομματικό στέλεχος του ΠΑΣΟΚ και στη συνέχεια ως επιχειρηματία, ωστόσο ποτέ δεν είχα κάποια ιδιαίτερη πολιτική, κοινωνική ή άλλη σχέση μαζί του.

Με εκτίμηση,

ΒΑΣΩ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ

Βουλευτής ΠΑΣΟΚ, Β΄ Αθήνας


Η κυρία Παπανδρέου αναφέρεται στο δημοσίευμά μας με τίτλο ALTEC: Από το ΠΑΣΟΚ στη Νέα Δημοκρατία

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ataktos avatar
    ataktos 24/09/2008 12:28:24

    Faxtorx- είναι πιθανών ο κύριος αυτός να άνηκε σε άλλο παρακλάδι του ΠΑΣΟΚ εγώ θα ρωτήσω την κυρία Βάσω(που μας διαβάζει αποδειγμένα ) γνώριζε παλιά κάποιων κύριο Γγηντα της εταιρίας ΙΜΑΣ α.ε .από το Βόλο και τι σχέση είχε με αυτήν ? Κάτι που δεν είναι ούτε προσωπικό αλλά μου άφησε κουσούρι 4.4.1997 μετά και την «φανταστική» διώξει μου το 1996 που άσκησαν εις βάρος μου τα κοράκια της στη ΔΕΗ .

  2. Νικόλας avatar
    Νικόλας 24/09/2008 12:29:15

    Από ότι καταλαβαίνω η συνάντηση στην οποία αναφέρθηκες ήταν κομματική συνάντηση. Τίποτε το επιλήψιμο, δεν ήταν καν κοινωνική συνάντηση. Άρα και οι υπόλοιποι εκεί ήταν κομματικοί παράγοντες!!

  3. Aθανάσιος Ι. avatar
    Aθανάσιος Ι. 24/09/2008 12:33:37

    Σαν να μας λέει η κύρια Βάσω παντε στον Γ. Παπακωνσταντίνου αυτός μοίραζε τα προγράμματα πληροφορικής εγώ είχα άλλων κλάδο .

  4. maquis avatar
    maquis 24/09/2008 12:50:49

    @ 4.Αθανάσιος: Σωστός, ας πουμε πχ Dromeas, επιπλα γραφείου.......

  5. Αθανάσιος Ι. avatar
    Αθανάσιος Ι. 24/09/2008 12:52:07

    Anonymous – καλά πλάκα κάνετε στο factorx τώρα ο Ψωμιαδης δήλωσε «Κομουνιστής» όχι αριστερός αυτός δεν σκαμπάζει από αυτό το λεξικό έμεινε στο 1945 .

  6. anonymos avatar
    anonymos 24/09/2008 13:47:29

    κα Παπανδρέου θέλετε λίστα του γραφείου σας προς Αθανασούλη για προσλήψεις ?? Και όχι μια …

  7. GMnikgrek2456 avatar
    GMnikgrek2456 24/09/2008 14:26:17

    k. ANONYMOS δωσε και καποιο ονομα

  8. CAPTAIN MORGAN avatar
    CAPTAIN MORGAN 24/09/2008 14:30:46

    ΣΩΣΤΗ Η ΚΥΡΙΑ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ.
    ΕΧΕΙ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.
    ΕΝΩ ΟΙ ....ΘΕΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΝΑΛΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΦΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΠΑΠΑΡΙΕΣ ΤΟΥΣ.

  9. Xase avatar
    Xase 24/09/2008 15:21:58

    Εγω την πιστευω την κ. Παπανδρεου οτι δεν ξερει κατι για τον επιχειρηματια κ. Αθανασουλη

    Ξερει ομως, οπως η ιδια εχει ομολογησει, για καποιους αλλους μεσα στο ΠΑΣΟΚ που πλουτησαν.
    Δεν θα μας πει λοιπο, ποιοι ειναι αυτοι, να τους μαθουμε και εμεις, που δεν τους ξερουμε;

  10. DIKASTIS avatar
    DIKASTIS 24/09/2008 15:27:23

    Βάσω σε πιστεύω. Είσαι αθώα. Το ΠΑΣΟΚ δεν έχει απατεώνες, μόνο κάτι μικροκλεφτρόνια κάτι μικρολαμόγια και ηλίθιο αρχηγό λόγω κληρονομιάς.

