#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
29/08/2011 19:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Με ... 500 εκ. ευρώ o Εμίρης του Κατάρ έγινε "σωτήρας"



Άντε συγχαρητήρια για το deal και εις ανώτερα. Ο Κωστόπουλος έσωσε το Λάτση και τούμπαλιν, η κυβέρνηση χωρίς να κάνει απολύτως τίποτε βγαίνει και πανηγυρίζει και το Χρηματιστήριο έχει πάθει αμόκ.

Είναι πράγματι μια ευχάριστη είδηση μες στη μαυρίλα την οικονομική, αν και μένει ακόμη πολύς χρόνος για να δούμε ποιος είναι κερδισμένος από τη συμφωνία, πόσο θα βοηθήσει την οικονομία αλλά και ποιοι θα πληγούν. Διότι δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι θα γίνουν και απολύσεις, και κλείσιμο υποκαταστημάτων και μειώσεις μισθών και στις δύο τράπεζες που ενώνονται εις σάρκαν μία.

Πέρα από τα γνωστά νούμερα του deal που είναι εντυπωσιακά και πράγματι δημιουργούν μια από τις 25 μεγαλύτερες τράπεζες της Ευρώπης, μας έκαναν εντύπωση ένα δύο… μικροπράγματα που έχουν όμως τη σημασία τους.

Μέχρι σήμερα κάποιοι καλοθελητές αλλά και κάποιοι από την κυβέρνηση εκθείαζαν τη συμμετοχή του εμίρη του Κατάρ στη συμφωνία. Έλεγαν ότι πρόκειται για ψήφο εμπιστοσύνης στις προοπτικές της ελληνικής οικονομίας και άλλα τέτοια κουραφέξαλα. Κάποιοι διέδιδαν ότι τα πετροδολάρια που θα μπουν στο νέο τραπεζικό σχήμα θα αγγίξουν το 1,5 δις ευρώ.

Και ξαφνικά μαθαίνουμε ότι ο εμίρης απλά θα καλύψει ένα μετατρέψιμο ομολογιακό δάνειο 500 εκατ. ευρώ. Προφανώς και δεν είναι κορόιδο να βάλει ρευστό σε μια υπόθεση που είναι άγνωστο πως θα πάει. Διότι ακόμη και η νέα ισχυρή τράπεζα εξαρτάται από τη χρεοκοπία ή όχι της χώρας.

Ο εμίρης το γνωρίζει αυτό, βάζει μερικά… ψιλά και θα περιμένει δύο – τρία χρόνια για να δει τις υπεραξίες που θα καταγραφούν και πώς θα τρέξει το νέο σχήμα. Σύμφωνα με την ανακοίνωση, οι τελικές συνέργειες που αναμένεται να προκύψουν σε βάθος τριετίας, εκτιμώνται σε 650 εκατ. ευρώ κατ’ έτος, εκ των οποίων 350 εκατ. ευρώ αφορούν σε συνέργειες λειτουργικού κόστους, 210 εκατ. ευρώ αφορούν τη μείωση του κόστους χρήματος και 90 εκατ. ευρώ σε συνέργειες εσόδων.

 

Η εταιρεία αραβικών συμφερόντων Paramount, λοιπόν, δεν πάει σαν πρόβατο να χάσει τα λεφτά του. Αντιθέτως, με λίγα λεφτά γίνεται μεγαλομέτοχος στη νέα τράπεζα, πατάει γερά πόδι στην Ελλάδα και μπορεί να ελέγχει τις χρηματοδοτικές ροές προς μεγάλα έργα που γίνονται ή σχεδιάζονται.

 

Ο Εμίρης με λίγα λόγια έγινε πασάς χωρίς να βάλει και πολύ βαθιά το χέρι στην τσέπη, απλά πούλησε τη φήμη του και πόνταρε στην ανάγκη που είχαν οι Έλληνες τραπεζίτες από έναν ισχυρό, διεθνή παίκτη ο οποίος θα μπορούσε να λειτουργήσει σαν κράχτης. Και καλά έκαναν φυσικά ο Κωστόπουλος και ο Νανόπουλος, απλά ίσως περίμεναν ότι τα πετροδολάρια θα ήταν περισσότερα.

