#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/06/2011 19:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Με ...τανκς απειλεί τώρα ο Πάγκαλος


Κατά την άποψη του αντιπροέδρου της κυβέρνησης επιστροφή στη δραχμή θα σήμαινε ότι την επόμενη μέρα οι τράπεζες θα περικυκλώνονταν από τρομοκρατημένους ανθρώπους που θα προσπαθούσαν να αποσύρουν τα χρήματά τους, ενώ ο στρατός θα έβγαζε στους δρόμους τανκ για να τις προστατέψει, καθώς δεν θα υπήρχε αρκετή αστυνομία. «Θα υπήρχαν παντού αναταραχές, τα μαγαζιά θα άδειαζαν, κάποιοι άνθρωποι θα πηδούσαν από τα παράθυρα… Και όλο αυτό θα ήταν καταστροφικό για την Ευρωζώνη συνολικά» εξηγεί ο κ. Πάγκαλος.
Συνέντευξή Πάγκαλου στην ισπανική εφημερίδα El Mundo

Βέβαια, ο κ. Πάγκαλος μας έχει συνηθίσει σε ακραίες δηλώσεις και δεν εντυπωσιαζόμεθα. Αυτή τη φορά όμως δυσφημίζει την χώρα στο εξωτερικό και τρομοκρατεί τους Έλληνες. Τέτοιες δηλώσεις αυτές τις στιγμές είναι επικίνδυνες, δεδομένου ότι τα λεγόμενα του κ. Πάγκαλου αναπαράγονται στο εξωτερικό κυρίως από τα γερμανικά μέσα.

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 26/06/2011 19:34:11

    Όταν όμως κάνει ο λαός το ντου, ο Πάγκαλος δεν θα χωράει να κρυφτεί μέσα στο άρμα, λόγω πάχους.

  2. kiki avatar
    kiki 26/06/2011 19:34:31

    " Πως μας αρεσαν του Παγκαλου τα γουστα,
    που μας μακρυνε την φουστα"
    συρματοσχοινο , δεν αντεχει , συρματοσχοινο, και απο κατω να ψηνουμαι κοκορετσια.

    • GEODETIS avatar
      GEODETIS @ kiki 26/06/2011 22:19:41

      θέλω να σε βεβαιώσω ότι ένα συρματοσχοινάκι στο ένα τέταρτο (¼) της ίντσας (τομή) κρατάει και αυτόν και έναν στα κυβικά του ΓΑΠ ... και σου κάνω βρόχο με κόντρα παξιμάδι ¨κούκλα¨ ....

  3. ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
    ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 26/06/2011 19:42:03

    Τελικά πολύ άρχισαν να ονειρεύονται την Χούντα και τα τεθωρακισμένα στους δρόμους.
    Ακόμη και οι πιο φανατικοί πολέμιοι της.

    • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ avatar
      ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ @ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 26/06/2011 22:38:17

      "Φανατικοί πολέμιοι" χμ....ενδιαφέρουσα άποψη αυτή.Ενδιαφέρουσα διότι οι πεισσότεροι από δαύτους έκαναν "αντίσταση" στην ασφάλεια του εξωτερικού σπέρνοντας εξώγαμα και τρώγοντας τα λεφτά του Π.Α.Κ. (που συνεισέφεραν οι κοροϊδάρες του εσωτερικού).

      • ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ avatar
        ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ @ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ 26/06/2011 23:13:46

        Το μόνο που με φοβίζει από δαυτους είναι ότι μελέτησαν πολύ τις πρακτικές της χούντας και αν θελήσουν να τις εφαρμόσουν θα υποφέρει πολύ ο κόσμος.
        Όσο για την "αντίσταση" στο εξωτερικό συμφωνώ μαζί σου .
        Γι 'αυτό άλλωστε έχουν κι αυτή την αντίληψη για τη Δημοκρατία που διαμορφώσανε κατα τη μεταπολίτευση.

        • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ avatar
          ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ @ ΛΟΓΟΚΡΙΣΙΑ 27/06/2011 07:44:28

          Μελέτησαν τις πρακτικές της αφού ήταν "φιλοξενούμενοι" της ασφάλειας (κυρίως του "Φοιτητικού") και τα έμαθαν από πρώτο "χέρι" και από "μέσα".

  4. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 26/06/2011 19:48:35

    ...να συλλάβουμε τότε την Δαμανάκη και τον Χαράλαμπο στον Σκάι...δεν θυμάμαι κάποιον άλλο να έχει πληροφορίες για τη δραχμή.

    Αν η οποιαδήποτε κυβέρνηση αποβλέπει στον στρατό για να διαχειριστεί καταστάσεις καιρός να φεύγει, να είναι σίγουρος όμως ο κύριος Πάγκαλος ότι πρωταρχικό μέλημα δεν είναι οι Τράπεζες για τους πολίτες σε μια Δημοκρατία.

    ΥΓ

    Μια ζωή διλήμματα η χώρα : Μνημόνιο ή χρεοκοπία / 5η δόση ή χρεοκοπία / τώρα φτάσαμε Μεσοπρόθεσμο ή τανκς με δραχμές.... για το ναυτικό πάντως ας μην ανησυχεί ο Αντιπρόεδρος δεν έχει € για πετρέλαιο χάρη στη κυβέρνηση...

  5. Σταύρος avatar
    Σταύρος 26/06/2011 19:52:28

    1974
    Καραμανλής ή τα Τανκς!

    1977
    Καραμανλής ή Χάος!

    • Κώστας.β avatar
      Κώστας.β @ Σταύρος 26/06/2011 23:27:13

      2011. Πάγκαλος ή τανκς;;;;

    • !!!! avatar
      !!!! @ Σταύρος 26/06/2011 23:47:42

      Ανακοίνωσσσσση :
      Ταρατατα ταρατατά ταρατταααταααααααααααααα!
      Αγαπητέ εγγονέ του πάλαι ποτές συναδέλφου!
      Δεν αδειάζομεν να προσέλθομεν στο ρανδεβού!
      Είμεθα αντιπαραγωγικοί κοπρίται και έχομεν κόψει εκτός των φουστών του πάππου σας και τα αυτιά μας!
      Σας χαιρετουμε εκεί στας ισπΑνίας και σας προτρέπομεν να ψωνίσετε "επιτοπίως" τανκσσσς και ...παραγωγικούς από τους εγγονούς του Φράνκο!
      Και προπαντός μην ελπίζετε εις τους ημεδαπούς! Στρατιώται είμεθα, αντιπαραγωγικοί είμεθα, μαλακες δεν είμεθα!


