24/03/2009 15:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μια ακόμα παγκόσμια πρωτοτυπία του Μαξίμου

Ένα ερώτημα που «σέρνεται» μεταξύ βουλευτών και υπουργών της ΝΔ είναι ποιος συνεργάτης του πρωθυπουργού είχε την ιδέα των συναντήσεων του με διευθυντές εφημερίδων και στη συνέχεια δημοσιοποίησης των συνομιλιών του. Το «μπάχαλο» που έγινε με την Real News  κάνει πολλούς να μιλούν για «γκάφα ολκής» εκτός εάν πράγματι πρόθεση του πρωθυπουργού ήταν να στείλει μήνυμα χωρίς ο ίδιος να εκτεθεί.

Έχει επίσης ενδιαφέρον να δούμε πώς θα χειριστεί το συγκρότημα Αλαφούζου την υπόθεση δεδομένου ότι ο Αλέξης Παπαχελάς είναι ο τρίτος διευθυντής που θα είχε την τιμή να γίνει δεκτός από τον πρωθυπουργό. Κάποιοι θεωρούν εμπνευστή αυτής της επικοινωνιακής μεθόδου τον Ευάγγελο Αντώναρο. Σε κάθε περίπτωση, πρόκειται για πανευρωπαϊκή πρωτοτυπία. Δεν υπάρχουν άλλοι εν ενεργεία ηγέτες που να δίνουν μία συνέντευξη την εβδομάδα, η οποία εμφανίζεται στη συνέχεια ως εκμυστήρευση σε συνομιλητές.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 24/03/2009 15:58:15

    Σιγά την είδηση ρε Φάκτορα. Στον Παπαχελά θα δώσει την ημερομηνία. Τι σκατά φιλική εφημερίδα έχουμε, μόνο για τα δύσκολα.

  2. theo1611 avatar
    theo1611 24/03/2009 16:14:21

    Μου φαίνεται ότι είμαστε τελείως μακάκες!!!

    Οι άνθρωποι εξήγγειλαν μέτρα και πρόκειται να εξαγγείλουν και άλλα προκειμένου να μαζέψουν μπικικίνια.

    Μας δηλώνουν ότι κουράστηκαν και αποχωρούν και αντί να αναρωτιόμαστε πως θα αξιοποιήσουν αυτά που μαζεύουν για βελτιωθεί η κατάσταση και αν αξίζει τον κόπο να τους τα δώσουμε μια και ευθέως μας λεν ότι θα τα παντελονιάσουν και θα φύγουν, εμείς ασχολιόμαστε με το τι άλλη μούφα θα μας ρίξουν στη μούρη στην επόμενη συνέντευξη.

  3. Θύμα avatar
    Θύμα 24/03/2009 16:49:56

    Επειδή είναι γνωστός απο χρόνια ο Χατζηνικολάου σκληρός δημοσιογράφος είναι αδύνατο να έκανε του κεφαλιού του σε ένα τόσο σοβαρό θέμα, θα υπέγραφε την δημοσιογραφική του αυτοκτονία.

  4. Vass avatar
    Vass 24/03/2009 16:56:00

    O Ευάγγελος είναι τεράστιο κεφάλαιο για την κυβέρνηση. Ταυτίζεται απόλυτα με το δίπτυχο "Σεμνός-Ταπεινός" αλλά χωρίς άλλο περιεχόμενο. Είναι ο άνθρωπος που θα τον εμπιστευόσουν να σου κρατήσει τη θέση στην ουρά σε τράπεζα αλλά όχι και να σου πλέξει το εγκώμειο. Άκου εκεί "Ο πρωθυπουργός έχει σφρίγος..."

  5. Θύμα avatar
    Θύμα 24/03/2009 17:04:36

    Δέν τραβάει πιά καθόλου η εικόνα του μεγάλου ηγέτη πρωθυπουργού χωρίς τον ταχυδακτυλουργό Ρουσόπουλο.

  6. Orestios avatar
    Orestios 24/03/2009 17:32:19

    Πόσοι από τους μαχόμενους συνδικαλιστές της παλαιάς Ολυμπιακής παρεβρέθησαν στην τελετή υπογραφής παράδοσης της εταιρίας στη νέα Ολυμπιακή? FactorX γνωρίζεις σχετικά?

  7. ariel avatar
    ariel 24/03/2009 17:44:31

    Ο Χατζηνικολάου είναι σκληρός, όπου θέλει. Θυμάται κανείς στην εκπομπή του Πρόσωπα, την συνέντευξη αγιογραφία της Ντόρας? Οι δήθεν σκληρές κατά τον ίδιο ερωτήσεις του, ήταν αστείες. Τώρα αν ο πρωθυπουργός, ακούει εισηγήσεις του Αντώναρου......ουαί και αλλοίμονό μας.

  8. Ο Φυγάς avatar
    Ο Φυγάς 24/03/2009 17:49:52

    Αν δεν ταιριάζανε δεν θα συμπεθεριάζανε Χατζηνικολάου και Κουρής.

  9. γάιδαρος avatar
    γάιδαρος 24/03/2009 18:15:06

    Ρε ανώνυμε,

    λές να κοιμάμαι όρθιος και η μόνη παραταξιακή εφημερίδα να είναι το ΠΑΡΟΝ ;
    Δεν ξέρω αλλά θυμάμαι ότι η Καθημερινή είναι Δεξιά εφημερίδα. Δεν θυμάμαι όμως αν είναι όπως την βλέπω, ή όπως με βλέπει.
    Τάχασα μετά από τόση επανίδρυση.

  10. κ. Χόρτης avatar
    κ. Χόρτης 24/03/2009 22:25:06

    Αντε γεια...