Όσο για τον… κακομοίρη, την κυβέρνηση, ας μην επιχαίρει που ήλθανε οι Άραβες. Διότι σε τέτοιες τιμές όποιος και να έλθει σωτήρας θα ήταν. Για σκεφτείτε πριν 6-7 χρόνια αν κάποιος έδινε 500 εκατ. στους ψηλομύτες Έλληνες τραπεζίτες αυτοί θα του έριχναν κλωτσιές.

Έτσι, λοιπόν, και οι τραπεζίτες είναι τώρα πιο σίγουροι με το εμίρη μαζί τους και ο εμίρης με λίγα φράγκα έγινε μάγκας στην Ελλάδα.

Και κάτι τελευταίο που εντυπωσιάζει. Βρίζουμε τους οίκους αξιολόγησης για τις κατά καιρούς υποβαθμίσεις της οικονομίας και των τραπεζών αλλά πάντα στα μεγάλα deal είναι παρόντες και βγάζουν τρελά λεφτά.

Η Citi και η JP Morgan ενεργούν ως χρηματοοικονομικοί σύμβουλοι της Alpha Bank. H Barclays Capital, η Goldman Sachs International και η Rothschild ενεργούν ως χρηματοοικονομικοί σύμβουλοι της Eurobank EFG.

Όλη η αφρόκρεμα των συμβούλων δηλαδή που ταυτόχρονα είναι αυτοί που έχουν διαλύσει την ελληνική οικονομία τους τελευταίους μήνες.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Heaven avatar
    Heaven 29/08/2011 19:13:27

    καποιος εδω εγραψε το φοβερο σχολιο (αν δεν κανω λαθος ηταν του κακοφωνιξ):
    τωρα πως δυο ετοιμοθανατοι κανουν ενα υγιη ζωντανο ειναι να απορει κανεις!
    οταν θα βγουν τα αποτελεσματα της Blackrock με τις επισφαλειες θα δουμε ποιος και ποσοι θα χαιρονται.
    σε καθε περιπτωση ο Σαμαρας χρειαζεται ενα τραπεζικο συστημα για να ξαναξεκινησει η οικονομια. Ισως χρειαζεται και ακομη ενα σχημα υπο κρατικο ελεγχο αυτη τη φορα. Κυριως ομως χρειαζεται γενικα ελεγχος.

    • kakofonix avatar
      kakofonix @ Heaven 29/08/2011 19:35:31

      Για του λόγου το αληθές, το φοβερό σχόλιο ήταν του nestor, τον οποίο λήστεψα εν ψυχρώ...

      • nestor avatar
        nestor @ kakofonix 30/08/2011 02:25:33

        kakofonix
        Μακάρι να μπορούσα να γράφω σαν και του λόγου σου και ας τσιμπολογάω σχόλια που και που.
        Θαυμάζω τον τρόπο γραφής πολλών εδω μέσα, ανάμεσα τους κι εσύ.
        Η ποιότητα των σχολίων είναι πολλές φορές ανώτερη του βασικού κειμένου, που σημαίνει ότι πολλά καλά μυαλά είναι μαζεμένα εδώ μεσα.
        Στο θέμα μας συμφωνώ απόλυτα με τον Ιθαγενή οτι η κρατικοποίηση των τραπεζών είναι αναποφευκτη.

  2. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 29/08/2011 19:36:35

    Όταν τελειώσει ο έλεγχος από την Blackrock και γίνει και το κούρεμα των ομολόγων, η επόμενη βοήθεια( για όποια Τράπεζα πάρει από την ΕΚΤ με εγγυήσεις του Δημοσίου €) θα είναι κοινές μετοχές οπότε ο μεγαλύτερος μέτοχος θα είναι το Κράτος... έτσι λέει το μεσοπρόθεσμο.... εκτός αν το Κατάρ δώσει μερικά δις...
    Αφήστε τους νεκρούς να περπατούν λοιπόν... γιατί σύντομα ο Αστακός μπορεί να γίνει πάλι Κάβουρας

    • φωνη avatar
      φωνη @ Ο Ιθαγενής 29/08/2011 20:00:57

      Δεν καταλαβαίνω κάτι: Η black rock των ροθτσιλντ κάνει έλεγχο στις τράπεζες alpha kai eurobank στις οποίες είναι και χρηματοοικονομικοί σύμβουλοι; Και οι ίδιοι ταυτόχρνα είναι και η S&P που προβλέπει ότι η Ελλάδα θα χρεοκοπήσει το 2011;;;