      Με στοργήν και αγάπην
      Αντιόσσσς

  6. ierofantis avatar
    ierofantis 26/06/2011 20:06:58

    Άλλο ένα επεισόδιο στο άθλιο παίγνιο ψυχολογικών επιχειρήσεων της Κυβέρνησης κατά των Ελλήνων.

    Τελικά η ... τεχνογνωσία του ΔΝΤ δεν πήγε χαμένη...

    Άθλιοι.

    Προσέξτε μόνο μήν κάνετε το λάθος να κατεβάσετε το στρατό στους δρόμους.

    Είναι πολύ πιθανό, πολύ πιθανό, τα κανόνια να στραφούν προς τη Βουλή και όχι προς το λαό.

    Και τότε δεν θα έχει ΜΑΤ για να προστατεύσουν το ... κάστρο σας.

    • Komis Montechristo avatar
      Komis Montechristo @ ierofantis 26/06/2011 20:38:55

      Όπως ακριβώς το έγραψες:''Άλλο ένα επεισόδιο στο άθλιο παίγνιο ψυχολογικών επιχειρήσεων....''.Και συμπληρώνω.Πρόκειται για άλλο ΕΝΑ ΒΡΩΜΙΚΟ,ΜΑΚΙΑΒΕΛΙΚΟ,ΚΥΝΙΚΟΤΑΤΟ σχέδιο ΕΚΒΙΑΣΜΟΥ εναντίον των Ελλήνων!!

    • maria aqua avatar
      maria aqua @ ierofantis 27/06/2011 13:36:22

      Δε θα στραφούν! Οι στρατιωτικοί δε θα υπαχθούν στο ενιαίο μισθολόγιο!
      Έτσι, δε θα έχουν τις περικοπές που θα έχουν όλοι οι υπόλοιποι ΔΥ.

      Γιατί, αυτοί που δέρνουν πρέπει να είναι σε διαφορετική βάση από αυτούς που θα τις φάνε.

      Τυχαίο? Δε νομίζω..

  7. Νίκος Παπαδημητρίου avatar
    Νίκος Παπαδημητρίου 26/06/2011 20:12:08

    Μακάρι να το κάνουν, ξέρουμε όλοι με ποιον θα πάει ο στρατός. Αλλά μάλλον το ξέρουν κι αυτοί.

  8. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 26/06/2011 20:12:14

    Είδατε που αρχίζει να μοιάζει του παππού του το καμάρι μας;

    • Demetrio_ avatar
      Demetrio_ @ Χαλκιδέος 26/06/2011 21:24:01

      Καταραμένα γονίδια!

    • peter13 avatar
      peter13 @ Χαλκιδέος 26/06/2011 23:11:28

      Σωστη παρατηρηση!

  9. ορτικι ορτικαδ avatar
    ορτικι ορτικαδ 26/06/2011 20:14:01

    τι ειναι αυτα ντροπη...αισχος η τρομοκρατια αυτη που κανετε στους βουλευτες σας κ στο λαο....αυτο σημαινει οτι δεν ειστε ικανοι να κανετε τιποτα ουτε εξω απο το σπιτι σας φοβαστε να ειστε...φυγετε επιτελους..εκλογες...αυτη η κινδυνολογια σας δεν μας αγγιζει...να λυσετε τις μεταξυ σας διαφορες μονοι σας χωρις να αναμειγνυετε το λαο σε αυτο...δεν σας θελει κανεις αποτυχατε φυσικα κ για αυτο να φυγετε...η ανευθηνοτητα στο μεγαλειο της...απαραδεκτοι ειστε...εχετε ξεφυγει

  10. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 26/06/2011 20:16:48

    Μια ζωή ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΚΑΙ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΣ. Πραγματικά του αξίζουν ΤΑΝΚΣ, όχι σαν αυτά της 21ης απριλίου που κάτι τέτοιους τύπους τους έκαναν και μάγκες μέσω εξοριών και φυλακίσεων.Χρειάζεται δέσμευση της περιουσίας τους και στο δρόμο, για να δούμε εκτός από δημαγωγοί , τι δουλειά ξέρουν να κάνουν για να επιβιώνουν.

  11. victoria (true) avatar
    victoria (true) 26/06/2011 20:17:51

    Φάκτορες, αναρτήστε άρθρα αυτές τις μέρες να μην τρομοκρατείται ο κόσμος.
    Δεν μασάμε. Και στο κάτω-κάτω ό,τι θέλει ας γίνει. Δεν "θα πεθάνουμε όλοι".

    Όχι στο φόβο. Όχι στην ένταση, αυτό θέλουν.
    Κι αν είναι να υπάρχει ένταση, να είναι προς τους σωστούς αποδέκτες ,τύπου Πάγκαλου.

