15/12/2009 19:16
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Με το ΠΑΣΟΚ ο ανηψιός του Μητσοτάκη;

Αιφνιδιάστηκαν τα πολιτικά και δημοσιογραφικά γραφεία μετά την ανακοίνωση της σύνθεσης του Κεντρικού Συμβουλίου Υγείας, όπου στην 6η θέση φιγουράρει το όνομα του Κυριάκου Βιρβιδάκη, δημάρχου Χανίων και ανηψιού του επίτιμου προέδρου της ΝΔ Κωνσταντίνου Μητσοτάκη.

Ο κ. Κυριάκος Βιρβιδάκης ήταν μέχρι σήμερα από τα βασικά στελέχη της Νέας Δημοκρατίας.

Κύκλοι προσκείμενοι στον ανηψιό του κ. Μητσοτάκη στα Χανιά μιλούν ήδη για στροφή του Κυριάκου Βιρβιδάκη, ο οποίος φέρεται να δηλώνει ότι η σχέση του με τη ΝΔ έχει λήξει.

Επισημαίνεται ότι ο κ. Βιρβιδάκης, πρώτος ξαδέλφος της κ. Ντόρας Μπακογιάννη και συστατικό μέλος της οικογένειας Μητσοτάκη, συμπεριφέρεται με αυτό τον τρόπο, λίγες μόνο εβδομάδες μετά την ήττα της Ντόρας Μπακογιάννη στην εσωκομματική διαμάχη στη ΝΔ για την εκλογή νέου αρχηγού.

Επιπροσθέτως, ο κ. Βιρβιδάκης φέρεται να δηλώνει σε πολιτικούς κύκλους των Χανίων πως ο πρωθυπουργός Γιώργος Παπανδρέου κάνει πολύ σοβαρή δουλειά, με αποτέλεσμα να αιφνιδιάζει άσπονδους πολιτικούς φίλους αλλά και πολιτικούς αντιπάλους.
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=87416&cid=6

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Pyros avatar
    Pyros 15/12/2009 19:35:54

    Ωραία< Ξεβρωμίζουμε σιγά σιγά

  2. Κεραυνός avatar
    Κεραυνός 15/12/2009 19:58:55

    Ε και τί έγινε? Αυτό τώρα είναι κατόρθωμα του Σαμαρά ή του Καραμανλή?

  3. kanis avatar
    kanis 15/12/2009 20:37:29

    Tελικά εκτός από τον Καρατζαφέρη κι ο Μητσοτάκης τα βάφει τα μαλλιά του!!!
    Στον ίδιο κουρέα πάνε;

  4. ελεύθερος avatar
    ελεύθερος 15/12/2009 21:08:37

    Θα μυρίστηκε κανα καλό "κοψίδι" μαζί με κανα φίλο πασόκο και είπε να δεί τί παίζει με το ΕΣΠΑ.

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ ελεύθερος 15/12/2009 21:38:26

      Σωστός!!
      Η πιό πιθανή αιτία.

  5. trochalos avatar
    trochalos 16/12/2009 09:17:14

    Όλοι οι παροικούντες εν τη Ιερουσαλήμ των Χανίων το γνώριζαν εδώ και καιρό.Ετσι ενεργεί η αγία οικογένεια,πρώτα οι περιφεριακοί και μετά οι πρωτοκλασάτοι.Είναι το σύστημά τους γιά να εκβιάσουν τον Αντώνη και τον εκάστοτε Αντώνη
    Τα ανταλλάγματα τα ξέρετε;Να μας πει ο κ Δήμαρχος τι του έταξαν. Το καλύτερο θα ήταν να φύγει και η αγία οικογένεια Μητσοτάκη από την ΝΔ.
    Προσέξτε την πορεία του Κούλη.

  6. ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ avatar
    ΓΙΑΔΙΚΙΑΡΟΓΛΟΥ 16/12/2009 10:42:03

    Να φύγουν να πάνε αλλου......Καλύτερα μόνοι μας. Εμείς και ο Σαμαράς....Κάποτε (σε 6 μήνες σημειώστε το), πάλι η ΝΔ θα κληθεί να κυβερνήσει. Και τότε αλλοίμονο σ΄αυτόν που είναι έξω από το μαντρί.....

  7. nicholas avatar
    nicholas 16/12/2009 19:09:13

    Το ΚΕΣΥ εχει και θεσμικές συμμετοχές όπως εκπροσώπους φορέων .
    Πρίν λοιπόν ελεγχθεί αν , λέω αν ,είναι εκπρόσωπος φορέα πχ ΚΕΔΚΕ καλό είναι να υπάρχει λίγη εστω λίγη προσοχή στην αγκιτάτσια.