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ φωνη 29/08/2011 20:09:16

        Χα χα, έχουν στεγανά ανάμεσα στα τμήματα ανάλυσης, ελέγχου και επένδυσης. Λένε!
        Οι S&P στήσανε παραγάδι για να πιάσουν χταπόδια οι Καταριανοί; Απίστευτο!
        Δεν βγαίνει άκρη, μάλλον "τους έχει φύγει κι αυτούς ο τάκος", που λέει ο φίλος Χλέμπουρας.
        Χάνει η μάνα το παιδί και τούμπαλιν. Πρωτόγνωρη κατάσταση. Εδώ διαφώνησαν η Λαγκάρντ με τον Τρισέ, άν είναι πιό επικίνδυνη η ύφεση ή ο πληθωρισμός.

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ φωνη 29/08/2011 20:12:41

        Η Blackrock δεν είναι S&P και θα πέσει ένα ...21% κούρεμα για αυτό άρχισαν οι συγχωνεύσεις ...προτού βγει το φιρμάνι.Εκτός αν θέλουν όλοι να πιστέψουμε ότι τώρα είδαν το φως το αληθινό.

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ φωνη 29/08/2011 20:32:50

        Η S & P είναι θυγατρική της McGraw-Hill publishing, και ο BlackRock έχει το 5.3 % του μετοχικού κεφαλαίου της.
        Επίσης ο BlackRock έχει στους Μοοdy's το 6,3 %
        h**p://economicsnewspaper.com/policy/spain/ten-key-questions-to-understand-the-business-of-rating-agencies-42436.html
        Κάτι είπα ήδη για καλαμαροχτάποδα και μπλεγμένα πλοκάμια. Επιμένω πάντως ότι μπλέκουν τελικά τους μηρούς τους και τους φεύγει ο τάκος. Εξ ού και ο καπιταλισμός δεν είναι αιώνιος, κάποτε θα τελειώσει, εις δόξαν Κυρίου και Καρόλου, του κεκρυμμένου Αγίου Αυτού.

  3. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 29/08/2011 20:04:09

    Εν τω μεταξύ το rollover των ομολόγων ίσως "κολλάει στη λάσπη", οπότε να ετοιμαστούμε να ξεχάσουμε το προβλέψιμο 20 % και καταχρηστικώς αποκαλούμενο "κούρεμα" (στην πραγματικότητα είναι διαφυγή προσδοκώμενων κερδών λόγω επιμήκυνσης χρόνου και πτώσης επιτοκίων). Οι λογαριασμοί των σκιτζήδων τότε θα χαλάσουν.
    Την πέτρα θα τη ρίξει ο μοναχικός Black Rock - και είναι ξαφνικός και αστάθμητος, ειδικά όταν πέφτει σε χοντρές κεφάλες.
    Έχουν "σκελετούς" στο ντουλάπι, και είναι εύθραστοι. Η πέτρα θα σπάσει αρκετά κόκκαλα.
    Κατά τα άλλα, όπως τα λέει ο Ιθαγενής: Θα εκδοθούν κοινές μετοχές, μεγαλύτερος μέτοχος θα γίνει το Κράτος (με το ΕFSF σπόνσορα) και θα υπάρχει επίτροπος υβριδικός Δημοσίου-ΕFSF κατσικωμένος κορυφή στο μεγάλο τραπέζι.
    Το Κατάρ θα έχει την καλή συμμετοχή, άς πουμε 20 %. 'Οταν με το καλό σε 5 -10 χρόνια το Δημόσιο/ΕFSF ξαναπουλήσει τις μετοχές - έ θά ναι πολύ πιό ψηλά από το τωρινό υπόγειο - σε ιδιώτες, θα δεί κι ο εμίρης τι θα κάνει. Θα πουλήσει κι αυτός, θα διακρατήσει, θα πάρει κι άλλες; Θα του δώσουν σίγουρα σινιάλα ο Αλλάχ με τον Προφήτη, μέχρι τότε.