  12. Ο Ιθαγενής avatar
    Ο Ιθαγενής 26/06/2011 20:31:50

    Η εποχή της αλαζονείας, όπου η ελευθερία μας είναι ίση για μερικούς με τα δανεικά τους. Που η Δημοκρατία μας ξεκινά προσμετράται από το που είχαν τοποθετημένη την ΕΔΡΑ τους.Η εποχή των φαφλατάδων όπου η χώρα αντικαθίσταται από ένα κουμπαρά. Με μόνη έννοια στο πόσα θα έχει μέσα ο κουμπαράς για να περνάνε οι αρεστοί καλά.
    Και αν αντιμιλάς καταστροφές λιμοί και καταποντισμοί, πείνες και χρεοκοπίες να τώρα και τα τανκς από τις γωνίες.
    Το πρόβλημα της χώρας είναι ένα: πολιτικό. Τα άλλα προβλήματα (οικονομικό, μεταναστευτικό, εξωτερική πολιτική, εκπαίδευση, περιβάλλον) δεν είναι τίποτα άλλο από την ανοχή μας και την αδιαφορία μας να αφήνουμε την διακυβέρνηση της χώρας σε διοικητικά ανεπαρκείς ανθρώπους που η μόνη τους ικανότητα είναι να βαπτίζουν τον εαυτό τους "πολιτικό" για να επιβιώσουν. Επιβίωση που αφού διόριζαν και προήγαγαν αφισοκολλητές μετέθεσαν τα παιδιά ψηφοφόρων στη θητεία τους, έσβηναν κλήσεις και μοίραζαν επιχορηγήσεις και επιδοτήσεις διαχειρίστηκαν τη ζωή της χώρας για 30 χρόνια μετατρέποντας τις προσωπικές τους επιθυμίες σε νόμους και καταστάσεις.Και αντί τουλάχιστον να είναι ευγνώμονες για την ανοχή μας να μας βρίζουν εμάς και τη χώρα. Επειδή ο βασιλιάς είναι γυμνός τώρα είμαστε πλέον κοπρίτες αντιπαραγωγικοί συνένοχοι γιατί μαζί τα φάγαμε.Και πρέπει να δίνουμε τους μισθούς και τις συντάξεις για να συντηρηθεί το χθες και να συνεχίσουν να τρώνε. Υποθηκεύουν την χώρα, πουλάνε ότι έχουμε καταστρέφουνε την ζωή των πολιτών για να συνεχίσουν οι σωτήρες μας να σώσουν τον τρόπο ζωής τους των κολλητών και των αρεστών.
    Υπογράφουν μνημόνια και μεσοπρόθεσμα και παίρνουν άδικα και βαριά μέτρα (...Βενιζέλος) επειδή τα ίδια προηγούμενα μέτρα απέτυχαν.
    Χορτάτοι με πραιτοριανούς φρουρούς αποσπασμένους αστυνομικούς, με τα έξοδά τους βουλευτικά προνόμια, μας κοιτούν και δεν καταλαβαίνουν γιατί οι πλατείες αντιδρούν. Πως η βουλιμία να καταλάβει την πείνα της ελπίδας; Πως να νοιώσουν ότι εμείς αγωνιούμε για το αύριο της χώρας και των παιδιών μας ενώ η δική τους αγωνιά είναι το που θα πάνε να φάνε;

    Ας παρακαλούν τον Θεό να μην χρειαστεί να βγει ο στρατός στο δρόμο, γιατί τα τανκς τα οδηγούν πολίτες που τα αδέρφια τους και οι γονείς τους είναι στις πλατείες. Οπότε δεν θα φυλάνε τα σπιτικά τους αλλά θα οδηγούν γιοα να μπουν μέσα.

    ΥΓ

    αν νομίζουν ότι μπορούν να μας χωρίζουν σε παρέες γελάστηκαν, μια ομάδα είμαστε όλοι στους δρόμους και στις πλατείες που ειρηνικά και δημοκρατικά θα σαρώσουμε την κομματική τους δημοκρατία για να έχουμε ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.

  13. EΛΛΗΝΑΣ avatar
    EΛΛΗΝΑΣ 26/06/2011 20:34:20

    Πιστεύετε ότι αυτές οι δηλώσεις έγιναν αυθόρμητα ; Προετοιμάζει το έδαφος για δημοψήφισμα με τα γνωστά πασοκοδιλήμματα (του τύπου "Μνημόνια ατελείωτα ή χάνετε τα λεφτά σας στις τράπεζες"). Αηδία ..... Αίσχος ..... Να παραιτηθεί σήμερα ......

  14. ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ avatar
    ΞΕΝΟΦΩΝΤΑΣ 26/06/2011 20:37:58

    Είναι βέβαιο ότι αν γίνει ψηφοφορία ,θα περάσει το μεσοπρόθεσμο με ψήφους από ΛΑΟΣ και Ντόρα.
    Μόνο με γενικευμένη ανταρσία στο ΠΑΣΟΚ δεν θα πέρναγε ,εκδοχή τελείως απίθανη.
    Και θα πανηγυρίσουν ότι πέρασε και με ευρεία συναίνεση.

  15. SAS avatar
    SAS 26/06/2011 20:49:12

    Ένας εισαγγελέας δεν υπάρχει ... ένας .

  16. xmmm avatar
    xmmm 26/06/2011 21:04:19

    δεν θυμαμαι να πληρωνουμε τον εθνικο στρατο μας για να προστατευουμε τις τραπεζες.
    οταν η δηλωση προερχεται απο τνο εμετικο ΠΑγκαλο των Ιμιων τι να πει κανεις.
    Εχει ερθει η ωρα του αρθρου 120, οι υπευθυνοι που θα υπακουσουν σε διαταγης μιας αντισυνταγματικης κυβερνησης θα λογοδοτησουν.

  17. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 26/06/2011 21:17:09

    O Παγκαλος προστατευει
    - τους Δανειστες
    - την εξουσια του

    Ηθελα να ηξερα τι εχουν να πουν ως Ελληνες.... οσοι τον ψηφισαν ( 27,995 ).-!!

    ΠΠ

    • Φακ Κωστας avatar
      Φακ Κωστας @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/06/2011 00:37:07

      Η πιο σωστή τοποθέτηση...
      Η δημοκρατία αποδυναμώνεται όταν ο κόσμος ψηφίζει επανειλλημένα ένα άνθρωπο τέτοιας ποιότητας...που με τους χειρισμούς του μας κόστισε μια τουλάχιστον βραχονησίδα...
      "Συγχαρητήρια" στους ψηφοφόρους του....αντε τώρα στις εκλογέ ξαναψηφίστε τον να ακούμε τις ίδιες μ...κιες..

  18. athamas avatar
    athamas 26/06/2011 21:18:18

    Δεν απευθύνεται στους Έλληνες ο παν καλος, στους πατρόνες του δικαιολογεί την ανικανοτητά του !

  19. Νίκος Παπαδημητρίου avatar
    Νίκος Παπαδημητρίου 26/06/2011 21:22:21

    Βεβαια, σε ένα δικαστήριο, θα έλεγε πως δεν απείλησε με τανκς. Θεωρητικά, έκανε μια ¨πρόβλεψη" και μάλιστα μας λέει ότι αγωνίζεται για να μην επαληθευτεί (η "πρόβλεψη"), εν αντιθέσει με εμάς, που είμεθα ερασταί του Χάους.