  11. Xase avatar
    Xase 24/09/2008 15:28:33

    Η μηπως θα μπορουσε να μας πει η κ. Παπανδρεου για καποιους επιχειρηματιες απο την συμπρωτευουσα με τους οποιους ειχε σχεση, ποσα κονομησαν στο χρηματιστηριο απο αγοροπωλησιες μετοχων εταιρειων τους και που επειτα κατηγορηθηκαν οτι χειραγωγησαν μετοχες;

  12. Factorx avatar
    Factorx 24/09/2008 16:20:49

    O "anonymous" που έγραψε τα παρακάτω σχόλια είναι ο ίδιος :

    "Factorx φέρε και κανένα μήνυμα από το Ψωμιάδη. Πάει σ’όλα τα κανάλια μόνο στο δικό σου site δεν έχει εμφανιστεί!!!"

    "Factorx εσύ έγραψες το μήνυμα της Παπανδρέου για να αυξήσεις την επισκεψιμότητα του site σου;"

    "Οι Ισραηλινοί, δηλαδή οι Αμερικάνοι, θα μελετήσουν (μέσα στην Ελλάδα) τη λειτουργία των S300, ώστε να κατασκευάσουν αντίμετρα στους S300.
    Εάν ήμουν Ρώσος υπεύθυνος, θα το σκεπτόμουν πολύ περισσότερο, πριν πουλήσω ξανά Ρώσικους εξοπλισμούς στην Ελλάδα.
    Η Ελλάδα έχει γίνει ήδη ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΗ, όχι μόνο για τους Έλληνες αλλά και για τους ξένους.
    Κανένας ΣΟΒΑΡΟΣ άνθρωπος, Έλληνας ή ξένος, δεν παίρνει τώρα πια στα σοβαρά την εξαθλιωμένη (με κάθε έννοια) χώρα μας"

    Βγάλτε συμπέρασμα μόνοι σας. Εμεις θα του δωσουμε μια ακόμα ευκαιρία, γιατί τον συμπονούμε. Αν όμως θέλει να ξαναμπει εδώ να το κάνει με απόψεις και ιδεές. Και οχι να σπαταλά το χρόνο μας και την ασιθητική μας με φτηνιάρικες προκλήσεις, επιπεδου επικοινωνιακού επιτελειο της κυβερνησης

  13. ΑΤΑΚΤΟΣ avatar
    ΑΤΑΚΤΟΣ 24/09/2008 17:11:12

    Factorx – ένα κεφάλι θα κόψεις δέκα θα γεννηθούν στη θέση του .Μην γίνεσαι Ηρακλής αυτός υπήρχε μόνο στους μύθους σήμερα υπάρχει και το Εσσελον είναι προηγμένης τεχνολογίας .Δεν θυμάσαι το 1989 πως σου είχαν επιτεθεί και πως σε κυνηγούσαν εκτατό βρήκες περισσότερους φίλους και συντρόφους ,δεν έμαθες ακόμα να ξεχωρίζεις τους ανθρώπους από τα «ανθρωπάκια» που σε φοβούνται (και όχι μόνο εσένα αφού θυμήθηκαν και τα Σ-300 και ξέχασαν τα Kroouz το 1978 )

  14. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 24/09/2008 18:22:32

    Αχ παιδια η Βασω !!!!! Θα τρελλαθω ! Επεσε ενας/μια Πλανετ..!!! στο κεφαλι μου !!!

    βρε Μπατατουδη μεγαλε μιντιαρχη με την Ιντερσατ τις κατασκευαστικες και τις μετοχες στην Τελεπασσπορτ..

    βρε τσαχπινη επιχειρηματια μηπως γνωριζεις την ΒΑσουλα? Δεν ρωταω την κυρια σεβομενος το σαβουαρ βιβρ. Ασε που θ αποχτησουμε κι αλλον εναν αναγνωστη-θαμωνα-σχολιαστη !

    αναμενουμε με αγωνια ολοι μαζι.

    Για την ΔΕΚΑ η κυρια Βασω δεν γνωριζει τιποτε? Για Μπομπολα? Για Αλαμανη? Ελληνοποιησεις??

    ΠΠ

  15. Xase avatar
    Xase 24/09/2008 18:50:54

    Ανωνυμε 17

    Ο Τσενυ τρο ομολογει ομως ανοιχτα οτι πηρε αυτα η εκεινα τα συμβολαια για την εταιρεια του ενω η Βασουλα στοιχιζεται πισω τους και κανει πως δεν τους ξερει.

