#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/05/2010 17:44
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Με τα τηλέφωνα δεν πήρε την κάτω βόλτα και ο Κώστας, Γιώργο;



Σε ανθρώπινο λάθος αποδίδει ο ΟΤΕ το θέμα που δημιουργήθηκε σχετικά με τη διακοπή της τηλεφωνικής σύνδεσης στην οικία του Πρωθυπουργού, Γιώργου Παπανδρέου. Όπως υποστηρίζει σε ανακοίνωσή «αντί να διακοπεί η κίνηση στην τηλεφωνική σύνδεση 210 ΧΧ ΧΧ 5ΧΧ λόγω οφειλής, από λάθος διεκόπη η κίνηση στην τηλεφωνική σύνδεση 210 ΧΧ ΧΧ 1ΧΧ, που λειτουργεί στην οικία του πρωθυπουργού».

Ένα παρόμοιο περιστατικό δεν είχε γίνει και με τον Κώστα και πήρε την κάτω βόλτα;

Ποιος Γιώργος Αλκαίος και Friends. O Γιώργος Παπανδρέου και oi ypourgieds είναι το πρώτο φαβορί για τη Eurovision.

Θα φύγουν νύχτα για διεθνή καριέρα.

Με Βενιζέλο στα χορευτικά και Πάγκαλο δεύτερη φωνή θα ψηφίσει όλη η Ευρώπη.

Και υλικό για καινούργια τραγούδια υπάρχει μπόλικο. Καμιά δεκαριά πορίσματα θα βγάλει η επιτροπή για την Ζήμενς. Ας τα δώσουν στον Καρβέλα να τα μελοποιήσει κι είναι έτοιμοι.

Αν και λόγω αντικειμένου θα μπορούσε η δουλειά να ανατεθεί και στους Παπαροκάδες.

Είδατε τη Μανωλίδου να τραγουδάει Στρουμφάκια; Άλλο κακό να μην σας βρει, σας το εύχομαι από τα βάθη της ψυχής μου.

Κι ελπίζω να μην αληθεύουν οι φήμες ότι το άκουσαν στο Στρουμφοχωριό και έπεσε σε κατάθλιψη ο Χαχανούλης.

Αν δε αποδειχθεί ότι είναι μέρος σχεδίου του Δρακουμέλ θα επαληθευθούν οι φήμες που τον θέλουν υποψήφιο του ΛΑΟΣ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Giorgos avatar
    Giorgos 26/05/2010 17:48:58

    Factora έχω την εντύπωση ότι με την επιλογή των φωτογραφιών προσπαθείς να αποπροσανατολίσεις το αναγνωστικό κοινό από το κυρίως κείμενο.

    • chgian avatar
      chgian @ Giorgos 26/05/2010 18:00:34

      Αν μη τι άλλο όμως χαρακτηρίζονται από φαντασία και ευρηματικότητα. Εγώ πάντως τις σώζω σε ειδικό φάκελο
      στον υπολογιστή μαζί με πολλές άλλες φωτογραφίες που συναντώ.
      Αν στο μέλλον φτιάξω το δικό μου μπλογκ, θα έχω έτοιμο υλικό.

      Σε ευχαριστώ φάκτορα!!!

      Ένας μελλοντικός ανταγωνιστής σου.

  2. CRAZY DOCTOR avatar
    CRAZY DOCTOR 26/05/2010 18:14:53

    η εκδικηση του ΤΟΜΠΡΑ.το παλιο ΠΑΣΟΚ βρυχάται

  3. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 26/05/2010 18:40:13

    Αν υποψιαστώ ότι παρακολουθούσαν το τηλέφωνο του ΓΑΠ θα πεθάνωωωω !

    • lewnidas avatar
      lewnidas @ ΙΩΝΑΣ 26/05/2010 19:53:52

      φανταζεσαι τον δυστυχη που θα κανεις τις απομαγνητωφονησεις?

    • anonymous avatar
      anonymous @ ΙΩΝΑΣ 26/05/2010 22:41:32

      Δεν παρακολουθούσαν τίποτε. Φραγή εξερχομένων είχε. Την βάζουν όταν υπάρχουν ανεξόφλητοι λογαριασμοί. Δυο τινά συμβαίνουν. Ή είχαν ξεχάσει το λογαριασμό και το λογιστήριο έστειλε το νούμερο για διακοπή ή έκαναν λάθος στο νούμερο που έπρεπε να φράξουν αν και το δεύτερο είναι μάλλον απίθανο.

      Πιθανότερο είναι το πρώτο αλλά τι να πουν; Ξέχασε να πληρώσει και του κόψαμε το τηλ.; Θα γελάνε και οι πέτρες.