    Από την άλλη, με λίγη πίεση ακόμα από τους αγανακτισμένους, τον βλέπω να απειλεί ευθεία και ξεκάθαρα.

  20. Hase avatar
    Hase 26/06/2011 21:47:43

    Miα φορα μακακος, μια ζωη μακακος,

    • Y. avatar
      Y. @ Hase 26/06/2011 23:14:27

      Καλό..!!

  21. ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
    ΝΤΑΝΤΟΝ 26/06/2011 22:02:58

    Και που το ξέρει πως τα τανκς αυτή την φορά θα τον προστατέψουν ;

    Εκτός εάν εκτιμά ότι τανκς και τεθωρακισμένα θα είναι της εδρεύουσας στην Β. Ιταλία Ευρωχωροφυλακής η των ¨δυνάμεων ταχείας επεμβάσεως το Γερμανογαλλικού ¨Ευρωστρατού¨ και του Νάτο , όπως συνέβη και το 1944 με τα Αγγλικά τεθωρακισμένα το 1944 στην Αθήνα.

    Μάλλον αυτό πιστεύει , διότι και αυτός , όπως και το υπόλοιπο ΠΑΣΟΚ του Γεωργίου ( β΄) Παπανδρέου - ΕΙΝΑΙ ΞΕΝΟΔΟΥΛΟΙ - ΦΙΛΟΕΓΓΛΕΖΟΙ/ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ ΚΑΙ ΦΙΛΟΓΕΡΜΑΝΟΙ - ΟΠΩΣ ΟΙ ¨ΔΗΜΟΚΡΑΤΕΣ -ΠΑΤΡΙΩΤΕΣ¨ - ΑΣΤΟΙ - ΟΜΟΓΑΛΑΚΤΟΙ - ΤΟ 1944 ...

    Εκτός εάν εκτιμά πως τα τανκς βγαίνουν μόνο στους δρόμους , σαν Επίορκοι, με εντολή της ΣΙΑ, όπως αυτά του Παττακού /Παπαδόπουλου το 1967 ...

    Όμως 1979 βγήκαν και κάποια άλλα τανκς και τεθωρακισμένα στους δρόμους , που παρέλαβαν από ένα αεροδρόμιο τον διαφεύγοντα Νικολάι Τσαουσέσκου και τον οδήγησαν απευθείας σε Έκτακτο Στρατοδικείο και στην συνέχεια στο εκτελεστικό απόσπασμα...,

    ¨Σοσιαλιστής και Πατριώτης¨ ήταν και αυτός...κύριε Πάγκαλε και μάλλον σαν ¨ανανεωτής αριστερός¨ , τότε , θα πρέπει να τον υποστηρίζατε...

    The last hour of Elena and Nicolae Ceausescu

    http://www.youtube.com/watch?v=v_azkovlxv4

    Romanian Dictator Nicolae and Elena ceausescu executed.

    http://www.youtube.com/watch?v=XsRQP7TifME&feature=related

    ceausescu - imagini nedifuzate

    http://www.youtube.com/watch?v=FJpzJ9CWt20&feature=related

    ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΌ ( ! ) ΤΗΝ ΏΡΑ ΠΟΥ ΜΙΛΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΞΩΣΤΗ ΤΟΥ ¨ΛΑΪΚΟΥ ΤΟΥ Π Α Λ Α Τ Ι Ο Υ ¨ ΑΠΟ ΚΑΤΩ Ο ΛΑΟΣ ΞΕΚΙΝΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ...

    Nicolae Ceausescu's final speech

    http://www.youtube.com/watch?v=GU53qv5aA1M&feature=related

    • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ avatar
      ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ @ ΝΤΑΝΤΟΝ 26/06/2011 22:47:27

      Καμμιά σχέση φίλε "Νταντόν" ανόμοια μεγέθη, ασύγκριτες καταστάσεις και κατά την ταπεινή προσωπική μου άποψη, άστοχος ο παραλληλισμός.Μην ξεχνάμε ότι η παρούσα κυβέρνηση εκλέχτηκε με την ψήφο του ελλ.λαού. Και με την ψήφο μας (συντομότατα) θα αποχωρήσει.Κάθε άλλη "λύση" μόνο επιζήμια θα είναι για τον τόπο και για το έθνος γενικότερα.

      • ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
        ΝΤΑΝΤΟΝ @ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ 26/06/2011 23:09:45

        Αγαπητέ φίλε , δεν ξέρω εάν τα μεγέθη είναι ¨ανόμοια ¨. Θέλει πολύ συζήτηση για το τι είναι ¨ανοιχτή δικτατορία¨ , τι είναι ¨κοινοβουλευτική -¨δημοκρατική¨- δικτατορία¨ ( όπως στην Ελλάδα του 1950-1965 και σχεδόν μέχρι σήμερα στην Τουρκία ).

        Τι είναι ο Στρατός και το τι θα πρέπει να είναι ο Στρατός. Τι είναι η ¨ελεύθερη¨ ψήφος του λαού και πότε μπορεί να αποφασίσει Ελεύθερα χωρίς διλήμματα.

        Τι είναι ανοιχτή αποικιακή στρατιωτική κατοχή και τι είναι ¨νέο-ιμπεριαλισμός¨ , όπου αποχωρούν τα ξένα στρατεύματα , αλλά έρχονται τα ξένα χρηματοπιστωτικά ιδρύματα , οι άνισοι όροι συναλλαγών και εμπορίου , τα διεθνή ενημερωτικά δίκτυα και πολιτιστικά πρότυπα , συνεχίζοντας την κατοχή , ίσως και χειρότερη από την στρατιωτική ...