    • Theo avatar
      Theo @ Ο Θείος 29/08/2011 21:11:37

      τον δικό μας τον Προφήτη εννοεις?

      • Ο Θείος avatar
        Ο Θείος @ Theo 29/08/2011 21:24:40

        Τον άλλο, τον παλιό, από την Αραβία!
        Ο δικός μας δεν μίλησε επί του θέματος ακόμα, άν δεν απατώμαι.
        Άς τον τσιγκλίσω λοιπόν, με ορισμένες πληροφορίες, μήπως και μας τις αυγατήσει:
        Σε ποιές εταιρίες συμμετέχει ήδη το πριγκηπικό Fund του Κατάρ με σημαντικό ποσοστό μετοχών;
        1. Barclays (UK)
        2. Credit Suisse (η γνωστή)
        3. Volkswagen (η αγαπημένη του Γερμανικού λαού)
        4. Hochtief (Ισπανική πιά).

    • Ο Ιθαγενής avatar
      Ο Ιθαγενής @ Ο Θείος 29/08/2011 21:55:13

      +1000
      ...και οι σκελετοί έχουν στην κεφαλή νεκροκεφαλές που είναι πάντοτε χαμογελαστές...έτσι για να ξεκαθαρίσει κάποτε η καμαρίλα ...των χταποδιών

  4. Γιώργος Αντωνίου avatar
    Γιώργος Αντωνίου 29/08/2011 20:14:06

    Οι μεγάλοι παπαγάλοι και τα παπαγαλάκια ξεσαλώσανε παλι ...
    Μεγάλες φιέστες στήνουνε οι καναλικοί για τα ομόλογα του 'Αραβα .. ξυπνα κοσμεεεέέ
    Αχ Ελλάδα που'δωσες τα φώτα και ανέχεσαι τη συσκότιση απο το χαζοκούτι.
    Αντε κουνήσου και νυχτώνει κι'έχουμε μεινει παλι μονοι ...

  5. victory avatar
    victory 29/08/2011 20:17:20

    ο εμίρης είναι γνωστός, ο κακομοίρης ποιος είναι?

  6. Αλέξης avatar
    Αλέξης 29/08/2011 20:25:51

    Όσοι πούλησαν σήμερα και θα πουλήσουν αύριο θα γελάνε σε 15 μέρες.

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Αλέξης 29/08/2011 20:44:06

      Όσοι πουλάνε και αγοράζουν απότομα, σήμερα, αύριο, προχθές ή πριν 2 μήνες είναι σχεδόν όλοι βραχυπρόθεσμοι τζογαδόροι και intraday. Εξ ού και οι αστείοι τζίροι - διότι τζίρος 86 εκατ. € μαζί με τα πακέτα, σε ημέρα ανόδου 15 % ΓΔ όπως σήμερα, αστείος τζίρος είναι.
      Οι μακροπρόθεσμοι (μιλάμε για πενταετίας και άνω) αγοράζουν λίγο λίγο, ελάχιστο, διαρκώς, κάτω από τις 1200, έστω και "ανάποδα" (σε πτωτικές ημέρες).
      Έχει και αυτό ρίσκο, αλλά άν δείς το διάγραμμα ΓΔ σε εβδομάδες ή μήνες θα καταλάβεις. Αυτοί δουλεύουν με κινητό μέσο όρο 200 ημερών, οι τζογαδόροι σε διάγραμμα ημερών με κινητό μέσο όρο 20 ημερών, οι intraday αγοράζουν σε ανοδικές συνεδριάσεις στις 11 πμ και πουλούν στις 3 μμ - "κι ότι κάτσει".

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Αλέξης 30/08/2011 11:38:00

      Και ιδού σήμερα, ανέβηκε απότομα και τώρα πέφτει ο ΓΔ, με τζίρο πολύ μεγαλύτερο από τον χθεσινό, της πολύ πιό έντονης ανοδικής κίνησης.
      Βραχυπρόθεσμοι τζογαδόροι εν δράσει, τα ανεβοκατεβάσματα θα είναι βίαια.
      Χαρά για τον "παίκτη", σκιάχτρο για τον επενδυτή.

  7. popolaros avatar
    popolaros 29/08/2011 20:26:40

    τι ακριβώς δεν κατάλαβες...ποιοί πραγματικά κυβερνάνε ?

