11/09/2008 01:32
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μηνύματα απο την ...οικογένεια

Γράφει το enimerosi24.gr:

Ως μήνυμα με πολλούς αποδέκτες εκλαμβάνεται η απρόσμενη εμφάνιση του πεθερού του Γ. Βουλγαράκη ο οποίος παρενέβη στο δελτίο του ΑΝΤ1 και είχε μακρά συνομιλία με τον Ν. Ευαγγελάτο. Σε πολύ έντονο ύφος ο κ. Πελέκης είπε ότι αν συνεχιστούν οι επιθέσεις εναντίον του γαμπρού του και ειδικά αν συνεχιστεί η σύνδεση του ονόματος του Υπουργού με την υπόθεση Βατοπεδίου θα ….αναλάβει ο ίδιος δράση και εκτόξευσε ευθείες απειλές προς πάσα κατεύθυνση αναφέροντας ότι γνωρίζει πολλά και για πολλούς που εμπλέκονται στην υπόθεση.Όταν ο Ν. Ευαγγελάτος επέμενε αν εννοεί πολιτικά πρόσωπα ο κ.Πελέκης προσπάθησε να πετάξει την μπάλα στην εξέδρα αναφέροντας ότι εννοούσε δημοσιογράφους που συκοφαντούν τον γαμπρό του αλλά το μήνυμα ήταν σαφές κάτι που ο Ν. Ευαγγελάτος επισήμανε πολλές φορές. Το θέμα είναι τώρα σε ποιους θέλησε να περάσει το μήνυμα και αν αυτοί τα έλαβαν...

Πραγματικά, πιο κάτω δεν γίνεται.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Δοντόπαστα avatar
    Δοντόπαστα 11/09/2008 01:39:18

    Να το λήξουμε το θέμα, επειδή το θεατρικό κουράζει;

    - ο Βουλγαράκης κρατάει τον Καραμανλή για τις υποκλοπές

    - ο Ρουσόπουλος κρατάει τον Καραμανλή για τη Νατάσα

    Τέλος.

  2. aionios avatar
    aionios 11/09/2008 01:45:56

    Δοντόπαστα για διάβασε καλύτερα?
    Ο πεθερός Πελέκης απείλησε τους επισκέπτες-κυβερνητικούς της Μονής.
    Αγγέλου, Ρουσσό και Καραμανλή.
    Αυτούς που θα καθορίσουν την τύχη του γαμπρού.
    Και θα ξέρει και τι αντίδωρα θα τους έδωσε ο ευφραίμ.

  3. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 11/09/2008 01:53:25

    Π'ελεκης ο ευλογημενος ο Πελ'εκης !
    Για την Οσια κορη του κουβεντα??Αναμενω τους Αρχαγγελους Κουρη κ ΝΧ με τα εξαπτερυγα Νεφελιμ αυριο....θα εχουμε νεα !"παρε τον παπα" δε λεγαμε μικροι? Κ τι πιαναμε οι αντρες ??Το Σερν μας εφερε την Μαυρη Τρυπα σημερα
    ΠΠ

  4. Δοντόπαστα avatar
    Δοντόπαστα 11/09/2008 03:03:13

    Εγώ καλά διαβάζω, εσύ τρως τη σκόνη στα μάτια.

    Σου μιλάω για την "Τελική Λύση", όχι τις γρατζουνιές.

  5. thanos avatar
    thanos 11/09/2008 03:54:45

    @1.Δοντόπαστα

    Για το Ζαχοπουλο ποιος το κραταει,δεν μας λες?

  6. thanos avatar
    thanos 11/09/2008 03:57:28

    Τι γινεται ρε παιδια? Εσεις που ζειτε εντως των τειχων,που ηταν ο Χ'Νικολαου σημερα και η Μαρα?

  7. Factorx avatar
    Factorx 11/09/2008 04:01:28

    Thanoς, γραψαμε πρηγουμένως δες το.

    Τωρα ομως μαθαίνων οτι με την Μαρα ισως υπαρχει προβλημα

    θα δουμε αυριο
    ;;;;;;;;;;;;;;;;

  8. "νήπιος γέρων" avatar
    "νήπιος γέρων" 11/09/2008 04:57:33

    "ΣΙΒΥΛΛΑ" ΕΦΑ:

    "Ο γόρδιος δεσμός μεταξύ των «πνευματικών τέκνων» του Εφραίμ, του Κ. Καραμανλή και των νέων τζακιών της δεξιάς"

    ..Όταν ο Καραμανλής «διεκδίκησε» (;) και «ανέλαβε» (;) την ηγεσία της δεξιάς, κι αργότερα έγινε πρωθυπουργός της χώρας, είχε συγκεκριμένο σχέδιο για την εγκαθίδρυση και στερέωση ενός προσωπικού καθεστώτος.