        Τελικά θα συμφωνούσα μαζί σου πως το καλλίτερο θα ήταν οι Αλλαγές διακυβέρνησης να γινόντουσαν με ¨δημοκρατικό τρόπο, ακόμα και με αμφιλεγόμενες ελεύθερες εκλογές ¨ , αλλά τι πρέπει να γίνει όταν αυτό δεν το επιτρέπει το ¨σύστημα¨ ;

        Τι γίνεται όταν οι Εξουσιάζοντες τελικά δεν δέχονται ούτε τη αρχή της ¨πλειοψηφίας¨ και καταστρατηγούν τα ίδια τα Συντάγματα ΤΟΥΣ , όποτε δεν τους εξυπηρετούν ;

        • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ avatar
          ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ @ ΝΤΑΝΤΟΝ 27/06/2011 07:52:57

          Παρά τις ατέλειές του (οι οποίες εν πολλοίς οφείλονται σε δική μας ΑΔΡΑΝΕΙΑ και ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ), το υπάρχον σύστημα είναι μακράν καλύτερο από ο,τιδήποτε άλλο.Το σύστημα σάπισε από τη στιγμή που άρχισε η μοιρασιά "εδεσμάτων" προς τη βάση (βλ.διορισμός,επιδότηση,θαλασσοδάνειο). Να είμαστε ειλικρινείς, μέγα μερίδιο ευθύνης φέρουμε και εμείς.Εμείς που δεν ενασκήσαμε έλεγχο όταν και όπου έπρεπε, εμείς που ανεχθήκαμε σιωπηρά σκανδαλώδεις συμπεριφορές, εμείς που δεν απαιτήσαμε έλεγχο σε κόμματα,συνδικάτα και διάφορους "φορείς".Δεν μπορούμε να απαιτούμε την αλλαγή του συστήματος αν πρώτα δεν αλλάξουμε εμείς και κύρια στην νοοτροπία

  22. chris_kastoria avatar
    chris_kastoria 26/06/2011 22:03:20

    ΦΟΒΑΤΑΙ ΜΗΠΩΣ ΠΑΝΕ ΜΕΣΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ, ΟΠΩΣ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ...!

  23. RYaN avatar
    RYaN 26/06/2011 22:15:36

    Αυτή η κυβέρνηση ξεκίνησε από το Γουδί του 1909 (βλ. Μίμη Ανδρουλάκη προεκλογικά), της προέκυψε το Γουδί του 1922 (βλ. πανό Αγανακτισμένων στο Σύνταγμα) και τείνει να καταλήξει στο Γουδί του 1967...

    • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ avatar
      ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ @ RYaN 26/06/2011 22:43:11

      Το 1967 ΔΕΝ υπήρξε "Γουδή"(Γουδής ο ονοματοδότης της περιοχής). Δυστυχώς τα "Γουδιά" θέλουν παντελόνια και "μπαλάκια"

    • ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
      ΝΤΑΝΤΟΝ @ RYaN 27/06/2011 00:06:17

      Μου αρέσεις...

  24. kiki avatar
    kiki 26/06/2011 22:18:15

    Και τον πειραξε που λενε οτι τον λενε Πινοσετ.

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ kiki 26/06/2011 22:55:26

      Εγω τον λεω Πεινοσέτ !

      ΠΠ

      • ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
        ΝΤΑΝΤΟΝ @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 27/06/2011 00:07:44

        Η΄ ¨Πεινάω- Σετ ¨ .

        • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
          ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ ΝΤΑΝΤΟΝ 27/06/2011 00:33:28

          "σετ" τετραφυλη ντουλαπα !! χαχαχαχαα

          ΠΠ

  25. Εγώ avatar
    Εγώ 26/06/2011 22:50:37

    Πρέπει κάποιος να παίζει τον ρόλο του τρομοκράτη και του κινδυνολόγου ώστε να μένει ο κόσμος στα σπίτια του και να μην αντιλαμβάνεται την τραγική πραγματικότητα. Και τον ρόλο του τρομοκράτη τον έχουν αναλάβει εκτός από τον Πάγκαλο, και τα ΜΜΕ που κάνουν ότι μπορούν για να εμφυσήσουν το αίσθημα ενοχής στον λαό, ακόμα κι αν αυτό δημιουργεί μαζική καταθλιπτική υστερία στην κοινωνία. Τέτοιες τακτικές μαζικού εκφοβισμού της κυβέρνησης προς την κοινωνία δυστυχώς θυμίζουν άλλες εποχές.

    «Ο λαός δεν μπορεί να εκχωρεί στην κυβέρνηση την εξουσία να κάνει οτιδήποτε που θα ήταν απεχθές γι’ αυτόν να κάνει στον εαυτό του.» -Τζών Λόκ

    • Βούρδουλας avatar
      Βούρδουλας @ Εγώ 27/06/2011 00:28:56

      Να ενισχύσω την άποψή σου, περί εκφοβισμού από τα ΜΜΕ παραθέτοντας αν το επιτρέπει το αντινιούζ ένα κομμάτι από σημερινό άρθρο ενός κομματόσκυλου που γράφει ό,τι του κατέβει στο κεφάλι και δεν βρίσκεται κανείς να του το πάρει. Ονομάζεται παπαχρήστος ή παπαχρήστου, κάτι τέτοιο τέλος πάντων και πληρώνεται από τη φυλλάδα Νέα.

      "Με τη μεγαλύτερη ευκολία του κόσμου, σου λέει ο άλλος, «έλα μωρέ, και τι έγινε; Να μην πληρώσουμε τα χρέη αφού αυτοί μας... χρωστάνε»! Του λες, «άμα δεν πληρώσουμε, θα πτωχεύσουμε». Σου απαντάει «ε, και λοιπόν; Και τι έγινε;». Τι έγινε άμα πτωχεύσουμε; Να σου πω εγώ, μεγάλε, γιατί μάλλον δεν σου το λέει κανείς. Είσαι δημόσιος υπάλληλος και παίρνεις, ας πούμε, σήμερα 1.500 ευρώπουλα; Πάρε 200 και πολλά σου είναι. Επίσης, επειδή δεν υπάρχουν αποθέματα, το κράτος δεν μπορεί να εισαγάγει καύσιμα. Αφού δεν μπορεί να εισαγάγει καύσιμα, πάρε με δελτίο 30 λίτρα τον μήνα να κινείσαι. Δεν υπάρχουν καύσιμα, δεν υπάρχουν μέσα μαζικής μεταφοράς. Και αν υπάρχουν, εκεί που το δρομολόγιό τους ήταν ας πούμε ανά 10 λεπτά, τώρα θα είναι ανά 2 ώρες, και αν... Και όποιος προλάβει να μπει (στο λεωφορείο, το τραμ, το τρόλεϊ). Δεν έχουμε λεφτά, δεν έχουμε ενέργεια: με 30% εισαγόμενη ηλεκτρική ενέργεια το καλοκαίρι, πάρε 8 ώρες διακοπή ημερησίως για να μπορέσουν να έχουν όλοι ηλεκτρικό ρεύμα. Για να δω, τη θες ακόμη τη χρεοκοπία; Ή μήπως πρέπει να πεις κι ευχαριστώ σε αυτό τον τύπο, τον Γιώργο, που τρέχει σαν τον Βέγγο επειδή το έχει πάρει πατριωτικά το θέμα να μη χρεοκοπήσουμε; "