    ...και μετά θα έρθει το Bloomberg(ανήκει στην S&P) και θα ζητωκραυγάσει.

    Μια παρέα είναι.

  8. nikos1969 avatar
    nikos1969 29/08/2011 20:50:55

    γιατι κατι μου λεει οτι.....κακομοιρηδες ειναι αυτοι που κοιταζουν την ανοδο κ δεν βλεπουν....τι θα ερθει σε λιγο καιρο...
    500 εβαλε θα τα βγαλει σε λιγες μερεσ κ...????

  9. Γραβατοφορος avatar
    Γραβατοφορος 29/08/2011 21:34:20

    Και ποιος σας ειπε οτι ο εμιρης θα βαλει 500 μυρια ???
    Για μακακα τον εχετε.........
    Για διαβαστε πως γινεται το κολπο..........350 και πολλα τους εδωσε......αν τους τα δωσει...

    ""Ειδικότερα για το ομολογιακό που θα καλύψει το Κατάρ, θα είναι τριετούς διάρκειας, με ετήσιο κουπόνι 10% και τιμή μετατροπής στα 1,7 ευρώ ανά μετοχή (που αντιπροσωπεύει ένα discount της τάξεως του 20% σε σχέση με την pro forma τιμή της μετοχής του ενιαίου σχήματος την 26η Αυγούστου.""

    RESUME

    Tο Qatar μπαίνει με 500 εκατ ευρώ και επιτόκιο 10% το χρόνο
    στη τριετία μετατρέπει την ομολογία σε μετοχές με έκπτωση 20% της τιμής της μετοχής του ενιαίου ομίλου (1,70 ευρω) αρα η τιμή του ομίλου απο το ΒΑΣΙΚΟ ΜΕΤΟΧΟ και χρηματοδότη ορίζεται σε σε 2,125.
    αν υπολογίσουμε ότι θα εισπράξει και 150 εκατ τόκους τότε τα 500 εκατ γίνονται 350 άρα η τιμή εισόδου στο νέο σχήμα γίνεται στο 1,19 ή με 44% έκπτωση (χωρίς compounding)

    καλη μπάζα θα ελεγα ()

    Για τους υπόλοιπους
    αυξηση μετοχικού κατα 1,25 δισ ευρώ (και με τά μπαίνουν οι qatari με προσαρμοσμένες τιμές)

  10. φωνη avatar
    φωνη 29/08/2011 22:06:58

    Ξέρω ποιοι μας κυβερνάνε από εποχής Βατερλώ.

    Αλλά δεν τους αποδέχομαι και δεν τους δέχομαι ως κυβερνήτες

    Και δεν κατάλαβα γιατί νομίζουμε ότι το καθήκον μας τελειώνει στο να ξέρουμε ποιοι μας κυβερνάνε

    Την blackboard δεν έχουν καμία δικαιολογία που την κουβάλησαν (εννοώ η κυβέρνηση) και πρέπει να την πετάξουν έξω.

    • φωνη avatar
      φωνη @ φωνη 29/08/2011 22:07:15

      black rock...sorry

  11. Προφήτης avatar
    Προφήτης 29/08/2011 22:12:52

    Θείε & Theo τους χαιρετισμούς μου.

    Αγοράστε !
    Μίλησα.

    Θα ξαναμιλήσω όταν είναι να πουλήσετε.
    (Και μην ακούτε άλλους, ψευδοπροφήτες, λένε οι γραφές lol)

    ***********
    Στα ιδιωτικά οικονομικά υπάρχουν περιστάσεις όπου (και) η αδράνεια παράγει αποτέλεσμα.
    Σήμερα:
    Αν μιλάμε για μετρητά, εκτός αν είσαι μέσα στην παρέα που στήνει το παιγνίδι, που βγάζει τους λαγούς απ' το καπέλλο, μην κινείσαι.
    Αν μιλάμε για ακίνητα, μόνο αγορά ακινήτου που καλύπτει άμεση και πραγματική σου ανάγκη, και μόνο αν το βρεις κοψοχρονιά.
    Αν μιλάμε για επιχειρηματική ανάπτυξη, μόνο σε αντικείμενο όπου πληρώνεσαι μετρητοίς. Ή από το οποίο αποκτάς πολιτική επιρροή. Τα άλλα next year.