    ..Για την αντιμετώπιση των εν δυνάμει αντιπάλων, για τους αναδυόμενους, αλλά και τις αντίπαλες οικογένειες, έβαλε σε εφαρμογή ένα σχεδιασμό, που αναγκαστικά προϋπόθετε τη δημιουργία νέων τζακιών. Επειδή ένα καυτό ζήτημα για τη χώρα είναι αυτή τη στιγμή το μαφιόζικο αλισβερίσι με την περιουσία του ελληνικού λαού, ας δούμε τι ακριβώς συμβαίνει.

    * Τα περί «πνευματικών τέκνων και πατέρων» είναι όλα παραμύθια για εσωτερική κατανάλωση. Όλοι τους δεν έχουν καμία σχέση με θρησκεία, ορθοδοξία, μοναστήρια, όπως συχνά επικαλούνται ή διαρρέουν...

    * Ο αμόρφωτος, αλλά παμπόνηρος (όχι έξυπνος) δημοσιογραφίσκος, (σσ: Ρουσόπουλος), ανέλαβε την «εξόντωση» της οικογένειας Μητσοτάκη. Πώς και γιατί;

    Ο Κάρολος, ο πατήρ Μπους κι άλλα γελοία υποκείμενα, επισκέπτονται συχνά το Άγιο Όρος και ειδικότερα τη «Μονή» Βατοπεδίου (καλύτερα παγκόσμια εγκληματική οργάνωση ξεπλύματος μαύρου χρήματος κ.α.π.). Εκεί τους κουβαλάει το «ελληνικό» εφοπλιστικό λόμπι του Λονδίνου, το οποίο καθοδηγούν οι γνωστοί κύπριοι. Και… ο Εφραίμ είναι γνωστός, ως αδελφός αρχηγού κυπριακού κόμματος, για τη σχέση του με την Κύπρο.

    Ποιος, όμως, έχει προνομιακή σχέση και είναι εκπρόσωπος του εφοπλιστικού λόμπι στην Αθήνα;
    Ο Κ. Μητσοτάκης!

    Συνεπώς, ο δημοσιογραφίσκος αναλαμβάνει να πάρει από την οικογένεια Μητσοτάκη το λόμπι, ώστε να κόψουν σιγά σιγά τα πλοκάμια της αγία οικογένειας (ο πατήρ εφιάλτης, η θυγατέρα – που θέλει να γίνει πρωθυπουργός – και το άλλο στερνοπαίδι. Για να μην αγνοήσουμε τα εγγόνια που σύντομα θα τα δούμε στην Ευρυτανία, σκυλεύοντας τον Μπακογιάννη).

    Έτσι, ο δημοσιογραφίσκος – γραμμένη την έχει την ορθοδοξία – αναλαμβάνει να βγάλει πέρα αυτή την «επιχείρηση». Τα πάει καλά, κάνει έξαλλη την αγία οικογένεια, αλλά οι παπάδες δεν είναι απλώς άπληστοι κλέφτες και απατεώνες. Το Βατοπέδι είναι κάτι περισσότερο από το Νταβός!

    Φαντάζει υπερβολή ή συνομωσιολογία; Είναι ακριβώς έτσι και σιγά σιγά θ’ αποκαλυφθεί! Το Βατοπέδι για να «κόψει» τις σχέσεις εφοπλιστικού λόμπι με τον Μητσοτάκη και μέσω του δημοσιογραφίσκου να κάνει προνομιακό «εταίρο» τον Καραμανλή, έχει συγκεκριμένα αιτήματα-απαιτήσεις. Κι έτσι τα δίνουν ΟΛΑ!

    * Ο άλλος, ο φτωχός υπουργός μέχρι τα 28 του και σήμερα εκατομμυριούχος (σύμφωνα με τον ίδιο), θέλει να «παίξει» παιχνίδι. Θέλει κι αυτός να έχει τα οφέλη του (πολιτικά και οικονομικά). Έχει κι αυτός μια καλή «σχέση» με το Νταβός-Βατοπέδι, μέσω της δικής του οικογένειας… Μπαίνει στο παιχνίδι και τώρα που τον ξεφτιλίζουν κάθε μέρα με τις ερωτήσεις στη βουλή, δεν χαμπαριάζει!

    Γιατί αυτός ο μαφιόζικος «τσαμπουκάς»;

    Γιατί κρατάει από τα …μπαλα τον Καραμανλή (υποκλοπές, Ζαχόπουλο, βίντεο-dvd κ.α.π…..), [σσ όπως λέει κι ο "Δοντόπαστας"!). Μπροστά του ο μεγάλος ηγέτης της δεξιάς φαντάζει ένα μίζερο ανθρωπάκι!