      Σου πετάει ένα 200 ευρώ, 30 λίτρα βενζίνη, μισό κιλό λάδι, ένα σακί αλεύρι, το κάνει και επικεφαλίδα η -οδεύουσα με μεγάλη ταχύτητα προς κλείσιμο- φυλλάδα και ελπίζει πως ο κόσμος θα μαγκωθεί και θα μασήσει.

      • Dee Jay Stelios avatar
        Dee Jay Stelios @ Βούρδουλας 27/06/2011 11:54:39

        Ο Παπαχρήστος και οι προσπάθειες να τρομοκρατήσουν αυτός και οι Πρετεντέρηδες τον κόσμο δεν πιάνουν,παλιά λεγανε για την καταραμένη δεξιά ότι φταίει.Είναι οι ίδιοι άνθρωποι που επί Καραμανλή τα βρίσκανε όλα άθλια,ενώ τώρα ο ΓΑΠ τρέχει σαν το Βέγγο-τι άλλη μακακία θα ακούσουμε ακόμα?Αξιος ο βρώμικος μισθός του.....

  26. RYaN avatar
    RYaN 26/06/2011 22:58:06

    @ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ
    Περιστέρης και για το Περιστέρι, αλλά αναφέρεται έτσι πλέον ιστορικά.
    Το Γουδί αναφέρεται έτσι σε όλα τα ιστορικά έγγραφα και ντοκουμέντα.
    Το '67 από το Γουδί ξεκίνησαν τα τεθωρακισμένα.

    • ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
      ΝΤΑΝΤΟΝ @ RYaN 26/06/2011 23:14:01

      Όλα τα γεγονότα και τα πράγματα έχουν διπλή όψη και ερμηνεία . Όπως και η λεγόμενη ¨φαλτσέτα¨ έχει δύο άκρες ... Αρκεί να το ξέρουν εκείνοι που , μεταφορικά , την χρησιμοποιούν...

    • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ avatar
      ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ @ RYaN 27/06/2011 07:56:54

      Ορθόν παντάπασιν.Ας αφήσουμε την παλιά μου γειτονιά στην ησυχία της, αρκετά έχει τραβήξει στο διάβα του χρόνου.Ας αφήσουμε και τα τεθωρακισμένα στις μονάδες τους σε Εβρο και νησιά.

  27. RYaN avatar
    RYaN 26/06/2011 23:27:41

    @ΝΤΑΝΤΟΝ
    Ήμουν ο Νταντόν τον καιρό που εσύ ήσουν ο Ροβεσπιέρος...

    • ΝΤΑΝΤΟΝ avatar
      ΝΤΑΝΤΟΝ @ RYaN 27/06/2011 00:04:49

      Καλό !

      Πάντως για την ακρίβεια ήμουν πάντα , από παιδί , ¨Νταντόν¨ δίπλα σε Ροβεσπιέρους...και αυτό μου κόστισε πολύ , διότι κανείς δεν θέλει να ξέρει και να ακούσει τις αλήθειες. Σχεδόν κανείς δεν διαθέτει την απαραίτητη ικανότητα αυτοαμφισβήτησης , αυτοσαρκασμού και κριτικής σκέψης , απαραίτητη προϋπόθεση για να μπορεί να προχωρήσει με επιτυχία. Το ήξεραν όμως οι Αρχαίοι μας.

      Αυτό δεν παίζει και μεγάλο ρόλο. Η χρονική διαφορά θανάτωσης και των δύο ήταν μόνο λίγοι μήνες ... , C'est la vie , θα έλεγε και ο Σωκράτης.

  28. GEODETIS avatar
    GEODETIS 26/06/2011 23:32:11

    τι να πει η χοληστερίνη .... αχχχχχχχ.... καλή μου Ελλάδα τις βλέπεις τις επιλογές σου ... τι να πω;;;; ειλικρινά το θράσος αυτού του αγύρτη είναι πραγματικά απύθμενο ... θέλω να προτείνω μια ανάλυση του Παναγιώτη : h--p://eamb-ydrohoos.blogspot.com/search/label/%CE%A0%CE%91%CE%93%CE%9A%CE%91%CE%9B%CE%9F%CE%A3?&max-results=6
    για τον πρωταγωνιστή του άρθρου ένα έχω να συμπληρώσω ... Πάγκαλε ¨αν σπάσει ο διάολος το ποδάρι¨ (που λέει αυτός ο σοφός λαός) και αποκατασταθεί η Δημοκρατία (που έχετε ανατρέψει) στην χώρα μου, θα έρθω δίχως ψευδώνυμα στο ειδικό δικαστήριο (όπου σε μια πραγματική Δημοκρατία απο εκεί θα περάσεις) και θα προτείνω απαλλαγή σου ... θα προτείνω επίσης να έχει τον πρώτο λόγο για τα ¨έργα και ημέρες¨ σου, το PKK ... εθελοντικά θα προσφερθώ (εθελοντές να δείς που θα βρεθούν) να σε παραδώσω σε αυτούς του PKK … εκεί να δείς πόσα απίδια έχει ο σάκος ... αλλά τι να σου κάνω, που εκμαυλίζετε, παραπλανάτε και εκβιάζετε, εδώ και δεκαετίες τους συνανθρώπους μου ... είναι ωστόσο κοντά η μέρα που θα συγκεντρωθεί το λεγόμενο και ως ¨κρίσιμη μάζα¨ και τότε δεν έχει πισωγυρίσματα η αλυσιδωτή αντίδραση θα λάβει χώρα είτε το θέλετε είτε όχι ...

