#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/11/2009 14:57
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Με τον Σαμαρά ο πρώην επικεφαλής των Εβερτικών



Η πρώτη προσχώρηση στον Αντώνη Σαμαρά από τους υποστηρικτές του Δ. Αβραμόπουλου ήλθε από τον Γιάννη Πατσόγιαννη, μέλος της Κεντρικής Επιτροπής και πρώην μέλος του Πολιτικού Συμβουλίου της ΝΔ. Σε επιστολή του, ο κ. Πατσόγιαννης αναφέρει:

Μετά την αποχώρηση του Δημήτρη Αβραμόπουλου από την διαδικασία διαδοχής του Προέδρου της Νέας Δημοκρατίας και την προτροπή του να ψηφίσουμε κατά συνείδηση, η ιδεολογική συναντίληψη που έχω με τον Αντώνη Σαμαρά αλλά και η Καραμανλική προέλευσή μου, επιτάσσουν να σταθώ στο πλευρό του και καλώ τους φίλους μου να πράξουν το ίδιο.

Γιάννης Πατσόγιαννης

Μέλος Κεντρικής Επιτροπής ΝΔ, Πρώην μέλος Εκτελεστικού Γραφείου και Πολιτικού Συμβουλίου του Κόμματος.

 Οδοντογιατρός από το Μαρτίνο παλαιό στέλεχος της ΝΔ και πρωτεργάτης της «Λαϊκής Δεξιάς» ο Γιάννης Πατσόγιαννης εθεωρείτο επι πολλά χρόνια ο επικεφαλής του μηχανισμού των «Εβερτικών».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Greg avatar
    Greg 03/11/2009 16:01:30

    Σιγά ρε παιδιά ο Γιάννης δεν ήταν επικεφαλής των ΕΒΕΡΤΙΚΩΝ. Με τον Εβερτ γνωρίζονταν απο την ΕΡΕ και τον βόλευε σε θέσεις, λόγω της παλιάς σχέσης τους, όπως τον βόλεψε και ο Αβραμόπουλος (κάπου τον έβαλε διοικητή σε Νοσοκομείο). Ενεργοποιήθηκαν τα ακροδεξιά αντανακλαστικά του Γιάννη και παει ως Γιάννης Πατσόγιαννης και μόνο στον ΣΑΜΑΡΑ.
    Οι εναπομείναντες Εβερτικοί, δεν είμαστε ευκαταφρόνητη δύναμη, πάμε εκεί που είπε ο Πρόεδρος (Εβερτ).

    • ΓΙΑΝΝΗΣ avatar
      ΓΙΑΝΝΗΣ @ Greg 03/11/2009 16:05:45

      ...σε πιστέψαμε.

    • sauraki avatar
      sauraki @ Greg 03/11/2009 16:42:00

      Τότε να ετοιμάζεστε να δικαιολογίσετε αυτά που θα βγούν από τις εξεταστηκές που ετοιμάζει το ΠΑΣΟΚ για μια εταιρία με ηλεκτρικά είδη (δε θυμάμαι πως τη λένε...). Μου φαίνεται πως πάμε να βγάλουμε τα μάτια μας μόνοι μας.

    • περαστικός avatar
      περαστικός @ Greg 03/11/2009 17:58:05

      Είσαι Εβερτικός; έχεις δει την εκπομπή του Παπαχελά πέρυσι για το Μακεδονικό;

      Είδες το μίσος στο βλέμμα του Μητσοτάκη όταν μιλούσε για τον Έβερτ και έλεγε ότι "τον Σαμαρά δεν τον φοβόμουνα, ο Έβερτ ήταν που με απειλούσε κάθε μέρα ότι θα με ρίξει. Και πίσω από τον Έβερτ δεν ήταν άλλος από τον ίδιο τον Καραμανλή";

      Άμα δεν το είδες δες το. Κάπου τον Μάρτιο του 2008 η εκπομπή του Παπαχελά. Ύπάρχει όλη στο youtube. Δες το 5ο απόσπασμα

      Κάτι ακόμη. Θυμάσαι τις εκλογές του 1996 που έχασε ο Έβερτ; θυμάσαι που όλοι τον κοροιδεύανε ως βλάκα και αμόρφωτο; θυμάσαι έναν Μανώλη Βασιλάκη που είχε βγάλει ένα βιβλίο με τα άπαντα Έβερτ, όπως και τον δάσκαλό του (του Έβερτ) τον Ρένο Αποστολίδη που ήταν κάθε μέρα στα κανάλια και κοροιδεύανε εν χορώ (Βασιλάκης και Αποστολίδης) τον Έβερτ; Το ξέρεις ότι ο Βασιλάκης είναι στο επιτελείο της Ντόρας; Δεν μπορεί να μην το ξέρεις; κυκλοφόρησε ευρύτατα στην μπλογκόσφαιρα ένα κείμενο με τον βίο και την πολιτεία της Ντόρας και είναι πάνω πάνω.

      Άντε ρε Εβερτικέ! Καλό βόλι!

      • ΠΕΤΡΟΣ avatar
        ΠΕΤΡΟΣ @ περαστικός 03/11/2009 23:48:40

        ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΒΕΡΤ ΘΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΑΚΟΜΗ. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΝΗΚΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ.
        ΕΛΕΟΣ!!!!

    • loretta avatar
      loretta @ Greg 03/11/2009 21:37:39

      Καλα βρε GREG μη κοβεσαι τοσο πολυ.....δηλ εσυ τωρα μιλας εκ μερους ολων των υπολοιπων??

      Αντε να σοβαρευτουμε λιγο!!!

  2. eregoz avatar
    eregoz 03/11/2009 18:14:21

    Εβερτικός , Καραμανλικός και κολοκυθια τουμπανα...Ψυπνάτε..οσοι θελουν το κόμμα δεξιό ξέρουν ποιον θα στηριξουν με όλες τους τις δυνάμες¨;)

  3. nagia avatar
    nagia 03/11/2009 23:30:28

    Μην μαλωνετε βρε παιδια,μπορει η διαπλοκη να θελει Ντορα ......Η βαση ομως θελει.......τον Σαμαρα της!!!!!!!!!!!!!!!!!!