    * Όσο ανοίγεται το «παιχνίδι», όλοι δουλεύουν για ένα στέρεο καραμανλικό ΚΑΘΕΣΤΩΣ, όλα πάνε ρολόι… Όμως, έχουμε νέα δεδομένα:

    1. η αγία οικογένεια δεν τρώει κουτόχορτο και βλέπει πολύ καλά ότι ευνουχίζεται

    2. όσοι «εργάζονται» για στερέωση και εδραίωση του Καραμανλή, βλέπουν και το μέλλον των οικογενειών τους…

    3. το παιχνίδι είναι πλέον ορατό από πολλούς στη δεξιά παράταξη… (τυχαίες οι σημερινές δηλώσεις-καρφιά των Έβερτ, Μπενάκη, Τατούλη κ.α.;

    4. στελέχη (και μάλιστα επιφανή) του ΠΑΣΟΚ είχαν εργαστεί σε τέτοιες κατευθύνσεις, κι έτσι στο ΠΑΣΟΚ, ως κυβέρνηση δεν «άκουγαν» τις φωνές των απλών, αλλά τίμιων βουλευτών.

    Σήμερα, οι τίμιοι βουλευτές - χωρίς να το πάρει καν είδηση ο ΓΑΠ, γιατί δεν ασχολείται, αλλά αφού τους διαβεβαίωσε ότι μπορούν να παίρνουν πρωτοβουλίες ανάδειξης τοπικών προβλημάτων, πήραν αέρα να κάνουν τη δουλειά για την οποία τους ψήφισε ο λαός. Σ’ αυτή την κατεύθυνση, υποβοηθηθήκανε από το γεγονός του ότι οι «επιφανείς» πασόκοι με ιδιαίτερες «πνευματικές» σχέσεις με το Βατοπέδιο, στην πλειοψηφία τους «εκσυγχρονιστές», δύσκολα θα μπορούσαν να ενημερώσουν το Παπανδρέου όπως θα τους βόλευε.

    Σήμερα, ο κύριος ΕΝΟΧΟΣ, ο πρωθυπουργός της «σεμνότητας και ταπεινότητας» είναι εγκλωβισμένος από τους νεκροθάφτες που εκείνος καθοδηγούσε εναντίον των αντιπάλων του. Δεν είναι απλώς «όμηρος» και ένοχος, αλλά σε πλήρες ΑΔΙΕΞΟΔΟ!

    - Μπορεί να πάρει τα κεφάλια αυτών που έκαναν όλες τις «δοσοληψίες» για την πάρτη του;

    - Να πάρει κεφάλια μελών των οικογενειών (ΝΕΑ ΤΖΑΚΙΑ), που ο ίδιος οικοδόμησε;

    Προσπαθεί να βρει ένα επικοινωνιακό τρυκ. Ο χρόνος της ομολογίας-κατάρρευσης επιμηκύνεται γιατί το ζήτημα είναι ακόμη σε χέρια απλών βουλευτών της αντιπολίτευσης. Τι θα κάνει αν ο Γ. Παπανδρέου «ξυπνήσει», αν συντονιστεί με τους έντιμους βουλευτές του, αν αφήσει για λίγο το facebook και αναλάβει προσωπικά πρωτοβουλίες; ...

    (Αναρτήθηκε από "σίβυλλα", την Πέμπτη, Σεπτεμβρίου 4, 2008)

  9. Helmut avatar
    Helmut 11/09/2008 10:09:37

    Πω πω το έχασα αυτό...

    Τι έγραφε το σούπερ κάτω από το παράθυρο που εμφανιζόταν ο Πελέκης;

    ΠΕΘΕΡΟΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥ;

    Όπως λέμε... MANA ΡΕΪΒΕΡ;

  10. Keep Talking avatar
    Keep Talking 11/09/2008 14:13:17

    ΠΕΘΕΡΟΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥ - θεικο !!!
    Σημερα τι θα εχουμε; και αλλους μαρτυρες υπερασπισεως του ηθους του Υπουργου του στυλ
    ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥ - Βατοπεδι
    ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥ - Αιγαιο
    ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥ - Κειμαν

  11. Ζαχαροπλάστης Χωρίς Σύνορα avatar
    Ζαχαροπλάστης Χωρίς Σύνορα 11/09/2008 18:03:13

    Μπασιάκος - κουμπάρος πρωθυπουργού.
    Δούκας - γαμπρός πρώην υποψήφιου πρωθυπουργού.
    Και μια αποκλειστική είδηση:
    Κλιμάκιο συντρόφων με βαρειές προμήθειες σε τούρτες και γιαούρτια κατέφθασε μόλις από Γαλλία και Βέλγιο.
    Αναμένονται εξελίξεις.