  29. moriarty avatar
    moriarty 26/06/2011 23:53:54

    Δεν έχω δει τι ακριβώς είπε ο Πάγκαλος στη συνέντευξή του, όμως: μην αφήνετε τις πολιτικές/κομματικές σας συμπάθειες ή αντιπάθειες να στρεβλώνουν τη λογική σας. Στο απευκταίο σενάριο της στάσης πληρωμών και δεδομένου ότι η Ελλάδα αφ' ενός δεν τυπώνει χρήμα και αφ' ετέρου έχει ελλειμματικό ισοζύγιο εξωτερικών πληρωμών, είναι πολύ πιθανό ότι: 1) τα συναλλαγματικά αποθέματα θα εξαντληθούν πολύ γρήγορα καθώς όλοι θα τρέξουν να σηκώσουν τις καταθέσεις από τις τράπεζες και 2) οι εισαγωγές (και γενικότερα οι εμπορικές συναλλαγές) με πίστωση θα σταματήσουν, προκαλώντας μεγάλες ελλείψεις σε εισαγώμενα αγαθά πρώτης ανάγκης (καύσιμα, φάρμακα, τρόφιμα). Τότε λοιπόν, θα προκύψει εσωτερική ανωμαλία - αυτήν που προκαλούν όχι οι αγανακτισμένοι αλλά οι πεινασμένοι - και το κράτος θα πρέπει με κάποιο τρόπο να επιβάλλει την τάξη, να αποτρέψει τις λεηλασίες, να πατάξει τη μαύρη αγορά, και να διαχειριστεί την παροχή προς τον πληθυσμό ειδών πρώτης ανάγκης με δελτίο. Σε ένα τέτοιο απευκταίο σενάριο, κάποια στιγμή θα πρέπει να επιβληθεί κάποιου είδους στρατιωτικός νόμος για να υπάρξει μια διαχείριση της κατάστασης. Υποθέτω ότι σε ένα τέτοιο σενάριο αναφέρεται ο Πάγκαλος. Αν το σενάριο είναι εξωπραγματικό, θα με ανακούφιζε να ακούσω το γιατί.

    • Εγώ avatar
      Εγώ @ moriarty 27/06/2011 00:09:33

      Δηλαδή εσένα σου φαίνεται σωστό ένα άνθρωπος που όλα τα προηγούμενα χρόνια ήταν φερέγγυος και πλήρωνε τους φόρους του, σήμερα να συνεχίζει να πληρώνει τα γαμησιάτικα αλλωνών; (συγγνώμη για την έκφραση).

      Λείπαμε αλλά δεν τα φάγαμε μαζί…

      • moriarty avatar
        moriarty @ Εγώ 27/06/2011 00:25:00

        Όχι, δεν μου φαίνεται σωστό. Κι ένας Γερμανός θα σου πεί ότι δεν του φαίνεται σωστό να πληρώνει τα χρέη των Ελλήνων. Εν τέλει όμως, ελάχιστη σημασία έχει τι φαίνεται σε μένα σωστό ή τι είναι πράγματι (ηθικά) σωστό. Κι αυτό γιατί υπάρχει και η αδήριτη πραγματικότητα με τις ανάγκες που αυτή επιτάσσει.

        • Dee Jay Stelios avatar
          Dee Jay Stelios @ moriarty 27/06/2011 11:59:45

          Αμα δεν σου φαίνεται σωστό ,να πληρώσουν τότε και οι Γερμανοί τις αποζημιώσεις,το κατοχικό δάνειο

          • Moriarty avatar
            Moriarty @ Dee Jay Stelios 27/06/2011 15:18:19

            Καμία αντίρρηση. Να πληρώσουν! Όχι μόνο τις αποζημιώσεις, αλλά και τα αναγκαστικά δάνεια, που είναι πολύ περισσότερα. Έχεις όμως να προτείνεις κάποιο τρόπο για να τους κάνουμε να πληρώσουν; Εκτός από το να ψηφίζουμε κόμματα και πρόσωπα που έχουν διαχρονικά βάλει το θέμα σε βαθεία κατάψυξη;

          • Νίκος Παπαδημητρίου avatar
            Νίκος Παπαδημητρίου @ Moriarty 27/06/2011 15:24:11

            να επαναλάβω τη διευκρίνιση που έκανε κάποιος, μου φαίνεται ορθότατη:

            Το ζήτημα των αποζημιωσεων ΔΕΝ απτεται της ιστορίαςμε τα δάνεια. Ειναι καθαρά νομικό ζήτημα και θα έπρεπε οι αποζημιώσεις να διεκδικηθούν δικαστικά, χωρίς τυμπανοκρουσίες, όπως έκανε κάθε άλλο κράτος αντίπαλος της Γερμανίας στον Β' ΠΠ. Και γι'αυτόν τον λόγο, ΧΩΡΙΣ να τεθεί θέμα συμψηφισμού με δάνεια. Τα δάνεια μπορεί μια χαρά να είναι καταχρηστικά - οι αποζημι΄πωσεις ειναι άσχετο. Πρέπει να ζητηθούν οι αποζημιώσεις, και ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ από αυτές, να πολεμηθεί το θέμα των δανείων/τόκων.

            Με 2 λόγια, αν η κυβέρνηση ήθελε, είχε (και έχει) μεγάλα περιθώρια να κάνει σκληρό παιγνίδι στους Γερμανούς.

          • Moriarty avatar
            Moriarty @ Νίκος Παπαδημητρίου 27/06/2011 15:44:43

            Αποζημιώσεις έχουν ζητηθεί δικαστικά σε ορισμένες περιπτώσεις (Δίστομο). Αλλά η Ελληνική κυβέρνηση, όταν προέκυψαν δικαστικές αποφάσεις, απαγόρευσε την κατάσχεση γερμανικών περιουσιακών στοιχείων στην Ελλάδα. Η κυβέρνηση δεν έχει μεγάλα περιθώρια διεκδίκησης, για δύο λόγους: α) το θέμα δεν τέθηκε σε σοβαρή βάση διεκδίκησης εδώ και 50 χρόνια, ούτε καν μετά την επανένωση των Γερμανιών. β) στην παρούσα φάση της σχεδόν πλήρους αδυναμίας, τι να ζητήσει και τι απαιτήσει;

  30. Αρματιστής avatar
    Αρματιστής 27/06/2011 00:17:24

    Αυτός ο απαράδεκτος τύπος, που κάθε του φράση παραπέμπει σε τραμπούκο και προβοκάτορα, προσπαθεί με κάθε τρόπο να εκβιάσει τους πολίτες με ψευτοδιλήματα.
    Χρειάζεται κάποιος να τον μαζέψει.