    Τα οικονομικά είναι απλή υπόθεση, μόνο προσθέσεις και αφαιρέσεις. Πολύπλοκα τα κάνουν οι απατεώνες.

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Προφήτης 30/08/2011 10:47:10

      Πάντα ψαγμένος Προφήτη, με υψηλή προστιθέμενη αξία πληροφορίας και γνώμης.
      Ευχαριστούμε.

  12. bunker avatar
    bunker 29/08/2011 22:56:34

    και ο τρισε εκανε την ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ δηλωση : το καταστατικο της ΕΚΤ εχει μοναδικο στοχο την σταθεροτητα των τιμων. εχουμε σταθερες τιμες. τουλαχιστον υπαρχει και ενας παικτης ο οποιος κανει αυτο για το οποιο εχει ιδρυθει!! (ναι το ειπε αυτο!!!)

    μπορειτε να φανταστειτε αυτη τη δηλωση; εκτος οτι θυμιζει υπαλληλο ελλ δημ που ενω εχει πιασει φωτια το κτηριο αυτος λεει καλεστε τη πυροσβεστικη δεν ειναι δουλεια μου, ειναι εμφανες οτι υπαρχει τρομερη κοντρα και απροθυμια για οποαιδηποτε δραση.
    εχουμε μπλεξει με μια απιστευτα ΑΝΙΚΑΝΗ ολιγαρχια. επιχειρωντας μια αναλογια οχι δεν ζουμε μερες ελληνικης παρακμης αλλα 14αι αλλα πανευρωπαικης καταρρευσης αλλά 5αι και 3 αι. για δημοκρατια ουτε λογος

  13. anideos avatar
    anideos 30/08/2011 05:16:38

    Αυριο θα ειναι στη Γλυφαδα θα μοιραζει ρωλογακια Σεικο...

  14. Νίκος Θ. avatar
    Νίκος Θ. 30/08/2011 08:23:19

    Για το γραβατοφόρο:
    Κάπως έτσι είναι τα πράγματα. Μια αντικειμενική απεικόνιση.

  15. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 30/08/2011 14:29:23

    Η κυρία εμίρη τι ακριβώς έχει ντυθεί?

    • Dora avatar
      Dora @ Dee Jay Stelios 30/08/2011 16:11:33

      χε,χε,χε,εσυ εκει Στελιο μου.Μοιαζουμε εμεις οι δυο.
      Σου λυνω την απορια καλε μου:Κατσιβελα,γυφτισσα επι το εξευγενισμενον.Στον Εβρο παντως κατσιβελες τις λεμε απο ανεκαθεν και κανενας ποτε δεν εδειξε να πειραζεται.

      • Dee Jay Stelios avatar
        Dee Jay Stelios @ Dora 31/08/2011 12:18:41

        Δεν παίζεσαι....

        • Dora avatar
          Dora @ Dee Jay Stelios 31/08/2011 14:12:32

          Κι εσυ κι εσυ.Αν εισουνα εδω θα ειχαμε σκασει στα γελια τελικα.Μια με τα δικα μας τα χαλια και μια με τον αλλων.

          • Dee Jay Stelios avatar
            Dee Jay Stelios @ Dora 31/08/2011 19:01:11

            Εγώ πάντως επειδή σε εκτιμάω πολύ, θα σε ενημερώσω ότι εκείνη η συφοριασμένη η Ελιζαμπέτα πήρε πόδι από τον μεγάλο και ο θρόνος είναι κενός!Για να μη λες ότι δεν σε ενημέρωσα,αλλά εχω την εντύπωση ότι ήδη το ξέρεις και ετοιμάζεσαι για φουλ επίθεση.....

  16. Dora avatar
    Dora 31/08/2011 23:36:23

    To ξευρω Στελιο μου,το ξευρω.
    Και πανω που ειπα ν'αρχισω τιποτα ορμονες,μπας και παρω κανενα γραμμαριο για να του αρεσω,εθεαθη με μια αλλη συφοριασμενη,αμερικανα αυτην τη φορα!!!!!!! Την συμφορα μου μεσα...

    • Dee Jay Stelios avatar
      Dee Jay Stelios @ Dora 01/09/2011 16:09:08

      lol