  4. Nancy avatar
    Nancy 26/05/2010 19:34:32

    Πάντως πολύ ωραίο κοντράστ η φωτο. Μπράβο στο φωτογράφο και το καλλιτεχνικό team.

    • Αγανάκτηση avatar
      Αγανάκτηση @ Nancy 26/05/2010 20:40:39

      Εδώ κι άλλες καλές:
      www.photosight.ru

    • danaos avatar
      danaos @ Nancy 26/05/2010 20:56:00

      Καλό το κοντράστ αλλά λείπει το βάζο στο πιάνο!!Το θυμάσαι εκείνο το ανέκδοτο με το πιάνο και το βάζο;;;;;;;;;;

  5. ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ avatar
    ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 26/05/2010 19:48:50

    Μήπως έδωσε τον λογαριασμό στην Αγγελική,να τον πληρώσει κι αυτή επειδή του κάκιωσε γιά την ξεπαρεού,τον έκανε κομφετί και τον σκόρπισε απ'τα βράχια της Παλαιοκαστρίτσας;

    • danaos avatar
      danaos @ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ 26/05/2010 20:58:52

      Λες;

  6. Asterix avatar
    Asterix 26/05/2010 20:44:06

    Για μια ακόμη φορά, σιγά μη κάτσω να διαβάσω το κείμενο.
    Μένω στη φωτογραφία.

  7. ErnestoChe avatar
    ErnestoChe 26/05/2010 21:09:32

    Παιδιά, αντι για πλακιτσες και καλαμπουράκια με τον ΟΤΕ και τον ΓΑΠ, λεω οτι το γεγονός της διακοπής είναι χοντράδα που τους ξεφυγε και δειχνει οτι σ΄αυτο το bordello δεν υπαρχει ελπίδα σωτηρίας. Διαβαστε τους διαλόγους στην εξεταστική μεταξύ Βουρλούμη-Μπαριτάκη-βουλευτων να φριξετε! Ας ετοιμάζουμε βαλίτσες για εξωτερικό και γρήγορα. Το σπίτι του πρωθυπουργού υπάγεται σε κέντρο στα... Πατήσια, εχει γίνει συμφωνία για... διαπαραταξιακή σύνθεση στους συνδικαλοκοριούς που θα είναι εκεί! Που στον κόσμο γίνονται αυτά; Στην Ανω Βολτα, στη Ρουάντα, στο Κονγκό; Σίγουρα εκεί εχουν καλύτερες δομές ασφάλειας. Ωρα να του δίνουμε παίδες...

    • ErnestoChe avatar
      ErnestoChe @ ErnestoChe 26/05/2010 21:13:34

      Δηλαδή αν δεν μπορεί να ελέγξει ουτε το τηλ του σπιτιού του, φαντάζομαι πως ελέγχονται οι στρατιωτικές επικοινωνίες. Ισως απο επιτροπές με διαπαραταξιακή σύνθεση; Μπααα μαλλον με ... διεθνή σύνθεση.

      • ΒΡΑΧΟΣ avatar
        ΒΡΑΧΟΣ @ ErnestoChe 26/05/2010 21:29:41

        Σιγά μην φύγω και αφήσω την πατρίδα μου στους προδότες...
        Ούτε αυτούς θα αφήσω να φύγουν. Θα λογοδοτήσουν και θα τιμωρηθούν.Ακούτε πουλάκια μου; Νέμεσις...

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ ErnestoChe 26/05/2010 22:23:09

        έτσι σε θέλουμε, βράχο, να τους πλακώσεις!

  8. Kὀριννα avatar
    Kὀριννα 26/05/2010 22:43:16

    Μαζί σου ΒΡΑΧΕ.Νά κλείσουμε ὅλες τίς πόρτες,μή μᾶς ξεφύγει κανείς.

  9. Birdflu avatar
    Birdflu 27/05/2010 00:34:27

    Οχι μονο τις πορτες αλλα και τα πατζουρια μην τυχον και πηδηξουν απο εκει!!
    ΚΑι εχω ενα καλο tip για τον Βραχο ΒΑλε καλτες μαλλινες με αμμο θαλασσης να δεις γελιο!!

  10. GreenHorses avatar
    GreenHorses 27/05/2010 09:29:40

    Ελπίζω να τα βλέπει αυτά ο Αντώνης και να καταλάβει με τι έχει να κάνει... μην μας το γυρίζει κωλοτούμπα όπως ο χοντρός που στην αρχή μίλαγε για αρχιερέα και μετά τα μάζεψε.