    Να τον πληροφορήσω όμως.
    Δεν υπάρχουν αξιωματικοί και στρατιώτες που θα υπακούσουν σε διαταγές που θα τους λένε να πάνε να προστατεύσουν τις τράπεζες και οτιδήποτε άλλο. Δηλαδή τι πιστεύει ο μεγάλος τραγουδιστής; Ότι θα πάνε τα τανκς να στηθούν μπροστά στις τράπεζες και θα αρχίσουν να πυροβολούν τους πολίτες αν ορμήσουν μέσα σε αυτές; Είναι σίγουρο ότι τρελός παπάς τον βάφτισε.

  31. δημης avatar
    δημης 27/06/2011 00:29:14

    ΑΠΟ ΠΑΠΠΟΥ, ΑΠΟ ΚΝΕ, ΑΠΟ ΠΑΣΟΚ....ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΤΑΝΚΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ....

  32. knight rider avatar
    knight rider 27/06/2011 01:00:11

    Αντιπρόεδρε από πότε απαγορεύεται να πάρει ο κόσμος τα λεφτά του όποτε θέλει απο τις τράπεζες? Ξέρεις κάτι και δεν μας το λές? Εχεις κανονίσει να σου στείλουν οι απέναντι καμιά επιλαρχία για προστασία? τίποτα ''εξυπνες'' βόμβες?
    Ενα πράγμα να ξέρεις : ΑΝ ΤΑ ΤΑΝΚΣ ΒΓΟΥΝ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΟΥΝ γιατί ΤΑ ΤΑΝΚΣ ΑΡΓΟΥΝ ΜΑ ΔΕΝ ΞΕΧΝΟΥΝ κάτι προδότες σαν του λόγου σου.

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ knight rider 27/06/2011 01:15:11

      Μην βαυκαλίζεσαι, δεν υπάρχουν πια τύποι που θα παίξουν το κεφάλι τους.

  33. yiannos avatar
    yiannos 27/06/2011 01:06:14

    να τον λουστούν ΟΛΟΙ όσοι τον ψηφίζουν.

  34. Orestios avatar
    Orestios 27/06/2011 01:09:24

    Από τον Πάγκαλο μαθαίνουμε το νέο στρατιωτικό δόγμα της Ελλάδας.
    Ο Στρατός προασπίζει τα συμφέροντα των Τραπεζών.
    Ο Στρατός το γνωρίζει ότι αποστολή του είναι η υποδούλωση των Ελλήνων στους τραπεζίτες?

  35. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 27/06/2011 01:14:30

    Σημειώστε και αυτό: ο Μπερίσα κάλεσε επίσημα τους Αλβανούς πολίτες να επαναπατρισθούν μαζικά από την Ελλάδα.

    Θέλει μόνο τις καταθέσεις τους ή επίκειται κάτι άλλο μεγαλύτερο;

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ αλλενάκι 27/06/2011 01:27:06

      Οι καταθέσεις και μόνο είναι επαρκές κίνητρο.
      Οι μόνοι που που επί 20 χρόνια δουλεύουν χειρώνακτες, αλλά με ΜΕΤΡΗΤΑ.
      Οι Έλληνες έγιναν πειναλέα "οικονομία υπηρεσιών".

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Προφήτης 27/06/2011 01:41:00

        ναι, μετρητά γιατί δουλεύουν ΜΑΥΡΑ!

    • ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ avatar
      ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ @ αλλενάκι 27/06/2011 07:59:59

      Η "Μεγάλη Αλβανία" ετοιμάζεται και εμείς κοιμόμαστε τον ύπνο-όχι του δικαίου αλλά- του μ@κ@κ@
      Ηδη με διακοίνωσή του το Αλβανικό ΥΠ.ΕΞ.κάλεσε την Ελλάδα να μην προχωρήσει σε θαλάσσιες έρευνες στο Ιόνιο διότι η Αλβανία δεν έχει καθορίσει ακόμη την Α.Ο.Ζ.της...Είπες κάτι "Αλλενάκι", δεν άκουσα...

  36. Jean avatar
    Jean 27/06/2011 02:12:18

    Πόσο χαμηλά μπορεί να φτάσει η κατρακύλα ενός ανθρώπου; Πόσο υπόδουλος και ευτελής μπορεί να γίνει; Ποιός θα βγάλει τα τανκς ο στρατός ή πολιτική ηγεσία; Οι αντιπαραγωγικοί υπάλληλοι θα σας σώσουν κ. Πάγκαλε; Αφήστε τις ένοπλες δυνάμεις έξω από τα βρωμερά πολιτικά σας αδιέξοδα. Σας πλασάρουν για έξυπνο αλλά αν δεν υπήρχατε δεν θα ξέραμε πως είναι ο μωρός. Λυπάμαι.

  37. Απλή σκέψη avatar
    Απλή σκέψη 27/06/2011 10:48:19

    +1000000000

  38. Εγώ avatar
    Εγώ 27/06/2011 10:53:18

    Αν αυτό δεν είναι δημοσιογραφική τρομοκρατία τότε τι είναι; Δεν το είχα διαβάσει το συγκεκριμένο άρθρο του παπαχρήστου και πραγματικά είναι εξοργιστικό. Πρέπει να καταγράφει σε ένα αρχείο μαζί με κάτι αλλά και να το βλέπουν οι επόμενες γενιές .

  39. hotdog avatar
    hotdog 27/06/2011 15:01:43

    ...ξύπνησε ο παππούς μέσα του!!!

  40. Edge avatar
    Edge 27/06/2011 17:52:30

    Αφού έφερε τη δημοκρατία το ΠΑΣΟΚ το 1981 , καιρός είναι να φέρει και τη χούντα το 2011, έτσι για αλλαγή, να μην πλήττουμε βρε αδελφέ...