    ΠΠ

    Αυτον εννοουσα κιεγω στο 16. Ακουσα πως του εκανε και πολυ παρεα (και καλη).

  16. Xase avatar
    Xase 24/09/2008 18:53:27

    Φακτορα!

    Λυπαμαι που θα το προτεινω αλλα η μοναδικη λυση ειναι να αποκλειονται σχολια που δεν εχουν ψευδωνυμο. Ας βαλει ο καθενας κατι τελος παντων. Δεν ειναι κακο.

  17. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 24/09/2008 20:03:44

    Άμεσα e-αντανακλαστικά από την κ. Παπανδρέου; Με εξέπληξε θετικά! Αν μου λέγανε ότι δεν έχει ιδέα τι είναι μπλογκ, θα το πίστευα άνετα. Μπράβο!

    Επιβεβαίωση και εύσημα, βέβαια, αποτελεί το γεγονός της απάντησης, για το "antinews". Μπράβο εις την δευτέρα, Φάκτορα! Πάντα τέτοια

  18. ρομαντικος avatar
    ρομαντικος 24/09/2008 21:25:50

    Κύριε Δικαστή,
    αν είσαι δικαστής που πιστεύω δεν είσαι, μπορώ να καταλάβω πόσα σπίτια εχεις κλείσει με την εμπάθειά σου.
    Αλήθεια γιατί δεν βγαίνεις αντρίκια και οχι με ψευδόνυμο και να ζητήσεις ενα τεστ ηλιθιότητας ανάμεσα σε σένα και τον Γ.Παπανδρέου, έτσι για να ξέρουμε και εμείς ποιόν πρέπει να ψηφίσουμε?.

  19. Ξένος Δάκτυλος avatar
    Ξένος Δάκτυλος 24/09/2008 21:28:35

    Όταν μιλάς άσχημα και ειρωνικά σε έναν βουλευτή της χώρας σου (ανεξάρτητα του αν θα το άξιζε η όχι) αυτός που μειώνεται είσαι εσύ, γιατί δεν απευθύνεσαι σε πρόσωπο αλλά σε θεσμό, όσο αχώνευτος και αν σου είναι μέχρι και ο θεσμός ο ίδιος πλέον. Ακόμα και αν μιλάς στον Μπερλουσκόνι, πρέπει να τηρείς έναν άλφα κώδικα. Τέτοια τα ακούνε και στο δρόμο ή όταν πηγαίνουν στα χωριά τους εδώ και χρόνια, έχουν πάθει ανοσία. Όταν μας απευθύνει τον λόγο πολιτικός ή όταν του τον απευθύνουμε εμείς, όσο εκνευρισμένοι ή απογοητευμένοι και αν είμαστε, πρέπει να του δίνουμε να καταλάβει οτι κακώς μας απογοήτευσε και όχι οτι το επίπεδό μας είναι τέτοιο που μας αξίζει να μας δουλεύουν υπέρ της τσέπης τους ή να μας απογοητεύουν συστηματικά.

  20. Le canard avatar
    Le canard 25/09/2008 01:06:44

    Γιατί δεν ανοίγει το στόμα του ο Κωνσταντακόπολος (γκόλφ στη Μεσσηνία); Ολο και κάτι παραπάνω από μας μπορεί να ξέρει για τη Βάσω!!!

  21. I_Know_What_You_Did avatar
    I_Know_What_You_Did 25/09/2008 10:25:36

    Η κα Βάσω έχει επιλεκτική αμνησία. Σαν Υπουργός Ανάπτυξης του Σημίτη, είχε δώσει 4 δισεκατομύρια (ναι καλά ακούσατε) δραχμές επιδότηση (όχι δάνειο, ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ) στον κο Αθανασούλη για να αγοράσει η Altec το κτίριο απέναντι από το Ολυμπιακό στάδιο!
    Με τα λεφτά των φορολογουμένων όλοι μπορούν να γίνουν επιχειρηματίες!
    Μην μας κάνει την ανήξερη η κα Βάσω Παπανδρέου.

  22. Αγης avatar
    Αγης 25/09/2008 15:50:46

    Ρομαντικε,
    Διαφωνω με την προταση σου.
    Νομιζω οτι θαταν μαλλον καλυτερο να βαλουμε το δικαστη και τον Γιωραγακη να κανουν μια ποδηλατοδρομια.

    Οχι, οχι για να δουμε ποιος θα φθαση πρωτος.
    Να δουμε ποιος δεν θα πεση απ το ποδηλατο.